Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Registrerade kullar 1980

Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1980-12-31 Poolstead Padre Tomtekullas Dorry 2 1 1
1980-12-31 Poolstead Padre Aroscas Funny Black Magic 2 1
1980-12-30 Axy Honey 5 4
1980-12-30 NORD UCH Sandylands Midnight Maestro Birohs Nightingale 2
1980-12-28 Gun-Smoke Herro Älvgårdens Mammeluck 1 6
1980-12-27 Les Elanes Timothy Tintomara 1 1 3 2
1980-12-26 Attikonak Presidential Paddywags Abigail 1 1 1 3
1980-12-26 SE UCH FI UCH Puhs Black Label Mallards Saskatoon Super 4 3
1980-12-25 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial Garpabackens Bride 3 1
1980-12-24 NORD UCH INT UCH NORD V-79 NORD V-80 Minväns Junior Karlagårdens Honeysuckle 1 5
1980-12-23 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Fia 6 4
1980-12-22 Arras Carmencita 5 5
1980-12-22 Attikonak Smuggler Highstones Frida 1 1 2
1980-12-22 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus NO JCH SE LCH SE JCH Blackcocks Akela 1 1 3 2
1980-12-21 Rygårdens Ville Linda 1 2 1 1 1
1980-12-20 Cresendos Maestoso Attikonak Plum-Pudding 1 2 2 3
1980-12-20 Fågelängens Brown Butler Idas Josefina 1 5 4
1980-12-20 NO UCH Mardas The Minstrel Vagants Anaconda 2 4 2
1980-12-19 Odin Bella 1 2 1 4
1980-12-19 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko Rodarbal Qurra 1 5 2 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1980-12-15 Puhs Tony Stella 3 4
1980-12-14 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Tarantella 3 3 2
1980-12-12 Ego Rodarbal Najmi 1 1
1980-12-11 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Mallards Deep Purple 4 4
1980-12-07 SE UCH FI UCH Älvgårdens Mike Älvgårdens Rorty 6 1
1980-12-07 NO UCH Cindys Lord Baronor Friday Girl 1 2
1980-12-06 SE UCH Puhs Black Thunder Candy 1 1
1980-12-06 SE UCH Fågelängens J Jameson Ammanda 3 4
1980-12-06 Puhs Black Forest Ammi 3 2 1
1980-12-05 Proud Espri NORD UCH INT UCH Curnafane Flicka 1 1
1980-12-05 Proud Espri Proud Bessie Smith 1 3 2
1980-12-05 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko Charm 2 3 1
1980-12-03 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko Lita 1 1 2 1
1980-12-03 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Borelands Black Bessie 1 2 1
1980-12-01 Mr-X Lady 4 2
1980-12-01 Rygårdens Ville Sita 2 2 2 1
1980-11-30 Tarzan Nettie 1 5
1980-11-30 Bobby-Burns Grace 1 2
1980-11-27 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko Rodarbal Ida 3 1 4
1980-11-27 Drifter Stallyktans Leonora 2 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1980-11-26 Poolstead Padre Silva 1
1980-11-25 NORD UCH Sandylands Midnight Maestro Judit 3
1980-11-25 SE UCH Waterfly's Claude Puhs Dairy-Maid 5 2
1980-11-24 Grock of Mansergh Poolstead Polyanthus 3 3 2
1980-11-23 Rillo Kamrats Josefine 2 3 2
1980-11-23 Rygårdens Ville Assi 1 1 1 2 1
1980-11-22 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Aroscas Yellow Sweet 2 2 2 3
1980-11-18 SE UCH FI UCH INT UCH NORD JCH Fågelängens Baloo Bina 1
1980-11-18 Ocknell Bulmer of Lowna Akropolis Calaminta 1 2 2 1
1980-11-17 SE JCH Frille Gun-Smokes Easy 3 1 4 1
1980-11-17 Rodarbal Maxi Härkilas Inka Iii 1 3 2 3
1980-11-17 NORD UCH INT UCH NORD V-79 NORD V-80 Minväns Junior Highstones Belinda 1 2
1980-11-17 Oddy Tellie 1
1980-11-15 NO UCH NORD UCH INT UCH NORD V-78 Licithas Blizzard NO UCH Kwinana's Honey 1
1980-11-13 Ballyduff Ballboy Mallards Chinese Claw 2 4
1980-11-12 Rino Linda 1 2
1980-11-12 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko Diva 5 4
1980-11-11 Palgrave Hardy SE JCH Twigg's Ain't-Missbehavin 2 4 1
1980-11-09 Cannons Cito Assie 2 1 3
1980-11-07 NORD UCH INT UCH NORD V-79 NORD V-80 Minväns Junior Lady 1 7
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1980-11-06 Grock of Mansergh Ballyfrema Venus 3 2 3
1980-11-04 Eddie Halsängens Bella Iv 5 5
1980-11-03 Clay Blackcocks Dibha 4 6
1980-11-03 SE UCH Alexander Langdale Poppy 5 3
1980-11-02 Check Lorelei 2 5
1980-11-02 SE UCH SE JCH Pendil of Ballyduff Svedjekullens Luna 1 2 3 2
1980-11-01 SE UCH FI UCH Älvgårdens Mike Svedjekullens O'hara 5 5
1980-10-31 SE UCH FI UCH SE LCH SE JCH Kamrats Buse Älvgårdens Mt Trikora 5 2
1980-10-31 Buster Bonnie 1 4
1980-10-31 Aldibaba Puhs Angel's Kiss 4 6
1980-10-30 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Josefin 2 4 1
1980-10-30 Pigge Bonita 4 1 1 4
1980-10-29 Game Alexandra 1 4 1 1
1980-10-28 Mardas Crazy Cappers Tussie 5 2
1980-10-28 Rodarbal Dino Lolo 4 2 1
1980-10-28 Nalle Läddy 3 1 1
1980-10-28 LP Rodarbal Fast Aya 4 3
1980-10-27 Puhs Ceres Cannons Jade 4 2
