Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Registrerade kullar 1979

Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1979-12-31 SE UCH Alexander Älvgårdens Mammeluck 2 2
1979-12-30 Cindys Nun Dolly 1 1
1979-12-29 Knatte Rygårdens Hilda 4 1 3
1979-12-27 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Attikonak Perfect-Poppet 3 2 2 2
1979-12-26 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko Mallards Chinese Claw 2 1
1979-12-26 SE UCH US CH Puhs Superman Puhs Cardemom 4 1
1979-12-25 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Aroscas Gay Magic 3 3
1979-12-24 SE UCH FI UCH Aroscas Funny Black Huntsman Birohs Elvira 5 2
1979-12-24 Ravencrest Caper Cheeri 1 1
1979-12-24 NORD UCH INT UCH Ingmos Umberto Mallards Little Rainbow 2 3
1979-12-24 NO UCH NORD UCH INT UCH NORD V-78 Licithas Blizzard Mallards Sand Eel 1 3
1979-12-24imp GB SHCH Balrion King Frost GB SHCH Bradking Black Charm 1
1979-12-23 Ballyduff Ballboy SE UCH Cindys Vesta 2 1 5
1979-12-23 NO UCH Cindys Lord SE UCH FI UCH INT UCH Baronor Linnet of Cindy's 5 1 3
1979-12-23 Puhs Chevalier Akleja 6 5
1979-12-23 SE UCH FI UCH Puhs Black Label Marrowbones Balsa 3 3 1
1979-12-23 SE JCH Twigg's Tufted Duck Kyndel 3 1
1979-12-22 Bobby Lady 1 2
1979-12-22 Bobby Julia 5 1 2
1979-12-22 SE UCH FI UCH Winnie's Art Director Miranda 2 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1979-12-19 Mumin Delila 2 2 5
1979-12-18 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko Rodarbal Ida 1 2 1 3
1979-12-18 Svedjekullens Lorens Svedjekullens Hanna 1 4 1
1979-12-16 Bobby Stallyktans Lisa 2 5
1979-12-15 LP Schakspear Spadersdotter 1 1
1979-12-14 Dikdik Rygårdens Tanja 4 3 1
1979-12-14 NORD UCH INT UCH Ingmos Umberto Jayncourt Startime 2 1 3 2
1979-12-13 Älvgårdens Catcher Dolly 5 1 1 1
1979-12-12 Buster Bonnie 4 1
1979-12-12 Rygårdens Frasse Bonzan 3 1 2
1979-12-12 SE UCH NO UCH INT UCH Fågelängens Copper Carrot Fågelängens Albertina 3 4
1979-12-11 Mardas Crazy Cappers Tryggs Peggy 4 5
1979-12-11 Nalle Josefin 2 3
1979-12-11 Sappo Silva 2 4
1979-12-09 Ballyduff Maroon Cassys Rita 3 4
1979-12-09 SE UCH NO UCH Puhs Imp Puhs Svarta Syster 2 3
1979-12-09 Ballyfrema Vulcan Paddywags Wibble-Wobble 3 3 5
1979-12-08 SE UCH FI UCH Puhs Black Label Basthaga Piccanell 3 3
1979-12-08 SE UCH FI UCH NO JCH INT UCH SE JCH Proud Classic Coffee Proud Venus 1 1 4 1
1979-12-07imp SE UCH FI UCH SE LCH SE JCH Kamrats Buse Lurvens Peppi 1 2 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1979-12-07 SE UCH FI UCH Ingmos Yster Aases Frida 4 1 2
1979-12-06 Elegans Rebecka 2 3
1979-12-06 Elegans Cardenal 1 3
1979-12-06 Björn Sickan 2
1979-12-05 Borelands Black Captain Åslidens Admirable 1 3 2
1979-12-04 Älvgårdens Catcher Kamrats Kamrats Shrew 3 6
1979-12-02 SE UCH US CH Puhs Superman Tequila 3 6
1979-12-01 Poolstead Padre Mälardrotts Lab-Coinbra 2 2 4
1979-12-01 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Beliza 3 2 1
1979-11-29 Charm Millie 3 4
1979-11-29 SE UCH Alexander Go-Go 2 2 1
1979-11-26 SE UCH FI UCH Puhs Black Label Puhs Tweeny 2 5 1
1979-11-26 NORD UCH INT UCH SE JCH Sandylands Geoff Puhs Chocolate Cream 1 1 2
1979-11-26 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Tina 4 1 1 2
1979-11-25 Tidernas Cherokee Paddywags Caileag Dubh 2 3
1979-11-24 SE UCH NO UCH INT UCH Fågelängens Copper Carrot Fågelängens Happy Dragster 2 2 1 1
1979-11-22 Puhs Chevalier SE UCH SE JCH Puhs Cazadora 1 2
1979-11-22 Älvgårdens Dandy Öframarks Bonne-Bec 5 3
1979-11-22 Passingridge Mercury Saknas 1
1979-11-20 Ballyfrema Vulcan Lorry 4 1 1 4
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1979-11-20 Bläcky Blanka 1 1 1 3
1979-11-19 Paddywags Bombax Paddywags Mavourneen 3 3
1979-11-18 Ocknell Bulmer of Lowna Vättlestugans Eliza 4 1 1 1
1979-11-17 Athos Kamrats Zenta 1 3
1979-11-13 Ocknell Bulmer of Lowna Fia 4 6
1979-11-11 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Attikonak Pretty Poppy 2 7
1979-11-11 SE UCH FI UCH Ingmos Yster Yra 2 3 3
1979-11-08 SE UCH FI UCH SE LCH SE JCH Kamrats Buse Ingmos Viktoria 2 5
1979-11-08 NORD UCH Sandylands Midnight Maestro Judit 5 1 2
1979-11-08 Ajax Madamezoraja 1 1 1
1979-11-08 SE UCH FI UCH Sorbus Cockney Boomerangs Boomerangs Ballyshannon 2 1 5 1
1979-11-07 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Roydwood Right in Line 2 1 1
1979-11-04 Snobben Sindy 2 3 2 3 1
1979-11-03 Ballyduff Ballboy Deras Barona 4 5
1979-11-03 SE UCH Alexander Langdale Poppy 3 2 5 1
1979-11-03 SE LCH Laban Tanja 1 7
1979-11-02 Ocknell Bulmer of Lowna Celeste 1
1979-11-02 Picasso Puhs Aelma 1 3 2 1
1979-11-01 SE UCH FI UCH Puhs Black Label Exercise Chocolate Mint 1 3 3 1
