Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Registrerade kullar 1978

Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1978-12-30 SE UCH FI UCH Ingmos Yster Proud Sea Maid 1 1 1 2 3
1978-12-30 SE UCH FI UCH SE LCH SE JCH Kamrats Buse Sandra 4 5
1978-12-29 Ballyfrema Vulcan NO JCH SE JCH Allez Isabelle 4 2
1978-12-28 Krianns Cesar Rygårdens Bonita 2 2 2
1978-12-27 SE JCH Frille Puhs Kali 1 6
1978-12-26 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Anni 1 1 2 2
1978-12-25 Sasse Aesika 1 2
1978-12-25 Pojken Zsa-Zsa 1
1978-12-25 Puhs Tony Rodarbal Fiffi 4 1 1 3
1978-12-24 Dikdik Woodland Wonder 2 5
1978-12-24 Puhs Ingmos Ramona 2 2
1978-12-23 Kammahavs Black Acke Laika 1 1 2 3 1
1978-12-23 SE UCH FI UCH SE LCH SE JCH Kamrats Buse Stella 1 4
1978-12-22 SE UCH Alexander Svarta Malin 2 1 1
1978-12-22 NORD UCH INT UCH SE JCH Älvgårdens Flap SE UCH FI UCH NO JCH INT UCH SE JCH Sorbus Black Jewel 4 1
1978-12-20 Ascot Linda 4 1 1 1
1978-12-20 Sonny Bella 2 2 2
1978-12-20 Paddywags Bombax Paddywags Darling Clementine 3 1
1978-12-20 GB SHCH Sandylands Blaze Rocheby Sea Witch 2 5
1978-12-20 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial NORD UCH INT UCH Puhs Hariti 2 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1978-12-19 Ballyfrema Vulcan Paddywags Jezebel 4 2
1978-12-19 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial Unique 4 4
1978-12-19 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Idas Charlotta 2 4 2
1978-12-17 Firthorn Sea Lion Krysshamns Svarta Malin 4 4
1978-12-15 Mumin Delila 1 4 2 1
1978-12-15 Ballyduff Maroon Sjötullens Black Lady 2 1
1978-12-15 Rygårdens Frasse Zita 1 1 1
1978-12-15 SE UCH FI UCH INT UCH NORD JCH Fågelängens Baloo Fågelängens Just Only Me 2 2
1978-12-14imp GB SHCH Poolstead Problem Elvelege Coralline Pepper 1
1978-12-13 SE UCH NO UCH Puhs Imp Imp's Raspberry-Jam 2 1 3 3
1978-12-12 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial Amie 5 2
1978-12-12 NORD UCH INT UCH Ingmos Umberto Ingmos Trixi 7 1
1978-12-11 SE UCH FI UCH Ingmos Yster Minväns Botilda 3 1 2 1
1978-12-08 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Aases Jessy 2 1 3
1978-12-08 SE UCH Alexander Beauty 1 5
1978-12-08 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel NORD UCH INT UCH Kamrats Hulda 1 1 1 3
1978-12-08 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Linda 3
1978-12-07 Allez Patrik Assi 5 2
1978-12-07 Älvgärdens Ebony Magic Älvgårdens Icecream 2 1
1978-12-07 Harras Anja 3 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1978-12-05 Bamse Åslidens Caramia 4 1 5
1978-12-05 Robust Guz Pampus Goldi 1 1 1
1978-12-04 SE UCH US CH Puhs Superman Like'ims Emma 3 1
1978-12-04imp Crawcrook Calhiban Sixhills Cassandra of Crawcrook 1
1978-12-03 Nattens King Arthur Tiara 2 1 2 2
1978-12-03 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial Cindys Orkide 3 4
1978-12-02 Proud Instant Coffee Amanda 5 1 1
1978-12-01 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial Puhs Gyda 3 2
1978-11-30imp Elvelege Turmeric GB SHCH Poolstead Purdey 1
1978-11-29 Toby of Osprey SE JCH Nattens Black Diamond 4 1 4
1978-11-29 Fågelängens Henry Dear Fågelängens Albertina 3 3 2
1978-11-28 SE UCH FI UCH Ingmos Yster Garpabackens Bride 1 3 2 1
1978-11-28 NORD UCH INT UCH SE JCH Powhatan Sentry Ada 2 2 1 2
1978-11-26 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Cindys Rita 4 4
1978-11-26 SE UCH FI UCH Sorbus Cockney Delila 2 1 7
1978-11-26 Bell Ulivia 1 1 2
1978-11-24 Chabo Sangett's Midinette 2 2 2 1
1978-11-23 Tidernas Cherokee Paddywags Caileag Dubh 3 2
1978-11-22 Ajax Vanja 5 1 2 1
1978-11-21 Castor Carmencita 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1978-11-21 Puhs Tweedledee Nattens Singoalla 5 1 3 1
1978-11-21 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial SE UCH NO UCH INT UCH Puhs Chocolate Beauty 1
1978-11-20 SE UCH Rocheby Jazz Time of Follytower In-The-Moods Angie 2 3 3
1978-11-17 Puhs Elbereth SE UCH FI UCH INT UCH SE JCH Älvgårdens Jet 1 1
1978-11-16imp SE UCH FI UCH SE LCH SE JCH Kamrats Buse Lurvens Peppi 4 1 2 2
1978-11-15 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Crusmyntha 2 3 1
1978-11-15 Master Sita 1
1978-11-14 SE UCH Alexander Puhs Be Amused 3 3 1
1978-11-14 Toby of Osprey SE JCH Twigg's Harlequin Duck 2 1
1978-11-14 Joker Svedjekullens Hanna 2 3 2
1978-11-12 Puhs Tony Minnows Leonora 1 1 4 1
1978-11-12 Ekkullens Eddie Jessika 1
1978-11-11 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Ofelia 3 6
