Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Registrerade kullar 1982

Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1982-12-31 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix LP Rainstone Mayflower 2 2 2 3
1982-12-31 SE UCH FI UCH Winnie's Art Director Labbetorps Adelina 3
1982-12-30 NORD UCH INT UCH SE JCH Älvgårdens Smuggler Tanja 1 3 1 2
1982-12-29 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Trasan 1
1982-12-28 WW-86 SE UCH DK UCH VDH CH INT UCH Sandylands Night Flight SE UCH Aroscas Happy Sea Sunset 1 4
1982-12-24 Marrowbones Dandish-Broker Olivia 4 6
1982-12-22 Crawcrook Calhiban SE UCH Winnie's Kliche 2 2 5
1982-12-18 Proud Instant Coffee Tryggs Aqua 1 1
1982-12-18 Rino Cilla 1 1
1982-12-16 Ruff Pampus Black Centa 4 2
1982-12-16 Artemis Blondie 1 2 2
1982-12-13 WW-86 SE UCH DK UCH VDH CH INT UCH Sandylands Night Flight Aroscas Gay Magic 2 3
1982-12-12 Marco Amorina 2 1
1982-12-10 NORD UCH INT UCH Ingmos Umberto Klara-De-Bares 5 1 2
1982-12-08 NO UCH NO JCH SE JCH Kark Av Sverresborg Älvgårdens Åh-La-La 5 4
1982-12-08 NO JCH NORD UCH INT UCH SE JCH Deras Dovregutten Catinka 1 2 1 1
1982-12-08 Rino Cilla 1
1982-12-06 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Curnafane Strike 4 5
1982-12-06 Proud Passopp Mallards Rogans Fancy 2 5
1982-12-06 NO UCH Ruslands Marquis of Follytower Cicindela 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1982-12-03 NORD UCH INT UCH Mallards Clay Basker LP Mallards Spey Gillie 3 3
1982-12-03 Mallards Golden Darter Härkilas Öa Ii 5 2
1982-12-03 Key Gullfreds Golden Lotta 2 5
1982-12-02 Ante Cheelie 1 2 2 1 1 1
1982-12-02 NORD UCH INT UCH Attikonak Mister-Mccloud Fairfield's Tilda 4 3
1982-11-29 Sandylands April Madness Deras Dextrapiken 5 5
1982-11-29 Pontus Tanja 4 5
1982-11-29 Krysshamns Pongo Bina 1 5
1982-11-29 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko Rodarbal Janka 3 2
1982-11-28 Sung Lina 1 1 1 2 2
1982-11-28 Grock of Mansergh Marrowbones Balsa 6
1982-11-26 SE JCH IE FTCH Broadbank Mint SE JCH Twigg's Ain't-Missbehavin 5 2 1
1982-11-24 Great Goldfinger Johanna 1
1982-11-23 NORD UCH INT UCH Mallards Clay Basker Cindys Snowball 1 1 1 2
1982-11-22 NORD UCH INT UCH Mallards Clay Basker Mallards Peeper Popper 2 2
1982-11-19 Ravencrest Caper Donna 2 1 1 2
1982-11-18 Groovie's Entertainer Willows Leading Lady 2 4
1982-11-18 NO UCH Follytower Shades of Night Shiba's Carmen 1
1982-11-17 Blackcocks Bravad Akka 5 1 3 1
1982-11-16imp GB CH Charway Ballywill Will Blondella Mollywog 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1982-11-09 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Kamrats Stinta 3 1 1
1982-11-07 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix SE LCH LP Aroscas Fairy Lady 2 6
1982-11-07 Popa'yanz Papio LP Sessan 6
1982-11-05 NO UCH Surprising's Mathias NO UCH Attikonak Khatrine 1 2
1982-11-04 Sandylands April Madness NORD UCH INT UCH Aroscas Country Song 2 1
1982-11-04 Crawcrook Calhiban Tärna 3 1
1982-11-03 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Stenbockens Karin 2 4
1982-11-01 Baskervilles Hund Jesper Aqua 1
1982-10-31 Svedjekullens Lorens NORD UCH INT UCH Puhs Hariti 1 2 2
1982-10-29 Linus Bell 1 2 3
1982-10-28 Vagants Trassel Laika 4 1
1982-10-27 Blackcocks Flex Puhs Angel's Kiss 1 3 1 1