1979-10-31 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Proud Regina 1 2 3 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1979-10-29 Minnows O'flannigan Sita 1 3 1 1
1979-10-29 Caro Berghyddans Cimba 4 5
1979-10-27 Borelands Black Captain Leonarda 2 2 2
1979-10-26 Yerbas Anno Laidy 1 5
1979-10-26 Carolus Athena 1 1
1979-10-25 Snobben Linda 5 1 1
1979-10-25 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Stardogs Beda 1
1979-10-25 SE UCH SE JCH Pendil of Ballyduff Vagants Amanda 1 1
1979-10-24 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Abbey 1 1 3 2
1979-10-24 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Kamrats Ariella 3 1 1 2
1979-10-23 Grock of Mansergh Tryggs Aqua 3 3 1 1
1979-10-21 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Mallards Peeper Popper 2 3
1979-10-21 Rygårdens Frasse Sita 1 4 2
1979-10-19 Sasse Lorelei 1 1
1979-10-19 Affect Simba 6 4
1979-10-18 Titus Kamrats Ketty 4 1
1979-10-17 Älvgårdens Keeper Bessie 1 1 3
1979-10-16 Firthorn Sea Lion Krysshamns Hedda 1 5
1979-10-16 Ekkullens Eddie Jessika 2 7
1979-10-16 Prins Ambrosia 1 2 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1979-10-14 Cassino Sussi 4 5
1979-10-14 Boomerangs Boomerangs Caddie Chilla 3 5
1979-10-13 Palgrave Hardy SE JCH Twigg's Ain't-Missbehavin 6 1 1 1
1979-10-12 SE UCH FI UCH INT UCH NORD JCH Fågelängens Baloo Puhs Can Do 3 4
1979-10-12 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Ada 3 2
1979-10-11 Poolstead Padre Strega 3 1 3 1
1979-10-10 Rygårdens Frasse Ba-Ba 3 1 2
1979-10-10 Bingo Amorina 2 5 3
1979-10-09 Ballyduff Maroon Mahlin 1 2
1979-10-08 Abel Arkina 3 1 6 1
1979-10-08 Nalle Lola-Lo 2 3 1
1979-10-08 Nalle Deppi 1 1 1
1979-10-06 Rodarbal Dino Akropolis Black Eda 2 3 2
1979-10-06 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Silva 4 2 1
1979-10-06 Garpabackens Chapman Cita 1 1 1
1979-10-06 Aroscas Brown Tan Aroscas Happy Christmas Snow 4 4
1979-10-05 Pascha Attikonak Plum-Cake 6 5
1979-10-05 Buster Giss 1 4
1979-10-04 Vagants Glitter Wiple 1
1979-10-03 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial Daisy 1 6
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1979-10-02 Rodarbal Dino Stallyktans Athena 4 1 2
1979-10-02 Nalle Nettie 3 3
1979-10-01 SE LCH Porthos Lola 1
1979-10-01 Snobben Petra 1
1979-10-01 NO UCH NORD UCH INT UCH NORD V-78 Licithas Blizzard Licithas Celia 1
1979-10-01 GB SHCH Balrion King Frost Heatherbourne Moira 1
1979-09-30 Puhs Barney Lady 6 4
1979-09-30 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial Stella-Nova 2 5
1979-09-30 SE UCH FI UCH SE LCH SE JCH Kamrats Buse Kamrats Golda 4
1979-09-30 Jussi Isa 1 1 1 2
1979-09-28 SE UCH FI UCH Öframarks Cheer-Carat Nanny 1 1 1
1979-09-28 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Vagants Black Molly 2 2 2
1979-09-27 Puhs Tony Listaskogens Anki 2 7
1979-09-27 Rodarbal Dino Stallyktans Jana 1 1 2
1979-09-26 SE UCH US CH Puhs Superman Vagants Millie 2 1 3
1979-09-25 Otto Cilla 1 1 3 1
1979-09-24 Laban Champs-Elysees 4 1 3
1979-09-23 Dax Dark-Solo 3 1 3 2
1979-09-23 Manymills Electron Labbi 2 3 2 1
1979-09-22 Tim Kim 4 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1979-09-22 Ballyduff Maroon Hennie 8 1
1979-09-21 Falstaf Lolo 5 3
1979-09-21 NORD UCH INT UCH SE JCH Powhatan Sentry NO UCH SE LCH Kamrats Clara 3 5
1979-09-21 Buster Gabrielle 3 1
1979-09-20 Labb Black-Bolly 2 6
1979-09-20 Hassan Kammahavs Belinda 3 6
1979-09-19 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Mallards Black Spinner 1 1
1979-09-19 SE UCH FI UCH NO JCH INT UCH SE JCH Akke Cinderella 6 2 1
1979-09-18 Garpabackens Oliver Twist Duvkullans Indiana 6 3
1979-09-18 SE UCH FI UCH Ingmos Yster Akropolis Daring 5 3
1979-09-18 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Tikki 1 1 1
1979-09-17 Acadian Guy Labrindas Olivia 3 1 1
1979-09-16 Snobben Linda 1 3 2
1979-09-15 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Track's Carita 2 1 1
1979-09-14 Beryn Brigadier Jill 6 3 1
1979-09-13 Kamrats Angus Vättlestugans Ida 1 1 1 1
1979-09-13 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Ballet-Lion 1
1979-09-13 Skallsbackens Tarras Trixie 1 1
1979-09-12 Grock of Mansergh NO UCH Poolstead Premonition 1 1
1979-09-12 SE UCH Alexander Softie 4 1 2 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1979-09-12 Jason Rita 5 2
1979-09-12 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Amanda 6 5
1979-09-10 Nattens War Dance Pampus Goldi 2
1979-09-09 Elinsingo Elin 2 2
1979-09-08 Fight Jana 2 8
1979-09-08 Elegans Molly 2 1
1979-09-08 Paddywags Bombax Paddywags Nutmeg 1 5
1979-09-08 Älvgårdens Keeper Fancy 2 1 4 2