1978-11-10 Cannons Be Strong Pisa 4 1
1978-11-10 Ballyfrema Vulcan Lorry 3 2 5 1
1978-11-10 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Laika 4 2
1978-11-10 SE UCH Rocheby Jazz Time of Follytower Tina 5 2 2
1978-11-09 NO UCH Mardas The Minstrel Zorro's Zandra 3 2 1
1978-11-09 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Mälardrotts Lab-Coinbra 4 2 2
1978-11-08imp GB SHCH Thor's Lightning Boy Ballyduff Ballad 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1978-11-07 Härkilas Billy Boy Iv Härkilas Gajsy Vi 2 2 2 2
1978-11-06 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Aroscas Wilma 4 1 2 2
1978-11-06 Santana Mysti 4 1 2
1978-11-05 Älvgårdens Gerry Black-Fleur 1
1978-11-04 Cannons Moskatel Skallbackens Coretta 1 2 3 2
1978-11-04 Puhs Tony Stallyktans Irma Ii 4 2
1978-11-01 SE UCH FI UCH Puhs Black Label Puhs Tweeny 3 1 3 1
1978-11-01 Grindels Djingiskhan Powhatan Wren 2
1978-11-01imp Mansergh Stow-Away of Metesford Poolstead Parlour Maid of Metesford 1
1978-10-31 Ekkullens Eddie Vagants Centa 1 5 2 2
1978-10-30 Manymills Electron Sanna 3 2 1
1978-10-30 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Mallards Chrimp 3 1
1978-10-29 Puhs Tweedledee Curry 1 3 1 2
1978-10-28 Käckens Lord Zimba 2 7
1978-10-27 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Rocheby Serenade 2 6 2
1978-10-27 LP Rodarbal Fast Rodarbal Handy 1 4
1978-10-27 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial Puhs Aelma 4 3
1978-10-24 Borelands Black Captain Åslidens Admirable 2 3
1978-10-24 Rodarbal Dino Ami Brown 1 1 1
1978-10-24 Da Capo Dora 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1978-10-23 SE UCH FI UCH SE LCH SE JCH Kamrats Buse Amber-Lass 3 6
1978-10-23 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Mallards Little Rainbow 2 3
1978-10-21 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Kamrats Golda 1 1 4
1978-10-20 Yerbas Anno Garpabackens Randi 1 1 1
1978-10-19 Puhs Tony Stallyktans Jana 1 1
1978-10-19 Grock of Mansergh Käckens Frida 5 2 2
1978-10-19 Grock of Mansergh NO UCH Poolstead Past Participle 1 2 3 1
1978-10-18 Ballyfrema Vulcan Paddywags Jessica 1 2
1978-10-17 NO UCH Mardas The Minstrel Kamrats Basi Boosa 5 3
1978-10-17 NORD UCH INT UCH SE JCH Powhatan Sentry Gitte 2 2
1978-10-15 Härkilas Emir Iii Kamrats Pimpinella 3 1 1
1978-10-15 Yerbas Anno Gullan 2
1978-10-15 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Tryggs Mille 2 1 2
1978-10-14 Tim Brantastigs Ramona 2 2 4 1
1978-10-13 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Vättlestugans Anya 2 2 2 2
1978-10-12 Bamse Stallyktans Daisy 2 2 1
1978-10-11 SE UCH Rocheby Jazz Time of Follytower Amie 1 2 2 2
1978-10-10 Cental Belly 1
1978-10-10 SE LCH Porthos Gilda 3 1 4 1
1978-10-10 Pontus Tanja 3 1 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1978-10-10 SE UCH FI UCH NO JCH INT UCH SE JCH Proud Classic Coffee Shekel of Timspring 2 4
1978-10-09 Grock of Mansergh Puhs Can Do 3 3 3 2
1978-10-09 SE UCH FI UCH SE LCH SE JCH Kamrats Buse Ingmos Elaine 2 3 2 2
1978-10-09 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Tryggs Lucy 2 1 1
1978-10-09 Rodarbal Dino Belly 2 1
1978-10-09imp GB SHCH Poolstead Problem GB SHCH Sandylands Midnight Magic 1
1978-10-07 Pontus Tina 4 2 5
1978-10-05 Härkilas Billy Boy Iv Funny 1 2 4
1978-10-02 Bruce Athena 4 4
1978-10-02 Rygårdens Alex Rygårdens Lady 2 3 2 2 1
1978-10-01 Dikdik Manymills Grebe 1 8
1978-09-30 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel SE UCH Kamrats Mattiwilda 2 1 2 1
1978-09-29 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Highstones Sabina 2 4
1978-09-28 SE UCH Alexander Älvgårdens Heiress 3 5
1978-09-28 Krysshamns Viktor Dolly 3 1 1 2
1978-09-28 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel SE JCH Vättlestugans Flicka 2 2 1 2
1978-09-27 Rygårdens Frasse Kattja 3 1
1978-09-26 Ekkullens Gurre Aqua 1 3 3 1
1978-09-26 Borelands Black Captain Leonarda 2 1 1 4
1978-09-25 SE UCH FI UCH NO JCH INT UCH SE JCH Proud Classic Coffee Proud Sunday 3 3 1 1 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1978-09-24 Balder Linda 1 1
1978-09-24 Rygårdens Frasse Katja 1 1 2
1978-09-24 Nalle Bonita 1 3 1 1
1978-09-23 Sebastian Beauty 4 4
1978-09-22 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Amida 1 2 1 4
1978-09-21imp Rodarbal Dino Susi 2 2 2 2 2
1978-09-20 SE UCH SE JCH Pendil of Ballyduff Puhs Black Bird 4 4
1978-09-20 SE UCH FI UCH Ingmos Yster Like'ims Fanny 4 2 1 2
1978-09-20 Fight Jana 4 3
