Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

MH-beskrivning 2011

Resultat i namnordning


2011-11-13 Götene SBK
Lablustrious Quantum of Solace Andersson Stefan
Lablustrious Lady Langdon Andersson Stefan

2011-11-13 Lindesberg SBK
SE U(U)CH NO UCH Labbehusets Because You'r Lovely Guhrén Stellan
O'Sofinas Lilla Björn Guhrén Stellan
SE U(U)CH Annual's Take A Bet Guhrén Stellan
SE VCH NO VCH Purple Shadows Embraceable You Guhrén Stellan
SE VCH O'Sofinas Larsson Guhrén Stellan
SE VCH Get Busy Isn't She Lovely Guhrén Stellan

2011-11-12 Årjång SBK
Viltvårdarns Nipa Jacobsen Terje

2011-10-30 Östervåla SBK
Archean Rock's Pop The Question Hawée Göran

2011-10-23 Falsterbo SBK
Lapwing's Finnieston Carlsson Stellan

2011-10-23 Furusjö SBK
SE VCH Like'ims Good Fellow Liew Anita

2011-10-23 Farsta SBK
LPII LPIII SE LCH RLD N RLD A SE RALLYCH Zetastar Mighty Inca Magnuson Lars

2011-10-22 Varberg SBK
SE VCH Clintz Lukas Bengtsson Thomas

2011-10-16 Borås SBK
SE VCH Skärvenäset's Brune Otto Österlund Lasse

2011-10-16 Kalmar SBK
Kompis Ståhl Roth Gunborg

2011-10-16 Enköping SBK
Wildlife Manager's Coco Hawée Göran

2011-10-15 Lillaedet SBK
Rainstone Winifred Andersson Owe

2011-10-15 Varberg SBK
Middle Lake's Wilderness and Oceans Andersson Anita

2011-10-15 Bollnäs SBK
Eagle's Puffin Muffin Kinn Hans

2011-10-15 Rättvik SBK
AGHD II Moorman's Deal Astis Knutsson Lennart

2011-10-15 Tranås SBK
Carmal's Inas Style Kronqvist Anders
Aquador Inachos Kronqvist Anders

2011-10-09 Vallentuna SBK
SE VCH Zetastar Mighty Keetoowah Hultin Ammie

2011-10-09 Osby SBK
Skättekärrs Inez Karlström Alf

2011-10-09 Bjuv SBK
Minnows Blue Sapphire Lundahl Ken

2011-10-09 Finspång SBK
NORD VCH Colas Torbjörn Kronqvist Anders
Labbox Spinna Kronqvist Anders

2011-10-09 Sölvesborg SBK
LPI LPII LPIII RLD N&F&A Öljersjös Estanzia Hemmingsson Bertil

2011-10-08 Våxjö SBK
SE VCH Dimhöjdens Minka Af Derby Gunneriusson I
Dimhöjdens Gemma Af Derby Gunneriusson I

2011-10-08 Vallentunh SBK
NORD VCH Colas Josefina Hult Ingrid

2011-10-08 Vänersborg SBK
SE VCH RLD N Ingmos Uccellone Wadman Sarah

2011-10-08 Jönköping SBK
SE VCH Labbox Spira Gustafsson Mikael
Labbox Spexa Gustafsson Mikael

2011-10-02 Skara SBK
Country Look's Honey All Over Jadepalm Kristina

2011-10-02 Sävsjö SBK
Searover All in Fade Liew Anita

2011-10-02 Hammarö SBK
SE VCH LPI LPII Sångfågelns Golde Nordblom Klas

2011-10-01 Eskilstuna SBK
Streamlight's Dana's Pysen Hjälm Leif

2011-10-01 Skara SBK
SE VCH Get Busy Non Stop Olsson Anders

2011-10-01 Solnasundbyberg SBK
SE LCH Quinline's I'm A Rebel Hultin Ammie

2011-10-01 Falsterbo SBK
Carriegame Pure Elegance Persson Kerstin

2011-10-01 Uddevalla SBK
Wallwein's Losada Russberg Inger
Wallwein's Laroche Russberg Inger
Wallwein's Lindeman Russberg Inger
Wallwein's Leonardo Russberg Inger
Wallwein's Killawarra Russberg Inger
Wallwein's Kangaro Peak Russberg Inger

