Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

MH-beskrivning 2015

Resultat i namnordning


2015-11-08 Färjestaden SBK
Grace-Kelly Ståhl Roth Gunborg

2015-11-07 Östersund SBK
Browac's Cover Me Bylund Mikael

2015-11-01 Falkenberg SBK
SE VCH RLD N RLD F Ingmos Zonnebloem Nordlinder Roger

2015-10-31 Sölvesborg SBK
Rosehip's Nyponsfudge Ljunggren Felicia
Alva Ljunggren Felicia

2015-10-25 Ulricehamn SBK
Tranåsens Hold Me Tight Österlund Lasse

2015-10-25 Smålandsstenar SBK
Mandylike's Devoted Dewon Nordlinder Roger

2015-10-24 Varberg SBK
Meadowlark Caer Philly Sannum Gullan

2015-10-18 Lomma SBK
RLD N King-Louie Borg Conny
LPII Reminds Teals Frej Borg Conny

2015-10-18 Uddevalla SBK
SE VCH SE U(U)CH RLD N RLD F Digge Mountains Can't Be Happier Jadepalm Kristina

2015-10-18 Romelanda SBK
SE VCH Birdkeepers Fashion Queen Oskarsson Reino
Birdkeepers Favourite Rose Oskarsson Reino
RLD N Birdkeepers Falling in Love Oskarsson Reino
Birdkeepers Friendly Hunter Oskarsson Reino
Birdkeepers Friends For Ever Oskarsson Reino
SE VCH SE U(U)CH Sea-Birds Memphis Tennesee Oskarsson Reino

2015-10-17 Skara SBK
Capandus G O T Lord Jaime Lannister Olsson Anders

2015-10-04 Södertälje SBK
SE VCH Full Blast's Ronja Lamminen Juhani

2015-10-04 Örebro SBK
Cosmic Cover's Race Fearless Holmertz Tommy

2015-10-04 Värnamo SBK
O'Sofinas Spader Ess Österlund Lasse
Bellmaker's Konrad Österlund Lasse

2015-10-04 Säffle SBK
RLD N Billowhiz Wily Wizard Nordblom Klas

2015-10-04 Sjöbo SBK
RLD N Lapwing's Kepp Borg Conny

2015-10-03 Nacka SBK
Labbonita's Laban Magnuson Lars

2015-10-03 Ockelbo SBK
RLD N SPH II SPH III Blackbound Keeley Lindgren Laila

2015-09-26 Varberg SBK
LPI LPII RLD F Thorsvi Glendullan Andersson Anita

2015-09-26 Ystad SBK
Ritou's Malins Melizza Björkqvist Cronje

2015-09-26 Sundbyberg SBK
Archean Rock's Long Lasting Love Axelsson Roberto

2015-09-20 Sjöbo SBK
SPH II SPH III Like'ims Sack Von Gegerfeldt C

2015-09-19 Falkenberg SBK
SE VCH RLD N Hallaböke's Bella Nordlinder Roger

2015-09-19 Flen SBK
Searover D's Miss Marion Lind Åsa

2015-09-19 Göta SBK
SE VCH Sjöbygårdens She's The One Jadepalm Kristina

2015-09-12 Hagfors SBK
Iliadens GrÚnia Nordblom Klas
Mölnbackalabbens Idun Nordblom Klas

2015-09-12 Södertälje SBK
SPH I S™KH I Bertil Grönfelt Patrik

2015-09-06 Halmstad SBK
Full Blast's Viller Valle Nordlinder Roger

2015-08-30 Sundbyberg SBK
Quinline's Center of The Universe Hultin Ammie
Sweetness of Jasmin Sun Hultin Ammie

2015-08-29 Upplands Väsby SBK
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH Musical's Tears in Heaven Hawée Göran

2015-08-27 Sandviken SBK
SE VCH RLD N RLD F Smart Fellow's Swag in to Town Andersson Magnus

2015-08-24 Timrå SBK
SE VCH RLD N RLD F SPH I Reminds Teals Tyra Holter Anna

2015-08-23 Arvika SBK
Sincher's Little Mermade Johansson Mikael

2015-08-16 Varberg SBK
Bergtassens Success in Black Johnsson Thorén Mari

2015-08-16 Karlstad SBK
Sångfågelns Cinderella Pålblad Mikael

2015-08-09 Skövde SBK
Andvikens Jazz Wadström Mikael

2015-07-07 Gävle SBK
Tisslabo Vivaldi Holmli Therese

2015-07-04 Sölvesborg SBK
Applejack's Chalk Talk Hemmingsson Bertil
Cambremer Crackerjack Hemmingsson Bertil