1978-09-20 SE UCH FI UCH SE LCH SE JCH Kamrats Buse Les Elanes Puppy 2 3 2 1
1978-09-19 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Lydia 2 3 3
1978-09-18 Minväns Dumle Pampus Nina 1 2
1978-09-18 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Mallards Greenwells Glory 1 2 3 2
1978-09-17 Marito Valkebo Anni 3 3
1978-09-16 Amick Laidy 1 1 1
1978-09-15 SE UCH Alexander Cannons Lollipopp 1 2 1
1978-09-15 Bamse Appendix 1 4 1
1978-09-15 Ballyfrema Vulcan Paddywags Susie Wong 2 2 2
1978-09-15 Borelands Black Captain Giss 4 2 5
1978-09-14 Ballyduff Maroon Puhs Ärtiga Märta 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1978-09-13 Ballyfrema Vulcan Paddywags Little Bo-Peep 4 3 4
1978-09-13 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Bella 5 2
1978-09-11 SE LCH Porthos Lola 7 4
1978-09-11 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Mimmi 1 2 4 2
1978-09-11 Ballyduff Maroon Puhs Cardemom 1
1978-09-10 Dikdik Sister 4 1 3
1978-09-09 King Vättletugans Emma 1 5 2 1
1978-09-09 Dikdik Lady 4 4
1978-09-08 Amick Bessy 3
1978-09-08 NORD UCH INT UCH NORD V-79 NORD V-80 Minväns Junior NO UCH Ballyduff Kerry 1
1978-09-07 Bobby Julia 3 1 3
1978-09-07 SE JCH Mallards Rusty Rat Alida 1 2 1
1978-09-06imp GB CH Keysun Teko of Blondella GB CH Kupros Marcia of Blondella 1
1978-09-05 Allez A. Little Rock SE JCH Allez Nallie 4 3 1
1978-09-05 SE UCH FI UCH Ingmos Yster Minväns Fina 2 1 2 1
1978-09-04 SE UCH FI UCH Puhs Black Label Groovie's Alma 1 1
1978-09-04 Tappio Tanja 1
1978-09-03 Karlagårdens Cello Fatima 3 2 1
1978-09-02 Bonnie Lihna 1
1978-09-02 Ballyfrema Vulcan Paddywags Highland Cream 4 2 1 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1978-09-02 Puhs Elbereth Midinettes Bessie 3 3
1978-09-01 SE JCH Twigg's Gadwall Duck SE JCH Twigg's H Cartouche 2 5
1978-09-01 Yerbas Anno Hillan 2
1978-09-01 Yerbas Anno Petra 2
1978-09-01 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Cindys Happy Look 1 1 1 3
1978-09-01 Ricky Les Elanes Zolva 1
1978-08-31 Bobby Adelia 1 3 4
1978-08-30 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Krysants Karolina 3 1 3
1978-08-30 Borelands Gipsy Krianns Cilla 5 1
1978-08-30 NO UCH Minväns Efraim Vagants Amanda 5 1
1978-08-29 Puhs Elbereth Lotta 3 2
1978-08-29 Lee Frida 5 3
1978-08-29 Linus Topsy 2 4 1 2
1978-08-28 Ravencrest Caper Härkilas Dixi 1 2
1978-08-28 Kuno Linnea 2 2
1978-08-27 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Aroscas Zariba 2 1 3 1
1978-08-26 Rodarbal Dino Stallyktans Fanny 2 4 2
1978-08-26 Master Black Cilla 3 3
1978-08-25 Aristoteles Rodarbal Fanni 3 3 1
1978-08-25 Bingo Amorina 3 2 3 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1978-08-23 NORD UCH INT UCH SE JCH Powhatan Sentry Dolly 1 2
1978-08-23 Amick Donna 4 2
1978-08-23 Bobby-Burns Cita 7 4
1978-08-22 Powhatan Black Warrior Happy 2 1 2
1978-08-22 Tjalle Charmette 4 3
1978-08-21 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Wonted 5 3
1978-08-20 Puhs Tweedledee Essie 2 1 5
1978-08-19imp GB SHCH Poolstead Problem GB SHCH Poolstead Preface 1
1978-08-18 Bamse Bessie 1 1
1978-08-18 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Aroscas Novel Black 5 4
1978-08-17 Rodarbal Dino Miss-Bella 4 3 1
1978-08-16 Master Lady 2
1978-08-15 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Aroscas in The Mood 2 2
1978-08-15 Snobben Anja 2 2 1 2
1978-08-14 SE UCH SE JCH Pendil of Ballyduff Langdale Poppy 1 2 1
1978-08-13 Cirrus Taila 1
1978-08-13 Nytebodas Tobia Zita 1 1 5 1
1978-08-12 Rygårdens Frasse Madamespader 1
1978-08-11 Lincoln Anja 7 1 3 1
1978-08-11 Rodarbal Dino Diana 1 1 2 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1978-08-10 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus SE UCH FI UCH Jennie 2 1 2 1
1978-08-08 Amick Rodha 2
1978-08-08 Ravencrest Caper Härkilas Inka Iii 2 1 1 1
1978-08-08 Nattens War Dance Pampus Mitzi 3 2 2 1
1978-08-08 Yerbas Anno Laidy 1
1978-08-07 Fakir Härkilas Filippa Iii 2 2 2 2
1978-08-06 Patrik Flopsy 7 3
1978-08-05 SE JCH Twigg's Tufted Duck Labbi 3 1 1 1
1978-08-05 Butter Zita 3 1 3
1978-08-04 Ballyfrema Vulcan Paddywags Shikaree 2 1 1 2
1978-08-04 Älvgårdens Keeper Eisy 2 4 2
1978-08-04 SE UCH FI UCH SE LCH SE JCH Kamrats Buse Kamrats Amanda 3 2
1978-08-03 Bobby-Burns Sassa 7
1978-08-03 NORD UCH INT UCH Alltid Dandelion Laika 1 2 2 5
1978-08-03 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Borelands Black Bessie 2 1
1978-08-03 Kammahavs Black Acke Allis 2 1