1982-10-20 Labbegården's Duncan Rosalinda 5 1
1982-10-19 Kammahavs Black Irak Tarragona 1 1 2 2 1
1982-10-19 Yerbas Tage Yerbas Unika 7 2
1982-10-18 Paddywags Bombax Ballyfrema Venus 4 3
1982-10-18 SE UCH FI UCH INT UCH Älvgårdens Zeb Svedjekullens Lucinda 1 1
1982-10-17 Silver Armenia 4 4
1982-10-16 Manolito Frida 3 2 3
1982-10-15 Elegans Laidy 3 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1982-10-13 SE UCH SE JCH Pendil of Ballyduff Vagants Black Doll 3 1 4 1
1982-10-13 Kammahavs Black Översten Rygårdens Carmencita 5 1 1
1982-10-11 SE UCH FI UCH NO JCH SE JCH Rodarbal Xodus Canel 2 2
1982-10-08 SE UCH NO UCH INT UCH Törnåkras Zoltan Rosita 4 3
1982-10-07 NO UCH NO JCH Licithas Faithful Apporter Imp's Funny-Ghost 2 4 3
1982-10-07 Nero Linda 1 1 2 2
1982-10-04 Anton Listaskogens Blondie 3 2 3
1982-10-03 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko Härkilas Gajsy Vi 2 3 1 1
1982-10-03 Anton Tina 5 3
1982-10-01 Rygårdens Pim Beatrice 3 1
1982-09-30 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Kamrats Negrita 5 4
1982-09-30 NORD UCH INT UCH Attikonak Mister-Mccloud Nelly 1 2
1982-09-28 Adonis Akka 5 1
1982-09-26 Ingmos Smirnoff Polka 1
1982-09-26 Blackcocks Flex Pampas Chockulate Bambi 3 2 1
1982-09-26 Viktor Amira 2 2
1982-09-25 SE UCH FI UCH NO JCH INT UCH SE JCH Proud Classic Coffee Proud Venus 1 2 2
1982-09-24 Ricko Nell 1 1 4
1982-09-24 Arrac Åslidens Ginger 2 4 2 1
1982-09-23 Mascot Zenta 2 7
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1982-09-22 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Aktris 2 2 1
1982-09-22 Sandylands April Madness Rocheby Sea Witch 3 4
1982-09-20 SE UCH FI UCH Poolstead Pick of The Pops Attikonak Pretty Poppy 5 1 1
1982-09-20 Snobben Jänta 1 1 1
1982-09-20 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Ira 3 7
1982-09-20 Roy Fröya 1
1982-09-19 Cindys Elrond Stallyktans Beata 1 1 2
1982-09-18 Grock of Mansergh Nedlog's Johanna 4 1
1982-09-17 Bobby Nita 1
1982-09-17 Acadian Guy Tintomara 2 4 3
1982-09-17 SE UCH FI UCH Poolstead Pick of The Pops Basthaga Mirafiori 5 4
1982-09-15 Tarzan Aja 1 1 1
1982-09-15 Gunhills Kastor Bianca 2 1 3 1
1982-09-13 Noggins Artemis Noggins Miss-Brown 3 1 3
1982-09-13 SE UCH FI JCH SE JCH Birdland Roughandsmooth FI UCH INT UCH Birdland Roughandtumble 3 2
1982-09-11 NORD UCH INT UCH NORD V-79 NORD V-80 Minväns Junior LP Härkilas Yva Ii 5 4
1982-09-10 Star Allaika 3 3 2
1982-09-10 Aramis Grynet 3 2 1 2
1982-09-10 Attikonak Presidential Paddywags Mavourneen 4 1
1982-09-10 Paulina Diego Lady 5 4
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1982-09-08 SE BCH Track's Bonzo Cayenne 5 1
1982-09-07 Poseidon Fina 3 7
1982-09-07 Blackcocks Flex Dolly 5 3 1
1982-09-05 NORD UCH INT UCH Ingmos Umberto Cleopatra 2 2
1982-09-04 Kupros Cassy's Lad of Bradking Mallards Eli The Boat 2 1 2 1
1982-09-02 Brantastigs Kasper Catja 4 4
1982-09-02 Robust Chocolate Cassidy Kammahavs Black Girl 1 5 1
1982-09-02 Anton Listaskogens Anki 5 2
1982-09-02 Rodarbal Ove Cindy 3 2 1 1 1
1982-09-01 SE UCH FI UCH NO JCH SE JCH Rodarbal Xodus Linda 7 2
1982-08-31 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Noggins Gizza 3 3
1982-08-31 NO UCH NORD UCH INT UCH NORD V-78 Licithas Blizzard Baronor Friday Girl 1 1 1
1982-08-30 SE UCH FI UCH Poolstead Pick of The Pops Cindys Banan Frape 1
