Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Registrerade kullar 2000

Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2000-12-31 SE U(U)CH Carpenny Hurricane Winnie's Ball Room 1 2
2000-12-31 SE U(U)CH Annual's On Guard Featherfinders NymphaÚa 6 2
2000-12-30 SE UCH DK UCH Tossop's Dandy Applejack's Sweet Dark Angel 2 6
2000-12-28imp Ludalor Lloyd Balnova Cornflower at Genisval 1
2000-12-27 HS 9930 Vicko HS 8975 Pammi 3 3
2000-12-24 NO JCH SE JCH Nidaros Tinker Ernevale Nora 2 5
2000-12-23 SE VCH SE U(U)CH Mocca Made's Birk Lillimar's Kiss of The Spider Woman 3 2
2000-12-20 Heavy Loader's Poole Possition Tealas Diva at Brigburn 1 3
2000-12-19 Dickendall Davaron No Exit DatsrÚges Banana Split 1 1 1
2000-12-19 Tingberget's Frej Nallemaja's I-Wilma 3 5
2000-12-17 Poolstead Parmesan Thornbreaker's Wee Bit of Style 6 3
2000-12-16 SE U(U)CH Carpenny Hurricane Annual's Summer Dream 4
2000-12-16 Attikonak He's Somebodys Everything SE U(U)CH NO UCH Attikonak Sassy Stockings 1 2
2000-12-15imp Sealpin Enigma Wanda of Wexford 1
2000-12-13 NORD V-98 NORD UCH INT UCH Warringah's Cobblestone Macita's Waltzing Mathilda 3 2
2000-12-12 SE U(U)CH Cindys Hit The Newsline SE VCH Highjump's Popcorn Crunch 7 3
2000-12-10imp Amanda's Årvin Amanda's Back in Black 1 1
2000-12-10imp GB FTCH Garendon Captain Tasco Glow 1
2000-12-09 SE VCH LPI NORD JCH Moorman's Arcturus NO JCH SE JCH Masterkey's Fieldberry 7 3
2000-12-08 SE UCH Minnows Hector SE U(U)CH Carpenny Rustle Up Kamrats 2 1 2 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2000-12-07 Beech Brook Nick SE VCH Bessie 1 3 3 1
2000-12-07 Abbeystead Doric Fieldvalley's Gustafa 3 2
2000-12-06 Skärvenäset's Herse Fahle Tale Primula 5 1
2000-12-04 NORD V-98 NORD UCH INT UCH Warringah's Cobblestone Let's Swing Dixie 3 4
2000-12-04 Loresho Twinjet Willows Water Lily 3 4
2000-12-03 Sulleyshill Greg NO JCH SE JCH Mandylike's Queen Dream 2 2 2 1
2000-12-02 Master of Chocolate Du Taillis Mada Tjotte's Crack A Smile 1
2000-12-01 Dusky Dipper of Downfarm Drumburns Cayenne 3 5
2000-12-01 Othamcourt Irish Malt Tranåsens Lovely Miss Clawdy 2 2 1 1
2000-11-29 Nero Cellini 1 2 2
2000-11-28 Rocksteady By Night Highstones Phillis Gold 3
2000-11-26 HS 9954 Amse Roekull Cayo 1 1 2
2000-11-20 Donalbain The Ritz Dolou's Team-Work 1 2 4
2000-11-19 Fieldvalley's Fabianco Winnie's Copy It Right 4
2000-11-19imp Master of Chocolate Du Taillis Mada Faithful Jamie V 't Meijelicht 1
2000-11-18 Poolstead Parmesan SE U(U)CH Kroppsmarkens Ester Design 4 4
2000-11-15 NO JCH SE JCH Nidaros Tinker Nidaros Murphy 4 4
2000-11-15 Poolstead Parmesan Applejack's Sweet Kentucky Rose 1
2000-11-13 Heavy Loader's Poole Possition Chunal Pollyanna 1 2
