Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Registrerade kullar 1984

Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1984-12-29 Twigg's Dopey Twigg's Best Intentions 3 1
1984-12-26 NORD UCH INT UCH Älvgårdens Valle SE UCH Hut's Hilda 3 2 1 2
1984-12-24 Sandylands April Madness Mallards Det Nappar 1 4
1984-12-21 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko Aases Viktoria 4 2
1984-12-21 GB SHCH Heatherbourne Court Jester Poolstead Polyphoto of Newinn 1
1984-12-20 LP Willows We Can Work It Out Älvgårdens Tea-Bisquite 2 2 2
1984-12-19 Figaro Hårsås Ramona 3 4
1984-12-19 Gunhills Ridge Raven Puhs Bruna Böna 1 3
1984-12-19 Älvgårdens Ville Sorbus Nightingale 3 2
1984-12-18 Twigg's O'sullivan Alma 3 5
1984-12-17 Narjanas Chester Blondella Ballydancer 1
1984-12-16imp GB CH Trenow Music Man Linershwood Proper Madam 1
1984-12-15 Adde Abba 3 5
1984-12-06 Sandylands April Madness Birohs O'so Fine 1 2 1
1984-12-05 Messalin's Maximilian Messalin's Ginette 6 2
1984-12-05 Ted Cindys Örnbräken 1
1984-12-03 Proud Instant Coffee Amanda 1 1 1
1984-11-29 Popa'yanz Ponticuz Cindie 2 1 5
1984-11-29 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko Coachella 2 3 2 2
1984-11-28 WW-86 SE UCH DK UCH VDH CH INT UCH Sandylands Night Flight Birohs Non Stop 4 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1984-11-25 Popa'yanz Polyde'ctez Lezzy 3 1 4 3
1984-11-25 Puhs Bond Labbegården's Hilda 3
1984-11-24 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko Rodarbal Katjas Hagel 5 5
1984-11-24 Imp's After Noon Imp's Mejram 4 4
1984-11-22 SE UCH NORD JCH Popkepela's Prophet Cindys Banana Collins 1 3
1984-11-22imp GB SHCH Charway Blackthorn of Follytower Lindall Brioche 1
1984-11-20 Sandylands April Madness SE UCH Aroscas Country Lass 1 2 1
1984-11-19 Robust Chocolate Fever Robust Sexy Sadie 2 1 1 2 4
1984-11-18 Ravencrest Caper Centha 5 2
1984-11-16 Manymills Electron NORD JCH Blackcocks Fetch 4 5
1984-11-12 Stifinnerens Grong Mälardrotts Lab-Emeli 1
1984-11-08 Novacroft Arris Destinys Esmeralda 3 1 3
1984-11-07 SE UCH FI UCH Örlabbens Fonzzi Freda 5 2
1984-11-07 NO JCH NORD UCH INT UCH SE JCH Deras Dovregutten Pangro's Helena 1
1984-11-06 Speedy Imp's Colette 1 1 2 1
1984-11-05imp GB CH Trenow Music Man Fabracken Evening Sunshine 1
1984-11-03 SE UCH FI UCH NO JCH SE JCH Rodarbal Xodus Laika 3 2 2 2
1984-10-31 Marco Berghyddans Florry 2 3 1 1
1984-10-30 Messalin's Maximilian Fia 1 3 1
1984-10-30 SE UCH NO UCH Puhs Imp Proud Myrtle 3 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1984-10-28 Puhs El Capitan Listaskogens Blondie 4 2 2
1984-10-27 Destinys Emil Destinys Aqusta 1 4 2
1984-10-27 Proud Lubbe Karlagårdens Golda 5 2
1984-10-25 SE UCH NO UCH Puhs Imp Sangett's Retty 2 2
1984-10-17 Stifinnerens Grong Rodarbal Ranta 2 2 1 1
1984-10-17 Ari Baretta 3 3
1984-10-17 Jacki Dixie 4 1 2
1984-10-16 SE UCH NO UCH Puhs Imp Imp's Bewitch 1 2 1
1984-10-15 Track's Mascot Bella 4 2
1984-10-14 Karlagårdens Cello Myrran 4 1 1
1984-10-14 Deras Dymmelgutten Lindalou 1 2
1984-10-12 Aros Arrabella 2 2
1984-10-11 Puhs El Capitan Listaskogens Fanny 3 2 1 1
1984-10-08 Elvis Peggy 3 4