1979-09-08 Adonis Bonny 1
1979-09-08 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Mallards Black Nymph 5 1 1 1
1979-09-07 Snobben Frida 2 4 1
1979-09-06 SE UCH FI UCH Ingmos Yster Proud Sunday 3 1 4 1
1979-09-05 Robust Guz Pampas Chockulate Bambi 3 4
1979-09-02 Puhs Tony Fideli 4 3
1979-09-02 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Donna 1
1979-09-02 NO UCH NORD UCH INT UCH NORD V-78 Licithas Blizzard Licithas Gaia 1
1979-09-01 Bobby-Burns Vagants Lilla Gull 2
1979-09-01 Bobby-Burns Murri 1 2
1979-09-01 SE UCH FI UCH Aroscas Funny Black Huntsman SE UCH Assi 2 2
1979-09-01 SE UCH Alexander Aases Julie 2 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1979-08-31 Basse Loella 2 1 1
1979-08-30 Ess Essan 1 1
1979-08-29 NORD UCH INT UCH Ingmos Umberto Cleopatra 2 2 2
1979-08-29 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Poolstead Pigtail 2 3
1979-08-29 Berghyddans Opus Laiza 2 3
1979-08-29 Ballyfrema Vulcan Paddywags Glenlea 4 2 1
1979-08-28 SE UCH FI UCH NO JCH INT UCH SE JCH Proud Classic Coffee Lady 1 2 1
1979-08-28 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Kamrats Fatima 5 3
1979-08-27 Basse Bessy 1 3 2
1979-08-25 Ricky Anja 3 1 2
1979-08-24 Snobben Tanja 1 1 2 1 3
1979-08-23 Mardas Crazy Cappers Puhs Ärtiga Märta 2
1979-08-22 NORD UCH INT UCH SE JCH Powhatan Sentry Ajja 3 1
1979-08-22 SE UCH FI UCH NO JCH INT UCH SE JCH Älvgårdens Zoom Lady 2 1 6 1
1979-08-21 Ballyduff Maroon Waggs Gettysburg 5
1979-08-20 Ludvig Stenbockens Malin 4 3
1979-08-20 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Agda 1
1979-08-20 Rodarbal Dino Stallyktans Flora 3 3
1979-08-19 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Mallards Cahill 3 5
1979-08-19 SE UCH US CH Puhs Superman Puhs Model 3 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1979-08-17 Aroscas Hrbaty Imp's Bonnie 1 5
1979-08-17 SE LCH Porthos Babette 4
1979-08-17 Ravencrest Caper Härkilas Gajsy Vi 2 2 2
1979-08-16 Bobby Adelia 2 1 3
1979-08-16 SE UCH NO UCH INT UCH Fågelängens Copper Carrot Fågelängens Bonny 2 3
1979-08-16 Puhs Solitaire Paddywags Shikaree 5 3
1979-08-15 SE UCH FI UCH Puhs Black Label Puhs Rozet 2 4
1979-08-15 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Nilla 1 1 6 1
1979-08-14 Adomis Laidy 3 3
1979-08-12 Leo Rygårdens Ulrike 2 5 3
1979-08-12 Karo Nora 3 4
1979-08-12 Ted Cindys Örnbräken 3 4
1979-08-12 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Kamrats Anjala 3 4
1979-08-11 SE UCH FI UCH Älvgårdens New Little Boy Älvgårdens Maid 5 2
1979-08-10 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Cindy 3 5
1979-08-10 Elegans Kima 2 2
1979-08-10 Kammahavs Black Acke Funnygirl 5 4
1979-08-09 King Jessi 4 1 3
1979-08-08 Rodarbal Dino Ami Brown 1 1 1 2 1 1
1979-08-06 SE UCH SE JCH Pendil of Ballyduff Ingmos Viola 5 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1979-08-05 Ravencrest Caper Kamrats Pimpinella 1 2
1979-08-05 Bagera Elli 7 1
1979-08-05 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Linda 5 1 1 1
1979-08-05 Karino Jägar-Molly 1 1 1 1
1979-08-04 Acadian Guy Labrindas Hennie 7 1 1
1979-08-03 Grock of Mansergh Vagants Yja 3 2 1 1
1979-08-03 Gillie Amorina 4 3 2
1979-08-02 Kricko Duckling's Amulette 4 1 1 1
1979-08-01 Nattens King Arthur Cognac's Tima 2
1979-08-01 Rygårdens Alex Kammahavs Black Cilla 3 1 3 1
1979-07-31 Bright Alfie 2 1 3
1979-07-29 Quintock Czardas of Rocheby Sweet-Malou 1 2 3 2
1979-07-28 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial Svalans Odetta 2 1
1979-07-28 Ballyfrema Vulcan Paddywags Isa Colquhoun 3 1 1
1979-07-28 Idas Viktor Bonita 1
1979-07-27 Minväns Micklas Wardbergets Ilka 3 1 1
1979-07-27 Manymills Electron FI JCH SE JCH Special-Action 3 3
1979-07-27 Älvgårdens Keeper Eisy 1 1 1 2
1979-07-26 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Caisa 5 1 3
1979-07-26 Casper Pia 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1979-07-25 Ballyfrema Vulcan Silva 6 2
1979-07-25 NO UCH Mardas The Minstrel Grace 4 4
1979-07-24 Lots Rosita 1
1979-07-24 Alexis Rosita 1 2 1 1
1979-07-23 Poolstead Padre Tomtekullas Candy 3 2 2
1979-07-23 SE UCH NO UCH Puhs Imp Svalans Stina 1 5
1979-07-23 Ballyfrema Vulcan Paddywags Abigail 3 1
1979-07-22 SE UCH Rocheby Jazz Time of Follytower Minette 1 2 4 1
1979-07-22 Charlie-Boy Lisa 6 2
1979-07-22 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Ally 1 1 4 1
1979-07-22 Puhs Tony Chocolate 1 2 2
1979-07-21 SE LCH SE JCH Chubby Essie 2 3 1 1 2
1979-07-21 SE UCH FI UCH Ingmos Yster Halla 1 2 1
1979-07-21 SE UCH US CH Puhs Superman Ammi 2 2
1979-07-20 Ravencrest Caper Härkilas Inka I 2 1 3