1980-10-27 Mardas Crazy Cappers Clea 5 2
1980-10-27 Elegans Tanja 2 3 1 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1980-10-26 Bamse Diana 5 5
1980-10-26 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko Rodarbal Ditte 6 2
1980-10-25 Charm Tuffa 2 2 4 2
1980-10-24 Stamina's Sako Troia 1
1980-10-23 Ascot Linda 6 1 1 1
1980-10-23 SE UCH NO UCH Puhs Imp Heppi 3 1
1980-10-22 NORD UCH INT UCH NORD V-79 NORD V-80 Minväns Junior Ingmos Belize 4 6
1980-10-22 SE UCH FI UCH SE JCH Öframarks Disco Papagena 4 3
1980-10-22 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix NO UCH Poolstead Premonition 3
1980-10-20 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko Amanda 4 3
1980-10-20imp Heatherbourne Silver Crown Heatherbourne Top Note 1
1980-10-19 Ballyduff Ballboy Cindys Linnetta 5 2
1980-10-18 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial Puhs Chocolate Cream 3 1
1980-10-16 Stallyktans Otto Ami 3 2
1980-10-16 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Philippa 5 2 2
1980-10-16 Cider Wagteail 1 3
1980-10-15 Ravencrest Caper Härkilas Emma I 3 5
1980-10-15 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko Vagants Tracy 3 4
1980-10-14 NO UCH Surprising's Cedric Mementos Matilda 3 4
1980-10-13 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko Vättlestugans Daphne 1 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1980-10-12 NORD UCH INT UCH Ingmos Umberto Vättlestugans Eliza 1 3 1
1980-10-11 Elegans Bonnei 2 5 2
1980-10-11 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Mallards Black Nymph 3 1 1
1980-10-10 Chick Bianca 1 2 4
1980-10-10 SE UCH NO UCH INT UCH Fågelängens Copper Carrot Anni 3 3
1980-10-09 Poolstead Padre Pellas Dolly 2 2
1980-10-08 Ravencrest Caper Härkilas Frida I 1 4
1980-10-08 Tryggs Limbo Tony 3 2 1 1
1980-10-07 Bobby Gullfreds Black Pammy 4 2
1980-10-06 Borelands Black Captain Marta 1 1 1
1980-10-06 Rygårdens Frasse Willma 2 1
1980-10-05 SE UCH NO UCH INT UCH Fågelängens Copper Carrot Puhs Can Do 2 5
1980-10-05 Joker Geischa 3 4
1980-10-04 SE UCH FI UCH NO JCH INT UCH SE JCH Älvgårdens Zoom Evita 4 8
1980-10-04 SE LCH Porthos Lola 5 3
1980-10-03 Ballyduff Maroon Waggs Bullrun 2 3
1980-10-02 SE UCH Älvgårdens Tandy Track's Empire-Girl 3 1
1980-10-02 Minväns Dumle Pampus Mitzy 1
1980-10-01 Rodarbal Dino Rodarbal Mimi 2 1 2 1
1980-09-30 Imp's Snowman Valkebo Akela 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1980-09-30 NO UCH Mardas The Minstrel Canel 1 1 1
1980-09-30 Anton Listaskogens Anki 5 4
1980-09-30 NORD UCH Sandylands Midnight Maestro Quintock Country Girl of Rocheby 1 1 1
1980-09-29 Arko LP Sessan 3 3 2 5
1980-09-29 SE UCH NO UCH Puhs Imp Proud Myrtle 1 6
1980-09-28 Proud General Grivas Nadja 5 3 2
1980-09-28 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Datsyes 2 2 3
1980-09-27 Toby of Osprey Victoria 1 2 1 2
1980-09-25 SE UCH NO UCH INT UCH Fågelängens Copper Carrot Fågelängens Bonny 1 1
1980-09-25 Elegans Cardenal 2 4
1980-09-24 NORD UCH INT UCH SE JCH Älvgårdens Midnight Gunhills Ärtan 3 4 2 1 1
1980-09-24 Gendogs Charlimar Imp's Barmaid 3 6
1980-09-23 Umbo Nanna 4 4
1980-09-23 SE UCH FI UCH Älvgårdens Mike SE UCH FI UCH Jennie 7 3
1980-09-21 Rodarbal Dino Elin 4 4
1980-09-21 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Linda 4 2 2
1980-09-20 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko LP Härkilas Yva Ii 5 1
1980-09-20 Dikdik Easy 1
1980-09-17 Cox Orange Rocco's Marigold 3 1
1980-09-17 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial Pepita 2 6
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1980-09-16imp Trewinnard Medlar Serenade of Suddie of Trewinnard 1
1980-09-13 Jack Lania 6 4
1980-09-13 Charli Lönnbackens Heini 2 1 1
1980-09-13 Puhs Black Forest Imp's Bonnie 2 1 2 2
1980-09-13 Nattens King Arthur Cognac's Tima 7 2
1980-09-13 Dikdik Lady 1 1 6
1980-09-13 Like'ims Hootfoot Gendogs Cimona 1 3 1 1
1980-09-10 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Maja 1 2
1980-09-10 Cox Orange Malin 3 4 1 1
1980-09-10 NORD UCH INT UCH NORD V-79 NORD V-80 Minväns Junior Aases Holly 6 1
1980-09-09 Puhs Tony Fideli 3 3
1980-09-08 Rygårdens Ville Tanja 1 1 1 1 1
1980-09-08 Kamrats Dunder Kammahavs Svarta Minka 4 5
1980-09-07 Älvgårdens Dandy Gunhills Äirene 5 3
1980-09-05 SE UCH NO UCH Puhs Imp Frida 2 2
1980-09-05 Rino Asweetmusic 1
1980-09-03 SE UCH FI UCH NO JCH INT UCH SE JCH Proud Classic Coffee Shekel of Timspring 5 2
1980-09-02 SE UCH NO UCH Puhs Imp Imp's Funny-Ghost 3 5 2
1980-09-02 SE UCH Puhs Black Thunder Willows Thisbe 2 1