1982-08-30 Mardas Crazy Cappers SE JCH Bandra 3 4
1982-08-30 Pikette Plezzo Gendogs Detanya 2 1 3 1
1982-08-29 SE UCH FI UCH NO JCH SE JCH Rodarbal Xodus Rodarbal Petra Charmdotter 4 3
1982-08-28 Mementos Caballero Grindels Erika 2 1
1982-08-28 Track's Fonzie Proud Tess 3 1 1
1982-08-28 Crawcrook Calhiban Winnie's Information 1
1982-08-27 Lawnwood Free and Easy Aases My Speed 1 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1982-08-25 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Aases Blanka 5 3
1982-08-25 Mardas Crazy Cappers Basta-Bussig 4 2
1982-08-24 NO UCH NORD UCH INT UCH NORD V-78 Licithas Blizzard Licitha Irja 1
1982-08-23 Brantastigs Killen Laydi 1
1982-08-22 Törnåkras Major Malin 2 4 1
1982-08-21 Crawcrook Calhiban Afrodite 1 5
1982-08-20 Destinys Elok Fågelängens Shuffle-Sweet 3 1
1982-08-19 Like'ims Hawkeye Ingmos Viola 3 5
1982-08-18 Forster Blanka 5 5
1982-08-18 Great-Harry Jeffie 2 3
1982-08-16 Elinslukas Elin 3 4
1982-08-16 NORD UCH INT UCH NORD V-79 NORD V-80 Minväns Junior Pikette Prophene 2 3
1982-08-14 SE UCH FI UCH Poolstead Pick of The Pops Basthaga Queen-Anne 2 3
1982-08-14 SE UCH Waterfly's Claude Puhs Lakritz 2 1 1 1
1982-08-13 Bamse Bumble-Bee 2 1
1982-08-12 Destinys Enok Destinys Bounty 2 2 1 1
1982-08-12 Ingmos Smirnoff Senita 3 2
1982-08-12 LP Chang Smulan 2 1 1 1 1
1982-08-12 WW-86 SE UCH DK UCH VDH CH INT UCH Sandylands Night Flight Aroscas Moon Mistres 2 1 1
1982-08-10 Kupros Cassy's Lad of Bradking SE UCH Cindys Vesta 3 2 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1982-08-10 Buster Jeanette 3 3 2 1
1982-08-08 Willows Lord of The Lake Willows Pebbles 4 3
1982-08-07 Crawcrook Calhiban Winnie's Extra Jet Member 1 1
1982-08-06 NO JCH SE JCH Lovegod Traja 6 2
1982-08-04 NORD UCH INT UCH NORD V-79 NORD V-80 Minväns Junior Kamrats Jena 8
1982-08-04 Åslidens Svarte Rudolf Bella 3 3
1982-08-03 Blackcocks Ferdinand Erika 3 2
1982-08-02 Nalle Blondie 3 1 1 3
1982-08-02 Willows Winston S Mallards Mallard Duck 1 7
1982-08-01 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Vättlestugans Eliza 5 2
1982-08-01 Duckling's Caddy Amira 1 3
1982-07-31 Acadian Guy Amiga 2 1 1 1
1982-07-31 Minväns Quality Bjurstigens Mimosa 1 5
1982-07-28 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Drögstas Anya 6 1
1982-07-28 Figaro Amorina 3 2 1 3
1982-07-27 Rodarbal Ruler Ingmos Dorothy Perkins 1 2 1
1982-07-27 Lufsen Candy 2 4 1
1982-07-23 Kupros Cassy's Lad of Bradking Svalans Valsa 5 4
1982-07-22 Karlagårdens Cello Fatima 2 2 1
1982-07-22 SE UCH Alexander Stella 3 4
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1982-07-21 SE UCH FI UCH Älvgårdens Mike SE LCH SE JCH Linda 4 2
1982-07-19 Erebus Lady 2 4
1982-07-18 Melado Ada 1 1 1
1982-07-17 Aroscas Queens Jazz Lady-Godiva 4 1 1 2
1982-07-17 Grock of Mansergh Elvelege Encore 5 2 2
1982-07-14 Pikette Plezzo Puhs Bruna Böna 3 2
1982-07-11 Buster Sorba 3 4
1982-07-11 SE UCH Alexander Tanja 4 2 2
1982-07-10 Vagants Vagabond Laika 1 2 1
1982-07-08 Svedjekullens Lorens Svedjekullens Silva 3 1 1 1
1982-07-05 Rodarbal Ruler Imp's Raspberry-Jam 2 5
1982-07-04 SE UCH FI UCH INT UCH NORD JCH Fågelängens Baloo LP Illona 2 3
1982-07-04 SE JCH IE FTCH Broadbank Mint SE LCH SE JCH Twigg's Teal Duck 1 1 1
1982-07-02 Bobby-Burns Hårsås Ramona 4 1