1984-10-08 NO UCH NORD UCH INT UCH NORD V-78 Licithas Blizzard Mallards Caddis Worm 1 2 1 1
1984-10-07 NORD UCH INT UCH NORD V-79 NORD V-80 Minväns Junior SE L(ELIT)CH SE LCH LP Rörsnäs Amie 5 4
1984-10-06 Berghyddans Aramis Gina 2 2
1984-10-05 Marco Berghyddans Amanda 4 3 1
1984-10-03 Lawnwoods Black Jack Paddywags Sunflower 1 1 3 3
1984-10-02 SE UCH Rainstone Rabalder Rodarbal Petra Charmdotter 1 2 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1984-09-28 SE UCH FI UCH Proud Miles Davis Brantastigs Candy 4 2
1984-09-27 Lawnwood Free and Easy Cressfrill Top Hit 1 2
1984-09-26 GB SHCH Heatherbourne Court Jester Applejack's Sweet-Sherry 4
1984-09-25 Mr-Attarp Tidernas Storm Petrel 1 3
1984-09-25 Sandylands April Madness Minväns Queen 3 3 3
1984-09-24 Svedjekullens Lorens Öframarks Brown Glory Girl 1 5
1984-09-24imp GB SHCH US CH Receiver of Cranspire GB SHCH Cambremer St Clair 1
1984-09-23 NO JCH NORD UCH INT UCH SE JCH Deras Dovregutten Zeibas S Donna 1 1
1984-09-19 Loving Will's Amateur Basthaga Queen-Anne 1 4
1984-09-18 SE UCH FI UCH INT UCH NORD JCH Fågelängens Baloo Duckling's Early-Bird 1 3 2
1984-09-17 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko Härkilas Vindy I 4 1 1
1984-09-16 SE UCH FI UCH Poolstead Pick of The Pops Älvgårdens Tauna 4 1 2 2
1984-09-16 Figge Annie 4 5
1984-09-14 Robust Chocolate Cassidy Kammahavs Black Girl 2 1 2
1984-09-14 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Cindys Devil 3 3
1984-09-14 Laban Malin 1 1
1984-09-11 Aros Rodarbal Kulas Kandy 3 4
1984-09-11 SE UCH FI UCH NO JCH SE JCH Rodarbal Xodus Vagants Black Doll 6 1 2 1
1984-09-09 SE UCH FI UCH NO JCH SE JCH Rodarbal Xodus Trixi 2 4 1
1984-09-09 Lawnwood Free and Easy Mallards My Present 3 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1984-09-08 Hulken Frida 1 1 3 1 2
1984-09-07 Elon Elaisa 1
1984-09-05 Kamrats Muddler Ami 5 1
1984-09-04 Lawnwood Free and Easy Any-Questions 1 3 2
1984-09-03 Mallards Keel Bass Bug Curnafane Strike 4
1984-09-02 Powhatan Black Cedar Absint 2 1 1 3
1984-09-02 Track's Fozzie Finessa 1 3 2 4
1984-09-02 Kamrats Muddler Kamrats Nicolina 4 5
1984-09-01 SE UCH FI UCH NO JCH SE JCH Rodarbal Xodus Essy 1
1984-08-31 Winnie's Trade Mark Heidi 2
1984-08-31 SE UCH NO UCH Puhs Imp Attikonak Pamela Caldwell 4 4
1984-08-30 Kamrats Muddler Kamrats Stinta 4 4
1984-08-30imp Powhatan Cargo Kerry of Black Kandy 1
1984-08-28 SE UCH FI UCH Proud Miles Davis Brantastigs Rultan 1 1 4
1984-08-28 Björn Mischa 3 4
1984-08-24 Lawnwood Free and Easy LP Yvette 1 4 2
1984-08-24 Kamrats Muddler Ira 9 5
1984-08-22 SE UCH FI UCH NO JCH SE JCH Rodarbal Xodus Fairfield's F-Melkersdot 3 4
1984-08-22 SE UCH NO UCH Puhs Imp Betty 2 1
1984-08-22 Viktor Jessie 2 5 2 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1984-08-22 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Basthaga Mirafiori 1 1 2
1984-08-22 Kammahavs Yellow Pan Zindy 4 1
1984-08-21 SE UCH NO UCH Puhs Imp Lily-Munro 2
1984-08-20 Ajax Karlagårdens Nejti 1 1 4
1984-08-19 Rasco V Felsbach Stella 6 3
1984-08-19 Sorbus Faust Eaglebess Ritva 4 6
1984-08-18 Viktor Stallyktans Delinda 4 1 2 1
1984-08-15 Rainstone Marvin Nicombergas Älva 1 3 1 2
1984-08-14 Benson Frida 3 2