1979-07-20 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial Puhs Hjelma 6
1979-07-19 SE UCH Alexander Brantastigs Olivia 5 2
1979-07-19 Puhs Malakit Käckens Silva 2 1 3 1
1979-07-19 SE JCH Frille Lisa 3 2 2
1979-07-19 Linus Topsy 3 2 1 2 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1979-07-18 SE UCH NO UCH Puhs Imp Frida 1
1979-07-18 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Aases Blanka 6 3
1979-07-18 Grock of Mansergh Poolstead Polyanthus 3 2 1 2
1979-07-17 Rodarbal Dino Asta 4 4 1
1979-07-17 Robust Guz Pampus Anni 3 1 6
1979-07-17 Castor Silva 6 1
1979-07-17 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Beauty 5 1
1979-07-16 Bagera Pampas Black Bella 2 1 3 2
1979-07-16 Panter Sussi 3 3 2 1 1
1979-07-16 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Zilla 1 6
1979-07-15 Snobben Laidy 2 1 1
1979-07-15 Kamrats Dunder Kammahavs Svarta Minka 1 1 3 2
1979-07-14 NO UCH Mardas The Minstrel Daisy 2 4 1
1979-07-14 SE UCH NO UCH INT UCH Puhs Black Devil SE UCH Willows Illbatting 2 1 2 1
1979-07-13 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Stenbockens Karin 2 5
1979-07-11 SE UCH FI UCH Puhs Black Label Nytebodas Tösen 3 3 1
1979-07-11 Cannons Moskatel Amanda 4 3
1979-07-10 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Mallards Deep Purple 2 4
1979-07-10 SE UCH NO UCH Puhs Imp Charming Girl 2 4
1979-07-10 Borelands Black Captain Lina 1 3 1 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1979-07-10 Paddywags Bombax Attikonak Ob-La-Di 3 4
1979-07-09 Sjötullens Black Berry Amalia 4 3
1979-07-09 SE UCH US CH Puhs Superman Labbi 3 4
1979-07-09 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Borica 7 4
1979-07-09 Master Cilla 1
1979-07-08 SE UCH US CH Puhs Superman Like'ims Frida 6 2
1979-07-08 Arrak Lady 1 3
1979-07-08 NORD UCH INT UCH Ingmos Umberto Beatrice 3 1 1 3
1979-07-08 Rygårdens Frasse Willma 2 1 3
1979-07-08 Star Oktavia 1 4 1
1979-07-08 Pontus Julia 3 4
1979-07-05 SE UCH Alexander Bizette 2
1979-07-05 Schillo Eterna 4 2 1
1979-07-04 NO UCH Mardas The Minstrel Romance 3 3
1979-07-04 Tristan Raja 2 3 2
1979-07-03 NORD UCH INT UCH Ingmos Umberto Fia 1 3 1
1979-07-02 SE UCH NO UCH INT UCH Fågelängens Copper Carrot Proud Yatzytime 2
1979-07-02 Master Cilla 1 1
1979-07-02 NORD UCH INT UCH SE JCH Älvgårdens Midnight Aniara 1
1979-07-02imp US CH Groveton's Copper Adventurer Could Be Wingmasters Joy 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1979-07-01 NORD UCH INT UCH Ingmos Umberto Ingmos Quincy 1 3 3
1979-07-01 SE UCH FI UCH NO JCH INT UCH SE JCH Älvgårdens Zoom SE UCH FI UCH Älvgårdens Black Mammy 3 2 2
1979-07-01 Puhs Tony Stallyktans Daisy 3 5
1979-07-01 SE UCH FI UCH SE LCH SE JCH Kamrats Buse Viltspårs Malin 4 3
1979-06-30 Ravencrest Caper Härkilas Emma I 4 3
1979-06-30 Cannons Moskatel Lisa 4 1 3
1979-06-30 Puhs Tony Stella 2 4
1979-06-30 SE UCH Puhs Black Thunder Pärla 2
1979-06-30 SE UCH FI UCH Ingmos Yster Candlemas Moonlight Memory 1
1979-06-29 Grock of Mansergh Anja 2 3 2 2
1979-06-29 Master Gullan 1 1 1
1979-06-29 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Nattens Isolde 1 2 2 2
1979-06-27 Ballyfrema Vulcan Heppi 3 1 3
1979-06-26 Ascot Linda 4 5
1979-06-26 Pontus Zita 3 3 2
1979-06-25 Snobben Linda 2 1
1979-06-25 Alexander Härkilas Yva Vi 1 2 2 2
1979-06-25 SE UCH FI UCH Ingmos Yster Highstones Belinda 1 4
1979-06-23 Alban Amia 4 5
1979-06-23 SE UCH NO UCH Puhs Imp Lucky 3 2 3 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1979-06-23 Otelloh Lady 3 1 2
1979-06-23 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Stumpan 4 4 1
1979-06-23 Paddywags Tommy-Rot Zenta 6 4
1979-06-23 Joker Frida 2 3 1 1
1979-06-22 Gun-Smoke Hampus Bella 4 2 1
1979-06-22 Atlas Grapes-Gin 5 1
1979-06-21 NORD UCH Sandylands Midnight Maestro Soraya 5
1979-06-21 NO UCH Mardas The Minstrel Lady 2 2 2 2
1979-06-21 SE UCH SE JCH Pendil of Ballyduff SE UCH FI UCH INT UCH Baronor Linnet of Cindy's 3 3
1979-06-19 Dikdik Easy 1 3 1 1
1979-06-19 Rodarbal Dino Baskervilles Hund Daisy 3 3 1 2
1979-06-17 Marito Valkebo Anni 3 1
1979-06-17 Besso Mette 1 1
1979-06-16 Rodarbal Dino Belly 4 2 2
1979-06-15 NORD UCH INT UCH Ingmos Umberto Rainstone Aurora 1 4 2
1979-06-13 SE UCH NO UCH Puhs Imp Puhs Black Panther 1
1979-06-13 Härkilas Pavo I Jessy 3 3
1979-06-12 NO UCH NORD UCH INT UCH NORD V-78 Licithas Blizzard NO UCH Hrovan's Hannah 1
1979-06-12imp Cookridge Joss Lumak Quaker Girl Quill 1
1979-06-11 SE UCH FI UCH Puhs Black Label Willows Snow White 2 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1979-06-11 Manymills Electron Nattens Ygraine 1 2 4
1979-06-10 Elegans Rodha 2 5