2000-11-12 Dipper's Aquarelle SE U(U)CH Dipper's Flashlight 1 5
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2000-11-11 SE VCH SE UCH Trendmaker's The Moose Is Loose SE VCH Bellsize Last Gold 2 1 1 6
2000-11-10 Othamcourt Irish Malt Tranåsens Black Darling 3 3
2000-11-08 Skärvenäset's Herse Fahle Berntssons Nic-O-Teen 1 1 2 1
2000-11-07 SE V-91 NORD UCH Guideline's Copyright Bumpkin's Moonlight Passion 5 2 3
2000-11-06 Ernevale Wish Capella 1 4
2000-11-06 HS 9954 Amse Törnåkras Magic Lantern 3 6
2000-11-03 SE UCH Carpenny Rusty Kamrats Ingmos Auxey-Duresses 3 4
2000-11-02 SE UCH Cassatas Quickly Qvintus Birdland Yen 2 1
2000-11-02 Sulleyshill Greg Glenbriar Coffe of Like'im 5 4
2000-11-02 SE U(U)CH New Wawe's Local Hero Minnows Winter Sun 4 1
2000-11-01 HS 9930 Vicko HS 9128 Rolla 2 1 2 1
2000-10-31 SE V-91 NORD UCH Guideline's Copyright Boldwind's Good Feeling 1 1
2000-10-31 US CH Ruthless'blazing Brentley Donalbain Sea Breeze 1
2000-10-30 SE UCH DK UCH Tossop's Dandy Tossop's Billet-Doux 4 2
2000-10-29 SE U(U)CH Fieldvalley's Giovanni Lougin Linnet 1 1
2000-10-26 EUW-97 DE CH NL CH Mallorn's Topgallant Goody-Goody's Lady Jane 3 5
2000-10-25 Brandlesholme Burkes Law Heavy Loader's Faithful Friend 5 5
2000-10-25 NO UCH Mementos Miller Licithas Beatrix 1
2000-10-24 Bubbling Just Sailing Bubbling Manon 2
2000-10-23 Vallösas Zack Thana 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2000-10-21 SE VCH Colas Anton Sarapis Starlet 5 1
2000-10-21 Eaglebess Madness Cha's Nini Lita 1 2 1 3
2000-10-20 SE UCH Brantastigs Utz SE VCH Cassatas Quite Qandela 1 2
2000-10-18 Dolou's King Starlet Lapwing's Wagtail 1 5
2000-10-18 NORD UCH INT UCH GB CH Carpenny Walpole FI UCH Bubbling Me-Oh-My 1
2000-10-17 HS 9930 Vicko HS 9837 Tixi 6 1
2000-10-17 Brandlesholme Burkes Law In Born's Blue Flame 4 2
2000-10-14 Dickendall Davaron No Exit Forester's House Cheyenne 1
2000-10-13 HS 9930 Vicko HS 9952 Victoria Vicki 1 2 1
2000-10-12 Cresendos Rune Resår Cresendos Maja Gräddvåffla 1
2000-10-10 SE U(U)CH Cambremer Wellington Ca'krist Fair and Square 3 3 1
2000-10-10 LPI SE JCH Capandus Still Got The Blues SE VCH Kullaholm's Edda 2 1 1 1
2000-10-09 HS 8420 Nixe HS 9971 Aida 1 4 2
2000-10-09 FI V-98 SE V-98 EE CH FI UCH Tawastway's Fooling Around SE UCH FI UCH INT UCH Strongline's Knock On Wood 1
2000-10-07 Billowhiz Tribal Amber Sirmakan Rondino
2000-10-05 SE VCH SE U(U)CH Mocca Made's Birk SE VCH Ladie Princess Deer Davida 3
2000-10-03 SE UCH Minnows Hector Cherokee 2 2 2
2000-10-02 Othamcourt Irish Malt Applejack's Tennessee Waltz 1 3 4 1
2000-10-02imp GB CH Cambremer Tom Cobbley of Charway GB SHCH Frostfire Dawn Chorus at Abbeystead 1