1984-08-14 Lawnwood Free and Easy Marrowbones Angel 1 2
1984-08-14 NO UCH Poolstead Pearl Diver Stifinnerens Molly 1
1984-08-13 NO UCH NORD UCH INT UCH NORD V-78 Licithas Blizzard Ingmos Belize 2 1 1 5
1984-08-13 Lawnwood Free and Easy Labbetorps Albertina 2 1 2 5
1984-08-13 Lawnwoods Black Jack Paddywags Susquehanna 4 1 2 1
1984-08-13 Cesar Asta 2 3 1
1984-08-12 SE UCH FI UCH INT UCH NORD JCH Fågelängens Baloo Puhs Russian Samovar 1 1 3
1984-08-12 Blackcocks Bravad Akka 2 1 5
1984-08-11 Sandylands April Madness Aroscas Spring Song 3 1
1984-08-10 Pilo Track's Krama 4 1 2 2
1984-08-10 SE UCH NO UCH Puhs Imp Cindys Banan Frape 3 1 2 1 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1984-08-09 Puhs El Capitan Listaskogens Johanna 3 1 3 2
1984-08-09 Mallards Bull Tye Tanja 5 1 1
1984-08-09 NORD UCH INT UCH Attikonak Mister-Mccloud Marrowbones Flame 6 2
1984-08-08 NORD UCH INT UCH Mallards Clay Basker Ingmos Jenny 1 3 3 1
1984-08-07 Nick Lotta 2 1 1
1984-08-07 Sandylands April Madness Blondella Bally Hi
1984-08-04 Cannons Black Boy Cindy 1 3 2
1984-08-03 Lawnwoods Black Jack Smart Fellow's Swingingsingle 1 2 3
1984-08-02 Pontus Silva 2 2 2 1
1984-08-01 SE UCH FI UCH Proud Miles Davis Brantastigs Ånga 3 4 1
1984-07-31 Gunhills Örnie Rita 1
1984-07-31 Rainstone Marvin Elvira 3 1 3 2
1984-07-29 SE UCH Rainstone Rabalder Rainstone Gin Fizz 2 3 2
1984-07-28 SE UCH Alexander Cassys Rebecka 1
1984-07-28 LP Aases Drul Proud Twilight 1 1
1984-07-28 NORD UCH INT UCH NORD V-79 NORD V-80 Minväns Junior Pikette Prophene 3 3
1984-07-27 Puhs Black Forest Akleja 6 4
1984-07-25 Messalin's Maximilian Gina 2 2
1984-07-24 NORD UCH INT UCH Mallards Clay Basker Mallards Eli The Boat 2 1 1 2
1984-07-24 Track's Mascot Sorbus Kiss Me Kate 1 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1984-07-24 Labbegården's Loffe Labbegården's Desdemona 4 5
1984-07-23 NORD UCH INT UCH Attikonak Mister-Mccloud Winnie's Pin Up 2 4
1984-07-23 Mardas Crazy Cappers Tärna 1
1984-07-23 Mallards Keel Bass Bug Whippy 4 3
1984-07-22 Kamrats Muddler Kamrats Tilda 2 2 4 2
1984-07-22 SE UCH Rodarbal Kulas Krut Maruska 2 5
1984-07-22 SE UCH Fågelängens J Jameson Fågelängens Havanna 1 1 1 2
1984-07-20 Marco Amorina 1 2 3
1984-07-20 NO UCH NORD UCH INT UCH NORD V-78 Licithas Blizzard NO UCH Fabracken Ebony Dancer 1
1984-07-19 Aroscas Night Shadow SE UCH Annixis Kiss Me Kate 5 2
1984-07-19 Baron Ideal Taikon Waterfly's Honey Bee 4 4
1984-07-18 SE UCH Minvän's Pajas Karlagårdens Havanna 2 2
1984-07-15 Bobby Parih's Emma 6 4
1984-07-15 Fairfield's Cayenne-Mannen Oliva 1 2
1984-07-14 Miska Ifigenia 1
1984-07-13 Track's Mascot Seagirl 3 1 3 1
1984-07-13 Lawnwood Free and Easy Mallards Case Caddis 2 2 3
1984-07-11 Fairfield's Cayenne-Mannen HS Diva 1 1
1984-07-10 Hepp Bonni 5 3
1984-07-09 Sandylands April Madness Cindys Snowball 6 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1984-07-08 SE UCH FI UCH NO JCH SE JCH Rodarbal Xodus Härkilas Oda Vi 1 3 2
1984-07-06 Ravencrest Caper Härkilas Laika I 1 4
1984-07-06 Popa'yanz Ponticuz Skrållan 5 5
1984-07-06 SE UCH FI UCH INT UCH Deras Eblizzon Fågelängens Just Only Me 3 5
1984-07-05 SE JCH Twigg's Tufted Duck Twigg's Unmatchable 1 2