1979-06-10 Follytower Soundofmusic at Lawnwood Lawnwood's Black Bess 5 1 2
1979-06-09 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Mementos Mazurka 2 2
1979-06-09 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Mallards Case Caddis 2
1979-06-07 Bamse Rodarbal Eliza 1 3 1
1979-06-07 NO UCH Mardas The Minstrel Härkilas Sippan Iii 1 1 1
1979-06-06 Grock of Mansergh Gullfreds Golden Miss Minette 1 2 4 1
1979-06-06 Puhs Tony Rodarbal Eja 2
1979-06-06 NORD UCH Sandylands Midnight Maestro Waggs Lafemme 3 2 4
1979-06-06 Ravencrest Caper Vättlestugans Dolly 2 2 1
1979-06-06 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Caddy 1 5
1979-06-05 Nalle Josefin 3 4
1979-06-04 NORD UCH INT UCH Attikonak Mister-Mccloud Attikonak Powder-Puff 5 1
1979-06-04 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial Bessie 4 1
1979-06-04 SE UCH FI UCH Puhs Black Label Tidernas Dancing Queen 1 1 3 2
1979-06-03 Knatte Sirah 5 6
1979-06-03 Buster Linda 1 1 2 1
1979-06-03imp Paddywags Bombax Chiquita 3 4
1979-06-02 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Josefin 3 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1979-06-02 Bonzo Tanja 1 2
1979-06-01 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Linda 2 5
1979-06-01 SE UCH Alexander Gun-Smokes Super Star 1 1 3
1979-06-01 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Cindys Tern 1 3
1979-05-31 Luffe Tina 1 4 3 2
1979-05-31 SE UCH FI UCH Puhs Black Label Aska 3 4
1979-05-31 NORD UCH INT UCH Ingmos Umberto Stallyktans Ulli 1
1979-05-30 Toby of Osprey Cita 3 4 1
1979-05-30 Barry Gummas Happy 1 4 2 2
1979-05-29 Rodarbal Dino Baskervilles Hund Johanna 1 3 2
1979-05-29 Tim Tessy 2 1 3
1979-05-29 Schenley Stella 4 3
1979-05-29 SE UCH FI UCH SE LCH SE JCH Kamrats Buse Vättlestugans Anya 1
1979-05-27 SE UCH FI UCH SE LCH SE JCH Kamrats Buse Rita 1 1
1979-05-27 Snobben Dusty 1
1979-05-27 Ludvig Aroscas Up-To-Date 3 1
1979-05-26 Gagar Sita 3 2
1979-05-26 Älvgårdens Dandy Öframarks Ba-Hia 4 4
1979-05-25 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Vättlestugans Eliza 1 3 2 2
1979-05-25 SE UCH Rocheby Jazz Time of Follytower Olla 2 3 4
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1979-05-25 SE UCH Alexander Linda 1 4
1979-05-25 SE UCH Puhs Black Thunder Jayncourt Startime 3 1
1979-05-25 Luns Pia 6 4
1979-05-24 Luns Bessy 3 4
1979-05-24 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial NO UCH Winnie's Actress 3
1979-05-24 Snobben Dusty 1 1 1
1979-05-23 Kammahavs Black Acke Rygårdens Isabell 3 2 2 3
1979-05-23 Yerbas Anno Bessie 4 1
1979-05-22 NORD UCH INT UCH Ingmos Umberto Angela 4 1 1
1979-05-22 Ballyduff Maroon SE UCH FI UCH INT UCH Isolde 1 3
1979-05-22 Demetrios Blackie 4 3
1979-05-21 SE UCH FI UCH SE LCH SE JCH Kamrats Buse Kamrats Jena 2 2
1979-05-21 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Labbens Ramona 1 1 2
1979-05-19 Baronor Kestrel Cindys Tintorama 2 3 2
1979-05-19 NORD UCH INT UCH SE JCH Älvgårdens Smuggler Amie 1 1
1979-05-18 Karlagårdens Gordon Puhs Kyska Susanna 2 2 1
1979-05-17 Puhs Tony Rodarbal Dixi 2 4 2
1979-05-17 GB SHCH Sandylands Blaze Pinelands Pollyanna 1
1979-05-16 Dax Honey 1 2 3 2
1979-05-16 SE UCH FI UCH Puhs Black Label Proud Kajsa Varg 4 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1979-05-16 SE UCH NO UCH Puhs Imp Imp's Black-Nugget 1 1
1979-05-16 SE UCH SE JCH Pendil of Ballyduff Marilla 1 1 4
1979-05-15 Buster Bonnie 1 1
1979-05-15 Buster Minväns Acilla 4 2 1
1979-05-14 SE UCH US CH Puhs Superman Puhs Isola-Bella 5 2
1979-05-13 Pontus Sabina 4 4 2
1979-05-12 Käckens Lord Zimba 2 7
1979-05-12 Yerbas Anno Sita 3 3 1 2
1979-05-11 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Beauty 4 6
1979-05-11 GB SHCH Newinn Kestrel Ballyduff Morella
1979-05-10 Bobby-Burns Ambra 5 2
1979-05-10 Labrindas Fest Labrindas Natasja 1
1979-05-10 Bob Pia 2 5
1979-05-10 SE UCH Alexander Flickan Rosita 5 3 1
1979-05-09 Paddywags Bombax Paddywags Cinnamon 1 1
1979-05-09 SE UCH Puhs Black Thunder Lotta 1
1979-05-09 NORD UCH INT UCH Attikonak Mister-Mccloud NO UCH Poolstead Past Participle 2 2
1979-05-07 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial SE UCH SE JCH Puhs Cazadora 4 3
1979-05-07 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Minnows Frida 1 2 5 1
1979-05-07 SE UCH US CH Puhs Superman Cheri 2 6
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1979-05-07 Nalle Deppi 2 1
1979-05-07 Yerbas Anno Cindy 4 6
1979-05-07 Black-Strong Fågelängens Ambra 2
1979-05-06 Atom Lady 4 2
1979-05-05 Country Song's Paprika Laska 2 6
1979-05-05 SE LCH Porthos Gilda 1 5 1
1979-05-04 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Datsyes 6 1