2000-09-30 SE UCH FI UCH Strongline's Eternal Flame FI UCH Mailiksen Lumikki 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2000-09-29 SE VCH Airotkivs Power Play Sindy 1 2
2000-09-29 Rodarbal Bruna Nadjas Pangen Rodarbal Myrans Gilda 1 1
2000-09-29 Pathehead Jack Mawmill Shadow
2000-09-26 Pawswill Eagle SE VCH Tjäderskogens Alabama 2 1 1 2
2000-09-23 NORD V-99 NL CH Trendmaker's Tycoon SE VCH SE U(U)CH Älvgårdens L'invite 1 4
2000-09-22 EUW-97 DE CH NL CH Mallorn's Topgallant Hjorttorp's Brown Julia 2 5
2000-09-22 FI UCH Mallorn's Shenandigan FI UCH Boothgate Miz Showbusiness 1
2000-09-21 FI V-98 SE V-98 EE CH FI UCH Tawastway's Fooling Around FI UCH Strongline's Jolly Known 1
2000-09-20 Rodarbal Rubins Pedler Durtregs Karla 1 5 2
2000-09-18imp Rocheby Old Smokey Waterbrook Morning Breeze 1
2000-09-16 SE U(U)CH Gallybob Eric Highjump's Wine and Dine 1 1 2
2000-09-16imp Jayncourt Star-Striker Lenches Graceful of Richbourne 1
2000-09-15 Abbotsleigh Hedgefire Rosebird Bourbon Queen Rose 5 2
2000-09-15 Tweedledum Brookland Savoy NO UCH Mementos Lafayette 1 1 1
2000-09-13 Musical's South Pacific Modus Vivendis Small Miracle 4 3
2000-09-11 SE VCH SE U(U)CH Sheenaron Merry Soul Mate SE VCH Dipper's Birdie Nam Nam 1 4 3 1
2000-09-10 EUW-97 DE CH NL CH Mallorn's Topgallant Bobdog's Fancy Free 1 2
2000-09-10 SE VCH LPI NORD JCH Moorman's Arcturus NO JCH SE JCH Huntrets Nysa-Nysa 3 2
2000-09-10 HS 9946 Ving HS 9082 Pasti 2 2 2
2000-09-07 SE UCH DK UCH Melicmark Watch My Moves Creme-Fraiche Castello 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2000-09-06 Brandlesholme Burkes Law Heavy Loader's Dont Kiss Frogs 4 5
2000-09-06 SE U(U)CH Cambremer Wellington Waterdog's Dream of Spring 4 2
2000-09-05 Gentle Gilbert's Return to Sender Kamrats Karolina-K 4 2 1
2000-09-04 SE VCH Foulby Neptune Balnova Kristmas Joy 2 2
2000-09-03 Lebaz Magic Prince Minnows Painted Black 1 5
2000-09-02 TJH Transångens Get to Blows TJH Transångens Kiss Me Quick 3
2000-09-02imp NORD UCH INT UCH GB CH Carpenny Walpole NO UCH Burning Bright at Carpenny 1
2000-08-31 SE JCH Searover Singel-Skye Stargames Blackopretty 4 6
2000-08-29 NO UCH Rocksteady On The Rocks Rocksteady Crash Boom Bang 2 3
2000-08-28 Minnows Toy Time Brantastigs Kitty 3 6
2000-08-26 EUW-97 DE CH NL CH Mallorn's Topgallant Goody-Goody's Call Girl 2 1
2000-08-26 SE UCH DK UCH Tossop's Dandy Belinda 2 1
2000-08-26imp GB SHCH Rocheby Whisky Mac Cornlands Dusty Star 1 1
2000-08-24 HS 9288 Rasso HS 9699 Seffy 1 3
2000-08-23 MoPiVi's Barkin at The Moon Silverstjärnans Jaboney 4 3
2000-08-22 EE CH FI UCH INT UCH Bubbling Churchill Grumbling Gimmick 1
2000-08-22 DK UCH Faksemose's Tjalfe DK UCH Palcon's Flying Madonna 1
