Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

MH-beskrivning 2009

Resultat i namnordning


2009-12-06 Forshaga SBK
SE VCH Designerline Bonelli's Eagle Pålblad Mikael

2009-11-21 Bjuv SBK
Trendmaker's Micco Adamsson Louise

2009-11-15 Bjuv SBK
Insanes Kristall Wrambeck Monique

2009-11-08 Saxtorp SBK
Airotkivs Doc Holliday Gyllensten Jan

2009-11-08 Åhus SBK
TJH(FM) AGHD II Fireco Bernard Björkqvist Cronje

2009-11-07 Jönköping SBK
Selma Liew Anita

2009-11-07 Karlshamn SBK
Figgefilurs Doglas Krook Eriksson Ronny

2009-11-07 Tjörn SBK
LPI Ringlets Snipe Henriksson Monica

2009-11-01 Härnösand SBK
Glen Louch Cracker Enblom Eva

2009-11-01 Motala SBK
Waving Tails Catherine Willows Hoff Cathrine
Waving Tails Gil Grissom Hoff Cathrine
Waving Tails Killer Queen Hoff Cathrine

2009-10-31 Holmsund SBK
SE VCH Macita's Brown Cassis Forslund Maria

2009-10-31 Backamo SBK
Kustmarken's Nelly Larsen Bibbi

2009-10-25 Nordvik SBK
Tapeatom Day Dreamer Eriksson Torbjörn

2009-10-25 Fagersta SBK
Country Look's Catch The Breeze Knutsson Lennart

2009-10-25 Kungsbacka SBK
TJH(FM) Iliadens Apollon Lindqvist Göran

2009-10-25 Vallentuna SBK
Stjärnljusvägens Salamina Hult Ingrid
Wingpennans Aya Hult Ingrid

2009-10-24 Kungsbacka SBK
Götahund Anta Andersson Anna-Carin

2009-10-24 Västerås SBK
Thorsvi Glenkinchie Jacobsson Sten

2009-10-24 Sandviken SBK
SE VCH Diana Lindgren Laila

2009-10-17 Lillaedet SBK
SE VCH Taranis Lindahl Eleonor
RLD N Rainstone Dream Cake Lindahl Eleonor

2009-10-17 Sala SBK
LPI LPII FDI FDII HTM I HTM II SE HTMCH Archean Rock's Maneater Hawée Göran

2009-10-17 Timrå SBK
Splash of Water's Famous Grouse Holter Anna

2009-10-17 Uddevalla SBK
Birdkeepers Crime of Fashion Andersson Anna-Carin
Birdkeepers Child of Mine Andersson Anna-Carin

2009-10-17 Backamo SBK
Kustmarken's Nicko Larsen Bibbi
Kustmarken's Nippon Larsen Bibbi

2009-10-11 Södertälje SBK
Amfibiens Norrskens Flamma Stellberg Benita
Rainstone Zingo Stellberg Benita

2009-10-11 Vänersborg SBK
Meadowlark Tool Russberg Inger

2009-10-10 Matfors SBK
SE VCH Northline's Obi-Wan Kenobi Nyman Anders

2009-10-10 Vänersborg SBK
Crofters Pride Cleo Russberg Inger

2009-10-04 Karlshamn SBK
SE VCH LPI Figgefilurs Charmiga Beata Är Min Eriksson Ronny
Figgefilurs Calle Så Cool Eriksson Ronny
LPI TJH(PTRH) Figgefilurs Den Magiske Labero Eriksson Ronny
Figgefilurs Dezzie DesirÚe Eriksson Ronny
Figgefilurs Diva Så Söt Eriksson Ronny
SE VCH Ritou's Galliano Eriksson Ronny

2009-10-04 Lycksele SBK
SE VCH Destinys Where The Wild Things Are Wallin Gertrud

2009-10-04 Uddevalla SBK
Wallwein's Heartland Andersson Anna-Carin
Wallwein's Graham Beck Andersson Anna-Carin
Wallwein's Ivy Blondina Andersson Anna-Carin
Wallwein's Inca Andersson Anna-Carin
SE VCH NO VCH Wallwein's Illusion Andersson Anna-Carin
SE VCH Wallwein's Ilatraia Andersson Anna-Carin
Wallwein's Il Fiore Andersson Anna-Carin
Wallwein's Infinitus Andersson Anna-Carin
Wallwein's Il Conte Andersson Anna-Carin

2009-10-04 Nyköping SBK
Alegnis Harley Davidson Softail Lantz Åsa
Alegnis Suzuki Maruder Lantz Åsa
Alegnis Suzuki Intruder Lantz Åsa

