Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

MH-beskrivning 2012

Resultat i namnordning


2012-12-29 Färjestaden SBK
LPI LPII LPIII Happy Birdhunter's Dots Wippo Melanoz Carina

2012-11-25 Lindesberg SBK
Labbetassens Ville Guhrén Stellan
NORD VCH Colas Gerd Guhrén Stellan
SE VCH Colas Morgan Guhrén Stellan
Colas Ralf Guhrén Stellan
NORD VCH Colas Marie Guhrén Stellan
NORD VCH Colas Siv Guhrén Stellan

2012-11-25 Örkelljunga SBK
Huntley's Eldiga Ella Ljunggren Felicia

2012-11-24 Fagersta SBK
Twigg's and Tonic Edlund Marie

2012-11-18 Kil SBK
Trendmaker's Make You Smile Lind Peter

2012-11-04 Bjuv SBK
Labbegården's High Performance Adamsson Louise

2012-11-03 Färjestaden SBK
RLD N RLD F Trofast Camaro Melanoz Carina

2012-10-28 Halån SBK
Amamus Gallinago Delicata Sondell Birgitta

2012-10-27 Varberg SBK
Korpklons Ejder Andersson Anita

2012-10-27 Borås SBK
Lovastigens Tuff Claesson Marianne

2012-10-21 Falsterbo SBK
Robust Ruby Red Olsson Ann
Robust Brown Kurant Olsson Ann

2012-10-21 Linköping SBK
S™KH III Korpklons Silvertärna Ragnar Susanne
Amalia Ragnar Susanne

2012-10-20 Östervåla SBK
Zetastar Noble Rock-Cashel Holmertz Tommy

2012-10-20 Tollarp SBK
SE RPCH LPI NORD JCH Seareeds Daisy Persson Pernilla

2012-10-14 Ronneby SBK
Ritou's Sunrize Edner Helene

2012-10-14 Falkenberg SBK
Dark Water's Heartland Dolcetto Johansson Morgan
LPI LPII SE VCH RLD N&F&A&M SE RALLYCH Sångfågelns Alberich Johansson Morgan
SE VCH LPI LPII NO VCH RLD N SPH I Sångfågelns Mr Redburn Johansson Morgan
SE U(U)CH DK CH(U) Wildn'beauty's Gadget Johansson Morgan
Sångfågelns Riff Johansson Morgan

2012-10-14 Bjuv SBK
SE VCH Huntley's Eldiga Ettra Lundahl Ken

2012-10-13 Mönsterås SBK
Klöver Fyra's Aloe Vera Melanoz Carina
Sea-Croft Isle of Coll Melanoz Carina

2012-10-13 Tjörn SBK
LPI Willowridge Two For The Money Kihl Susanne

2012-10-13 Lomma SBK
Ritou's Gabbiano Magnusson Anders

2012-10-13 Ludvika SBK
SPH II Fetch-It Tee Six Halvarsson Sune

2012-10-07 Visby SBK
Anja Johansson Andreas

2012-10-07 Sölvesborg SBK
Carmal's Inas Spike Hemmingsson Bertil

2012-10-07 Norrtälje SBK
Searover Pims Pix Söderström Monica

2012-10-07 Bollnäs SBK
LPI LPII TJH(PTRH) Zetastar Noble Tezz Kinn Hans

2012-10-06 Ockelbo SBK
SPH II SPH III Stenbury Black Friend Lindgren Laila

2012-10-06 Vadstena SBK
Cassatas Valuable Valby Kronqvist Anders

2012-10-06 Ludvika SBK
LPI LPII LPIII SPH III S™KH I Mandylike's Wizard Halvarsson Sune

2012-09-30 Säffle SBK
SE J(J)CH NO JCH Willowridge Two Steps From Hell Russberg Inger

2012-09-29 Mjölby SBK
Oakroad's Hungry Heart Ragnar Susanne
Oakroad's Killing The Blues Ragnar Susanne

2012-09-29 Karlstad SBK
Musical's Ragdoll Pålblad Mikael

2012-09-29 Skå-Eneby SBK
Streamlight's Ace Llsa Hultin Ammie

2012-09-29 Säffle SBK
Jamiciz Nyzta Russberg Inger

2012-09-29 Smålandsstenar SBK
Tekla Bengtsson Thomas

2012-09-23 Gamleby SBK
Klöver Fyra's Tulpan Ragnar Susanne
SE VCH Thorsvi Glen Grant Ragnar Susanne