2000-08-21 SE UCH DK UCH Cassatas Alladin Aces Willows Olivia 1 5
2000-08-19 HS 8420 Nixe HS 9941 Vippa 1
2000-08-18 BE&LU CH FR JCH INT UCH CH UCH FR CH Carromer's Charlie Chalk NO UCH Trenow Morag 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2000-08-16 SE VCH SE&FI JCH FI VCH SE&FI UCH INT UCH Älvgårdens Le Cardinal NORD VCH Colas Ebba 4 5
2000-08-14 Berntssons Forever Pride Berntssons Lean Lemon Twist 3 2 1
2000-08-13 VDH CH INT UCH DE CH Warringah's Cobb Sea-Birds Calendar Girl 1
2000-08-13 VDH CH INT UCH DE CH Warringah's Cobb Sea-Birds Calender Girl 3
2000-08-13 Saknas Saknas
2000-08-12 VDH CH INT UCH DE CH Warringah's Cobb Sea-Birds Calendar Girl 1
2000-08-12 Dickendall Davaron No Exit SE U(U)CH Applejack's Billie Holiday 3 1 3 1
2000-08-09 SE V-91 NORD UCH Guideline's Copyright NORD UCH INT UCH Deras Miss Mah-Jong 1 1 2 2
2000-08-08 SE UCH INT UCH Gentle Gilbert's Wavedancer Rocksteady Reincarnation 4 1 1
2000-08-08 SE U(U)CH Rocheby North Light SE U(U)CH Khamse's Odds-On Bet 2 2
2000-08-08 SE U(U)CH Rocheby North Light SE UCH Modus Vivendis Lily of The Valley 2 3
2000-08-08 Rocheby Checkmate SE VCH NO VCH Mambrinos Freedom 1
2000-08-06 Attikonak What The Heck Guideline Guideline's Cat Nap 2 4 1
2000-08-06 GB CH Cambremer Tom Cobbley of Charway Charway Ballylace 1
2000-08-03imp NORD UCH INT UCH GB CH Carpenny Walpole GB SHCH Birchbrook Victoria Plum 1
2000-08-01 BY CH C.I.B. FI UCH RU CH Gallybob Quiggley Bubbling Maya 1
2000-07-28 Macita's Isaac Newton Cillafors Need I Say More 3 2
2000-07-26 NORD JCH Nidaros Julius SE JCH Nidaros Black Out 4 4
2000-07-25 SE VCH SE U(U)CH Mocca Made's Birk Kamrats Moster-M 4 4 1
2000-07-25 SE UCH Cassatas Quickly Qvintus Benjo's Brown Funny Pepsi 2 1 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2000-07-24 NORD V-99 NL CH Trendmaker's Tycoon FI UCH Mailiksen All My Loving
2000-07-22 Brandlesholme Burkes Law Musical's Glamourus Night 2 6
2000-07-20 Dusky Dipper of Downfarm Karoly 4 4
2000-07-20 SE UCH FI UCH Trendmaker's Tropical Heat Eyecatching Kirin 1
2000-07-18 Cillafors Silence Is Golden Cillafors Nothing Compares 3 3
2000-07-18 DK UCH Dry Creek Den-Mark Spring Fever's Magic-Eyes 2 1
2000-07-15 Swinbrook Caddy SE VCH NORD JCH Fräsch & Sund Koffi 4 1
2000-07-15 SE VCH Airotkivs Power Play Adore's Eliza Scott 1
2000-07-14 Searover O'brian SE JCH Fieldcourt Quill 4 1 2 2
2000-07-13imp Brechin Boy Ferryden Heather 1
2000-07-11 Bow-Wow Country Song's Bag Lady 4 2
2000-07-09 Macita's Du Champ Toyette-Björka 3 4
2000-07-09imp GB FTCH Endacott Stoer of Quabrook Paddyfern Strecote 1
2000-07-08 SE U(U)CH Gallybob Eric SE U(U)CH Smart Fellow's Speak For It Self 3 1
2000-07-06 SE UCH Carpenny Rusty Kamrats Kamrats Lorry-L 1 5