1982-07-02 Crawcrook Calhiban Jilou 3 1 2 1
1982-07-02 WW-86 SE UCH DK UCH VDH CH INT UCH Sandylands Night Flight Fågelängens Little Dorrit 2 2
1982-07-01 Bobby-Burns Murri 1 3
1982-07-01 Masse Curry 4 3
1982-07-01 Berghyddans Adam Bessie 4 1 1 1
1982-06-29 Like'ims Hawkeye Exercise Turenne 4 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1982-06-29 Jerre Antonia 2 3
1982-06-28 SE UCH SE JCH Pendil of Ballyduff LP California 3 5
1982-06-26 Popa'yanz Papilio Attikonak Diana Ross 1
1982-06-26 Aristo Vättlestugans Ozelot 5 5
1982-06-26 Cider Wagteail 1 1
1982-06-25 Pontus Silva 2 2 2
1982-06-24 Snobben Blondie 5 5
1982-06-23 Like'ims Hawkeye Ingmos Yvette 4 5
1982-06-23 Puhs Bond Törnåkras Chocolate 1
1982-06-22 SE UCH FI UCH NO JCH SE JCH Rodarbal Xodus Listaskogens Fanny 1 3 1 3
1982-06-21 Ali Aluette 4 4
1982-06-20 Ingmos Smirnoff Pampus Golden Daisy 2 3 4
1982-06-20 Jimmy Sabina 4 2
1982-06-19 Buster Dina 1 1 2 1 2
1982-06-19 Snobben Summernight 1 1
1982-06-19 Rino Dusti 2
1982-06-18 Charlie Fanny 2 3 2
1982-06-17 Ravencrest Caper Härkilas Oda Vii 3 1 1 2
1982-06-17 Cindys Mac Gregor Willows Ofelia 4 2
1982-06-16 Kupros Cassy's Lad of Bradking Panterbarn 5 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1982-06-16 SE JCH Frille Purdy 4 2
1982-06-15 Luring Firthorn Sea Gull 2 2 2
1982-06-14 Drakeshead Lance Passa 3 3
1982-06-14 Kim Puhs Mormoder 1 2
1982-06-14 Amir Rosita 1 1 1
1982-06-13 Buster Aourora 3 3 2 1
1982-06-11 Nick Lotta 2 3 2 2
1982-06-10 FI UCH Lascoeds Royal Warrior Minnie
1982-06-08 Rodarbal Ruler SE UCH FI UCH INT UCH Gun-Smokes Eliza 3 4
1982-06-08 Hampus Lady 5 5
1982-06-08 Cesar Lady 2 1 4
1982-06-07 Willows Lord of The Lake Ruffa 2 4
1982-06-06 Blackcocks Flex Fabiola 2 4
1982-06-05 SE JCH IE FTCH Broadbank Mint SE JCH Twigg's H Cartouche 1 4
1982-06-03 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Arina 2 1 1 2
1982-06-01 Tarzan Akka 3 2
1982-06-01 Charm Bessibim 3 5
1982-05-31 Brantastigs Kasper Xita 4 5
1982-05-29 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Rocco's Sweetsavory 3 2
1982-05-29 Gard Carolina 1 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1982-05-28 Twigg's Spader Knekt Twigg's Tawny Eagle 1 1
1982-05-28 WW-86 SE UCH DK UCH VDH CH INT UCH Sandylands Night Flight SE UCH Aroscas Happy Sea Sunset 1
1982-05-28 Pele Viltspårs Ada 1 1
1982-05-28 Proud Passopp Aases Frida 2 2
1982-05-27 Alfred Malin 2 1 4 2 1
1982-05-27 SE UCH FI UCH NO JCH SE JCH Rodarbal Xodus Baskervilles Hund Daisy 2 3 3 2
1982-05-26 Robust Chocolate Cassidy Funnygirl 2 2
1982-05-25 SE UCH FI UCH Ingmos Yster Maronetta-Girl 2 2 1
1982-05-25 NORD UCH INT UCH NORD V-79 NORD V-80 Minväns Junior Attikonak High-Explosive 3 3 3
1982-05-25 Belvedere Chica 4 1
1982-05-25 Marco Amorina 1 4
1982-05-25 SE JCH Spectron Ymer Elfish-Eilonwy 5 1 1 2
1982-05-25 WW-86 SE UCH DK UCH VDH CH INT UCH Sandylands Night Flight Mallards Caddis Worm 2 2 2 1
1982-05-23 Poolstead Padre Cic 2 3 2
1982-05-19 Pontus Anja 1 3 2 2
1982-05-18 NORD UCH INT UCH NORD V-79 NORD V-80 Minväns Junior Sorbus Mymla 4 2
1982-05-17 Acce Kamrats Minstrel Melody 1 3
1982-05-17 NO UCH Kwinana's Shamal Liums Dizzie Girl 1
1982-05-16 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Soundproof Erika 3 1 2