2012-09-22 Västerås SBK
Viltvårdarns Ricoschett Edlund Marie
Tisslabo Corelli Edlund Marie
SE SPCH SE VCH Tisslabo Rossini Edlund Marie
LPI Tisslabo Paganini Edlund Marie
Thorsvi Black Velvet Edlund Marie

2012-09-22 Rättvik SBK
Rosebird Quake Rose Halvarsson Sune

2012-09-22 Bjuv SBK
Bergsandens Evolution Karlsson Jörgen

2012-09-22 Norrköping SBK
Hubbestads Säteri Sixten Andersson Lars

2012-09-22 Östervåla SBK
S™KH III Capandus Eddie Mac Laren Tapper Kjell

2012-09-22 Värnamo SBK
Airotkivs Ingo Roman Göte

2012-09-22 Ronneby SBK
Bergtassens Shadowinthesun Edner Helene
Bergtassens Sunshineacqua Edner Helene
Silver Smithy Give Me Five Edner Helene

2012-09-22 Nossebro SBK
LPII Mandylike's Whirlwind Wadström Mikael

2012-09-22 Lomma SBK
Caper Cailie's Hope Borg Vogel Ingrid

2012-09-16 Romelanda SBK
SPH III S™KH II Mandylike's Weasel Oskarsson Elisabeth

2012-09-16 Järvsö SBK
LPI LPII RLD N RLD F Vesslavikens Spexa Melin Gerd
SE VCH RLD N RLD F Vesslavikens Mygla Melin Gerd

2012-09-15 Timrä SBK
Streamlight's Jackies Alwin Jakobsson Jenny

2012-09-15 Bbrås SBK
SE VCH Skärvenäset's Raymond Österlund Lasse

2012-09-15 Borlänge SBK
Zetastar Noble Prize Andersson Jan

2012-09-15 Osby SBK
Järabackens Beat It Persson Pernilla
Järabackens Thriller Persson Pernilla
Järabackens Speed Demon Persson Pernilla
LPI S™KH III Järabackens Smooth Criminal Persson Pernilla
Järabackens Little Susie Persson Pernilla
Järabackens Butterflies Persson Pernilla
Järabackens Billie Jean Persson Pernilla

2012-09-09 Skövde SBK
LPI Gravel's Metamorphic Amphibolite Wadström Mikael
LPI LPII Gravel's Magmatic Andesite Wadström Mikael

2012-09-09 Motala SBK
Waving Tails Teddy Bear Ragnar Susanne
Waving Tails Smooth Criminal Ragnar Susanne
Waving Tails Man in The Mirror Ragnar Susanne
Waving Tails The Girl Is Mine Ragnar Susanne
Waving Tails Billie Jean Ragnar Susanne

2012-09-09 Sveg SBK
Maihaugen's Prince Rupert Pålblad Mikael

2012-09-08 Hörby SBK
Alfred Björkqvist Cronje

2012-09-08 Motala SBK
Hackihäls Idun Ferm Gunnel

2012-09-08 Gällivare SBK
SE VCH LPI LPII Huset Elliots Chi Hägglund Jenny

2012-09-08 Kumla SBK
Mandylike's Ywis Yodler Gustavsson Bengt

2012-09-01 Järpesmyra SBK
Caccia Sherlock Holmes Lundmark Margareta

2012-09-01 Solnasundbyberg SBK
Jämtesjöns Benny Av Ella Björkman Stefan

2012-08-26 Bergby SBK
Guideline's Tight Fit Söderström Monica

2012-08-25 Mönsterås SBK
SPH I Mandylike's Woodsman Melanoz Carina

2012-08-24 Malung SBK
RLD N RLD F Eaglebess Svea Andersson Kent

2012-08-19 Näset SBK
Amamus Gallinago Nobilis Carlsson Margaretha

2012-08-18 Dala Floda SBK
Vesslavikens Bluff Halvarsson Sune

2012-08-12 Anklam Sjöbo SBK
Sångfågelns Gloriana Von Gegerfeldt C
Benliz Laphroaig Lotus Von Gegerfeldt C