1980-09-01 SE UCH FI UCH SE JCH Öframarks Disco Tanja 3 5 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1980-08-31 Pampus Black Boy Cilla 3 3
1980-08-31 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial Nytebodas Vendela 2 5
1980-08-31imp GB CH Squire of Ballyduff GB SHCH Balrion Royale Mischief of Rodarbal 1
1980-08-29 NORD UCH INT UCH NORD V-79 NORD V-80 Minväns Junior Karlagårdens Hazel 3 1
1980-08-28 Ballyduff Maroon Elvelege Encore 2 3
1980-08-26 Rygårdens Alex Kammahavs Black Cilla 2 4
1980-08-26 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Sandra 5 2
1980-08-26 Bobby Stallyktans Lisa 3 4
1980-08-25 Toby of Osprey Flopsy 2 5 1 1
1980-08-23 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Amona 3 1 2
1980-08-23 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Smulan 6 4
1980-08-22 Aston Kammahavs Black Fiona 5 3
1980-08-22 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Mimmi 5 2
1980-08-21 Poolstead Padre Tomtekullas Donna 4 3 2
1980-08-21 Like'ims Hunter Sangett's Pomona 2 1 3
1980-08-21 Rygårdens Frasse Sessan 3 1 3
1980-08-21 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Tryggs Candy 1 2
1980-08-21 SE UCH Puhs Black Thunder Winnie's Information 1 2 1 2
1980-08-19 Puhs Black Forest Gun-Smokes Bell 1 2
1980-08-19 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Mallards Tricolore Claire 4 1 3 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1980-08-18 Hassan Sophie 5 1 1 2
1980-08-18 Botvid Rodarbal Nadja 2 2 2 1
1980-08-18 NO UCH Mardas The Minstrel Cita 3 2 4
1980-08-18imp Bush of Willowridge Willowridge Nightgirl 1
1980-08-15 Älvgårdens Keeper Ingmos Viola 1 2 4 2
1980-08-15imp GB CH Ednan Friar of Glenarvey Firthorn Widgeon 1
1980-08-13 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Cindys Kicki 4 3
1980-08-12 Bingo Finja 3 1
1980-08-11 NO UCH NO JCH Licithas Faithful Apporter Vättlestugans Ida 1 4 1 2
1980-08-11 Ocknell Bulmer of Lowna Tikka 6 2
1980-08-11 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Gullfreds Black Cayenne 2 4
1980-08-11 Labrindas Saxon Labrindas Haga 4 3
1980-08-10 NORD UCH INT UCH Attikonak Mister-Mccloud LP Yvette 6 4
1980-08-10 Robust Guz Pampus Anni 4 4 1 4
1980-08-09 Robust Guz Pampus Golden Daisy 1 2 3 3
1980-08-09 Pontus Andora 1 6
1980-08-08 Ocknell Bulmer of Lowna Kamrats Najad 3 5
1980-08-07 SE UCH Alexander Waterfly's Adagio 3 1 1 1
1980-08-06 SE UCH Alexander Brantastigs Öppie 1 6
1980-08-06 NORD UCH Sandylands Midnight Maestro Rocheby Serenade 5 1 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1980-08-06 Granat Labbegården's Lola 1 2 4 1
1980-08-06 Ballyduff Maroon SE UCH FI UCH Fredrika 3
1980-08-06 SE UCH SE JCH Pendil of Ballyduff Alltid Eternelle 4 2
1980-08-05 Gillie Assa 3 1 3 1
1980-08-05 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Havalidens Jebusa 6 5
1980-08-04 Anton Bonnie 2 3 3
1980-08-03 Nick Candra 5 6
1980-08-03 Bamse Tella 1
1980-08-02 Cento Brantastigs Ramona 4 2
1980-08-02 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Ormögas Petra 2 2
1980-08-01 Vagants Glitter Muffi 1 8
1980-08-01 NORD UCH Sandylands Midnight Maestro Birohs Non Stop 1 3 6
1980-08-01 Rygårdens Frasse Kattja 2 5 2
1980-08-01 Rygårdens Frasse Sita 2 2 4
1980-07-31 Älvgårdens Catcher Kamrats Karibacka 3 2 1
1980-07-30 Alltid Sodiak Arina 5 4
1980-07-30 Barro Paddywags Ballyhaunis 3 6
1980-07-30 Ballyduff Maroon Paddywags Mavourneen 5
1980-07-30 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Giha 1 2
1980-07-30 Blackie Desdemona 2 1 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1980-07-29 Imp's Jim-Beam Imp's Bissan 6
1980-07-29 Palgrave Hardy Willowsweet Tinsel 3 2
1980-07-29 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Caddy 4 1 2 2
1980-07-29 Gillie Melpo 2 2 1 1
1980-07-27 Puhs Malakit Käckens Silva 2 1
1980-07-27 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko Miss-Bella 2 2 1
1980-07-27 Rygårdens Alex Doll 2 2 3
1980-07-27 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Minnows Frida 5 4
1980-07-26 SE UCH FI UCH Puhs Black Label Tidernas Daffodil 3 3
1980-07-25 NO UCH Mardas The Minstrel Vagants Black Doll 4 1
1980-07-25 Dikdik Sassa 4 7
1980-07-25 King Tanja 3 5
1980-07-24 Elegans Rebecka 3 3
1980-07-24 Poolstead Padre Minette 3 1 3
1980-07-23 Pontus Rita 1 3
1980-07-23 Metesford Duley Attikonak Passion-Flower 5 1 4
1980-07-23 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Laisa 2 2
1980-07-22 Ante Jenny 1
1980-07-22 Kino Twigg's Spader Dam 2 1 3 2