2011-09-25 Vallentuna SBK
LPII RLD F Thorsvi Ardmore Hultin Ammie
Thorsvi Aberfeldy Hultin Ammie

2011-09-25 Eneby SBK
SE VCH Wallwein's Leopold Skarin Bengt

2011-09-24 Ndssebro SBK
Proud Victoria Station Wadström Mikael

2011-09-24 Matförs SBK
SE VCH RLD N Sixten Nyman Anders

2011-09-24 Sandviken SBK
Duckstream Nian's Scooby Doo Lindgren Laila

2011-09-18 Skövde SBK
LPI Öljersjös Mezzo Wadström Mikael

2011-09-18 Strängnäs SBK
Searover All in Tee Holmertz Tommy
SE J(J)CH Searover Kellys Rhea Holmertz Tommy

2011-09-18 Olofsfors SBK
SE VCH Kafati's Catch Up Olofsson Linda

2011-09-18 Anklam SBK
TJH(FM) Minnows Ocean Breeze Von Gegerfeldt C

2011-09-17 Järvsö SBK
SE VCH Viltvårdarns Qrutrök Melin Gerd

2011-09-17 Lillaedet SBK
Sångfågelns Mother Goose Andersson Owe
Wallwein's Kastell Andersson Owe

2011-09-11 Tollarp SBK
Sunziri's Ebony Genet Rydén Ruby

2011-09-11 Tjörn SBK
Ringlets Ermine Henriksson Monica

2011-09-10 Tollarp SBK
SE VCH SE U(U)CH SPH I Smart Fellow's Cure The Devil Björkqvist Cronje
SE VCH Smart Fellow's Chef's Best Punch Björkqvist Cronje
Legally Black Coconut Cream Pie Björkqvist Cronje
Legally Brown Brownie Batter Björkqvist Cronje

2011-09-10 Varberg SBK
Ingmos Ulysse Etna Sannum Gullan

2011-09-04 Gnesta SBK
Lablustrious Caletto Axelsson Roberto

2011-09-04 Halån SBK
LPI Amamus Gallinago Stricklandii Sondell Birgitta

2011-09-03 Gnesta SBK
Lablustrious Pointless Holmertz Tommy

2011-08-28 Bergby SBK
Viltvårdarns Peppar Söderström Monica

2011-08-28 Märsta SBK
NORD VCH Colas Gunvor Färnefors Agnetha

2011-08-28 Piteå SBK
SPH I Masterkey's Ice Clear Fredriksson Mia

2011-08-28 Örebrobk SBK
Arwen Bergström Elisabeth

2011-08-28 Växjöbk SBK
Dimhöjdens Hobby Af Derby Gunneriusson I
Dimhöjdens Miguel Af Derby Gunneriusson I

2011-08-27 Årjäng SBK
Dina Jacobsen Wenche
Chili Jacobsen Wenche
Alma Jacobsen Wenche
Dragos Jacobsen Wenche
Diesel Jacobsen Wenche
Ceasar Jacobsen Wenche
Atlas Jacobsen Wenche
Asterix Jacobsen Wenche

2011-08-24 Timrå SBK
S™KH III Streamlight's Cayos Gavin Holter Anna

2011-08-13 Tjörn SBK
Landkrabbans PadmÚ Amidala Sjunnesson Andreas
Landkrabbans Yoda Sjunnesson Andreas
SE VCH Colas Aina Sjunnesson Andreas
SE VCH Landkrabbans Mary Read Sjunnesson Andreas
Landkrabbans Jacquotte Delahaye Sjunnesson Andreas
SE VCH Landkrabbans Long Ben Avery Sjunnesson Andreas
Landkrabbans Calico Jack Sjunnesson Andreas