2000-07-03 Winnie's Copied to Match Daims Glittering Pearl 3 2
2000-07-01 SE JCH Searover Singel-Skye Twigg's High Fi 4 2
2000-07-01 Donalbain The Ritz Dolou's Busy Black Lady 1 3 1
2000-07-01 Ernevale Wish Nidaros Tide 4 4
2000-06-26 Kroppsmarkens Snoop Doggy Dogg Dee-Fair Heartbreaking Expression 2 3 2 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2000-06-26 Dyra's Boss Mandylike's Pretty Pride 1 2
2000-06-26 Sarapis Starlight Rodarbal Fridas Sarapis Eva 4 2 1 1
2000-06-25 SE U(U)CH Gallybob Eric Guideline's Mexx 2 1
2000-06-25 SE JCH Manymills Hornet SE UCH Kullaholm's Mårran 3 2 1 2
2000-06-23 Swinbrook Caddy SE JCH Searover Forever 6 3
2000-06-22 SE BCH Caccia Tico-Tico HS 9752 Tocki 1 1 3 2
2000-06-21 Fieldcourt Dancing Pioneer Millpowers Scarlet Ibis 2 2
2000-06-21 Fieldcourt Dancing Pioneer Classical Swe-Dane Samba 5 1
2000-06-20 Odåga's Målle TJH Clown's Dancing Queen 4 2
2000-06-20 Rodarbal Rubins Pedler SE VCH Gyllene Horden's Izabella 1 2 2
2000-06-20 Roekull Tarok Vallösas Louise 2 3
2000-06-19 Mandamay Caretaker Annual's Summer Dream 1 1 1
2000-06-19 Donalbain The Ritz Bobdog's Dancing Darleen 1 1
2000-06-16 NORD V-99 NL CH Trendmaker's Tycoon SE U(U)CH Trendmaker's Magic Moment 3
2000-06-15 SE JCH Drumburns Sog Aya 3 1
2000-06-14 Rodarbal Bruna Nadjas Pangen Rodarbal Fridas Fanni 1 5
2000-06-14 SE U(U)CH Cambremer Wellington Labruzz Mellow Yellow 3 1 3 3
2000-06-14 NORD UCH Tjotte's Brown Bubble No Trouble Bobdog's High Art 3 1
2000-06-13 SE U(U)CH Cambremer Wellington Waterdog's Dream of Summer 3 2
2000-06-13 SE V-91 NORD UCH Guideline's Copyright DK UCH Simanden Woodchuck 1 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2000-06-11 Dickendall Davaron No Exit SE V-00 SE U(U)CH Country Look's Flame of Manhattan 1 1
2000-06-11 SE U(U)CH New Wawe's Local Hero Bumpkin's Delightful and Loving 2 2
2000-06-10 Gentle Gilbert's Benjamin Heavy Loader's Flamingo Feather 2
2000-06-10 NO UCH Sotrella's Jacob NO UCH Eyecatching Klarah 1
2000-06-08 Rainstone Lakrits SE VCH Jakttunet's Feliza 2 4
2000-06-08 Dolou's King Starlet Ritou's Donna Elvira 3 2
2000-06-07 HS 9942 Valle HS 9329 Rammi 1 1 1 1
2000-06-07 Sulleyshill Greg Minnows My Treat 2
2000-06-06 Rainstone Lakrits Myrthagens Thera 1 1
2000-06-05 Snaps-Af-Klef Donna 7 3
2000-06-02 Winnie's Copied to Match Bumpkin's Delightful Amber 2 6
2000-06-02 Cha's Brune Nidar Garrys Carina 1
2000-06-01 NO JCH SE JCH Nidaros Dancing Dan LPII Rodarbal Bells Blåögda Bodil 1
2000-05-31 SE VCH NORD JCH Searover O'dudley Grottbjörnens Cassiopeija 5 3
2000-05-31 Ernevale Wish Blue Scania Hera 3 7
2000-05-30 SE U(U)CH New Wawe's Local Hero Tealas Diva at Brigburn 4 3