1980-07-19 SE UCH FI UCH Puhs Black Label Marrowbones Balsa 1 1 1 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1980-07-18 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko Bessy 2 1
1980-07-17 Käckens Jocke Tosca 1
1980-07-17 Nalle Josefin 3 2 1 1
1980-07-16 NO UCH Aroscas Happy New Year Danceman NO UCH Surprising's Iris 1
1980-07-15 Santana Bianca 3 1 3 1
1980-07-13 NO UCH Mardas The Minstrel Daisy 4 1 2
1980-07-13 Buster Donna 5 2
1980-07-13 Joker Midinettes Tanja 1 3 1 1
1980-07-12 SE UCH FI UCH Ingmos Yster Duckling's Blackbird 2 4
1980-07-10 Kingfisher SE UCH Willows Illbatting 2
1980-07-10 SE UCH FI UCH Winnie's Art Director Proud Jennifer 1 1 2
1980-07-09 Elessar Laika 4 4 2
1980-07-08 Rygårdens Ville Sindy 2 2 3
1980-07-07 Poolstead Padre Amida 3 3
1980-07-06 Carolus Mitza 1 3 2
1980-07-05 Pontus Bessibim 3 2 1 2
1980-07-05 NO UCH NORD UCH INT UCH NORD V-78 Licithas Blizzard SE UCH FI UCH INT UCH Cindys Ilska 4 5
1980-07-05 Clay Puhs Zita 4 5
1980-07-04 SE UCH NO UCH Puhs Imp Sangett's Retty 3 2
1980-07-04 Lots Rosita 7 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1980-07-04 SE LCH Porthos Glady 2 1 4
1980-07-03 Zagallo Lady 3 4
1980-07-03 Älvgårdens Keeper Eisy 2 2 2
1980-07-02 Zorro's Zandysson Cinderella 3 1 2
1980-07-01 Tjalle Venaiie 2 2 1
1980-06-29 NORD UCH INT UCH Ingmos Umberto Beatrice 3 1 1 3
1980-06-29 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Miranda 2 6
1980-06-28 Viscount Laika 2 4
1980-06-27 NO UCH Mardas The Minstrel Aurora 1 3 2 3
1980-06-26 NORD UCH INT UCH Ingmos Umberto Highstones Filippa 5 3 1
1980-06-26imp Rodarbal Dino Susi 1 3 2 3 1
1980-06-25 Anton Listaskogens Blondie 1 3 2 1
1980-06-25 Puhs Black Forest Puhs Aqwela 4 1
1980-06-25 Puhs Tony Romance 4 4
1980-06-24 SE UCH FI UCH Vesseli FI UCH Camilla 1
1980-06-24 SE UCH SE JCH Pendil of Ballyduff SE JCH Vättlestugans Flicka 2 5
1980-06-24 Cindys Happy Boy Black-Beuty 1 1 2
1980-06-24 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Mallards Case Caddis 1 4 1
1980-06-22 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Karita 1 4 1
1980-06-22 Kompis Belinda 3 2 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1980-06-21 Carolus Tanja 3 2 4
1980-06-21 SE UCH Alexander Penona 4 4
1980-06-20 NO UCH Mardas The Minstrel Elyza 2 1 3
1980-06-20 Åslidens Holban Bianca 1 3 1
1980-06-20 Dikdik Woodland Wonder 6 2
1980-06-20 Clay Daisy 2 4
1980-06-19 Aroscas Happy Sea Lion SE UCH FI UCH INT UCH Aroscas Black Lady 2 1 3 2
1980-06-19 SE UCH FI UCH NO JCH INT UCH SE JCH Älvgårdens Zoom Svedjekullens Lotta 2 4 2
1980-06-16 Pius Amira 6 2
1980-06-16 Dikdik Willowsweet Fern 2 6
1980-06-16 Castor Zita 2 1 4
1980-06-14 Tim Jessica 1
1980-06-13 Joker Mournful-Daisy 2 4
1980-06-12 Jacob My 2 3
1980-06-12 Zorro Lady 4 4
1980-06-12 Tidernas Cherokee Paddywags Caileag Dubh 5
1980-06-11 SE UCH Alexander Jutta 1 2 3 3
1980-06-11 Rodarbal Eje Henny 4 2 1 2
1980-06-10 Poolstead Padre Mälardrotts Lab-Camelia 6 6
1980-06-08 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial Victoria 2 6
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1980-06-08 Tristan Raja 2 3
1980-06-07 Cirrus Cita 1
1980-06-07 Adomis Bambi 5 3
1980-06-07 Star Allaika 2 1 5
1980-06-06 Ekkullens Eddie Jessika 1 3
1980-06-05 Joker Trojka 1 4 2
1980-06-05 Ajax Vanja 2 1
1980-06-05 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko Caramia 1 4 1
1980-06-05 LP SE BCH Kamrats Beefeater Krianns Cilla 1 3
1980-06-05 SE UCH FI UCH Ingmos Yster Bjurstigens Mimosa 1 6
1980-06-04 Charlie-Boy Lisa 3 1 3 1
1980-06-04 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Skallbackens Sabrina 1 1 3
1980-06-04 Dikdik NORD UCH INT UCH Curnafane Flicka 2 2 2 1
1980-06-04 Cannons Hjärter Kung Puhs Maya 2
1980-06-03 Mallards Welshams Button Mallards Madame Colonel 1 4
1980-06-03 Ascot Bessie 3 2 3
1980-06-02 Joker Simba 2 1 1 4
1980-06-02 Acadian Guy Tosca 1 4 1
1980-06-02 Cannons Hjärter Kung Leja 4 1
1980-06-01 NORD UCH Sandylands Midnight Maestro Krysshamns Heja 4 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1980-06-01 Vättlestugans Freddy Rosita 3 5
1980-05-31 Santana Candy 2 4
1980-05-31 Cannons Hjärter Kung Cannons Lollipopp 2 1
1980-05-30 Ravencrest Caper Mardas Moonlight Serenade 5 2 1 1
1980-05-30 SE UCH FI UCH NO JCH INT UCH SE JCH Proud Classic Coffee Matilda 2 1
1980-05-30 SE UCH FI UCH SE JCH Älvgårdens Sam Älvgårdens Early Main 6 2
1980-05-30 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Borina 5 3
1980-05-29 Ballyduff Maroon Alexandra 4 3
1980-05-28 SE UCH FI UCH SE LCH SE JCH Kamrats Buse Sunshine 1 3
1980-05-28 Schillo Betty 2 3
1980-05-28 Fakir Raja 5 3
1980-05-27 Puhs Ceres Puhs Chin 4 1 1