1979-05-04 Härkilas Billy Boy Iv Funny 2 1 4
1979-05-03 Bell Käckens Bella 3 4 1
1979-05-03 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Sara 4 1 1
1979-05-02 Älvgårdens Gerry Bomby 2 2 3
1979-05-02 Labrindas Saxon Labrindas Haga 2 5
1979-05-01 Älvgårdens Keeper Fifi 1 1 1 2
1979-05-01 Puhs Tony Lisa 1 2 3
1979-05-01 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Proud Pretty Paula 2 1
1979-05-01 Ballyfrema Vulcan Paddywags Jessica 3 1 1
1979-04-30 NORD UCH INT UCH SE JCH Powhatan Sentry Roydwood Right in Line 4 4
1979-04-30 SE UCH FI UCH Ingmos Yster Bjurstigens Mimosa 2 3
1979-04-29 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Borina 3 2 1
1979-04-29 Paddywags Bombax Paddywags Sacagawea 5 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1979-04-28 Borelands Black Captain Lovelight 7
1979-04-28 SE UCH NO UCH Puhs Imp Amira 1
1979-04-26 SE JCH Mallards Rusty Rat Les Elanes Timetotta 1 1 1 5
1979-04-26 Rygårdens Frasse Cilla 1
1979-04-25 Bamse Giggi 2 5
1979-04-25 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Attikonak Razzle-Dazzle 3 5 2
1979-04-25 SE UCH Rocheby Jazz Time of Follytower Alma 1 3 1 1
1979-04-24 Ardmargha So Mighty Cindys Magpie 4 2 1
1979-04-24 Atos Paila 5 1 3
1979-04-23 Kammahavs Black Acke Rygårdens Marja 3 1 2 1 1
1979-04-23 Licithas Pipin Samba 1
1979-04-22 NO UCH Mardas The Minstrel Mardas Moonlight Serenade 1 2 4
1979-04-22 NORD UCH Sandylands Midnight Maestro Krysshamns Freja 6 1
1979-04-21 Elegans Rebecka 4 4
1979-04-21 Ballyduff Maroon Puhs Wilma 6 2
1979-04-20 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Kamrats Allena 2 2
1979-04-20 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Kamrats Greensleave 2 3 2 1
1979-04-20 Toby of Osprey NO JCH SE JCH Fiffi 3 2
1979-04-20 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Pellas Flisa 1 1 3
1979-04-20 Lots Rosita 6 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1979-04-19 NORD UCH Sandylands Midnight Maestro Krysshamns Lotta 2 2
1979-04-18 Master Cätti 1
1979-04-18 Rainstone Ferdinand Tosca 4 2 2
1979-04-18 NO UCH Mardas The Minstrel Elyza 2 3 1
1979-04-18 Acadian Guy Labrindas Rana 3 1 2 1
1979-04-18 SE UCH SE JCH Pendil of Ballyduff Curnafane Polly 1 1
1979-04-18imp GB SHCH Glenarem Skyrocket GB CH Croftspa Charlotte of Foxrush 1
1979-04-17 Ingmos Zaron Rutha 3 1 4 1
1979-04-17 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial Sandi 2
1979-04-17 Rodarbal Dino Sweet Gina 3 1 2
1979-04-16 Ballyduff Maroon Berna 1 6
1979-04-14 SE UCH Rocheby Jazz Time of Follytower Babybim 4 1 1
1979-04-14 Rygårdens Escort Poppy 1 1 4
1979-04-13 SE UCH NO UCH Puhs Imp Puttsi 2 1 2 4
1979-04-13 LP Rodarbal Fast Appendix 4 4
1979-04-13 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Bella 4 3
1979-04-11 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Aroscas Love Me Twice 3 1 2 2
1979-04-11 Paddywags Paddywhack Aminta 2 2
1979-04-10 Älvgårdens Jeff Arizza 6 4
1979-04-10 SE UCH FI UCH Puhs Black Label Corinne 1 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1979-04-10 Elegans Bessy 1 1
1979-04-09 Atoma Kokkokallion Nina 1
1979-04-09 Vagants Glitter Muffi 1 6
1979-04-09 Arras Babette 3 1 1 1
1979-04-09 SE UCH NO UCH Puhs Imp Ginthy 4 1
1979-04-09 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Kamrats Canasta 6 1
1979-04-09 Bambam Nattens Yvette 1 1 1 1
1979-04-08 Brutus Kammahavs Brown Twanna 1 7
1979-04-08 Malcom-Mac Salvia 3 1 3
1979-04-08 Bambam Nattens Yvette 1
1979-04-08 Jack Vagants Vanessa 2 1 1
1979-04-08 Rodarbal Dino Belinda 1 2
1979-04-06 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim SE UCH FI UCH INT UCH Aroscas Black Lady 2 2 3 1
1979-04-06 SE UCH FI UCH SE LCH SE JCH Kamrats Buse Carmencita 3
1979-04-06 SE UCH Alexander Lady 4 2
1979-04-06 Yerbas Cito Kompis 4 6
1979-04-05 SE UCH FI UCH INT UCH NORD JCH Fågelängens Baloo Fågelängens Happy Dragster 2 1 1 1
1979-04-05 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial Cindys Queen 5 4
1979-04-05 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Meta 5 5
1979-04-04 Ravencrest Caper Donna 5 3 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1979-04-04 NO UCH Mardas The Minstrel Puhs Hnoss 2 1 6
1979-04-04 SE UCH FI UCH INT UCH NORD JCH Fågelängens Baloo NO JCH SE JCH Blackcocks Amanda 1 6
1979-04-03 SE UCH Alexander Pendyl 9 1
1979-04-03 SE UCH SE JCH Benjamin Billi-Geanking 6 3
1979-04-03 Prins Hej-Hå 1 3
1979-04-02 Kammahavs Black Brinklie Viktoria 3 1 1
1979-04-02 Kamrats Pirat Rasta 1 5 2
1979-04-01 NO UCH Mardas The Minstrel Rodnina 3 2 2
1979-04-01 Yerbas Anno Fanny 1 4 1 1
1979-04-01 Puhs Indra Leja 4 3