1978-08-03 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Rodarbal Ditte 5 5
1978-08-02 Yerbas Anno Linda 2 3 1
1978-08-02 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Yasmine 2 1 2 2
1978-08-01 Proud Royal Flash Tuddenham Moonbeam 1 1 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1978-08-01 SE UCH FI UCH Ingmos Yster Nytebodas Tösen 1 2 1 1 3
1978-08-01 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Mallards Black Nymph 3 1
1978-07-30 NO UCH Minväns Efraim Salka 2 3 4
1978-07-30 Älvgårdens Watchfrog Sussi 5 1 1
1978-07-30 SE UCH SE LCH SE JCH SE BCH Nattens Alexander Kamrats Carolina 4 2
1978-07-29 Rodarbal Hector Elin 1 6
1978-07-29 Rodarbal Dino Lolo 4 2 1
1978-07-29 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Dolli 2 2
1978-07-29 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Linda 4 4
1978-07-28 SE UCH FI UCH Puhs Black Label Nytebodas Tant Brun 2 2 2 4
1978-07-28 Paddywags Gorse Bonnie 1 1 4 1
1978-07-27 Nalle Deppi 1 2
1978-07-26 Rygårdens Frasse Madamespader 2 2
1978-07-26 Rygårdens Frasse Sita 4 1
1978-07-25 Vagants Glitter Bonanza 2 2 1 3
1978-07-25 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Bonnie 6 3
1978-07-25 Yerbas Cito Kompis 8 5
1978-07-25 Ballyfrema Vulcan SE LCH Paddywags Copper Delight 3 2 2
1978-07-24 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Aases Blanka 1 2 5
1978-07-24 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Lisa 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1978-07-23 Bobby Tjorven 7 2
1978-07-23 Älvgårdens Keeper Lucky 2 1 1 2
1978-07-23 Pregone Raja 1 1 7
1978-07-22 Pontus Silva 2 1 2
1978-07-21 Aramiss Tina 1 1
1978-07-21 SE UCH FI UCH SE LCH SE JCH Kamrats Buse Datsyes 1 2
1978-07-20 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Ester 4 3
1978-07-18 Manymills Electron NO UCH Keithray Marianne 2 2 2 1
1978-07-18 Perry Lady 1 1 1
1978-07-18 Tidernas Muscot Proud Bloody Mary 4 4 1
1978-07-17 Ravencrest Caper Härkilas Ajka Ii 2 4 2
1978-07-17 Rygårdens Frasse Cilla 1 2
1978-07-15 Bobby-Burns Alltid Wiawua-Wamba 3 4
1978-07-15 Puhs Tweedledee Bella 3 3 2
1978-07-15imp Crawcrook Calhiban Mardas Strinesdale Cora 1
1978-07-14 SE UCH SE JCH Benjamin Ballet-Lion 3 2
1978-07-14 Amick Kima 6 2
1978-07-14 Bobby-Burns Bussy 5 4
1978-07-14 Gillie Electros Elektra 1 2 2 1
1978-07-14 Gillie Melpo 4 2 2 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1978-07-14imp Svedjekullens Acilles Rita 2 3 2 1
1978-07-13 Ravencrest Caper Härkilas Emma I 6 5
1978-07-12 Gillie Assa 6 1 2
1978-07-12 Lord Essi 4
1978-07-11 Bobby-Burns Vagants Lilla Gull 1 1
1978-07-11 Borelands Black Captain Jägar-Peggy 4 4 1
1978-07-11 Kammahavs Black Acke Rygårdens Elma 3 1 2 1 1
1978-07-10 Ravencrest Caper Donna 3 1 1 3
1978-07-10 Black-Dajak Frida 2 4
1978-07-10 Ravencrest Caper Romance 2 6
1978-07-10 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Mallards Geilas 3 2
1978-07-10 Yerbas Anno Assi 4 3
1978-07-10 Grock of Mansergh Tryggs Aqua 2 1 4 3
1978-07-09imp Treherne Sandmartin Lowna Sorceress 1
1978-07-07 Umbo Nanna 4 2
1978-07-07 Gendogs Chamber Gunhills Verona 6 1
1978-07-07 Bonito Labrindas Hennie 2 2 1 2
1978-07-07 Castor Julia 2 2 6
1978-07-06 SE UCH US CH Puhs Superman Les Elanes Timoteja 1 1 2 1
1978-07-06 Master Gullan 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1978-07-06 Bobby-Burns Topsy 3 5
1978-07-06 Rygårdens Frasse Bonzan 3 2 1
1978-07-05 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Aroscas Zeta 3 4
1978-07-05 Bobby-Burns Sweet Bonny 2 2
1978-07-05 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Skallbackens Sabrina 1 3 2 4
1978-07-05 Härkilas Billy Boy Iv Härkilas Filippa I 2 2 3 4
1978-07-04 Puhs Sleepy Imp's Bess 4 1
1978-07-04 Pontus Lönnbackens Lotta 1
1978-07-03 Luns Pia 5 4
1978-07-02 SE UCH Puhs Black Thunder Bluebird 1 1 1
1978-07-02 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial Puhs Parvati 2 3
1978-07-02 Surprising's Amigo Licithas Gaia 1
1978-07-01 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial SE UCH FI UCH INT UCH Baronor Linnet of Cindy's 3 3
1978-07-01 Casper Pia 2 2
1978-06-30 Ballyfrema Vulcan Paddywags Amanda 2 1
1978-06-30 Beryn Brigadier Jill 4 1 3 1
1978-06-30 Cannons Moskatel Puhs Dairy-Maid 1 1
1978-06-28 SE UCH FI UCH INT UCH NORD JCH Fågelängens Baloo Fågelängens Bonny 3
1978-06-28 SE UCH FI UCH NO JCH INT UCH SE JCH Proud Classic Coffee Proud Dixie 1 1 1
1978-06-27 Kamrats Chocolate Churchill Berghyddans Fanny 8