1980-05-26 Metesford Duley Attikonak Vikki Carr 2 1 4
1980-05-26 SE UCH FI UCH Ingmos Yster Proud Kajsa Varg 2 1 2
1980-05-26 SE JCH Frille Larsvikens Bina 3 2
1980-05-26 Gillie Electros Elektra 1 1 1
1980-05-26 Rudolf Sorbus Kiss Me Kate 2
1980-05-26 Bamse Rosa 1
1980-05-25 SE UCH NO UCH INT UCH Fågelängens Copper Carrot Fågelängens Queen Anne 2 1 2 2
1980-05-25 Gorm Cornelia 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1980-05-25 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko Rodarbal Polly 2 2 2 1
1980-05-24 SE UCH NO UCH INT UCH Fågelängens Copper Carrot Ballet-Lion 1 6
1980-05-24 Hundloka Kitty 2 1 1
1980-05-23 Poolstead Padre SE UCH Aroscas Funny Black Sovereign 5
1980-05-23 Imp's Peter Matilda 1 1 1 2 2 3
1980-05-22 Ocknell Bulmer of Lowna Fia 2 4
1980-05-22 Picasso Puhs Aelma 3 3 4
1980-05-21 NORD UCH INT UCH SE JCH Sandylands Geoff Puhs Wielma 2 2
1980-05-20 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Bella 6 3
1980-05-19 Cannons Be Fun Dolly 4 1 4
1980-05-19 Härkilas Pavo I Jessy 4 2
1980-05-18 NORD UCH INT UCH Ingmos Umberto Härkilas Inka Iii 1 1 1
1980-05-18 Älvgårdens Catcher Lina 2 1 1 4
1980-05-18 Stardogs Stardogs Dracula Sangett's Pia 2 1 2
1980-05-18 Puhs Ceres Champs-Elysees 1 1
1980-05-18 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Dessie 5 3
1980-05-18 SE UCH Alexander Molly 4 4
1980-05-16 Minväns Dumle Honey 2 1 2 3
1980-05-16 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Silva 2 1
1980-05-16 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Cindys Isnt It Romantic 4 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1980-05-15 Spader Billi-Geanking 4 2 1
1980-05-15 GB SHCH Sandylands My Rainbeau Sandylands Poser 1 1
1980-05-14 Fight Jana 1 6
1980-05-14 Nattens Merrimac Hera 3 2 2
1980-05-14 SE UCH FI UCH SE LCH SE JCH Kamrats Buse Rebecka 5 4
1980-05-14 NO UCH Ruslands Marquis of Follytower Jåttåland Nösti 1
1980-05-13 Rygårdens Ville Linda 3 1 1 1
1980-05-13 Ocknell Bulmer of Lowna Vagants Black Molly 2 1 1
1980-05-12 Buster Sorba 3 4
1980-05-12 NO UCH NO JCH Licithas Faithful Apporter SE LCH Idas Rosa 1 3 1 1
1980-05-12 Aron Daisy 4 4
1980-05-12 SE UCH FI UCH NO JCH INT UCH SE JCH Älvgårdens Zoom Black-Fleur 3 2
1980-05-11 Cannons Be Fun Jana 3 2 1
1980-05-11 Paddywags Bombax Paddywags Jessica 2 2
1980-05-10 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial Unique 6 2
1980-05-09 Acadian Guy Labrindas Natasja 2 2
1980-05-09 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Highstones Sabina 2 4
1980-05-08 Rygårdens Alex Minväns Kokkos 1 2
1980-05-08 Fritjof Della 6 2
1980-05-07 Bobbei Adela 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1980-05-07 Fabian Lady 2 3
1980-05-07 SE UCH FI UCH SE LCH SE JCH Kamrats Buse Puhs Gyda 2
1980-05-07 SE UCH FI UCH NO JCH INT UCH SE JCH Älvgårdens Zoom Carmenzita 2 1 3
1980-05-07 Bobby-Burns Härkilas Qvittra I 8 1
1980-05-07 Joker Svedjekullens Haidi 2 1 2
1980-05-06 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Aroscas Love Me Tight 3 2 2
1980-05-06 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Beauty 6 2
1980-05-06 Cresendos Maestoso Attikonak Plum-Pudding 4 3 1
1980-05-05 Puhs Black Forest Basthaga Mirafiori 1 2 1
1980-05-05 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Kamrats Canasta 1 3 2
1980-05-04 Toby of Osprey SE JCH Twigg's H Cartouche 1 1
1980-05-04 SE UCH SE JCH Pendil of Ballyduff Marilla 2 2 4
1980-05-04 SE UCH NO UCH Puhs Imp Imp's Pandy 2 1
1980-05-03 Tarzan Nettie 7 1 1
1980-05-03 Ballyduff Maroon Mahlin 3 6
1980-05-03 SE LCH Pampus Amico Jeccika 4 2 1 1 1
1980-05-02 Käckens Lord Laika 2 2 1 2 3 1
1980-05-02 Boomerangs Boomerangs Caddie Gipsy Sabrina 5 1
1980-05-02 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial Paddywags Goldilocks 5 3
1980-05-01 NO UCH Mardas The Minstrel Härkilas Gajsy Vi 2 1 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1980-05-01 Rodarbal Dino Akropolis Black Eda 3 1 2 1
1980-05-01 Joker SE JCH Öframarks Dominique 3 2
1980-04-30 Grock of Mansergh Anja 3 1 3
1980-04-30 Nalle Eira 1 5 2
1980-04-30 Paddywags Tommy-Rot Missouri 5 4
1980-04-29 Alfons Bingo 1 1 3 1
1980-04-29 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Krysshamns Lotta 3
1980-04-29 SE UCH SE JCH Pendil of Ballyduff Fayette 1 1 3 1
1980-04-28 Ballyduff Maroon Mybest 2 1
1980-04-28 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Lady 2 3
1980-04-28 SE UCH FI UCH NO JCH INT UCH SE JCH Proud Classic Coffee SE UCH Robust Snowflower 1 4
1980-04-28 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial Linda 2 2
