Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

MH-beskrivning 2016

Resultat i namnordning


2016-11-13 Växjö SBK
Dimhöjdens Trip Af Barney Ryberg Mikael

2016-11-06 Borås SBK
Wallwein's Umbala RosÚ Claesson Marianne
SE U(U)CH SE V-15 SE JV-15 Wallwein's Untouched Claesson Marianne
SE VCH Wallwein's Upper Ten Claesson Marianne
Wallwein's Uvas De Cambrico Claesson Marianne
SE U(U)CH SE JV-15 Wallwein's Whatever It Takes Claesson Marianne

2016-11-05 Örkelljunga SBK
Like'ims Troy Lundahl Ken

2016-10-23 Eskilstuna SBK
Sibbofjärdens Pelle Hultin Ammie

2016-10-23 Falkenberg SBK
RLD N Verbascum Nigrum Rubus Nordlinder Roger

2016-10-22 Örkelljunga SBK
SPH I SPH II Wingames Stars Pan Lundahl Ken

2016-10-22 Borås SBK
Minnows Greenwood Borg Eva

2016-10-22 Skara SBK
Highstones Quality Girl Wadström Mikael
Silver Smithy Lost in Your Eyes Wadström Mikael

2016-10-16 Värnamo SBK
Mandylike's Gold Österlund Lasse

2016-10-16 Götene SBK
Silvergruvans Miss Lexie Wadström Mikael

2016-10-15 Borås SBK
Minnows Chickweed Wintergreen Claesson Marianne

2016-10-15 Göta SBK
Rockdove's Black Train Andersson Owe
Mandylike's Fantastic Andersson Owe

2016-10-15 Göteborg SBK
Airotkivs Nancy Larsen Bibbi

2016-10-08 Nacka SBK
Labbox Dimma Magnuson Lars

2016-10-08 Grimeton SBK
Lebaz Quick Finder Andersson Anita

2016-10-02 SBK
RLD N Tasstrampets Honolulu Ogebjer Lorentz

2016-10-02 Säffle SBK
Labbeexpressens Joker Pålblad Mikael

2016-10-02 Veberöd SBK
Like'ims Sezuan Bengtsson Thomas

2016-09-24 Höganäs SBK
Sostack's Olivia Klein Christer

2016-09-17 Skellefteå SBK
Stargolds Joyful Sofia Lundgren David

2016-09-11 Visby SBK
SE VCH Stjärnvallens Bianca Johansson Andreas

2016-09-04 Nykvarn SBK
Elmshorn Qvicka Holmertz Tommy

2016-08-30 Timrå SBK
Streamlight's Wildys Black Rose Carlsson Margaretha

2016-08-27 Bålsta SBK
Sokaris Eyes in The Night Larsson Ingalill

2016-08-27 Örkelljunga SBK
SE VCH Bökardalens Eye's For You Adamsson Louise

2016-08-20 Upplands Väsby SBK
Middle Lake's You Show Tapper Kjell

2016-08-20 Kil SBK
S™KH II Caper Cailie's Tromb Pålblad Mikael

2016-08-20 Arvika SBK
Cosmic Cover's Axa's Gun Sling Johansson Mikael

2016-08-14 Örnsköldsvik SBK
Kafati's Anaga's Cliffs Forslund Maria
RLD N Reminds Teals Idun Forslund Maria

2016-08-14 Järvsö SBK
Lablustrious Connaissevr Melin Gerd
Lablustrious Travmatisevr Melin Gerd

2016-08-06 Romelanda SBK
SE VCH RLD N RLD F Önum Lyckebo Anna Oskarsson Reino

2016-07-20 Helsingborg SBK
Rosehip's Battisdajm Wrambeck Monique
Rosehip's Nyponskola Wrambeck Monique
Rosehip's Nyponstoffee Wrambeck Monique
Rosehip's Nyponsnougat Wrambeck Monique
Rosehip's Nyponspralin Wrambeck Monique
Rosehip's Tenoren Wrambeck Monique
Rosehip's Baryton Wrambeck Monique

2016-07-10 SBK
SPH I S™KH I Mandylike's Endearing Wadström Mikael

2016-07-03 Sölvesborg SBK
LD STARTKLASS Boställeskogens Totte Edner Helene
Boställeskogens Simba Edner Helene
Boställeskogens Tigon Edner Helene
Boställeskogens Astrid Edner Helene
Boställeskogens Princess Edner Helene
Boställeskogens Pärla Edner Helene
Boställeskogens Ester Edner Helene

2016-07-02 Sölvesborg SBK
Carmal's Waterlily's Gainful Ljunggren Felicia

2016-07-02 Grimeton SBK
Sångfågelns Billy Flyn Bengtsson Thomas

2016-06-29 Västerås SBK
SE VCH Lochiness Le Chiffre Jacobsson Sten

2016-06-21 Karlskrona SBK
Gullarps Newton Bark Ingemar

2016-06-19 Sollefteå SBK
SE DRAGCH Sweetness of Jasmin Star Sondell Birgitta
Gaps Läckra Larka Sondell Birgitta