1984-07-03imp Willowsweet Tambour Fame of Kilpunt 2 1
1984-06-29 Like'ims Oscar Wilde Frida 4 3
1984-06-29 Törnåkras Major Malin 8 1 1
1984-06-28 GB CH Timspring Cleverly Ballyduff Spice of Wetherlam 1
1984-06-27 Destinys Enok Corona 2 2 3 1 1
1984-06-27 Arion Murran 2 6
1984-06-25 Puhs El Capitan Freja 2 1 2 1
1984-06-25 Manymills Electron Birdland Sweep 1 3 4 2
1984-06-24 Winnie's Trade Mark Krysshamns Kinona 3 1 2 3
1984-06-22 NORD UCH INT UCH Attikonak Mister-Mccloud Birohs Pretty Problem 4 4
1984-06-20 Labrindas Opal Ruter 1 1 3
1984-06-19 NORD UCH INT UCH Mallards Clay Basker Mallards Minnow Popper Black 7
1984-06-17 Beppe Borelands Natascha 1 2
1984-06-16 Emil Mälardrotts Lab-Dana 1 1
1984-06-14 Ravencrest Caper Tina 3 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1984-06-13 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko Hanna 5 1
1984-06-13 Like'ims Hardy Qludd's Emma 3 1
1984-06-13 Robust S:t Pepper Beccaccia 3 3
1984-06-11 NO JCH SE JCH Iliadens Haimon SE JCH Öframarks Dominique 3 3
1984-06-11 Kamrats Knall Messalin's Mortichia 5 5
1984-06-10 Cicco Rana 3 4 2 1
1984-06-07 Fairfield's Cayenne-Mannen Ila 3
1984-06-05 Ravencrest Caper Härkilas Stinga V 2 4
1984-06-05 Lawnwoods Black Jack Paddywags Chocolate Farina 3 4
1984-06-05 NORD UCH INT UCH Mallards Clay Basker Fiona 1 1
1984-06-04 Robust S:t Pepper Fatima 2
1984-06-03 Idas Petter Lady 3 5
1984-06-03imp NO JCH SE JCH Iliadens Haimon Honey of Bergviken 2 5 2
1984-05-30 SE JCH Spectron Ymer Tidernas Daffodil 1 2 3 1
1984-05-29 Amir Daisy 4 1 2 1
1984-05-28 Törnåkras Major Giselle 1 2
1984-05-26 SE UCH NO UCH Puhs Imp Track's Katja 3 1 2
1984-05-26 Destinys Enok Heidy 4 4
1984-05-26 Buchwa Bella 2 2 1 1
1984-05-26 Rodarbal Ruler Waterfly's Celeste 4 1 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1984-05-26 Winnie's Trade Mark Sorbus Kiss Me Once 5 3
1984-05-25 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko Josefine 3 5
1984-05-25 Mardas Crazy Cappers Paddywags Chocolate Ice 3 2
1984-05-24 Figaro Donna 1 2 1 3
1984-05-23 Hulken Bengta 5 2
1984-05-23 Attikonak Presidential Ballyfrema Venus 2 8
1984-05-23 Pampus Dennis Sothi 1 1
1984-05-23 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko Liza 1 1 2
1984-05-22 SE UCH FI UCH Ingmos Yster Femia 3 2 3
1984-05-21 SE UCH FI UCH Ingmos Yster Basthaga Lotus 5
1984-05-21 SE UCH Fågelängens J Jameson Anni 3 1 1 1
1984-05-20 Acadian Guy Amiga 1 3 2 1
1984-05-19 Bobby-Burns Kahlua 5 5
1984-05-19 Minnows Koh-I-Noor Benette 2 2 3
1984-05-19 Lawnwood Free and Easy Teenyti's Elina 2 3 2
1984-05-19 Bamse Colett 3 2
1984-05-19 SE UCH NO UCH Puhs Imp Imp's Believe 1 1
1984-05-19imp GB SHCH US CH Lindall Mastercraft Follytower Hebe of Briaghadu 1
1984-05-18 Jocke DatsrÚges Adiba 5 2
1984-05-18 Powhatan Black Cedar Tidernas Queen Elizabeth 1 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1984-05-17 Kim Cora 6 4
1984-05-17 NORD UCH INT UCH Attikonak Mister-Mccloud Cindys Vestansol 2 5
1984-05-17 Joker Amira 1 1 2 2
1984-05-17 SE UCH NO UCH Puhs Imp Cindy-Olympia 1 1 1 1
1984-05-17 SE JCH Spectron Ymer Tidernas Athena 2 1 4 1
1984-05-17 NORD UCH INT UCH Älvgårdens Valle Svedjekullens Ludmilla 6 1