2009-10-03 Gävle SBK
Northline's Jar Jar Binks Westman Anne

2009-10-03 Landskrona SBK
Sunziri's Fancy-Folva Björkqvist Cronje

2009-10-03 Jönköping SBK
Bellmaker's Ivanhoe Gustafsson Mikael

2009-10-03 Olofsfors SBK
SE VCH Kafati's Hot Nutty Irishman Eriksson Torbjörn

2009-10-03 Åsbro Kursgård SBK
Skallvrån's Golden Peace Keskinen Martti

2009-09-27 Linköping SBK
Lost and Found Brie Sundberg Leif

2009-09-27 Sävsjö SBK
SE VCH RLD N RLD F RLD A RLD M Rondeus Miss Moneypenny Axelsson Kia

2009-09-26 Mönsterås SBK
SE SPCH SE J(J)CH RLD A SPH III Korpklons Fennek Melanoz Carina

2009-09-26 Edsbyn SBK
SE VCH Djurbergas Keepers Lodge Jönsegård Anita

2009-09-26 Bjuv SBK
Kroppsmarkens Walk On Air Wrambeck Monique

2009-09-26 Sjöbo SBK
Freja-Av-Birka Rydén Ruby

2009-09-26 Nyköping SBK
O'Sofinas Mc Gee Grönfelt Patrik
Small Miracles Kung Artur Grönfelt Patrik

2009-09-20 Laröd SBK
Himlalyckan's Ascot Carlsson Stellan

2009-09-20 Laröd SBK
Minnows Zäta Persson Kerstin

2009-09-20 Växjö SBK
Oakroad's Hurricane Ryberg Mikael
Sjöännens Ulla Morkulla Ryberg Mikael

2009-09-20 Skara SBK
Insanes Storm Wadström Mikael

2009-09-20 Järvsö SBK
Vera Melin Gerd
Labbox Daphne Melin Gerd

2009-09-19 Värmdö SBK
LPI Streamlight's Nickis Ocean Hultin Ammie

2009-09-19 Lilla Edet SBK
Hökhults Afrodite Andersson Owe

2009-09-19 Svenljunga SBK
Hund I Tjänsts Molly Olsson Anders

2009-09-19 Åkersberga SBK
TJH(RDH) Skärvenäset's Sergej Ahlén Ib

2009-09-13 Gamleby SBK
Summer-Kiss Nilsson Mi
Minnows Tasso Nilsson Mi

2009-09-13 Örby SBK
Götahund Aina Borg Eva

2009-09-12 Matfors SBK
LPI HS 11297 Hessy Nyman Anders
Annual's Midsummer Flirt Nyman Anders

2009-09-06 Alunda SBK
RLD N RLD F Perazzi Ahlén Ib

2009-09-06 Tollarp SBK
Alebäckens Gård Tuffa Anton Almqvist Lars

2009-09-06 Gällivare SBK
Agapanthus Ghostbusters Hägglund Jenny

2009-09-06 Toröd SBK
Luskens Freddy Nilsson Benny

2009-09-06 Helsingborg SBK
LPI Guideline's Jessie Lee Lundin Maria

2009-08-30 Lidingö SBK
LPI LPII Trendmaker's Jungle Fever Ogebjer Lorentz

2009-08-23 Njurunda SBK
Tale Harry Potter Bylund Mikael

2009-08-23 Löttingelund SBK
LPI Insanes Dimma Ogebjer Lorentz

2009-08-23 Bjuv SBK
Fläckebo Näsets Ester Adamsson Louise
SE VCH Lab Treasure's All-Time Adamsson Louise

2009-08-22 Mönsterås SBK
Rondemons Bluberry Hill Melanoz Carina
Rondemons Bossanova Melanoz Carina
Rondemons Brightness Melanoz Carina
Rondemons Brandy Melanoz Carina

2009-08-22 Bollnäs SBK
Helios Brandt Bengt-Olof

2009-08-16 Järvsö SBK
SE S™CH SE SPBCH SE VCH Viltvårdarns Myrra Arc Melin Gerd

2009-08-13 Timrå SBK
SE VCH Annual's Norma Jean Holter Anna

2009-08-08 Visby SBK
Conover's Arraks Prilla Boberg Urban

2009-08-08 Falkenberg SBK
Thetis Bengtsson Thomas
Huntley's Amazing Annie Bengtsson Thomas