2000-05-29 Sulleyshill Greg Månstorps Anemone 1 2 3 1
2000-05-29 GB CH Cambremer Tom Cobbley of Charway Novacroft Madeleine 2 2
2000-05-28 Boothgates Nautical Bouy LPI O'Sofinas Big Bertha 4 3
2000-05-28 SE U(U)CH Gallybob Eric Highjump's Alltime-High 1 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2000-05-27 HS 9942 Valle Roekull Cayo 1
2000-05-27 Heavy Loader's Poole Possition Tjotte's Play Me Right 3 5
2000-05-24 SE U(U)CH Wishwood Marshman Berntssons Jojoba 5
2000-05-24 SE UCH INT UCH Gentle Gilbert's Wavedancer Highstones Amazing Lady 3 2 1
2000-05-23 Minnows Toy Time Volvov's Nicolina 2 1
2000-05-22 Dickendall Davaron No Exit SE VCH Robocop's Charming Nala 1 1 1 2
2000-05-22 Brackenbank Quartz SE JCH Skyfly's Flame 5 4
2000-05-21 SE U(U)CH Cindys Hit The Newsline Something New's Short-Notice 4 4
2000-05-21 Duetts Chic Casanova Nicelabs Chocolate Twist 1 3 1
2000-05-20 Nero Adore's Eloise Scott 3 2 3 2
2000-05-20 GB FTCH Trooper Tam of Lochmuir LPI NO JCH SE JCH Chip N' Croft Alessia-Blue 5 4
2000-05-20 SE VCH SE U(U)CH Sheenaron Merry Soul Mate Tultan's Nina 3 4
2000-05-19 Dickendall Davaron No Exit Ambra Labradors Vom Bedhard 2 1 1 2
2000-05-19 Boothgates Nautical Bouy Bobdog's Hot Chocolate 3 4
2000-05-18 Rainstone Rollo Sunline 3 1 2
2000-05-18 Cassatas United Ugh-Ugh Transångens Moon Feather 6 1
2000-05-17 Bobdog's Black Banner Boulders Give A Dime 1
2000-05-17 Sandringham Bluff Tenko Carmen 1 3
2000-05-17 Torbjörnahults Goliat Havhult Carita 2 5
2000-05-16 SE U(U)CH New Wawe's Local Hero Tossop's Bon-Fire 5 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2000-05-15 SE JCH Moorman's Dundee Stensäter Coffee 3 3
2000-05-15 SE JCH Manymills Hornet Fräsch & Sund Nanna 4 6
2000-05-15 SE U(U)CH Fieldvalley's Giovanni Applejack's Sweet Dakota Grapewine 1
2000-05-14 Brackenbank Quartz Like'ims Utopia 1 1
2000-05-14imp GB FTCH Lettermore Trout GB FTCH Stormwatch Spider of Tasco 1 1
2000-05-12 Dusky Dipper of Downfarm Minnows Sprite 5 4
2000-05-11 Gunsmith Elmer Gantry Labpowers Silvia 4 6
2000-05-09 Pollbear Rockpool SE JCH Lill Huldas Bothilda 4 2 1 1
2000-05-08 Beech Brook Nick Searover Funny Girl 2 5
2000-05-08 Fieldcourt Dancing Pioneer Sarapis Lotta Bus 3 4 1
2000-05-08 SE JCH Manymills Hornet Fieldcourt Quiff 4 1 1
2000-05-08 Rodarbal Bruna Nadjas Pangen Rodarbal Skorpans Kakan 1 1 2
2000-05-06 Kamrats Mosse-M Ebolina's Nalle-Maja 5 2
2000-05-06imp GB FTCH Carolhill Crusader of Brocklebank Pathehead Dill of Drakeshead 1
2000-05-05imp Cha's Nicko Olai Cha's Baroness Lottie 1
2000-05-04 Fieldcourt Dancing Pioneer Agapanthus Brighteye 2 2 1
2000-05-04imp GB FTCH Millbuies Magnum of Drakeshead Rigangower Amy of Drakeshead 1