1984-05-16 SE UCH NO UCH Puhs Imp Imp's Polyester 2 5 1
1984-05-16 SE UCH Fågelängens J Jameson Friskus Guje 3 4
1984-05-16 Winnie's Trade Mark Drögstas Sara 3 3
1984-05-14 Gun-Smokes Percy Kaja 3 6
1984-05-14 Lawnwood Free and Easy Dolly 4 2
1984-05-14imp GB SHCH Balrion Kings Ransom Lyanne Zeta 1
1984-05-13 Like'ims Hardy Gun-Smokes Easy 2 4
1984-05-12 Kamrats Jesper Exercise Maritime 2 1 2
1984-05-12 NORD UCH INT UCH Mallards Clay Basker Like'ims Madonna 1 2 3 1
1984-05-10 Cindys Rubin Cindys Stegy 2 2 1
1984-05-10 NORD UCH INT UCH Mallards Clay Basker SE UCH Highstones Eliza 1 1 2 5
1984-05-09 SE UCH NO UCH Puhs Imp Grindels Erika 2 5
1984-05-09 Härkilas Pix Black-Princess 3 3 1
1984-05-09 Marrowbones Hugger-Mugger Mardas Marina 4 5
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1984-05-08 WW-86 SE UCH DK UCH VDH CH INT UCH Sandylands Night Flight Aroscas Black Magic Woman 1 1
1984-05-08 Mallards Lord Ibis Imp's Bissan 1 5
1984-05-07 Crumelur Arita 2 2 2
1984-05-06 LP Chang Smulan 2 1 1 1
1984-05-05 Kilian Sotis 4 4
1984-05-05 Älvgårdens Ville Gunhills Raisin 1 1 1 3
1984-05-04 Winnie's Trade Mark Runtunas Belona 6 3
1984-05-02 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko Beauty 2 1 4
1984-04-30 Sandylands April Madness SE UCH Aroscas Midnight Moon Song 4 3
1984-04-29 Toby of Osprey Annie 4 1 4
1984-04-29 SE UCH NORD JCH Popkepela's Prophet Duckling's Blackbird 1 2 2
1984-04-28 Derrek Sessan 1 2 1 1 3
1984-04-28 Törnåkras Major Lady 1
1984-04-28 Sandylands April Madness Arosca 1 1 4
1984-04-28 Ajax Bella 3 2 2 2
1984-04-27 SE UCH FI UCH NO JCH SE JCH Rodarbal Xodus Champs-Elysees 3 1
1984-04-27 Robust S:t Pepper Danina 3 4
1984-04-27 SE UCH FI UCH NO JCH SE JCH Rodarbal Xodus Rainstone Cinderella 2 1 2
1984-04-26 Minnows Lucidor LP Galefair Ajda 2 1 1 2
1984-04-26 NO JCH SE JCH Lovegod Traja 3 7
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1984-04-26imp Powhatan Cargo Diant Damask 1
1984-04-25 Chabo Akela 1 1 1
1984-04-25 Cicco Gun-Smokes Tanja 2 5
1984-04-24 Powhatan Black Cedar Tryggs Candy 2 2
1984-04-23 Powhatan Black Cedar Rocco's Christmas-Rose 1 4
1984-04-23 SE JCH Twigg's Tufted Duck Svedjekullens Luna 3 2 4
1984-04-23 Boss Lina 4 3
1984-04-22 NO JCH SE JCH Lento-Rista Allez My Fair Lady 3 1 1
1984-04-22 SE UCH NO JCH SE LCH SE JCH Like'ims Handsome Minette 3 3
1984-04-21 NORD UCH INT UCH Ingmos Umberto LP Idas Malin 4 1 1
1984-04-21 Robust S:t Pepper Lady 2 3 1 1 2
1984-04-20 Amir Rosita 1 1
1984-04-20 NORD UCH INT UCH Mallards Clay Basker Haiwa 2 1
1984-04-20 Like'ims Hardy LP Echohill Fayanne 1 2 1
1984-04-19 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko Karamia 5 1 2
1984-04-18 SE UCH Imp's Atlantic-Rod Ambra 2 1 3 2
1984-04-18 Fabian Rygårdens Kajsa 1
1984-04-18 Robust Chocolate Fever Robust Sexy Sadie 1 2 2 1 1
1984-04-16 Disco Ada 3 2
1984-04-14 Marco Berghyddans Alma 5 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1984-04-13 Toby of Osprey Kammahavs Black Fiona 1 4
1984-04-13 Aases Raket Moon Fina 2 2 1
1984-04-13 SE UCH FI UCH NO JCH SE JCH Rodarbal Xodus Appendix 3 3
1984-04-12 NORD UCH INT UCH Mallards Clay Basker Pepperbox Pärtan 3 1 1
1984-04-12 Mardas Crazy Cappers Imp's Bacillen 3 4