1980-04-27 Ludde Black-Cherry 3 6
1980-04-27 SE UCH Alexander Brantastigs Saga 1 3 3 2
1980-04-26 Pontus Lorelei 3 1 3
1980-04-26 Boomerangs Boomerangs Caddie Chilla 5 2
1980-04-26 Achilleus Chiras Regal 2 3 1
1980-04-25 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Aroscas Love Me Twice 3 1 2 2
1980-04-24 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix NO UCH Winnie's Actress 1 4
1980-04-24imp GB CH Sandylands Newinn Columbus GB SHCH Sandylands Longley Come Rain 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1980-04-23 Country Song's Paprika Laska 2 6
1980-04-23imp GB SHCH Glenarem Skyrocket Sandylands Charlotte 2
1980-04-22 Rygårdens Ville Frida 2 1 2
1980-04-22 NORD UCH INT UCH NORD V-79 NORD V-80 Minväns Junior Minväns Fina 4 3 2
1980-04-21 Bobby-Burns Murri 3 1
1980-04-21 Pontus Sabina 1 2
1980-04-21 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Klara 1 3 2
1980-04-20 Kamrats Angus Stenbockens Karin 2 3 1
1980-04-20 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial Puhs Quicka 3 6
1980-04-20 Junior Fathima 1 5
1980-04-20 Pojken Zsa-Zsa 2 1
1980-04-20 Rodarbal Dino Rainstone Cinderella 3 2 2 1
1980-04-18 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Lydia 3 2 2 1
1980-04-18 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko Rodarbal Ditte 5 3
1980-04-16 Ola Donna 5 2 1
1980-04-16 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Mallards Greenwells Glory 4 2 2 1
1980-04-15 Stockeld Proud Stag Cilla 1 1 1 1
1980-04-15 SE UCH FI UCH NO JCH INT UCH SE JCH Älvgårdens Zoom Fellie 2 7
1980-04-15imp Emil Lichitas Primrose 3 1 1
1980-04-15imp GB CH Lawnwoods Midnight Folly Lawnwoods Brevet 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1980-04-12 Ballyfrema Vulcan Paddywags Nutmeg 4
1980-04-12 Ingmos Brabant Carmencita 1
1980-04-12 Joker Willows Snowflover 1 2 2
1980-04-11 SE UCH Alexander Nattens Singoalla 2 2 2
1980-04-11 Rygårdens Ville Sita 1 1 4 1 1
1980-04-11 Grock of Mansergh Metesford Chloe of Mansergh 4 1
1980-04-10 NORD UCH INT UCH Ingmos Umberto Black Minta 2 4 1
1980-04-10 Boiwe Acka 2 7
1980-04-10 SE JCH Frille Purdy 2 3 1
1980-04-09 Acadian Guy Labrindas Nizza 2 1 1
1980-04-09 Aroscas Happy Sea Lion In-The-Moods Angel 2 2 2 2
1980-04-09 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel SE JCH Akki 1
1980-04-09imp GB SHCH Balrion King Frost Friarsgarth Miss Muffet of Balrion 1
1980-04-08 Lapwing's Scott NO JCH SE JCH Fiffi 1 4
1980-04-08 SE LCH SE BCH Twigg's Mallard Duck Amanda 4 4
1980-04-07 Hermes Akropolis Arpa 3 1 4
1980-04-07 SE UCH FI UCH Ingmos Yster Anja 1 1
1980-04-07 Jägar-Caesar Barbara 5 3
1980-04-07 Arko Sabina 1
1980-04-06 SE UCH FI UCH NO JCH INT UCH SE JCH Älvgårdens Zoom Älvgårdens Bat 2 6
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1980-04-06 Luns Pia 2 5
1980-04-06 Alko Akela 6 3
1980-04-06 Anton Belly 4 1 1 2
1980-04-05 SE UCH NO UCH Puhs Imp Puttsi 1 2 2
1980-04-05 Baronor Kestrel Ada 2
1980-04-05 SE UCH Alexander NO JCH SE JCH Freja 1 1 7
1980-04-05 Bobby-Burns Tessy 4 1
1980-04-04 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko Curnafane Edna 4 2 2
1980-04-04 Castor Atinka 1 3 2 4
1980-04-04 Phan Lajka 3 1 2
1980-04-04 NORD UCH INT UCH Ingmos Umberto Pepperbox Pebble 3 1
1980-04-04 SE UCH FI UCH Älvgårdens New Little Boy Älvgårdens Judy 2 7
1980-04-04 Yerbas Cito Anja 2 1 2 2
1980-04-03 SE UCH SE JCH Pendil of Ballyduff Ingmos Örja 3 5
1980-04-03 NORD UCH INT UCH NORD V-79 NORD V-80 Minväns Junior Karlagårdens Havanna 2 1 1 1
1980-04-03 Mementos Musta Anitra 1 1 1
1980-04-02 NO UCH Mardas The Minstrel Bertha 3 2 1
1980-04-01 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Sabina 2 7
1980-04-01 NO UCH Mardas The Minstrel Ada Brown 3 2 1
1980-03-31 Alltid Sodiak Dixie 5 4
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1980-03-31 Karlagårdens Gordon Puhs Kyska Susanna 2 1
1980-03-30 Bobby-Burns Berghyddans Jacklyn 2 3
1980-03-30 Ajak Vouvray 2
1980-03-29 SE UCH Alexander Cannons Princess 6 2
1980-03-29 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial Mallards Honey Blonde 5 4
1980-03-29 Masse Curry 3 5
1980-03-29 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Emma 3 4
1980-03-29 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Winnie's Deep Dimension 2 3 1
1980-03-29 Albatross Diddi 3 2 2
1980-03-28 Ballyduff Ballboy Baronor Friday Girl 2 2
1980-03-28 Bingo Cilla 1 3 1 3
1980-03-27 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko Rodarbal Holly 2 4
1980-03-27 NO UCH Mardas The Minstrel Emma 4 1 1
1980-03-26 Älvgårdens Keeper SE JCH Allez Nallie 1 2 3 2