1982-05-16 SE UCH FI UCH Ingmos Yster Lawnwood's Black Bess 1 3 4
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1982-05-16 Buster Anni 1 1 1
1982-05-15 LP Junior SE LCH LP Madamesamba 4 1 4 1
1982-05-15 Blackcocks Bravad Agda 1 3 2
1982-05-15 Taylor Gitte 2
1982-05-15 Elinsbessman Diva 2 1 2 2
1982-05-12 Älvgårdens Keeper Eisy 2
1982-05-11 Umbo Nanna 3 4
1982-05-10 SE UCH FI UCH NO JCH SE JCH Rodarbal Xodus Elinsmolly 1 1 1 1
1982-05-10 Proud Passopp Proud Mandy 1 4 2 3
1982-05-09 Puhs Zoom Daisy 4 2
1982-05-09 Elegans Tanja 1 2 1
1982-05-08 Klungerhaugen's Clarence In-The-Moods Early Morning Dream 1 2 2 2
1982-05-08 SE UCH FI UCH Älvgårdens Mike Simba 1 4
1982-05-08 Like'ims Hawkeye Minväns Molly 6 2
1982-05-08 Joker Svedjekullens O'hara 1
1982-05-08 Blackcocks Flex Alexandra 2 4 2
1982-05-07 SE UCH Älvgårdens Tandy Julia 3 6
1982-05-07 Proud Passopp Aases Jane Hogen 1 2 2
1982-05-06 Puhs Black Forest Puhs Tweeny 3 1
1982-05-06 Croupade Chikita 5 4
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1982-05-06 Puhs Bond Duckling's Eaglet 1 1 1 1
1982-05-05 WW-86 SE UCH DK UCH VDH CH INT UCH Sandylands Night Flight Birohs Non Stop 2 5 1
1982-05-04 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Minnows Polly 6 2
1982-05-04 Like'ims Hootfoot Gendogs Cimona 1 1 1 1 1
1982-05-04 Track's Fonzie Labrindas Yra 6 2
1982-05-04 Like'ims Hawkeye SE JCH Spik-Lasses Flisa 2 1
1982-05-04 Acadian Guy Sorbus Kiss Me Kate 1 4
1982-05-04 GB SHCH Squire Harvey of Allenie Foxrush Siesta 1
1982-05-03 Attikonak Presidential Attikonak Powder-Puff 3 1
1982-05-03 Minnows Pompe Benette 2 4 1
1982-05-02 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Felicia 4
1982-05-02 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Älvgårdens Racy 1 4 1 2
1982-05-02 SE UCH SE JCH Pendil of Ballyduff Mc Gredy's Blackbird 1 1 3
1982-05-01 Ocknell Bulmer of Lowna Lotta 2 2 1
1982-04-30 Trigger Halsängens Bella Iv 5 3
1982-04-29 Sam Zita 3 2
1982-04-29 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Sandylands Poser 3 2
1982-04-29 SE UCH FI UCH INT UCH Imperial Puhs Hjelma 4 7
1982-04-29imp GB CH Ednan Friar of Glenarvey Mansergh Best Dressed 1
1982-04-28 Oskar Käckens Kickan 1 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1982-04-27 Grock of Mansergh NO UCH Poolstead Premonition 1 1 2
1982-04-26 Robust Chocolate Cassidy Dizzy 5 2
1982-04-26 Lawnwood Free and Easy Like'ims Ida 2 1 2 3
1982-04-25 SE LCH Pampus Amico Cindie 3 2 1 2
1982-04-25 Örlabbens Columbus Minnows Disa 1 1
1982-04-25 Puhs Black Forest Älvgårdens Z 1 1
1982-04-25 Buster Matilda 1 6
1982-04-24 Tom Bessie 4 4
1982-04-23 Puck Cardenal 3 3
1982-04-23 Labbegården's Loffe Labbegården's Desdemona 5 3
1982-04-22 NO UCH NO JCH SE JCH Kark Av Sverresborg SE LCH Idas Rosa 5 3
1982-04-22 Bollinger of Glenarvey Curnafane Polly 3 2 1 1
1982-04-21 NO UCH Narjanas Aron Side NO UCH Mementos Bambalina 3 2
1982-04-20 Buster Nadja 2 1
1982-04-19 Minnows Pompe Kamrats Anjala 1 1
1982-04-18 Rygårdens Frasse Kattja 1
1982-04-18 Mardas Crazy Cappers Marrowbones Jade 2 2
1982-04-16 Black Max Härkilas Emma Ii 4
1982-04-15 Linus Myran 2
1982-04-15 Nick Bonita 1 2 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1982-04-15 Viltspårs Teodor Martina 1 3
1982-04-14 Mardas Crazy Cappers Tussie 3 3
1982-04-14 Charlie Cindy 1 3