2011-08-13 Nyköping SBK
SE VCH Alebäckens Gård's Bästa Babsan Hjälm Leif
SE VCH Editors Trouble But Fun Hjälm Leif

2011-08-06 Valbo SBK
Eagle's Rosewood Casket Lindgren Laila

2011-07-28 Flen SBK
Skärvenäset's Elsa Lind Åsa

2011-07-26 Karlskoga SBK
Hedvig Jatko June

2011-07-24 Njurunda SBK
TJH(PTRH) PATRH I Huset Elliots Jota Crona Gunnel

2011-07-24 Skevde SBK
Labbåslyckorna's Agaton Wadström Mikael
Alebäckens Gård's Bussiga Buster Wadström Mikael

2011-07-03 Söluesborg SBK
TJH(PTRH) Minnows Blue Fantasy Brorsson Anders

2011-07-02 Västerås SBK
Bumpkin's Hugo First Knutsson Lennart

2011-07-01 Västerås SBK
Archean Rock's Keep On Walking Knutsson Lennart

2011-06-29 Västerås SBK
LPI Designerline Gemmas Bellis Jacobsson Sten

2011-06-28 Sättna SBK
SPH III Justlike Chic's Tepp Holter Anna

2011-06-28 Västerås SBK
Archean Rock's It's in His Kiss Edlund Marie

2011-06-27 Västerås SBK
TJH(RDH) Musical's Forever Tango Jacobsson Sten

2011-06-19 Örebro SBK
Totta Keskinen Martti

2011-06-18 Tjörn SBK
SE VCH Dimhöjdens Stella Af Derby Hansson Daniel

2011-06-13 Uppjala SBK
Something New's Next Stop Tapper Kjell

2011-06-12 Lidingö SBK
LPI LPII Skärvenäset's Oscarina Hultin Ammie

2011-06-12 Karlshamn SBK
Labbedoo Dependable Denzel Eriksson Ronny

2011-06-09 Sandviken SBK
Searover Gems Enya Enblom Eva

2011-06-09 Östervåla SBK
NORD VCH SE U(U)CH Macita's Mountain Treasure Söderlund Lena

2011-06-04 Kista SBK
Zetastar Hot Chili Skarin Bengt

2011-06-04 Norrköping SBK
Mandylike's Umbra Appelgren Lars Henri
Mandylike's Understanding Appelgren Lars Henri
RLD N Mandylike's Unstained Appelgren Lars Henri
Mandylike's Unbounded Appelgren Lars Henri
Mandylike's Unclouded Appelgren Lars Henri
SE S™CH S™KH III Mandylike's Visible Vim Appelgren Lars Henri

2011-06-04 Bjuv SBK
Bergsandens Xavier Lundahl Ken

2011-05-29 Filipstad SBK
Mandylike's Unforgetable Lind Peter

2011-05-28 Osby SBK
Järabackens Champis Persson Pernilla
Järabackens Lemon The Persson Pernilla
Järabackens Zingo Persson Pernilla
Järabackens Yellow Label Persson Pernilla
SE VCH Järabackens Lipton Persson Pernilla
Järabackens Pommac Persson Pernilla
Järabackens Earl Grey Persson Pernilla
Järabackens Black Coffe Persson Pernilla

2011-05-28 Sjöbo SBK
LPII RLD N RLD F Romele's Lenora Hultqvist Lennart

2011-05-28 Örkelljunga SBK
Huntley's Daring Dottie Ljunggren Felicia

2011-05-22 Skövde SBK
SE VCH Skärvenäset's Mårten Wadström Mikael

2011-05-22 Tidaholm SBK
Niccolina Magnusson Anders

2011-05-22 Östervåla SBK
Macita's New Years Spike Hawée Göran

2011-05-21 Kumla SBK
Conover's Just Pringles Gustavsson Bengt

2011-05-21 Olofström SBK
LPII SE LCH Carmal's Heroine Querido Hemmingsson Bertil

2011-05-15 Katrineholm SBK
New Fiona's Tromb Stangvik Stig

2011-05-15 Järvsö SBK
Moorman's Deal Wilson Melin Gerd

2011-05-15 Tollarp SBK
LPI Duvkullans Femella Von Gegerfeldt C
Carmal's Jackies Mira Von Gegerfeldt C