1980-03-25 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Jackie 3 1
1980-03-25 Bobby Åslidens Caramia 4 1
1980-03-24 SE JCH Tryggs Odd Bessie 4 3
1980-03-24 SE LCH Porthos Lola 1
1980-03-23 SE UCH FI UCH NO JCH INT UCH SE JCH Älvgårdens Zoom Älvgårdens Beauty 4 1 3 1
1980-03-23 Blackie Anki 2 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1980-03-23 Rodarbal Dino Akropolis Calaminta 2 1 3
1980-03-22 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial Mallards Near Nuff 4
1980-03-22 NO UCH Mardas The Minstrel Rinja 2 1 2
1980-03-22 Elegans Molly 2 1 1
1980-03-22 SE UCH US CH Puhs Superman Fågelängens Alba 1 6
1980-03-21 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Sandi 4 2
1980-03-21 Rygårdens Alex Rygårdens Lady 2 1 1 2
1980-03-21 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Agda 1 1 1
1980-03-21 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Naima 7
1980-03-21 Atlas Öframarks Cheer-Czardas 1 1
1980-03-21 Lille-Sigge Julia 1 1 2 1
1980-03-19 SE UCH FI UCH NO JCH INT UCH SE JCH Proud Classic Coffee Skallbackens Coretta 1 2 4 1
1980-03-19 Umbo Flikka 4 4
1980-03-18 Puhs Chevalier Proud Tiffany 1 1 1 1
1980-03-18 Mardas Crazy Cappers Duckling's Black-Beauty 7 3
1980-03-18 SE UCH Maihaugens Ekko Saknas 1
1980-03-17 Rygårdens Alex Dizzy 2 1 2
1980-03-16 Chabo Sangett's Migirl 2 1 1
1980-03-16 SE UCH FI UCH Puhs Black Label Groovie's Boggie 7 3
1980-03-15 Nattens War Dance Pampus Goldi 4 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1980-03-15 Cirrus Cilla 1 3
1980-03-15 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Lisa 6 3
1980-03-13 Snobben Linda 3 1 1
1980-03-13 Amigo LP Titti 1 3 4 2
1980-03-12imp NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Opas Cuti 2 2 4
1980-03-12 Game Fabiola 4 3
1980-03-12 Kammahavs Black Acke Tessy 1 1 4 2
1980-03-11 Esprit Funny 6 2
1980-03-11 Puhs Indra NO UCH Surprising's Kornelia 1
1980-03-10 Pepperbox Stone Bonita 2 3
1980-03-10 SE UCH SE JCH Pendil of Ballyduff Birdi 2 4
1980-03-10 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Aroscas Fun Fair 5 1 2
1980-03-10imp Rocky Winthrop Miller Merry Christmas Miller 1
1980-03-09 Besso Mette 1 2
1980-03-09 Elegans Kima 3
1980-03-09 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim SE UCH Aroscas Midnight Moon Song 2 3 2 2
1980-03-09 Ballyduff Maroon Proud Myrtle 2 5
1980-03-09 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Willows Wilma 5 2 2
1980-03-08 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Kamrats Daffodil 1 5
1980-03-08imp GB FTCH Brenjon Dirk of Drakeshead GB FTCH Westead Tan of Drakeshead 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1980-03-07 SE UCH US CH Puhs Superman Maronetta-Girl 1 8
1980-03-07 Dandy Joshi 2
1980-03-07 Älvgårdens Cuttlefish Cornelia 2 5
1980-03-07 SE UCH FI UCH SE LCH SE JCH Kamrats Buse Julia 4 1
1980-03-06 Jesper Härkilas Lorna I 3 1 3
1980-03-06 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial Cindys Orkide 3 3
1980-03-06 SE UCH FI UCH NO JCH INT UCH SE JCH Proud Classic Coffee Mallards Rogans Fancy 4 3
1980-03-05 Rygårdens Ville Assi 1 1 2
1980-03-05 Ådös Karmann Aroscas Ain't She Sweet 4 3
1980-03-04 Acadian Guy Labrindas Laila 2 3 1
1980-03-03 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Josefin 3 2 2
1980-03-03 SE LCH Porthos Babette 1 3 1
1980-03-03 Robust Guz Pampas Chockulate Bambi 1 3 2 1
1980-03-02 Baskervilles Hund Jesper Lotta 2 1 3 1
1980-03-01 Paddywags Bombax Laidy 6 5
1980-03-01 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Haiwa 4 4
1980-02-28 NO UCH NO JCH Licithas Faithful Apporter Bess 2 4
1980-02-27 NORD UCH INT UCH Attikonak Mister-Mccloud Attikonak Powder-Puff 6 1
1980-02-27 Rygårdens Frasse Birdi 3 1 2 4
1980-02-26 SE UCH Alexander SE UCH NO UCH INT UCH Aases Jenny 4 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1980-02-25 SE UCH US CH Puhs Superman Negrita 2 3
1980-02-24 Puhs Black Beetle Sänkåkers Ametisti 1
1980-02-24 Elegans Bonnei 1
1980-02-23 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko Rodarbal Fanni 5 4 1
1980-02-23 Buster Gullfreds Black Cintra 2
1980-02-22 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Sissi 3 4
1980-02-22 Cresendos Maestoso Krysshamns Cecilie 6
1980-02-22 SE UCH FI UCH Winnie's Art Director Assa 1 3
1980-02-21 Manymills Electron Willows Waterproof 1 1 5
1980-02-18 Paddywags Paddywhack Juno 6 2
1980-02-18 SE UCH NO UCH Puhs Imp Tidernas Dancing Queen 1 4 2
1980-02-17 Rygårdens Alex Cindi 3 3 1
1980-02-17 Ballyduff Ballboy LP Cindys Xenia 3 1 3