1982-04-14 Crawcrook Calhiban Alexandra 3 4
1982-04-14 Burken Tryggs Peggy 2 1 3 2
1982-04-14 Ekkullens Eddie Elin 6 6
1982-04-13 Minnows Pompe Josefin 3 2
1982-04-13 Poolstead Padre Sofi 3 3
1982-04-12 Svedjekullens Lorens Cinta 1 2 1 2
1982-04-11 DatsrÚges Arrac Winnie's Copyright 1 4
1982-04-10 Krianns Casper Peggy 4 2
1982-04-10 Kamrats Dunder Kammahavs Svarta Minka 2 3 1
1982-04-09 Track's Fozzie Acenta 5
1982-04-09 Myse Frida 4 3
1982-04-08 Buster Corinna 2 1 2
1982-04-08 Ali Dolly 4 3
1982-04-07 Aristo Peggy 2 6
1982-04-06 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Cresendos Sovereign of The Seas 6
1982-04-06 Crawcrook Calhiban SE UCH Robust Snowflower 1 4
1982-04-06 SE JCH Spectron Ymer Tidernas Daffodil 3 4 1 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1982-04-05 Ray Jennika 4
1982-04-05 Puhs Bond Puhs 75:a 1 2
1982-04-05 Brantastigs Kasper Melpo 1
1982-04-04 Rygårdens Frasse Kattja 1
1982-04-04 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko Alexandra 3 3
1982-04-04 WW-86 SE UCH DK UCH VDH CH INT UCH Sandylands Night Flight Birohs O'so Free 6 1 3 1
1982-04-03 SE JCH Spectron Ymer Bessie 3 3
1982-04-03 Rodarbal Ruler SE UCH Minväns Matulda 2 5 1
1982-04-03 NORD UCH INT UCH NORD V-79 NORD V-80 Minväns Junior LP Willows Little Black Beauty 3 4
1982-04-03 Robin Zenta 1 3
1982-04-02 Proud Count Basie Peggy-Sue 1 1 3 1
1982-04-02 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Blenda 3 3
1982-04-02 Applejack's Black-Figaro Pampus Chocolate Pepita 2 2 3
1982-04-01 Rygårdens Frasse Lady-Madonna 1 3
1982-04-01 SE UCH FI UCH NO JCH SE JCH Rodarbal Xodus Freja 1 1 1 1 3
1982-04-01 Ingmos Barrow Beatrice 3 5
1982-04-01 Lagross Orion Bonita 2 1
1982-04-01 NO UCH Foxrush Pioneer Cha's Bianca 1
1982-03-31 Ingmos Barrow Jessy 1
1982-03-30 LP Rodarbal Otto Aya 2 1 3 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1982-03-30 Poolstead Padre Ami 2 2
1982-03-29 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Eaglebess Korina 3 4
1982-03-28 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix LP Galefair Ajda 2
1982-03-28 Itch Fanny 5 3
1982-03-28 WW-86 SE UCH DK UCH VDH CH INT UCH Sandylands Night Flight SE UCH Aroscas Midnight Moon Song 2 3 2
1982-03-28 Rygårdens Vagant Lady 3 1 4
1982-03-27 Clay Blackcocks Dibha 1 2
1982-03-27 Ego Liza 2 5
1982-03-26 Kupros Cassy's Lad of Bradking SE UCH FI UCH INT UCH Baronor Linnet of Cindy's 1 1
1982-03-25 Crawcrook Calhiban Tosca 1 3 1 1
1982-03-25 SE UCH FI UCH SE JCH Öframarks Disco Jana 1 2 2
1982-03-22 Dick Jenny 1 1
1982-03-22 SE UCH FI UCH NO JCH INT UCH SE JCH Proud Classic Coffee Ira-Regina 2 2 4 1
1982-03-21 Charm Tuffa 2 5
1982-03-21 NO UCH NORD UCH INT UCH NORD V-78 Licithas Blizzard SE UCH FI UCH INT UCH Cindys Ilska 4 3
1982-03-20 Buster Dolly-Amour 4 1
1982-03-20 Aroscas Queens Jazz Birohs Number C Star 3 1 4
1982-03-19 Ballyduff Maroon Älvgårdens Zara 1 2
1982-03-18 Elegans Laidy 1 1 2 2
1982-03-18 SE UCH Älvgårdens Tandy Imp's Barmaid 1 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1982-03-17 Manymills Electron Mallards Chuch Frey 1
1982-03-15 Tjalle Venaiie 2 2 2 1
1982-03-15 Acadian Guy Bella 5 5
1982-03-14 SE JCH IE FTCH Broadbank Mint Allez Eternelle 1 2
1982-03-14 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Bessy-Bianca 4 4