1984-04-11 Applejack's Marco-Polo NO UCH Poolstead Premonition 4 2
1984-04-11 Foxrush Sirius Abigail Av Vihahund 1
1984-04-10 Gun-Smokes Percy Cinthy 2 1 2
1984-04-09 INT&NORD UCH Älvgårdens Victor SE LCH Idas Rosa 1 2
1984-04-09 SE UCH FI UCH NO JCH SE JCH Rodarbal Xodus Desic'a 1
1984-04-08 SE UCH FI UCH Proud Miles Davis Proud Guinness 3 2 2
1984-04-08 Kamrats Knall Aases Blanka 1 1
1984-04-08 Lycke Anja 1 1
1984-04-08 Gun-Smokes Percy Kammahavs Svarta Minka 2 1
1984-04-07 SE JCH Spectron Ymer Puhs Indian Summer 4 1 2 1
1984-04-06 Tidernas Zeus Debbie 5
1984-04-05 King Lisa 1 4
1984-04-04 Robust S:t Pepper Qludd's Ela 2 3 3
1984-04-04 Applejack's Marco-Polo Newinn Freetime 5 3
1984-04-04 Ingmos Brabant Annie 3 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1984-04-04 Mardas Crazy Cappers O'Sofinas Beauty 3 4
1984-04-03 Älvgårdens Ville Älvgårdens Jenny 2 4
1984-04-03 Marco Gina 1 3
1984-04-03 SE UCH Alexander Ami 1 3 1
1984-04-02 NORD UCH INT UCH Mallards Clay Basker Garissa 5 2 1
1984-04-01 Listaskogens Herbert Mindy 2 1 2 1
1984-04-01 Black-Carlo Dolly 2 1
1984-03-31 Popa'yanz Ponticuz Cindie 3 3
1984-03-30 SE UCH FI UCH Proud Miles Davis Brantastigs Ila 5 4
1984-03-29 Älvgårdens Ville SE UCH Silverstjärnans Sibilja 2 3 2 1
1984-03-28 Adrian Karlagårdens Nettan 3 1 1
1984-03-28 Monitor Applejack's Sweet-Soley 1 2 1 3
1984-03-27 Cindys John-Richard Cresendos Yellow Penny 1 2 2
1984-03-27 NORD UCH INT UCH Attikonak Mister-Mccloud Fionna 3 2
1984-03-27 Key Glady 1 2 1
1984-03-26 Libro Bessi 2 3
1984-03-26 Minnows Kosmos Akropolis Calaminta 4 4
1984-03-26 NO UCH Pangro Errol Pangro's Conny
1984-03-26imp Irack Amanda's Elvira 2
1984-03-23 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko SE LCH Paulina Denise 1 4
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1984-03-23 NORD UCH INT UCH Älvgårdens Valle Svedjekullens Lucinda 1 2
1984-03-22 SE UCH FI UCH NO JCH SE JCH Rodarbal Xodus Lory 2 3 4
1984-03-20 Calle Berghyddans Fanny 2 5
1984-03-20 Heatherbourne Bandmaster Lawnwood's Black Bess 2 2
1984-03-20 Like'ims Hootfoot Idas Vilma 1
1984-03-17 NO UCH NORD UCH INT UCH NORD V-78 Licithas Blizzard Ingmos Konfekt 1
1984-03-17 SE UCH FI UCH NO JCH SE JCH Rodarbal Xodus Jessy 3 2 3
1984-03-17 SE UCH FI UCH Gunhills Raptorial Bird Tompa 2 1 3 1
1984-03-17 SE UCH Alexander Gun-Smokes Therese 1 3
1984-03-16 SE UCH FI UCH INT UCH NORD JCH Fågelängens Baloo Sea-Birds Bonds-Baby 2 2 3
1984-03-16 Powhatan Black Cedar Tidernas Hestia 2 1 5 1
1984-03-15 Powhatan Black Cedar Ormögas Ayay 3 3
1984-03-15 NO JCH SE JCH Lovegod Tosca 3 1 1 1
1984-03-15 SE UCH FI UCH Ingmos Yster Bonett 3 1
1984-03-15 Drambuie's Bruin Master Bom Beatrice 1 3 1
1984-03-15 Manymills Electron SE JCH Light-Foot 1
1984-03-14 Minnows Kosmos Akropolis Bellis 1 2 3
1984-03-13 NO UCH NORD UCH INT UCH NORD V-78 Licithas Blizzard Minnows Polly 7 1
1984-03-13 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko Ida 1 3
1984-03-13 Elinsbessman Diva 3 3 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1984-03-13imp Zelstone Stormy Rock Killyleagh Constance 1
1984-03-12 INT&NORD UCH Älvgårdens Victor Mallards Fieldvally Svenna 5 4