1980-02-17 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Minojska 2 1
1980-02-15 Rodarbal Dino Puhs Impertinence 1 3 1 1
1980-02-15 SE JCH Frille Mimmi 6 3
1980-02-15 Gillie Amorina 4 1 1 2
1980-02-15 Sambo Brustu Bergrabben's Rajah 1
1980-02-13 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Daisy 4 2 1 1
1980-02-11 Toby of Osprey Twigg's Goldeneyed Duck 3 4
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1980-02-10 Ingmos Zaron Rutha 2 2 6
1980-02-09 Pastell Betty 2 2
1980-02-09 Puhs Black Forest SE UCH Western-Sun 3 1 2
1980-02-09 Viltspårs Teodor Acenta 1 3
1980-02-08 Snobben Laidy 1 1 2
1980-02-07 Mardas Crazy Cappers Winnie's Blowfly 3 5
1980-02-07 Rygårdens Frasse Cilla 2 1 1
1980-02-06 Älvgårdens Dandy Älvgårdens Black Star 5 1
1980-02-06 Jeff Bonnie 1 2
1980-02-06 NO UCH Drumbroneth Black Minstrel Ofelia 6 3
1980-02-06 Licithas Grog Brentchase Charmaine 1
1980-02-04 SE UCH FI UCH SE JCH Öframarks Disco SE UCH FI UCH NO JCH INT UCH SE JCH Sorbus Black Jewel 1 2
1980-02-04 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial Track's Empire-Girl 2 4
1980-02-03 Kamrats Dunder Kammahavs Svarta Minka 4 2 2
1980-02-02 Puhs Solitaire Älvgårdens Alpen 5 3
1980-02-01 SE UCH FI UCH SE LCH SE JCH Kamrats Buse Labrindas Isa 3 2 2
1980-01-31 Nalle Blenda 3 2 2 1
1980-01-31 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus LP Mallards Deep Amber 2 1 2
1980-01-30 SE UCH FI UCH INT UCH NORD JCH Fågelängens Baloo Fågelängens Just Only Me 1 1
1980-01-29 SE UCH FI UCH Winnie's Art Director SE LCH LP Madamesamba 1 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1980-01-27 Puhs Tony Ettan 4 2
1980-01-26 Käckens Lord Lady 4 2
1980-01-26 NORD UCH INT UCH NORD V-79 NORD V-80 Minväns Junior Puhs Black Bird 6 1 1
1980-01-26 Robust Guz Pampus Golden Daisy 2 3 1 3
1980-01-25 Gillie Catja 2 2 3 2
1980-01-25 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Azora 1 2
1980-01-25 Joker Svedjekullens Åse 3 1 4
1980-01-23 Paddywags Bombax Paddywags Jezebel 5
1980-01-22 Pius Sita 4 2 1
1980-01-22 Poolstead Padre SE UCH Aroscas Moon Beam 1 2 1
1980-01-22 Pontus Turett 5
1980-01-21 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko Miss-Bella 1 3 1 1
1980-01-21 Poolstead Padre Rocheby Sea Witch 4 2
1980-01-20 Pontus Silva 1 5 1 4
1980-01-19 Käckens Lord Saly 3 2 1 1 3
1980-01-19imp Poolstead Purchaser Poolstead Porcellana 1
1980-01-18 SE UCH FI UCH Ingmos Yster Lawnwood's Black Bess 1 1 5
1980-01-18 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial Älvgårdens Tauna 7 1
1980-01-18 Ballyfrema Vulcan Paddywags Sacagawea 4 2 2
1980-01-18 Gillie Melpo 3 4 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1980-01-17 SE LCH SE BCH Twigg's Mallard Duck Tiara 2 5
1980-01-16 Ballyfrema Vulcan Paddywags Darling Clementine 1 1 3 1
1980-01-16 SE UCH NO UCH INT UCH Puhs Black Devil SE UCH Willows Illbatting 2 1 3 2
1980-01-16 Yellowlad Arola 3 1 4 1
1980-01-16 SE JCH Twigg's Tufted Duck FI JCH SE JCH Minou 5 1
1980-01-15 Linus Ketty 2 2 2 1 1
1980-01-15 Gillie Assa 3 2 2
1980-01-13 NORD UCH INT UCH Alltid Dandelion Della 2 1 3
1980-01-12 Bob Tanja 2 3
1980-01-12 SE UCH FI UCH INT UCH Sandylands Happy Jim Stenbockens Gunilda 2 3
1980-01-11 Toby of Osprey SE JCH Twigg's Harlequin Duck 5 1
1980-01-10 Ingmos Brabant SE UCH SE JCH Kamrats Messalina 2 1 2
1980-01-09 Baron Tampa 4 1 1
1980-01-08 SE UCH FI UCH Puhs Black Label Imp's Raspberry-Jam 1 1 4 3
1980-01-08 SE UCH Alexander Larsvikens Bisquit 3 1
1980-01-07 SE UCH FI UCH Puhs Black Label Proud Monday 5 1 2
1980-01-07 Ocknell Bulmer of Lowna Vättlestugans Anya 4 1 2
1980-01-07 SE UCH NO UCH Puhs Imp Imp's Pila 1 2 1
1980-01-07 SE UCH NO UCH Puhs Imp Jänta 1 4
1980-01-06 Ballyduff Ballboy Pikette Prophene 2 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1980-01-06 Clever-Coll NORD UCH INT UCH Puhs Hariti 2 4
1980-01-05 Ravencrest Caper Härkilas Emma I 4 3
1980-01-05 SE UCH FI UCH SE LCH SE JCH Kamrats Buse Kamrats Jena 2 3
1980-01-05 Puhs Tony Lupinängens Iona 1 3
1980-01-04 SE UCH Alexander Älvgårdens Heiress 5 5
1980-01-04 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Borelands Black Bessie 3 3
1980-01-03 Licithas Grog Imp's Black-Nugget 2
1980-01-03 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko Nicombergas Hobbie 1 1 1 1
1980-01-01 Tamm Frida 4 3
1980-01-01 SE UCH FI UCH SE LCH SE JCH Kamrats Buse SE JCH Blackcocks Aqua 7 3


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2019-01-25 / Page updated 25 Jan 2019: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2019-01-21 / Information from the Swedish Kennel Club 21 Jan 2019