1982-03-14 NO UCH Foxrush Pioneer Amanda's Betty Boop 1
1982-03-13 Rodarbal Dino Caritza 2 2 1 2
1982-03-13 Avo Lisa 3 4 3
1982-03-13 SE UCH FI UCH NO JCH SE JCH Rodarbal Xodus Debbie 2 1 1
1982-03-13 Imp's Chocolate-Chap Imp's Cat-Ballou 2 1 1
1982-03-12 Labrindas Xtrapojke Labrindas Ulva 2 2
1982-03-12 Waggs Olov Waggs Black-Power 4 4
1982-03-12 Kamrats Pors Tina 3 2 1
1982-03-11 Like'ims Hawkeye Karlagårdens Hazel 6
1982-03-11 Ballyduff Marine Lisa 1 2
1982-03-11 GB CH Charway Ballywill Will Heatherbourne Moira 1
1982-03-10 Minnows Pompe Ingmos Örja 1 3
1982-03-10 Rodarbal Ruler Proud Bessie Smith 5 4
1982-03-10 NORD UCH INT UCH NORD V-79 NORD V-80 Minväns Junior Rocco's Roseofheaven 2 2
1982-03-09 Crawcrook Calhiban SE UCH Winnie's Folio Bold 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1982-03-09 Krysshamns Filip Caritza 1
1982-03-09 Crawcrook Calhiban Marrowbones Angel 4 3
1982-03-09 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Bessie 4 2
1982-03-09 WW-86 SE UCH DK UCH VDH CH INT UCH Sandylands Night Flight Sweet-Malou 1 2 1 2
1982-03-09 Manymills Electron Targa 2 5
1982-03-09 Minnows Pompe Akropolis Bellis 2 2 2
1982-03-07 Attikonak Presidential Zoya 2 1 2 1
1982-03-07 Robust Chocolate Cassidy Rygårdens Tisda 1 2 1 2
1982-03-07 Imp's Woodsman Imp's Santa-Luzia 1 1 2 3
1982-03-06 NORD UCH INT UCH NORD V-79 NORD V-80 Minväns Junior Highstones Gina 1 4
1982-03-05 Pan Cindy 3 2
1982-03-05 Popa'yanz Papio Attikonak Priority 3 3 3
1982-03-05 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko Ida 3 4
1982-03-05 Arnesto Alka 2 2 1 2
1982-03-04 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix LP Cindys Xenia 4 1
1982-03-03 SE UCH FI UCH Ingmos Yster Duckling's Blackbird 2 1 2 1
1982-03-01 SE UCH FI UCH NO JCH SE JCH Rodarbal Xodus Rodarbal Dixi 5 1
1982-02-28 Manymills Electron FI JCH SE JCH Special-Action 3 1 1
1982-02-28imp GB SHCH Heatherbourne Statesman Roseacre Shell 1
1982-02-25 SE UCH FI UCH Älvgårdens Mike Attikonak Mary Poppins 3 6
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1982-02-24 Rino Linda 3 1
1982-02-24 WW-86 SE UCH DK UCH VDH CH INT UCH Sandylands Night Flight Annixis Funny-Girl 1 1 4 1
1982-02-24imp GB FTCH Pocklington Glen Sandringham Dipper 1
1982-02-24imp Wishwood Quincey Cornlands Brun 1
1982-02-23 Attikonak Presidential Ballyfrema Venus 3 5
1982-02-23 Buster Vagants Amalia 4 2
1982-02-22 SE UCH FI UCH Älvgårdens Mike Puhs Brownie 6 3
1982-02-22 Great Goldfinger Elinscherry 3 2
1982-02-22 Proud Count Basie Härkilas Gajsy Vi 3 1 5
1982-02-21 Minnows Pompe Brantastigs Öppie 2 4 4
1982-02-21 SE UCH NO UCH Puhs Imp Imp's Black-Nugget 1 1 3
1982-02-21 Acadian Guy Olga 5 2
1982-02-20 NORD UCH INT UCH NORD V-79 NORD V-80 Minväns Junior Elyza 5 2
1982-02-17imp GB CH Squire of Ballyduff GB SHCH Balrion Royale Mischief of Rodarbal 1 2
1982-02-16 SE UCH SE JCH Pendil of Ballyduff Amanda 2 1 5
1982-02-14 Minnows Pompe Brantastigs Rultan 1 3
1982-02-13 Örlabbens Columbus Mälardrotts Lab-Dana 1 1
1982-02-13 Like'ims Hawkeye SE UCH NO UCH INT UCH Aases Jenny 1 2
1982-02-12 Applejack's Corporal-Buck Applejack's Sweet-Sherry 1 1 4
1982-02-11 Vagants Glitter Muffi 5 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1982-02-11 Sappo Jessie 1 4
1982-02-08 SE UCH NO UCH Ballyduff Fergus Eaglebess Katja 3 2 4 1