1984-03-12 Otello Labolina 2 4
1984-03-12 Listaskogens Herbert Sabina 5 1 1 1
1984-03-10 SE UCH NO JCH SE LCH SE JCH Like'ims Handsome SE JCH Spik-Lasses Flisa 3 2
1984-03-10 Hulken Frida 1 4 1 2 1
1984-03-10 DK UCH INT UCH Jollytopp Benjamin Readywood Coffee Bean 1
1984-03-09 SE UCH NORD JCH Popkepela's Prophet Basthaga Segvidilla 2
1984-03-08 SE UCH Ingmos Epos Grinnerås Bina 1
1984-03-07 Buster Roydwood Response 1 2 2 3
1984-03-07 Robust S:t Pepper Robust Chiciquita 1 1
1984-03-07 Powhatan Black Cedar LP Willows Little Black Beauty 1
1984-03-06 Puhs Black Forest Imp's Blackamoor 2 2
1984-03-06 Fight Betty 8 1
1984-03-06 Messalin's Maximilian SE UCH SE JCH Messalin's Mimosa 2 1 5 1
1984-03-05 SE JCH Spectron Ymer Drögstas Alize 1
1984-03-05 Heatherbourne Bandmaster Like'ims Harmoney 4 5
1984-03-05 Like'ims Hootfoot Annie 2 1
1984-03-04 Cindys John-Richard Älvgårdens Racy 7 3
1984-03-04 NORD UCH INT UCH Attikonak Mister-Mccloud Proud Tess 6 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1984-03-03 Popa'yanz Parnassius Jana 4 2
1984-03-02 Cindys John-Richard SE UCH FI UCH INT UCH Gun-Smokes Eliza 5 2 2
1984-03-02 NO JCH SE JCH Lovegod Winnie's Lotta Lovin' 3 1 5 1
1984-03-02 Lawnwood Free and Easy Afrodite 1 1 2 3
1984-03-02 Kamrats Knall Messalin's Moire 3 1 1 2 1
1984-03-01 Gun-Smokes Percy Tekla 1 3 1
1984-03-01 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko Rodarbal Kajsa 1 1 2 1
1984-03-01 Like'ims Hardy SE LCH SE JCH Mandy 2 1 1 3
1984-02-28 SE UCH NO UCH Puhs Imp Puhs Halma 1 1
1984-02-26 NORD UCH INT UCH Mallards Clay Basker DatsrÚges Daisy 5 1 2 2
1984-02-25 SE UCH FI UCH NO JCH SE JCH Rodarbal Xodus Härkilas Tiffy I 5 2
1984-02-25 SE UCH Like'ims Imp Minvän's Pinuppa 2 3
1984-02-25 Powhatan Black Cedar Willows Emilia 3 3 2
1984-02-24 Winnie's Trade Mark SE UCH Winnie's Folio Bold 1 2
1984-02-24 SE UCH NO UCH Puhs Imp Puhs Brownie 1 3 1 1
1984-02-24 Puhs Bond Törnåkras Moonbeam 2 5
1984-02-24 INT&NORD UCH Älvgårdens Victor Ingmos Edelweiss 6 3
1984-02-24 NORD UCH INT UCH Älvgårdens Valle Älvgårdens Åh-La-La 1 4
1984-02-23 Ravencrest Caper Härkilas Kina 4 2 3
1984-02-23 Bruno Labrindas Vappa 3 4
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1984-02-23 Powhatan Black Cedar Absint 1 3 2 3
1984-02-22 SE UCH FI UCH Ingmos Yster Cia 3 1 1 1
1984-02-22 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko Amanda 4
1984-02-20 Gonso Fanta 2 1 1
1984-02-20 Laban Teenyti's Felicia 5
1984-02-19 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko Rainstone Tigerlily 2 2 4 1
1984-02-19 SE UCH FI UCH Gunhills Raptorial Bird Gunhills Khamsin 3 1 1 1
1984-02-19 NORD UCH INT UCH Ingmos Umberto Minnows Krinoline 2 1 1 2
1984-02-17 LP Aases Drul Waterfly's Festival 1 4 2
1984-02-17 GB SHCH US CH Receiver of Cranspire Carpenny Camargue 1
1984-02-15imp GB SHCH US CH Lindall Mastercraft Trewinnard Startime 1
1984-02-14 SE UCH FI UCH Ingmos Yster Maronetta-Girl 1 5
1984-02-14 Sandringham Bluff SE JCH Drakeshead Svea 3 2 2
1984-02-14 SE UCH NO JCH SE LCH SE JCH Like'ims Handsome Labelle-Poule 6 4
1984-02-13 NORD UCH INT UCH Mallards Clay Basker SE JCH Atlantis 2 2 1
1984-02-13 INT UCH Aroscas Mr Swede SE UCH Aroscas Happy Sea Sunset 1 1 2 1