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1978-06-27 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Amorina 3 2 1 2
1978-06-26 Rygårdens Frasse Asweetmusic 1 1
1978-06-26 Balder Hera 1
1978-06-26 SE UCH Rocheby Jazz Time of Follytower Aroscas Lovely Liza 3 1 5
1978-06-25 SE UCH FI UCH NO JCH INT UCH SE JCH Älvgårdens Zoom SE UCH FI UCH Älvgårdens Black Mammy 3 1 3 1
1978-06-25 Manymills Electron Allez Eternelle 4 2 2 1
1978-06-24 Kammahavs Dunhill Ii Elli 1 6
1978-06-24 NORD UCH INT UCH Alltid Dandelion Della 2 2 2 3
1978-06-23 Bobby-Burns Murri 4 2
1978-06-23 Castor Sabina 4 2 3
1978-06-23 SE UCH Rocheby Jazz Time of Follytower Olla 1 3 1 3
1978-06-23 Paddywags Charlie Chan Zita 1 2 3
1978-06-22 Snobben SE LCH Kamrats Lorry 1 1
1978-06-21 NORD UCH INT UCH SE JCH Powhatan Sentry Lady 1 1
1978-06-20 SE UCH FI UCH SE LCH SE JCH Kamrats Buse Exercise Western Pearl 1 3
1978-06-19 Borelands Black Captain Lina 2 2 2 1
1978-06-19 Sasse Milda 2
1978-06-18 Sasse Aesika 3
1978-06-18 Joker Lulu 1 5 1
1978-06-18 SE UCH Puhs Black Thunder Labrindas Tjusa 1 1 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1978-06-18 Astronaut Brantastigs Ursa 3 3 2
1978-06-17 Acadian Guy Aida 5 1 1 1
1978-06-17 SE UCH FI JCH SE JCH Birdland Roughandsmooth Frida 1 3 1
1978-06-17 Rodarbal Dino Bessie 3 3 1
1978-06-17 Rygårdens Frasse Sita 1 1 1
1978-06-16 Cindys Nun Dolly 2 2
1978-06-16 SE JCH Twigg's Tufted Duck Willows Waterproof 2 1 3 1
1978-06-15 Bobby-Burns Beauty 3 5
1978-06-13 SE UCH US CH Puhs Superman Cindys Oh What A Lady 5 7
1978-06-13 Caro Berghyddans Cimba 4 1
1978-06-11 Cox Orange Like'ims Dorina 4 4
1978-06-11 Grock of Mansergh Anitra 4 1 1 1
1978-06-11 Castor Zita 2 2 2 2
1978-06-10 Arrak Lady 1
1978-06-09 Largo Bobo 6 2
1978-06-09 SE UCH Rocheby Jazz Time of Follytower Ami 2 3 4 1
1978-06-09 Aramiss Sickan 5 2
1978-06-08 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Kamrats Bussi 2 2 1
1978-06-08 Borelands Black Captain Gabrielle 3 2 2 1
1978-06-08 Kingfisher Puhs Wielma 1 6
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1978-06-08 Älvgårdens Dummy Älvgårdens Inky 3 1 2
1978-06-07 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial Black-Tequila 5 3
1978-06-07 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel SE JCH Blackcocks Aqua 2 3
1978-06-07 SE UCH FI UCH Ingmos Yster Puhs Kyska Susanna 2 3 2
1978-06-06 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Svarta Malin 2
1978-06-06 Kammahavs Black Acke Alice 1 1
1978-06-06 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Ingmos Ustica 1 1 3
1978-06-06 SE UCH FI UCH NO JCH INT UCH SE JCH Akke Tryggs Amor 2 2
1978-06-06 GB FTCH Swinbrook Tan Spudtamson's Lucky 1
1978-06-06 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Saknas 1
1978-06-05 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Bess 3 1 1
1978-06-05 Bobby Rodnina 1 1 3
1978-06-04 Älvgårdens Catcher Kamrats Karibacka 2 1 1 2
1978-06-03 Puhs Flavius Josephus Pellas Espri 2 3 3
1978-06-02 Schillo Betty 2 2
1978-06-02 Grock of Mansergh Poolstead Pigtail 1 3 4 1
1978-06-01 Amick Molly 3 1 2 1
1978-06-01 Albatross Diddi 3 3 1
1978-05-31 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel NORD UCH INT UCH Kamrats Hulda 1 1 3 3
1978-05-31 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Fia 4 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1978-05-30 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Assa 3 2
1978-05-29 NORD UCH INT UCH SE JCH Powhatan Sentry Vättlestugans Eliza 4 3
1978-05-29 Proud Royal Flash Sanna 2 2
1978-05-29 Rygårdens Frasse Zita 1 1 1 1 1
1978-05-29 Yerbas Anno Cindy 1 2 4
1978-05-28 Borelands Black Captain Gullfreds Yellow Fredrika 1 2 2
1978-05-28 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Ally 7
1978-05-27 SE UCH FI UCH Ingmos Yster Garpabackens Bride 2 1 1 3
1978-05-27 SE UCH FI UCH SE LCH SE JCH Kamrats Buse Carmen-Cita 5 1 4
1978-05-26 SE JCH Frille Willowsweet Tinsel 3 2
1978-05-25 Nattens War Dance Pampus Goldi 4 6
1978-05-25 SE UCH FI UCH SE LCH SE JCH Kamrats Buse Viltspårs Malin 2 4
1978-05-25 Castor Andie 1 3
1978-05-23 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Labbens Ramona 1 2 1 3
1978-05-21 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Marilla 4 1 1 2
1978-05-20 Rygårdens Frasse Sindy 1 1 3
1978-05-20imp Ballyduff Brodie Mardas Mardi Gras 1
1978-05-17 Master Ginka 1 1
1978-05-16 Dax Honey 2 3 1 2
1978-05-16 SE UCH FI UCH SE LCH SE JCH Kamrats Buse Karlagårdens Bonnie 3 2 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1978-05-15 Gunhills Eremit Judith 2