1979-03-31 Ballyduff Maroon Willows Fleur 1 4
1979-03-31 Les Elanes Timothy Tintomara 3 4 2
1979-03-31 SE UCH Rocheby Jazz Time of Follytower Bachelor-Girl 1 3 2 3
1979-03-29 SE UCH FI UCH SE LCH SE JCH Kamrats Buse Fia 2 2
1979-03-29 SE UCH FI UCH Älvgårdens New Little Boy Älvgårdens Black Star 2 1
1979-03-29 Ravencrest Caper Lola-Lo 2 2 2 3
1979-03-28 Loffe Lulu 1
1979-03-28 SE UCH FI UCH Puhs Black Label Sussi 3 2 2
1979-03-28 Ballyfrema Vulcan Paddywags Sweetie-Pie 2 1
1979-03-28 Firthorn Sea Lion LP Krysshamns Valborg 2 4 2 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1979-03-28 Manymills Electron Proud Pallas Athena 2 3 2
1979-03-27 Dikdik Sassa 4 3
1979-03-27 Älvgårdens Keeper Bessie 1
1979-03-25 Bobby-Burns Frida 2 2
1979-03-25 SE UCH FI UCH NO JCH INT UCH SE JCH Älvgårdens Zoom Älvgårdens Bat 4 1
1979-03-25 SE LCH Porthos Lola 3 1
1979-03-25 SE UCH FI UCH NO JCH INT UCH SE JCH Älvgårdens Zoom Svedjekullens O'hara 2 2 2
1979-03-25 Trall Tanja 1 1
1979-03-25 SE UCH FI UCH SE LCH SE JCH Kamrats Buse Rebecka 6 3
1979-03-24 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Sandi 3 3
1979-03-23 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial Pomperipossa 3 4
1979-03-22 Balo Druthina 1 2 2
1979-03-22 NORD UCH INT UCH SE JCH Älvgårdens Smuggler Älvgårdens Early Main 6 2
1979-03-21 Puhs Ciko Anita 2 2 3 1
1979-03-21 NORD UCH INT UCH SE JCH Älvgårdens Midnight Cresendos Gracioso 3 4
1979-03-20 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Carlina's Tuppence 3 3 1 2
1979-03-20 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Haiwa 3 3
1979-03-19 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Aroscas Love Me Tight 5 2
1979-03-18 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial Becita 1 3
1979-03-18 Pius Doritha 2 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1979-03-17 Aristoteles Rodarbal Greta 3 3
1979-03-17 Pampus Black Boy Pampas Chockulate Babs 2 1 3 2
1979-03-17 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Beuty 4 3 1
1979-03-17 Trall Cardenal 1
1979-03-16 Sappo Labrindas Cheri 1
1979-03-16 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Mallards Peeper Popper 1 1
1979-03-15 Ceasar Afrodite 3 1 2 1
1979-03-15 Bobby-Burns Topsy 2 7
1979-03-15 SE UCH SE JCH Pendil of Ballyduff Puhs Black Sweep 5 2
1979-03-14 NO UCH Mardas The Minstrel Bertha 4 1 1
1979-03-13 NORD UCH INT UCH Alltid Dandelion Lydia 1 1 2
1979-03-13 Puhs Tweedledee Brantastigs Ulrika Ii 1 5
1979-03-12 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Mallards Carron Orange 1 1
1979-03-11 Ravencrest Caper Clara 4 1
1979-03-11 Labb Kamrats Hija 2 5
1979-03-11 NORD UCH INT UCH Ingmos Umberto Laika 1 1
1979-03-11 Puhs Tony Stallyktans Harriet 2 2 5 2
1979-03-11 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Black Bessy 2 1 2
1979-03-09 Laddo Paddywags Tishinakapau 8 1
1979-03-09 King Camilla 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1979-03-08 Borelands Gipsy Whisky 1 1
1979-03-08 Whisky Hurra 1 5 2
1979-03-08 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Winnie's Authoress 1 1 2
1979-03-07 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Jackie 4 4 1 1
1979-03-07 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Lisa 2 1 2 1
1979-03-07 Proud Royal Flash Belinda 2 1 3 2
1979-03-05 NO JCH SE JCH Licithas Liguster Lorry 1
1979-03-04 SE LCH SE BCH Twigg's Mallard Duck Bessie 1
1979-03-04 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial Bianka 3 4
1979-03-04 Fågelängens Harley Davidson Fågelängens Brown Bisquit 2 3
1979-03-02 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Vagants Black Molly 4 2 4
1979-03-01 SE UCH Alexander Norma 4 2 4
1979-03-01 Pontus Turett 1 2
1979-02-28 Ballyfrema Vulcan Cayenne 2 2 3
1979-02-28 Puhs Tony Rodarbal Holly 2 1 2
1979-02-26 Master Asweetmusic 1 1
1979-02-26 Pontus Tina 1 1 1
1979-02-26 Puhs Tweedledee NO JCH SE JCH Allena 1
1979-02-25 Minväns Dumle Käckens Tanja 1 2 2
1979-02-24 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Bessie 2 1 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1979-02-23 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Vally 2 3 5
1979-02-22 Puhs Indra Älvgårdens Alpen 1 1 1
1979-02-22 NORD UCH INT UCH Ingmos Umberto Honney 4 4
1979-02-19 Rodarbal Dino Lolo 4 1 2 1
1979-02-19 Puhs Tweedledee Cilla 1 2 3 1
1979-02-18 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Athene 2 1 3
1979-02-18 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial Amanda 2 5
1979-02-17 Tim Kim 2 5
1979-02-17 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Suzi Quatro 1 1 1 2
1979-02-16 Puhs Elbereth Mid's-Daughter 6 4