2009-08-01 Tjörn SBK
Rondemons Boomerang Sjunnesson Andreas

2009-08-01 Herrljunga SBK
Heading's Bronja Hansson Daniel

2009-07-30 Timrå SBK
LPI LPII Åse Holter Anna

2009-07-19 Olofström SBK
Stolthetens Hail Fellow Casey Persson Pernilla

2009-07-19 Alunda SBK
Justlike Black Will Ericsson Hanna

2009-07-16 Löttingglund SBK
Guideline's Flower Punk Lamminen Juhani

2009-07-05 Gävle SBK
Conover's Arraks Pearl of Passion Brandt Bengt-Olof
Conover's Arraks Facile Brandt Bengt-Olof

2009-06-28 Gävle SBK
SE SPCH NO JCH NO BCH Conover's Arraks Ida Brandt Bengt-Olof

2009-06-26 Revinge SBK
SE VCH Bökardalens Spirit in The Sky Rydén Ruby
Bökardalens Paschendale Rydén Ruby

2009-06-25 Vbk SBK
Streamlight's Pearl Spike Jacobsson Sten
SE VCH SE U(U)CH Archean Rock's One in A Million Jacobsson Sten

2009-06-24 Sättna SBK
Andvikens Rock-A-Billy Brandt Bengt-Olof

2009-06-24 Revinge SBK
Like'ims Bonnie Rydén Ruby

2009-06-22 Sättna SBK
Northline's Beauty of Bath Carlsson Margaretha

2009-06-22 Revinge SBK
Sea-Birds Bang A Boomerang Rydén Ruby

2009-06-16 Näset SBK
Djurbergas Scope Tactical Carlsson Margaretha
Bävermarkens Swing Carlsson Margaretha
Bävermarkens Jive Carlsson Margaretha

2009-06-15 Boden SBK
Vasalls Arctic Air Öhman Dick

2009-06-14 Järvsö SBK
Seasprite Taste of Magda Melin Gerd

2009-06-14 Umeå SBK
Riverfalls First Class Asplund Elisabet

2009-06-13 Stehag SBK
Airotkivs Diezel Olsson Ann

2009-06-13 Osby SBK
Järabackens Samba Gyllensten Elisabeth
Järabackens Salsa Gyllensten Elisabeth
SE VCH Järabackens Twist Gyllensten Elisabeth
Järabackens Cancan Gyllensten Elisabeth
Järabackens Jive Gyllensten Elisabeth
Järabackens Charleston Gyllensten Elisabeth
Järabackens Swing Gyllensten Elisabeth

2009-06-09 Holmsund SBK
TJH(RDH) Otis Hopson Wacek Christine

2009-06-08 Näset SBK
Bostream's Bling-Blixtra Carlsson Margaretha
Streamlight's Danas Jas Carlsson Margaretha

2009-06-06 Nynäshamn SBK
LPI Moorman's Point Laggan Pettersson Bengt

2009-05-31 Norrtälje SBK
SE S™CH S™KH III Labbox Flora Söderström Monica

2009-05-31 Solna/Sundbyber SBK
NORD VCH Colas Styrbjörn Ogebjer Lorentz

2009-05-31 Luleå SBK
SE VCH Huset Elliots Lilla My Lundgren David
Huset Elliots Vega Lundgren David
Huset Elliots Mizar Lundgren David
Huset Elliots Alioth Lundgren David
Huset Elliots Zäta Lundgren David

2009-05-30 Uddevalla SBK
Brown Ale Must Larsen Bibbi
Brown Ale Zingo Larsen Bibbi
Brown Ale Cider Larsen Bibbi

2009-05-30 Flen SBK
LPI LPII Tidernas Sigrid Schaumann Lantz Åsa

2009-05-30 Uppsala SBK
LPI FDII Guideline's Lucky Number Tapper Kjell

2009-05-29 Gällivare SBK
LPI LPII Djurbergas Bridle Lundgren David

2009-05-23 Skara SBK
Labbox Luna Öhrn Andreas
Labbox Iris Öhrn Andreas
LPI LPII RLD N RLD F RLD A Labbox Doris Öhrn Andreas
LPI LPII RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH Labbox Hercules Öhrn Andreas

2009-05-23 Sydöstra Skåne SBK
Insanes Driva Von Gegerfeldt C

2009-05-17 Tranås SBK
LPI Kamrats Xit Kronqvist Anders
SE VCH Kamrats Yalle Kronqvist Anders
LPI Bellmaker's Izabella Kronqvist Anders
Bellmaker's Isolde Kronqvist Anders
LPI RLD N&F&A&M Bellmaker's Indira Kronqvist Anders
LPI LPII Bellmaker's Izor Kronqvist Anders
LPI LPII RLD N RLD F AGHD II Bellmaker's Ingo Kronqvist Anders
Archean Rock's What A Feeling Kronqvist Anders