1978-05-15 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Krysshamns Heja 2 1
1978-05-14 Acadian Guy Labrindas Haga 3 2 1 1
1978-05-13 Kamrats Adam Pia 6 3
1978-05-13 SE UCH FI UCH SE JCH Älvgårdens Sam Fellie 7 1
1978-05-13 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Krysshamns Jennifer 2 5
1978-05-11 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Proud Sweetblackgilda 2
1978-05-10 Baronor Kestrel Cindys Rita 2 4
1978-05-10 NORD UCH INT UCH SE JCH Älvgårdens Smuggler Älvgårdens Black Star 3 2 2
1978-05-10 SE UCH Puhs Black Thunder Pärla 2 1
1978-05-10 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Rocheby Sea Witch 1 1 3
1978-05-09 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Birohs Irra 2 1 2 3
1978-05-09 Snobben Petra 3 1
1978-05-09 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Pia-Mia 4 2
1978-05-09 NO UCH NORD UCH INT UCH NORD V-78 Licithas Blizzard NO UCH Licithas Alexandra 1
1978-05-08 Toby of Osprey Cita 2 1 4
1978-05-06 Ravencrest Caper Cheeri 3 4
1978-05-05 Atos Svalans Queen 2 1 1 2
1978-05-05 Amigo Ayah 2 2 1 2
1978-05-05 Ballyduff Maroon Paddywags Jezebel 4 4
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1978-05-05 Taylor Cannons Bonne 3 2 2
1978-05-03 Puhs Carro Carmenzita 5 1
1978-05-03 Kamrats Clay Åslidens Silva 4 3
1978-05-03 SE UCH Älvgårdens Yellow Khan Pampus Rita 1 3 1 2
1978-05-02 SE UCH NO UCH INT UCH Puhs Black Devil Cannons Jade 2 2
1978-05-01 Ballyduff Maroon Puttsi 5 3
1978-05-01 Rygårdens Frasse Garpabackens Randi 4 1 2 1
1978-05-01 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Anja 3 2 2
1978-05-01 Rodarbal Dino Baskervilles Hund Daisy 3 2 1 2
1978-04-30 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Ada 1
1978-04-29 Paddywags Paddy-Bird Paddywags Mavourneen 4 3 1 1 1
1978-04-29 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Lady Madonna 4 5
1978-04-28 Rygårdens Frasse Ba-Ba 1
1978-04-28 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim In-The-Moods Angel 1 1
1978-04-27 Rex Pia 3 2 1 2
1978-04-26 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Aroscas Queens Piece 1 2 1
1978-04-25 Härkilas Emir Iii Kamrats Pimpinella 1 2 3
1978-04-24 Mumin Carmen 1 1 1
1978-04-23 SE UCH Rocheby Jazz Time of Follytower Pellas Dolly 2 5
1978-04-23 Rygårdens Frasse Petra 2 1 1 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1978-04-21 Puhs Tweedledee Larsvikens Camilla 2 4 1 3
1978-04-21 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial Puhs Wilma 5 4
1978-04-19 Rygårdens Frasse Zsa-Zsa 2 2
1978-04-19 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Borica 7
1978-04-19 Bobby-Burns Curnafane Polly 5 1
1978-04-19 Whisky Gibsy 4 3
1978-04-18 Rygårdens Frasse Sita 1 1
1978-04-18 Proud Twentieth Century NO UCH Winnie's Actress 1
1978-04-18 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Senta 3 2 3 1
1978-04-17 Amick Lönnbackens Sussie 1
1978-04-17 Puhs Tweedledee NO JCH SE JCH Freja 4 2 3 1
1978-04-15 SE UCH NO UCH INT UCH Puhs Black Devil Puhs Maya 3 1
1978-04-14 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Caddy 6 4
1978-04-13 Jack Ådös Kana 3 3
1978-04-10 Abraham Stenbockens Ingalunda 1 6
1978-04-10 Bonzo Gitte 4 5
1978-04-09 Idas Josef Chocolate 2 3
1978-04-08 Adolf Johanna 4 1 1
1978-04-08 SE UCH US CH Puhs Superman Puhs Isola-Bella 1 1
1978-04-08 Rodarbal Dino Belinda 1 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1978-04-07 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Kamrats Pretty Plum 3 2
1978-04-07 Bobby-Burns Grace 3 5
1978-04-07 Karlagårdens Cello Fifi 2 2 1 2
1978-04-07 Rygårdens Frasse Tanja 1 1 2
1978-04-07 NORD UCH INT UCH SE JCH Powhatan Sentry Gitte 3 3
1978-04-06 Proud Twentieth Century Proud Pretty Paula 1 1 1
1978-04-06 Tidernas Muscot Ofelia 1 1
1978-04-05 SE UCH FI UCH SE LCH SE JCH Kamrats Buse Ida 4 3
1978-04-05 SE UCH Rocheby Jazz Time of Follytower Abina 4 1 2 2
1978-04-05 Strix Hibou 1 4
1978-04-04 Rodarbal Dino Arabella 4 5 1
1978-04-04 Firthorn Sea Lion Krysshamns Gladan 1 2 1 2
1978-04-03 Sasse Berghyddans Ami 1 2
1978-04-03 Labrindas Gard Rodarbal Kickan 4 6 1
1978-04-01 SE UCH FI UCH INT UCH NORD JCH Fågelängens Baloo Aroscas Sundown 2 1 3
1978-04-01 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Lee 2 2 4 1
1978-04-01 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel SE LCH SE JCH Linda 3 1
1978-03-31 Borelands Black Captain Åslidens Admirable 2 2