2016-06-18 Mönsterås SBK
Huntley's Eldiga Eros Ståhl Roth Gunborg

2016-06-18 Upplands Väsby SBK
Raddox Tauriel Hawée Göran

2016-06-18 Smålandsstenar SBK
SE VCH RLD N Hallaböke's Boss Nordlinder Roger

2016-06-15 Timrå SBK
SE VCH TJH S™KH II Northline's Outstanding Dallas Dhu Nyman Anders

2016-06-12 Lindesberg SBK
S™KH I Wingpennans Frö Guhrén Stellan

2016-06-12 Borås SBK
SE U(U)CH C.I.E. NO UCH FI UCH NO JV-12 SE JV-12 Wallwein's Q-Rious Claesson Marianne
C.I.B. C.I.E. NO JV-12 SE JV-12 DK V-13 SE&DK&NO CH Wallwein's Quite Easy Claesson Marianne
Wallwein's Rioja Vega Claesson Marianne
Wallwein's Royal Claret Claesson Marianne
Wallwein's Rhapsody in Blue Claesson Marianne
Wallwein's River Run Claesson Marianne
Wallwein's Railroad Red Claesson Marianne
NORD VCH Wallwein's MillÚsime Claesson Marianne

2016-06-06 Skövde SBK
Labbehusets Good Luck Charm Laurén Maria

2016-05-28 Ulricehamn SBK
SPH I Mandylike's Dashing Daisy Österlund Lasse

2016-05-23 Karlstad SBK
LPI Bergqvistens Prettyperfect Pålblad Mikael

2016-05-21 Visby SBK
Like'ims Taffy Boberg Urban

2016-05-21 Karlskoga SBK
SE VCH NO VCH Labbonita's Nicita Jatko June

2016-05-21 Alunda SBK
Hungry-Heart's Carmen Tapper Kjell
SE U(U)CH Felipe Tapper Kjell

2016-05-21 Järvsö SBK
Searover Copy Digger Jönsegård Anita
SE VCH Mazkhens Fhrhö Jönsegård Anita
Stargolds Royal Estelle Jönsegård Anita
Viltvårdarns Åboy Jönsegård Anita

2016-05-14 Höganäs SBK
Sunziri's Let's Dance Benjamin Lundahl Ken

2016-05-12 Härnösand SBK
SE VCH Northline's Irreversible Icing Crona Gunnel

2016-05-12 Ronneby SBK
Carmal's Waterlily's Glengoyne Edner Helene

2016-05-07 Sundbyberg SBK
Sångfågelns Kristina Från Duvemåla Hultin Ammie

2016-04-30 Falkenberg SBK
Sångfågelns Into The Woods Bengtsson Thomas

2016-04-23 Höganäs SBK
SE VCH Like'ims Pilot Ii Lundahl Ken

2016-04-17 Sölvesborg SBK
SE VCH Digge Mountains Day Dreamer Ljunggren Felicia
SE VCH Digge Mountains Bunny Ljunggren Felicia
SE VCH Digge Mountains Bibbi Ljunggren Felicia
SE VCH Digge Mountains Embrace Me Ljunggren Felicia
Digge Mountains Edition of The Sun Ljunggren Felicia
Digge Mountains Evidence of Star Ljunggren Felicia
SE VCH Digge Mountains Electric Wizard Ljunggren Felicia

2016-04-17 Jönköping SBK
Mandylike's Feelingly Österlund Lasse

2016-04-16 Sölvesborg SBK
SE VCH Digge Mountains Estimate Me Karlström Alf
SE VCH Digge Mountains Come to Me Karlström Alf

2016-04-16 Sundbyberg SBK
TJH Pilens Käck Hultin Ammie

2016-04-16 Karlshamn SBK
RLD F Duvkullans Ecru Persson Pernilla

2016-04-10 Halmstad SBK
Sångfågelns Elin Nordlinder Roger

2016-04-10 Värnamo SBK
Firepoppy's Pimento Österlund Lasse
Lill Huldas Jalle Österlund Lasse

2016-04-10 Fagersta SBK
Thorsvi Irish Tyrconnell Ström Sonny

2016-04-09 Helsingborg SBK
Black Angus Fredrik Wrambeck Monique

2016-04-02 Mullsjö SBK
RLD F RLD A Wingpennans Flinga Österlund Lasse

2016-03-19 Sölvesborg SBK
Digge Mountains Design The Future Persson Pernilla
SE VCH Digge Mountains Chef Master Persson Pernilla

2016-03-13 Sjöbo SBK
Bergsandens Memory Lane Von Gegerfeldt C

2016-03-06 Skanör SBK
TJH Airotkivs Moira Klein Christer

2016-02-20 Romelanda SBK
Minnows Tor Kihl Susanne
SPH I S™KH II Mandylike's Dream Doll Kihl Susanne


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2018-08-20 / Page updated 20 Aug 2018: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2018-07-27 / Information from the Swedish Kennel Club 27 Jul 2018