1984-02-12 Viktor Noggins Emma 2 3
1984-02-12 NORD UCH INT UCH Attikonak Mister-Mccloud Zorro's Zizz-Williwaw 5 1
1984-02-11 SE UCH FI UCH Proud Miles Davis Brantastigs Åttie 3 2 3 1
1984-02-10 INT UCH Aroscas Mr Swede Aroscas Amazing Miss 2 3 4
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1984-02-10 Sandylands April Madness Country Song's Dancing-Queen 3 2 2 1
1984-02-10 SE UCH Rodarbal Kulas Krut SE UCH Western-Sun 2 1 2 3
1984-02-10 Mardas Crazy Cappers SE JCH Bandra 7 2
1984-02-10 SE JCH Spectron Ymer Mc Gredy's Jiffi 2 2 2
1984-02-10imp Roydwood Rough Justice Real Commotion at Roydwood 1
1984-02-08 NO JCH NORD UCH INT UCH SE JCH Deras Dovregutten SE UCH Winnie's Kliche 4 2
1984-02-08 Paddywags Nightfall Paddywags Mavourneen 4 2
1984-02-07 Powhatan Black Cedar Groovie's Famous-Finie 1 3 1
1984-02-06 SE UCH Rodarbal Kulas Krut Glenarvey Bliss 1 1 2 2
1984-02-06 Puhs Black Forest Imp's Raspberry-Jam 1 3
1984-02-06 SE UCH FI UCH INT UCH NORD JCH Fågelängens Baloo Waterfly's Bonnie 2 2 1 2
1984-02-05 SE UCH FI UCH Rodarbal Marko Paulina Kickan 1 1 3 1
1984-02-05 Listaskogens Herbert Akropolis Kanel 4 1 1
1984-02-05 NORD UCH INT UCH Attikonak Mister-Mccloud Minnows Lucinda 6 4
1984-02-04 NORD UCH INT UCH Mallards Clay Basker Mallards Calluna 3 3
1984-01-31 NORD UCH INT UCH Mallards Clay Basker Blondella Tekolyn 1 1
1984-01-27 SE UCH FI UCH Ingmos Yster Brantastigs Åffie 2 3 3 1
1984-01-26 Blackcocks Ferdinand Erika 1 4
1984-01-25 Amir Elly 1
1984-01-23 Destinys Enok Destinys Bounty 1 2 3 2 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1984-01-23 Laban Malin 1 3
1984-01-22 GB CH Warringah's Fair and Square Wishwood Roulette 1
1984-01-21 Winnie's Trade Mark Winnie's Information 1 4 2 1
1984-01-20 Eko Kajsa 1 3 4
1984-01-18 NO JCH NORD UCH INT UCH SE JCH Deras Dovregutten Balrion Star Quality 3 4
1984-01-17 Kamrats Knall Ingmos Yvette 4 1
1984-01-17 Bagera Tina 1 1 2
1984-01-15 Irack Pia 1 1
1984-01-15 Manymills Electron SE JCH Iliadens Antigone 5 4
1984-01-14 NO JCH SE LCH LP SE JCH Iliadens Herakles NO JCH SE JCH Twigg's Little Owl 1 2 1 2
1984-01-13 Twigg's Idle SE JCH Twigg's Ain't-Missbehavin 6 1
1984-01-13 Sandylands April Madness Quintock Country Girl of Rocheby 4 2
1984-01-11 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Tanja 1 5 1 1
1984-01-09 NORD UCH INT UCH Attikonak Mister-Mccloud Cindys Lucy 1 1
1984-01-08 Kamrats Muddler Puhs El Dorado 5 2
1984-01-08 Svedjekullens Lorens Tanja 2 4
1984-01-08 Marco Berghyddans Amanda 4 1 2 1
1984-01-07 Buchwa April 1 1 2
1984-01-06 Cresendos Griffin Catja 3 2 4
1984-01-06 Rodarbal Kulas Knall Linda 4 1 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
1984-01-05 SE UCH FI UCH NO JCH SE JCH Rodarbal Xodus Rainstone Mayfair 1 2 3 1
1984-01-05 Ladas Cassys Rebecka 2
1984-01-05 WW-86 SE UCH DK UCH VDH CH INT UCH Sandylands Night Flight Aroscas Serenade Holly 1
1984-01-02 SE UCH SE JCH Brentchase Black Admiral Kamrats Tilda 1


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2019-10-30 / Page updated 30 Oct 2019: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2019-09-18 / Information from the Swedish Kennel Club 18 Sep 2019