1978-03-31 NORD UCH INT UCH SE JCH Älvgårdens Midnight Sorbus Catinka 3 1 1 1
1978-03-29 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel SE JCH Akki 6 2 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1978-03-28 Balder Linda 1 2
1978-03-28 Attikonak Rumble-Tumble Attikonak Georgiegirl 2 2
1978-03-27 Nattens War Dance Pampus Nina 1 2 4 2
1978-03-27 Assam Anja 2 1 3 1
1978-03-25 Rygårdens Frasse Sara 1
1978-03-24 Rygårdens Frasse Sessan 1 1 1 4
1978-03-24 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Linda 3 3
1978-03-24 Long John Gnu 1
1978-03-24 Proud Yellow Jason Labrindas Ghia 1 2
1978-03-23 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus LP Mallards Deep Amber 2 3
1978-03-22 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Akropolis Black Eda 2 3
1978-03-22 Kammahavs Black Acke Cimba 1 2 1 1 1
1978-03-21 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Minnows Frida 2 4 3 1
1978-03-21 Arach Anja 1 1 1 3
1978-03-20 Ravencrest Caper Härkilas Gajsy Vi 1 1
1978-03-20 Puhs Elbereth Geischa 5 4
1978-03-20 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix SE UCH FI UCH INT UCH Cindys Ilska 3 4
1978-03-20 Whisky Pierina 3 2 3
1978-03-20 NORD UCH INT UCH SE JCH Powhatan Sentry Roydwood Right in Line 3 4
1978-03-19 Castor Biancka 2 6 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1978-03-18 Fakir Anni 2 2 3
1978-03-18 Puhs Elbereth Blondie 1 2 3
1978-03-17 SE UCH FI UCH Ingmos Yster Bjurstigens Mimosa 4 1 3 1
1978-03-17 Yerbas Knäck Yerbas Asta 3 1
1978-03-16 SE UCH US CH Puhs Superman Winnie's Authoress 1 3
1978-03-16 NORD UCH INT UCH Ingmos Umberto Rainstone Rebecka 2
1978-03-15 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Misjka 3 2
1978-03-15 NORD UCH Sandylands Midnight Maestro Aroscas Moon Maiden 3 1 1
1978-03-14 Jack Ådös Kana 2
1978-03-14 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial Imp's Pila 2 2
1978-03-14 SE UCH FI UCH Ingmos Yster Minväns Atilda 3 1 5
1978-03-14 Baronor Kestrel Kamrats Charade 2 1 1 1
1978-03-13 SE UCH SE JCH Pendil of Ballyduff Brantastigs Tuss 4 3 2
1978-03-13 Joker Elsa 1 1 1 1
1978-03-13 SE UCH SE JCH Benjamin Nytebodas Tintomara 2 4 2
1978-03-13 SE LCH Porthos Damen 2 2
1978-03-12 Aramiss Cätti 1
1978-03-12 NORD UCH INT UCH SE JCH Powhatan Sentry Vally 2 3 1 4
1978-03-11 Birohs Blizzard Tony 3 2 2
1978-03-11 Castor Turett 1 2 4
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1978-03-11 Puhs Tweedledee Brantastigs Ulrika Ii 4 4
1978-03-11 Schillo Afrodite 2 4 1
1978-03-10 Ingmos Zaron Rutha 1 4 1
1978-03-10 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial Bessie 4
1978-03-08 SE UCH FI UCH SE LCH SE JCH Kamrats Buse Rebecka 4 6
1978-03-07 Lots Rosita 1 4 1
1978-03-06 Proud Royal Flash NORD UCH INT UCH Curnafane Flicka 3 2 3 2
1978-03-06 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Aroscas Quista 3 6
1978-03-06 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Höjdens Aja 4 1 3
1978-03-05 Rygårdens Frasse Sita 1 2 1
1978-03-04 Amick Rebecka 3 3
1978-03-04 NORD UCH INT UCH SE JCH Powhatan Sentry Kamrats Jena 4
1978-03-04 Ymer Bolla 1 1 1
1978-03-03 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Black Grape of Powhatan 3 1 5
1978-03-03 Bamse Lady 1 1
1978-03-03 Rygårdens Frasse Kattja 1 1 4
1978-03-03 Ekkullens Eddie Jessika 1 5
1978-03-02 Amick Bessy 2 3
1978-03-01 Ballyduff Maroon SE UCH FI UCH Fredrika 5 3
1978-02-27 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Aroscas Panda 1 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1978-02-27 NORD UCH INT UCH SE JCH Älvgårdens Flap Lady 3 3
1978-02-26 Grock of Mansergh Cresendos Gracioso 2 1 1
1978-02-26imp Mansergh Stow-Away of Metesford Poolstead Parlour Maid of Metesford 1
1978-02-25 NORD UCH INT UCH Ingmos Umberto Black Minta 5 1
1978-02-25 Amick Rodha 3 3
1978-02-25 Woodmans Waise Hanna 1 1 5 1
1978-02-25 SE UCH FI UCH SE LCH SE JCH Kamrats Buse Alma 5 4
1978-02-24 Bobby-Burns Käckens Frida 3 5
1978-02-24 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial Highstones Lady I 2 1
1978-02-23 Laddo Paddywags Tishinakapau 1 6
1978-02-21 Reanacre Tracker Puhs Rozet 3 3
1978-02-20 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Josefin 1 1 2
1978-02-19 SE UCH FI UCH NO JCH INT UCH SE JCH Älvgårdens Zoom Älvgårdens Bat 4 1 3 1
1978-02-19 SE JCH Älvgårdens Handy Funny 2 1
1978-02-18 Gameworthy Pascal Emma 5 1
1978-02-18 SE UCH FI UCH NO JCH INT UCH SE JCH Proud Classic Coffee Waterfly's Adagio 1 3
1978-02-17 Laban Linda 1