1982-02-07 Deras Dymmelgutten Destinys Aqusta 5 3
1982-02-07 Ravencrest Caper Härkilas Emma I 6 3
1982-02-07 SE UCH Ingmos Epos Champs-Elysees 4 3
1982-02-07 NORD UCH INT UCH Älvgårdens Tweed Ammy 1 2 2 2
1982-02-06 Castor Tarantella 1 3 1 3
1982-02-06 SE JCH IE FTCH Broadbank Mint SE JCH Puhs Orange Blossom 3 2 1
1982-02-04 Dikdik Lady 4 4
1982-02-03 Carolus Mitza 1 1 2
1982-02-03 SE UCH FI UCH NO JCH INT UCH SE JCH Älvgårdens Zoom Attikonak Primacy 4 1 2
1982-02-03 Nalle Nettie 3 1 2
1982-02-03 Härkilas Pavo I Laijsa 4 4
1982-02-02imp Newinn Natterjack Poolstead Polyphoto of Newinn 1 1
1982-02-01 WW-86 SE UCH DK UCH VDH CH INT UCH Sandylands Night Flight Annixis Fancy-Woman 6 2 1
1982-02-01 Pikette Plezzo Älvgårdens Tauna 3 2 3 1
1982-01-31 NORD UCH INT UCH Ingmos Umberto Lady 1 4
1982-01-30 Pikette Plezzo Gunhills Frallan 4 1 1 3
1982-01-29 Ravencrest Caper Härkilas Inka Iii 1 3 1
1982-01-29imp ZA CH Rodarbal Pygmalion Rodarbal Raincloud 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1982-01-28 Barro Paddywags Ballyhaunis 2 4
1982-01-28 Lille-Sigge Julia 1 1
1982-01-27 Minnows Pompe SE UCH Cindys Vesta 1 4 2 1
1982-01-27 SE UCH Älvgårdens Tandy Imp's Mejram 3 3
1982-01-25 Attikonak Sheriff Grindels Erika 1 1 2
1982-01-25 NORD UCH INT UCH NORD V-79 NORD V-80 Minväns Junior Groovie's Esmeralda 1 1
1982-01-24 NORD UCH INT UCH NORD V-79 NORD V-80 Minväns Junior LP Idas Malin 2 5
1982-01-23 Ludde Goa 4 2
1982-01-23 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix SE UCH SE JCH Messalin's Mimosa 3 2
1982-01-22 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko Rodarbal Qurra 6 2
1982-01-20 Like'ims Hawkeye Puhs Dairy-Maid 3 5
1982-01-18 Ravencrest Caper Alice 2 1 1 2
1982-01-16 SE UCH SE JCH Pendil of Ballyduff Ingmos Belize 1 4 1
1982-01-16 Buster Frida 1 3 1 1
1982-01-15 Bagera Sandra 2 1
1982-01-15 Pikette Plezzo SE LCH Paddywags Copper Delight 1
1982-01-14 Brantastigs Kasper Catja 4 2
1982-01-13 Crawcrook Calhiban Messalin's Moire 3 2 3 1
1982-01-12 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Mallards Case Caddis 3 2 1
1982-01-11 SE UCH FI UCH Ingmos Yster Bjurstigens Mimosa 1 2 2 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1982-01-10 Alko Pampus Mitzy 3 2 1 2 1
1982-01-10 WW-86 SE UCH DK UCH VDH CH INT UCH Sandylands Night Flight Aroscas Moon Mistres 1 2 2 1
1982-01-09 Paddywags Bombax Paddywags Glenlea 2
1982-01-08 WW-86 SE UCH DK UCH VDH CH INT UCH Sandylands Night Flight Aroscas Spring Song 2 3 1
1982-01-06 Metesford Duley Brantastigs Saga 3 2 2
1982-01-05 Mallards Bull Tye Mallards Fieldvally Svenna 3 1 2 1
1982-01-04 Rodarbal Qurry Rodarbal Ida 4 2
1982-01-04 SE UCH NO JCH SE LCH SE JCH Like'ims Handsome Attikonak Passion-Flower 1 4 2
1982-01-03 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Klara 2 1 2 1
1982-01-02 SE UCH FI UCH Aroscas Funny Black Huntsman Destinys Bounty 4 2
1982-01-02 Cirro Cissy 3 1
1982-01-02 WW-86 SE UCH DK UCH VDH CH INT UCH Sandylands Night Flight NO UCH Aroscas I'm Queens Blaze 1 2 3 2
1982-01-01 Poolstead Padre Judit 1 1 3 2


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2019-11-27 / Page updated 27 Nov 2019: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2019-11-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Nov 2019