2012-08-11 Borås SBK
SE VCH TJH(PTRH) Skärvenäset's Eiwin Österlund Lasse
Skärvenäset's Hector Österlund Lasse

2012-08-05 Borlänge SBK
S™KH III Mandylike's Valiant Andersson Kent

2012-07-14 Järvsö SBK
Mazkhens Dhixhi Jönsegård Anita
Mazkhens Brhavho Jönsegård Anita
SE VCH LPI LPII Mazkhens Dhumlhe Jönsegård Anita
Mazkhens Dhajmh Jönsegård Anita

2012-06-29 Västerås SBK
Viltvårdarns Qrasse Jacobsson Sten

2012-06-17 Enköping SBK
SE J(J)CH Conover's Prinsessan Tuvstarr Lamminen Juhani

2012-06-17 Skutskär SBK
SE VCH Heavy Loader's Never Can Tell Brandt Bengt-Olof

2012-06-17 Falkenberg SBK
SPH III Kvarterets Tampa Florida Bengtsson Thomas

2012-06-10 Lidingöbk SBK
SE VCH Streamlight's Ace Lad Hultin Ammie

2012-06-09 Bjuv SBK
Bergsandens Annies Freja Lundahl Ken

2012-06-09 Lindesberg SBK
Moorman's Warren Time Holmsten Sven-Einar

2012-06-09 Solnasundbyberg SBK
SE VCH NO VCH Jamiciz Njuta Johansson Pia

2012-06-09 Hörby SBK
Klöver Fyra's Kiwi Björkqvist Cronje
Klöver Fyra's Lily of The West Björkqvist Cronje

2012-06-06 Östervåla SBK
SE VCH LPI TJH(PTRH) SPH I S™KH I Thorsvi Black Bottle Hawée Göran

2012-05-29 Borlänge SBK
LPII Lisslindas Casper Carat Nordmark Lars-Åke

2012-05-27 Tollarp SBK
Skyfly's Randall Carlsson Stellan

2012-05-23 Lillaedet SBK
Lyckliga Nosen Dennis Larsen Bibbi
Robocop's Ezadora Larsen Bibbi
Robocop's Emma Larsen Bibbi

2012-05-20 Malung SBK
SE VCH Lovestruck's Run to The Hills Andersson Kent

2012-05-20 Kungsbacka SBK
Ruffino Lindqvist Göran

2012-05-20 Lommabk SBK
Klöver Fyra's Azalea Ljunggren Felicia
SE SPCH SPH III Mandylike's Wishful Ljunggren Felicia

2012-05-19 Rättvik SBK
Frankie's Rondie Halvarsson Sune

2012-05-17 Katrineholm SBK
Mainline's Unlimited Force Strömbäck Marie-Loui

2012-05-13 Järvsö SBK
SE VCH Wallwein's Milton Park Melin Gerd

2012-05-13 Arvika SBK
Adele Bergström Elisabeth

2012-05-12 Borås SBK
SE VCH Skärvenäset's Jack Österlund Lasse

2012-05-12 Piteå SBK
SE VCH LPI LPII Huset Elliots Pi Fredriksson Mia

2012-05-12 Jönköping SBK
Tomtebolyckans Eila Laurén Maria

2012-05-12 Ockelbo SBK
Conover's Winter Moon Kinn Hans
SE J(J)CH SE J(A)CH Conover's Prins Valiant Kinn Hans
Conover's Prins Hummelum Kinn Hans

2012-05-10 Gåvle SBK
Conover's Ruff Bright Pearl Westman Anne

2012-05-09 Lillaedet SBK
Visterwood Ynni Du Andersson Owe

2012-05-06 Ågesta SBK
Winning Line's Eclipse Johansson Pia

2012-05-06 Kungsdacka SBK
Ingmos Vina Herminia Lindqvist Göran

2012-05-06 Järfälla SBK
Dipper's Zelda Skarin Bengt

2012-05-06 Nora SBK
Lovestruck's Bark at The Moon Holmsten Sven-Einar

2012-05-05 Nordmaling SBK
Ringlets Ferret Asplund Elisabet
SE VCH Macita's Linette Lilyflower Asplund Elisabet
Macita's Pleasure of Majesty Asplund Elisabet
SE U(U)CH Naturally Nosy Higgins Asplund Elisabet