1978-02-16 SE UCH Rocheby Jazz Time of Follytower Stardogs Beda 4 4 1
1978-02-16 Ravencrest Caper Dahlia 1
1978-02-15 Käckens Lord Zimba 4 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1978-02-15 Feizal Puhs Dorkas 6 2
1978-02-14 Proud Twentieth Century Black Bitch 1 1
1978-02-12 Rygårdens Frasse Ritva 2 1 1 1
1978-02-12 SE UCH US CH Puhs Superman Krysshamns Ibis 8 2
1978-02-12imp Itch Rinka 1 2
1978-02-11 Borelands Black Captain Donna 2 2 3
1978-02-11 Aroscas General Proud and Sweet Fanny 3 3 1
1978-02-11 Bamse Stallyktans Daisy 3 2 1
1978-02-11 Barny Leidy 6 1 1
1978-02-10imp GB SHCH Sandylands Stormalong Ardmargha My Favourite 1
1978-02-09 SE UCH Rocheby Jazz Time of Follytower Aroscas Moon Shine 2
1978-02-09 Pascha Sita 3 2 1
1978-02-07 Laban Linda 1
1978-02-07 Pascha Lisa 5 1
1978-02-07 SE UCH Rocheby Jazz Time of Follytower Silva 4 3 1
1978-02-05 Joker Paddywags Petitsikapau 1 1 4
1978-02-05 SE JCH Twigg's Tufted Duck Sara 3 1 2
1978-02-04 NORD UCH INT UCH SE JCH Älvgårdens Flap Svedjekullens O'hara 5 5
1978-02-04 Gun-Smoke Hampus Gun-Smokes Jenny 2 1 1 3
1978-02-03 Philip Kammahavs Black Cilla 5 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1978-02-03 Nalle Deppi 1 1
1978-02-02 Laban Blanka 1 2
1978-02-02 SE UCH US CH Puhs Superman Attikonak Razzle-Dazzle 5 2
1978-02-02 Bobby Julia 1 2 3 2
1978-02-02 Proud Twentieth Century Aska 3 1 4
1978-02-01 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Mallards Deep Purple 1 7
1978-01-29 Bobby Adelia 4 1 1 1
1978-01-29 Amick Donna 2
1978-01-29 Rygårdens Frasse Ritva 1 1 2
1978-01-29 SE UCH Rocheby Jazz Time of Follytower Toya 4 2
1978-01-29 Nytebodas Hannibal Hayes Tanja 4 1 1
1978-01-29 Rygårdens Frasse Fanny 1 3 2 2 1
1978-01-28 Puhs Vishnu Älvgårdens Heiress 2 3
1978-01-28 Lukas Käckens Tanja Babette 2 3 1
1978-01-28 Bobby-Burns Diva 7 1
1978-01-28 SE JCH Twigg's Tufted Duck FI JCH SE JCH Minou 4 5
1978-01-27 Grock of Mansergh Paddywags Abigail 3 2 2
1978-01-27 Black-Dajak Anja 2 1 1
1978-01-26 SE UCH NO UCH INT UCH Puhs Black Devil Puhs Chocolate Cream 1 1 2 4
1978-01-26 Joker Svedjekullens Åse 1 4 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1978-01-25 Cartesius Chindy 1 1 2
1978-01-25 Gullfreds Yellow Pompe Black Belinda 3 2 3
1978-01-25 SE JCH Twigg's Tufted Duck Willows Wilma 5 2 2 2
1978-01-24 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Aases Jessy 1
1978-01-24 Ballyduff Maroon Berna 2 4
1978-01-23imp GB FTCH Sandringham Sydney Sandringham Mustard 1
1978-01-21 Borelands Nalle Härkilas Lorna I 2 3
1978-01-20 Dikdik Woodland Wonder 6 3
1978-01-18 SE UCH FI UCH NO JCH INT UCH SE JCH Älvgårdens Zoom NORD UCH INT UCH Älvgårdens Unique 4 1 1 1
1978-01-18 SE UCH FI JCH SE JCH Birdland Roughandsmooth Curnafane Sukey 3
1978-01-14 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial Puhs Black Sweep 2 3
1978-01-14 Amigo Aases Molly 2 4
1978-01-13 Kammahavs Black Acke Käckens Tanja 4 2
1978-01-13 Hunt Katja 1 6
1978-01-13 Ballyduff Maroon Paddywags Pocahontas 4 1
1978-01-12 Master Gullan 1 2
1978-01-11 SE JCH Mallards Rusty Rat SE LCH SE JCH Twigg's Teal Duck 4 1
1978-01-11 NORD UCH INT UCH Ingmos Umberto Ami Brown 1
1978-01-10 Babar Dancing-Queen 4 4
1978-01-10 Kim Miss Zorba 2 4 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1978-01-10 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial Hennie 5 3
1978-01-10 SE UCH FI UCH SE JCH Älvgårdens Sam Sorbus Geannie 2 1 5 1
1978-01-10 Bamse Vagants Amanda 4 1
1978-01-09 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Nutmeg of Powhatan 2 1 1 1
1978-01-08 Amick Hera 1 2 1 2
1978-01-07 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Mallards Woodcock 4
1978-01-06 SE UCH Rocheby Jazz Time of Follytower Les Elanes Zebrina 2 4 3 1
1978-01-05 SE UCH Rocheby Jazz Time of Follytower Aroscas Moon Dreamer 2 1 3 2
1978-01-05 Rygårdens Frasse Asweetmusic 1 1
1978-01-04 Sjötullens Acci Sjötullens Bonnet 1 3
1978-01-03 NORD UCH INT UCH Ingmos Umberto Cindys Jetaime 3 3
1978-01-02 Yerbas Anno Gullan 2 1 2 1
1978-01-02imp GB SHCH Poolstead Problem Poolstead Prelude 1
1978-01-01 GB CH Timspring Sirius Proud Sea Otter 1 2
1978-01-01 Linus Garpabackens Amanda 2 1 1
1978-01-01 SE UCH FI UCH SE LCH SE JCH Kamrats Buse Black Laika 3 3
1978-01-01 Ballyduff Maroon Nattens Ygraine 4 1


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2019-11-27 / Page updated 27 Nov 2019: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2019-11-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Nov 2019