2015-06-14 Eskilstuna SBK
TJH(PTRH) Alaska Stangvik Stig

2015-06-06 Mora SBK
RLD N Arligos Nordic Light Englund Ann

2015-06-06 Ystad SBK
RLD N RLD F Bökardalens Carpe Diem Almqvist Lars

2015-05-31 Vallentuna SKK
LE-Cop's Simba Hultin Ammie
LPII SE LCH Benny Hultin Ammie
SE SPCH SE LCH SPH III Bonnie Hultin Ammie

2015-05-30 Skutskär SBK
Viltvattnets Hassel Andersson Magnus

2015-05-24 Tollarp SBK
Bergsandens Point Break Persson Pernilla

2015-05-24 Ulricehamn SBK
Firepoppy's Piri Piri Österlund Lasse

2015-05-23 Dala Floda SBK
S™KH II Moorman's Kellys Copper Field Ogebjer Lorentz

2015-05-21 Ånge SBK
Lachawes Babbe Carlsson Margaretha

2015-05-21 Härnösand SBK
Reedsweeper's Tomcat Crona Gunnel
Streamlight's Jackies Amber Crona Gunnel

2015-05-17 Borås SBK
Huntley's Handsome Honey Borg Eva

2015-05-16 Skutskär SBK
LD STARTKLASS Sincher's Dash of Goodwill Enblom Eva

2015-05-10 Norrtälje SBK
Stawaskogens Black Viper Rainsson Agneta
Mandylike's Dayspring Didaros Rainsson Agneta

2015-05-10 Borås SBK
Meadowlark Tintern Österlund Lasse

2015-05-10 Visby SBK
Minnows Sealevel Johansson Andreas

2015-05-09 Nacka SBK
Sångfågelns Ortrud Ogebjer Lorentz

2015-05-07 Ronneby SBK
S™KH I Carmal's Heroines Ricochet Edner Helene

2015-05-02 Tidaholm SBK
Wimsey's Smokescreen Laurén Maria

2015-05-01 Strängnäs SBK
SPH II SPH III S™KH I S™KH II S™KH III Searover Copy Wiggo Holmertz Tommy

2015-04-26 Katrineholm SBK
SE VCH RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS Colas Ragna Strömbäck Marie-Loui

2015-04-26 Hallstahammar SSRK
RLD F Thorsvi Irish Cooley Pettersson Elisabeth

2015-04-26 Mönsterås SBK
TJH Sea-Croft Kay's Ice Ståhl Roth Gunborg

2015-04-25 Höganäs SBK
Gravel's Sedimentary Dolomite Klein Christer

2015-04-19 Bankeryd SBK
LPI RLD N RLD F RLD A Labbox Dumle Roman Göte
SE VCH Labbox Devil Roman Göte
Labbox Dixon Roman Göte
Labbox Donna Roman Göte
Labbox Diva Roman Göte
SE VCH LD STARTKLASS Labbox Diza Roman Göte
Minnows Mighty Wise Roman Göte

2015-04-19 Färjestaden SBK
LD STARTKLASS LD 1 SPH I Verbascum Nigrum Carex Melanoz Carina
Searover Bass Q'toke Melanoz Carina

2015-04-18 Jönköping SBK
Serenitys Friend Senta Olsson Anders

2015-04-11 Uddevalla SBK
SE SPCH SPH III Varmgärdes Nisse Russberg Inger

2015-04-11 Visby SBK
Reedsweeper's Marius Black Boberg Urban

2015-04-06 Värnamo SBK
Bellmaker's Kenja Österlund Lasse
Bellmaker's Kathinka Österlund Lasse
Bellmaker's Katitzi Österlund Lasse
Bellmaker's Klaudius Österlund Lasse

2015-04-03 Tidaholm SBK
Öljersjös Plexus Österlund Lasse

2015-03-14 Sibräcka SBK
Runnekullen's Charming Cover Henriksson Monica

2015-03-08 Götene SBK
SPH I Tasstrampets Hurricane Wadström Mikael
S™KH II Silvergruvans Miss Maya Wadström Mikael

2015-03-07 Tranås SBK
Miss Bossings Amazing Love Ragnar Susanne


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2018-08-20 / Page updated 20 Aug 2018: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2018-07-27 / Information from the Swedish Kennel Club 27 Jul 2018