2011-05-15 Gävle SBK
Fiskja Bondens Timber Jack Westman Anne

2011-05-14 Uppsala SBK
SPH III Mandylike's Toffee Tapper Kjell
LPI Huntrets Maris Tapper Kjell

2011-05-14 Umeå SBK
Kohagens Alma I Lönneberga Lundgren David
Macita's Steven The Thunderclump Lundgren David

2011-05-14 Kungsbacka SBK
Heavy Loader's Razorblade Andersson Anna-Carin

2011-05-08 Falkenberg SBK
Huntley's Cute Capone Bengtsson Thomas

2011-05-07 Vallentunå SBK
Stenbury Black Oliver Ferm Gunnel

2011-05-07 Arvika SBK
LPI LPII LPIII Hultrum's All I Have to Do Is Dream Jatko June

2011-05-07 Ronneby SBK
Rosediamond Stilton Lindfalk Ingrid

2011-05-07 Laholm SBK
SE VCH Huntley's Daring Dante Johansson Morgan
SE VCH Huntley's Daring Donadoni Johansson Morgan

2011-05-07 Säffle SBK
Sångfågelns Tevye Russberg Inger

2011-05-01 Hällefors SBK
Zetastar Jet Black Molly Andersson Kent

2011-04-30 Kungsbacka SBK
Robocop's Yellow Unca's Jadepalm Per-Arne
Ginstens Dancer in The Light Jadepalm Per-Arne

2011-04-17 Österåilgr SBK
Thorsvi Speyburn Mellström Jill

2011-04-17 Bro SBK
LPI LPII Designerline Gemmas Bliss Ogebjer Lorentz

2011-04-16 Solnasunobyberg SBK
Sångfågelns Ninfa Magnuson Lars

2011-04-16 Häverö SBK
LPI Thorsvi Mannochmore Söderström Monica

2011-04-16 Eneby SBK
SE VCH LPI LPII RLD N RLD F Let's Swing Fortunate Son Ahlén Ib

2011-04-10 Södertälje SBK
Duvskogens Knota Hultin Ammie

2011-04-10 Gnesta SBK
SE VCH Ringlets Shine Holmertz Tommy
Streamlight's Ann's Kevin Holmertz Tommy
Lablustrious True Boy Holmertz Tommy

2011-04-10 Veberöd SBK
Ludde Björkqvist Cronje

2011-04-10 Lillaedet SBK
RLD M Sabrina Dahlstedt Ingela

2011-04-09 Vaxjö SBK
Rosebird Parad Rose Axelsson Kia
LPI LPII Guiding Labs For Your Eyes Only Axelsson Kia

2011-04-09 Jönköping SBK
Bellmaker's Joyful Jelly Liew Anita
Bellmaker's Joyful Jazza Liew Anita
Bellmaker's Joyful Jingle Liew Anita
Bellmaker's Joyful Jenka Liew Anita
Bellmaker's Joyful Jive Liew Anita
Bellmaker's Jungle Jack Liew Anita
Bellmaker's Jungle Jim Liew Anita
Bellmaker's Jungle James Liew Anita

2011-04-03 Varberg SBK
Huset Elliots Ny Andersson Anita

2011-04-02 Osby SBK
TJH(FM) Lapwing's Highland Malt Karlström Alf

2011-04-02 Mjölby SBK
LPI Grottbjörnens Wolf Hansson Hans-Erik

2011-04-02 Forshaga SBK
Ringlets Sandpiper Pålblad Mikael

2011-03-19 Laholm SBK
Lowa Sannum Gullan

2011-03-13 Tollarp SBK
LPII H-Falks Fröjd Von Gegerfeldt C


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2018-08-20 / Page updated 20 Aug 2018: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2018-07-27 / Information from the Swedish Kennel Club 27 Jul 2018