2009-05-17 Vallentuna SBK
LPII Mylabs Di Fantasia Berglund Stefan

2009-05-17 Skövde SBK
Tarzan Wadström Mikael
Kullaholm's Miramis Wadström Mikael

2009-05-16 Nyköping SBK
Munkvretens Blåsippa Hult Ingrid

2009-05-16 Borlänge SBK
SE VCH Sincher's Mysterious Ice Lolly Andersson Jan
Country Look's Call Me Silver Pearl Andersson Jan

2009-05-16 Vallentuna SBK
SE VCH LPI LPII NO JCH SE JCH Jaktlågans Lord-Lambourne Lindgren Thomas
SE VCH LPI LPII Modus Vivendis New Election Lindgren Thomas
Annual's Wakiki Beach Lindgren Thomas

2009-05-16 Kalmar SBK
LPI Streamlight's Chriss Tyson Ståhl Roth Gunborg

2009-05-16 Falkenberg SBK
Airotkivs Cherie Bengtsson Thomas

2009-05-16 Bollnäs SBK
Massgaisten's Coke Melin Gerd

2009-05-16 Bjuv SBK
TJH(FM) Like'ims Tip-Top Ljunggren Felicia

2009-05-10 Nordmaling SBK
Macita's Cash Salary Jakobsson Jenny

2009-05-10 Järvsö SBK
SE J(J)CH Seasprite Taste of Gunde Melin Gerd

2009-05-10 Falun SBK
TJH(FM) Mojak Andersson Jan

2009-05-03 Lerum SBK
Minnows All Year Round Jadepalm Per-Arne
SE VCH LPI Clown's Merkurius Jadepalm Per-Arne

2009-05-02 Lidingö SBK
Black Cannons Cross Ross Rings Skarin Bengt

2009-05-02 Strängnäs SBK
NORD VCH Colas Greta Knutsson Lennart

2009-04-26 Motala SBK
Gentle Gilbert's Oneida Hoff Cathrine
Waving Tails The Miracle Hoff Cathrine
Waving Tails A Kind of Magic Hoff Cathrine

2009-04-26 Veberöd SBK
LPII SPH III Searover Gems Aengus Rydén Ruby
LE-Cop's Plexus Rydén Ruby

2009-04-26 Eskilstuna SBK
Searover Cosys Karat Stangvik Stig

2009-04-26 Borås SBK
Labbmoa's Lizzy Claesson Marianne
SE U(U)CH Clown's Jupiter Claesson Marianne

2009-04-25 Skara SBK
SE VCH Airotkivs Bob Marley Öhrn Andreas
SE VCH Twelcots Finurliga Filippa Öhrn Andreas

2009-04-25 Växjö SBK
Intagans Frasse Gunneriusson I
Käppastans Håkan Gunneriusson I

2009-04-25 Sävsjö SBK
Rövarkungens Bra För Att Va'svensk Larsson Birger

2009-04-25 Bollnäs SBK
SE VCH LPI RLD N Besure's Love Me Jönsegård Anita
Guideline's Footprint Jönsegård Anita

2009-04-25 Almunge SBK
Viltvårdarns Lisa of Guns Favourite Ericsson Hanna
Viltvårdarns Lykka Ericsson Hanna
SE J(J)CH Viltvårdarns Luring Ericsson Hanna
Viltvårdarns Lots Ericsson Hanna
Viltvårdarns Lotus Ericsson Hanna
NO JCH SE JCH Viltvårdarns Jod Ericsson Hanna
Viltvårdarns Jäger Ericsson Hanna
NORD JCH Viltvårdarns Korall Ericsson Hanna

2009-04-19 Jönköping SBK
Tintara-Tale Gustafsson Mikael

2009-04-19 Lilla Edet SBK
Belldeena's Qia Russberg Inger

2009-04-19 Norrköping SBK
Viltvårdarns Imma Hoff Cathrine

2009-04-18 Karlstad SBK
SE VCH SE UCH Imp's Ataturk Nordblom Klas

2009-04-18 Värnamo SBK
SE VCH TJH(RDH) Rövarkungens Förkung Och Fosterland Axelsson Kia