1979-02-16 SE UCH Alexander Garpabackens Regina 1 2 1 1
1979-02-16 Rygårdens Filur Rygårdens Elma 4 1 2
1979-02-15 Rodarbal Dino Miss-Bella 1 2 3
1979-02-14 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Sissi 4 1
1979-02-13 SE UCH NO UCH Puhs Imp Imp's Pila 1 2 1 1
1979-02-12 SE UCH Alexander Bonita 4 2
1979-02-12 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Tekla 6 1
1979-02-12 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Kamrats Najad 2 2 4
1979-02-12 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Carmen 1 5
1979-02-11 Mason Waterfly's Adagio 3 1 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1979-02-11 Puhs Tweedledee Puhs Chin 2 1 2
1979-02-10 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial Puhs Parvati 1 2
1979-02-10 Gillie Melpo 2
1979-02-09 Dunder Bessy 3
1979-02-09 Garpabackens Oliver Twist Duvkullans Indiana 1 6
1979-02-09 Robust Guz Pampas Chockulate Bambi 2 4
1979-02-09 LP SE BCH Kamrats Beefeater Pampus Andy 3 2 2
1979-02-08 SE UCH NO UCH Puhs Imp NORD UCH INT UCH Curnafane Flicka 4 3 1
1979-02-07 Buster Donna 2 5
1979-02-06 Ante Laika 2 2
1979-02-06 SE UCH SE JCH Pendil of Ballyduff SE UCH SE JCH Kamrats Messalina 2 1 1 3
1979-02-05 SE UCH Puhs Black Thunder Winnie's Bulletina 1 2 1
1979-02-05 Gillie Assa 3 3
1979-02-04 Lukas Käckens Tanja Babette 1 1 1
1979-02-04 Cresendos Maestoso Krysshamns Cecilie 4 3
1979-02-02 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Cilla 4 4
1979-02-02 SE UCH FI UCH Winnie's Art Director Tryggs Toffee 1 1
1979-02-02 Granat Sickan 2
1979-02-01 Sebastian Lönnbackens Lady 6 2
1979-01-31 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Borelands Black Bessie 2 2 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1979-01-31 Puhs Elbereth Nattens Pamina 3 4
1979-01-30 NORD UCH INT UCH NORD V-79 NORD V-80 Minväns Junior Ingmos Yvette 1 5
1979-01-30 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Daisy 2 3 1
1979-01-30 Krysshamns Roskarl Laika 5 2
1979-01-29 Silver Armenia 5 5
1979-01-29 Joker Svedjekullens Åse 4
1979-01-28 Älvgårdens Gerry Lady 1 2 1 2
1979-01-27 Baronor Kestrel Cindys Isnt It Romantic 1 3
1979-01-26 Yerbas Anno Linda 3
1979-01-25 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial Highstones Lady I 2
1979-01-25 Puhs Elbereth Älvgårdens Canny 3 4
1979-01-23 SE UCH Alexander Tina 6 2 2
1979-01-22 Umbo Nanna 4 4
1979-01-20 Yerbas Anno Sita 1 1 1
1979-01-20 SE UCH Alexander Bonita 1 2 2 1
1979-01-20 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Willows Wilma 3 3 2 1
1979-01-19 Carolus Mitza 4 4
1979-01-19 Rodarbal Dino Mallards Chinese Claw 3 1 3 1
1979-01-19 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Klara 3 1 1
1979-01-18 Calle Berghyddans Fanny 3 2 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1979-01-18 First String Jänta 5
1979-01-18 SE JCH Twigg's Gadwall Duck FI JCH SE JCH Lovely-Lucia 3 3
1979-01-17 Esprit Funny 4 2
1979-01-17 Junior Fellie 2 5
1979-01-16 Chabo Sangett's Migirl 2 1 3 1
1979-01-16 Mylord Linda 3 7
1979-01-16 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Mallards Rogans Fancy 4 6
1979-01-15 Ravencrest Caper Härkilas Inka Iii 4 4 2
1979-01-14 Elegans Molly 1
1979-01-14 Larry Bolli 2 4
1979-01-13 Bamse Liccett 1 1
1979-01-12 Rodarbal Dino Stallyktans Flora 2 3 3
1979-01-11 Rodarbal Dino Lola 3 4
1979-01-11 Banjo Laidy 1 1 3
1979-01-08 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Aroscas Moon Dreamer 2 2 2 1
1979-01-08 SE UCH Alexander Proud Twilight 3 1 1 1
1979-01-08 Opas Aatu Fabiola 3 4
1979-01-07 Karo Nora 3 3
1979-01-07 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Daniella 2 5
1979-01-07 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Stenbockens Gunilda 3 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1979-01-06 Manymills Electron Puhs Chocolate Cream 4 2
1979-01-06imp Curnafane Sam of Ballyduff Curnafane Eve 1
1979-01-05 SE UCH Rocheby Jazz Time of Follytower Les Elanes Hewildo 1 1 4 1
1979-01-04 SE UCH FI UCH Puhs Black Label Mementos Matilda 6 3
1979-01-02 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Bonita 2 2 2 1
1979-01-02 Paddywags Tommy-Rot Missouri 8
1979-01-01 Nattens War Dance Pampus Bonita 4 3
1979-01-01 SE UCH SE JCH Benjamin Blackcocks Akie 3 4
1979-01-01 Brown-Coboy Fibban 4 1 1 1
1979-01-01 Sandylands Charlston SE UCH Aroscas Moon Beam 2 1
1979-01-01 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Kamrats Fatima 4 5


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2019-11-27 / Page updated 27 Nov 2019: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2019-11-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Nov 2019