2012-05-05 Skede SBK
Ballantines Liew Anita

2012-05-05 Ockelbo SBK
LPII LPIII S™KH II Iris Brandt Bengt-Olof

2012-05-01 Varberg SBK
Minnows Night Light Sannum Gullan
RLD N Minnows Sea Wave Sannum Gullan

2012-05-01 Kalmar SBK
Zetastar Jet Black Ruth Svensson Peter

2012-04-29 Borlänge SBK
Airotkivs Hilda Nordmark Lars-Åke

2012-04-29 Säffle SBK
Jamiciz Noja Russberg Inger
Jamiciz Noza Russberg Inger
Jamiciz Nato Russberg Inger
Jamiciz Nikon Russberg Inger
SE VCH SE U(U)CH Ritou's Gorgonzola Russberg Inger

2012-04-29 Laröd SBK
Sångfågelns Modestina Lundin Maria
Sångfågelns Madame Cortese Lundin Maria
Sångfågelns Miss Pearce Lundin Maria
Sångfågelns Fiordiligi Lundin Maria
SE VCH Sångfågelns West Side Story Lundin Maria
Sångfågelns Gianni Schicchi Lundin Maria
Sångfågelns Brünnhilde Lundin Maria

2012-04-28 Laröd SBK
Streamlight's Choice Lvan Carlsson Stellan

2012-04-22 Lillaedet SBK
Sångfågelns Lolo Andersson Owe

2012-04-21 Växjö SBK
Applejack's Twisted Sister Ryberg Mikael

2012-04-21 Tranås SBK
Mainline's Wondering Star Hoff Cathrine

2012-04-21 Skövde SBK
Glen Louch Flipper Magnusson Anders

2012-04-21 Karlstad SBK
SE VCH Northline's Charles Ross Lind Peter

2012-04-21 Karlshamn SBK
SE VCH O'Sofinas Twostep Persson Pernilla
SE VCH SE U(U)CH LPI RLD N TJH(PTRH) PATRH II Ritou's Malins Pepparkaka Persson Pernilla

2012-04-21 Göta SBK
SE LCH Streamlight's Ace Leon Andersson Owe

2012-04-21 Solnasundbyberg SBK
Fiskja Bondens Jordreva Axelsson Roberto

2012-04-15 Bro SBK
Sea-Croft Orinoco Flow Lindgren Thomas

2012-04-15 Märsta SBK
Modus Vivendis Gambling Guy Färnefors Agnetha
Conover's Prins Bus Färnefors Agnetha

2012-04-15 Jönköping SBK
Rosebird Ville Rose Österlund Lasse
LPI LPII Minnows Mint Marker Österlund Lasse

2012-04-14 Jönköping SBK
Rövarkungens Nattlivstyrann Larsson Birger

2012-04-14 Falsterbo SBK
RLD N RLD F RLD A Labrador Vom Bedhard Ronja Von Gegerfeldt C
Like'ims Cello Von Gegerfeldt C

2012-04-09 Falkenberg SBK
Nordjydens Simmonsen Bengtsson Thomas

2012-04-01 Götene SBK
SE VCH LPI LPII Firepoppy's Harrier Russberg Inger
Silver Smithy Ever Lasting Cody Russberg Inger
Clintz Anton Russberg Inger

2012-04-01 Tollarp SBK
RLD N RLD F Airotkivs Hasse Persson Pernilla

2012-03-31 Mjölby SBK
SE VCH Trollmors Brownie Ragnar Susanne

2012-03-31 Landskrona SBK
SE VCH Coco Loco's Drama Queen Lundin Maria

2012-03-25 Vårnamo SBK
LPI SPH II SPH III Like'ims Honest Bellmaker Ryberg Mikael

2012-03-25 Falkenberg SBK
O'Sofinas Jive Bengtsson Thomas

2012-03-24 Finspång SBK
Searover Pumas Favorit Kronqvist Anders

2012-03-18 Sjöbo SBK
TJH(PTRH) Designerline Gemmas Birka Rydén Ruby

2012-03-11 Götene SBK
Silver Smithy Ever Lasting Zack Wadström Mikael
Clown's You're My Best Friend Wadström Mikael

2012-01-28 Sölvesborg SBK
TJH(PTRH) Contender Ljunggren Felicia


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2018-08-20 / Page updated 20 Aug 2018: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2018-07-27 / Information from the Swedish Kennel Club 27 Jul 2018