2009-04-18 Märsta Sigtuna SBK
SE VCH Colas Isak Ahlén Ib

2009-04-18 Lilla Edet SBK
SE SPCH SE S™CH LPII RLD N SPH III S™KH III Mandylike's Respectful Rose Andersson Owe
Mandylike's Riddle Andersson Owe
LPI LPII SE LCH Mandylike's Razzle Andersson Owe
SE SPCH SE LCH Mandylike's Ripper Andersson Owe
Mandylike's Rollick Andersson Owe
Mandylike's Quattro Andersson Owe

2009-04-18 Kungsbacka SBK
LPII Carmal's Kitas Indra Andersson Anna-Carin

2009-04-18 Jönköping SBK
SE VCH Lassagårdens Qvinny Quick Andersson Stefan

2009-04-13 Varberg SBK
Lassagårdens Queen Ayla Bengtsson Thomas

2009-04-12 Kalmar SBK
LPI Askrikes N Marble Svensson Peter

2009-04-05 Södertälje SBK
Dwight of Misty-Dreams Brink Yvonne

2009-04-05 Romelanda SBK
LPELIT Lindjax B'bert Kihl Susanne

2009-04-05 Helsingborg SBK
Inassicas Fonda Ljunggren Felicia

2009-04-05 Märsta SBK
Klövenhöjs Melba Färnefors Agnetha

2009-04-05 Bjuv SBK
Ziri Lundin Maria

2009-04-04 Mönsterås SBK
SE VCH RLD N Rondemons Anna-Stina Melanoz Carina
Rondemons Alfons-Laban Melanoz Carina
Rondemons Alva Melanoz Carina

2009-04-04 Karlshamn SBK
Jämtlyckans Selma Edner Helene

2009-03-29 Kungsbacka SBK
Jacrisa's Queen of Sheba Tjärnström Stellan

2009-03-29 Värnamo SBK
Rondeus Lovely Lady Liew Anita
Rondeus Lucky Luke Liew Anita
Rondeus Lazy Lion Liew Anita
SE VCH Rondeus Leading Lord Liew Anita
Alma Liew Anita
Rondeus Kissing Kate Liew Anita
SE VCH LPI Rondeus Irresistible Isabell Liew Anita

2009-03-29 Örebro SBK
RLD N Labbsea's Fame Keskinen Martti

2009-03-28 Värnamo SBK
Masterkey's Call Up Lova Liew Anita

2009-03-28 Karlsborg SBK
Tjotte's Trouth Will Catch You Eriksson Per-Olof

2009-03-28 Vallentuna SBK
SE J(J)CH LPELIT SE LCH Searover Kelly's No Limit Blixt Curt

2009-03-22 Sölvesborg SBK
Moorman's Arc Flame Persson Pernilla
Labbmoa's Lowa Ljunggren Felicia

2009-03-21 Saxnäs SBK
LPI Trofast Björnbärshjärta Melanoz Carina
O'Sofinas Appel Melanoz Carina

2009-03-21 Sölvesborg SBK
Labbmoa's Lilldixie Ljunggren Felicia
Labbmoa's Láxy Ljunggren Felicia
Labbmoa's Liza Ljunggren Felicia
TJH(FM) RLD N SPH III Labbmoa's Lira Ljunggren Felicia
Labbmoa's Leo Ljunggren Felicia
Labbmoa's Lex Ljunggren Felicia
Labbmoa's Lotto Ljunggren Felicia

2009-03-21 Örkelljunga SBK
SE VCH Minnows Zonate Adamsson Louise
Dipper's Whooper-Dooper Adamsson Louise

2009-03-14 Vallentuna SBK
LPI Mandylike's Painstaker Blixt Curt

2009-03-08 Bjuv SBK
Guideline's Craw Modern Adamsson Louise

2009-03-08 Löttingelund SBK
Arligos Wish Me Luck Ogebjer Lorentz

2009-03-04 Uddevalla SBK
SE VCH SE UCH DK UCH Wallwein's Hacienda Araucano Russberg Inger

2009-03-04 Uddevalla SBK
Wallwein's HÚmÚra Russberg Inger
SE VCH SE U(U)CH Wallwein's Hoya De Cadenas Russberg Inger
Wallwein's Heretat De Cecilia Russberg Inger
Wallwein's Hermitage Russberg Inger

2009-02-21 Laröd SBK
Posters Lady Madonna Lundin Maria

2009-01-03 Nyköping SBK
LPELIT SE LCH Råhultets Spitfire Blixt Curt


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2018-10-22 / Page updated 22 Oct 2018: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2018-10-16 / Information from the Swedish Kennel Club 16 Oct 2018