2000-05-01 Othamcourt Irish Malt Tranåsens Black Darling 4 3
2000-05-01 Master of Chocolate Du Taillis Mada KBH V-00 NO V-00 SE UCH DK UCH VDH CH INT UCH O'Sofinas Quite As Nice 1 1 2
2000-05-01 SE V-91 NORD UCH Guideline's Copyright SE VCH LPI Labbegården's Umantra Fairline 3 2 1 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2000-05-01 Loresho Twinjet Plankebyn's Afrodite 1
2000-05-01imp Master of Chocolate Du Taillis Mada KBH V-00 KBH V-03 SE UCH DK UCH VDH CH INT UCH O'Sofinas Quite As Nice 1 1
2000-04-30 SE UCH Smart Fellow's Frame By Frame Rocksteady Respect 2
2000-04-30 SE VCH SE U(U)CH Macita's Emile Ford Mocca Made's Amazing-Grace 2 6
2000-04-29 Othamcourt Irish Malt Tranåsens Lovely Miss Clawdy 4 2 3
2000-04-28 Jiima's Dirty Dancer SE LCH Bonnie 1 4 2
2000-04-27 Felix SE JCH Skyfly's Ticki 3 2 5 1
2000-04-26 Annual's On The Rocks Mementos Impromtu 1 1
2000-04-25 Fieldcourt Quiz SE JCH Rainstone Peach 3 1 3
2000-04-25imp NL CH Fairywood's Napoleon Fairywood's Kiki 1
2000-04-24 SE UCH Cassatas Quickly Qvintus Cassatas Tall Toblerone 1 1 1 2 1
2000-04-23 Fieldvalley's Fabianco Dipper's ApÚritif 4 4
2000-04-23 Minnows Toy Time Brantastigs Unni 2 1
2000-04-23 DK BRCH DK JCH Dyra's Trip SE JCH Mandylike's Just Jollity 2 1 2 1
2000-04-23 Loresho Twinjet Amfibiens Iduna Fortuna 3 2
2000-04-23 SE V-91 NORD UCH Guideline's Copyright Eatons Victoria Cross 2 1 3 1
2000-04-22 Loresho Twinjet Willows Caramel 4 3
2000-04-22 Brackenbank Quartz Like'ims Amber 4 1 1
2000-04-22 NO V-00 SE U(U)CH NO UCH Mambrinos Hjalmar Mambrinos Freestyle 1
2000-04-21 Swinbrook Caddy NO JCH SE JCH Mandylike's Jetty Jellybean 4 4
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2000-04-20 Tingberget's Frej Mocca Made's Bianca 1 2 3 1
2000-04-19 NORD V-99 NL CH Trendmaker's Tycoon Nightshadow's Born to Be Happy 4 4
2000-04-17 Kamrats Mosse-M Kamrats Tindra-T 4 6
2000-04-17 SE U(U)CH Annual's On Guard SE U(U)CH Ingmos Chivite 1
2000-04-16 Guideline's Two Button Cuff Elmshorn Criss Cross 1
2000-04-16 Fieldcourt Quiz SE VCH Kullaholm's Lady Kluck 1 2 3
2000-04-15 NL CH Fairywood's Napoleon SE U(U)CH NO UCH Imp's Strictly Business 2 1
2000-04-14 SE UCH FI UCH Trendmaker's Tropical Heat Sokaris N-Ice-Surprise 1 2
2000-04-14 Searover O'brian Bjälken's Carina 2 2 3 2
2000-04-14 Mandamay Caretaker Nightshadow's Born to Be Loved 2 2 3
2000-04-12 SE U(U)CH Carpenny Hurricane High Praise's Wild Pride 2 1 1
2000-04-12 Taliskers Drummer De Rayhs Elin 1
2000-04-12imp NO V-00 SE U(U)CH NO UCH Mambrinos Hjalmar Sambatra's Farah Diba Pangro 1 1
2000-04-11 FI UCH Mallorn's Shenandigan NO UCH Tjotte's Showsteady 3 3
2000-04-11 Roekull Tarok Sus Scrofa's Minella 7 3
2000-04-10 Fairchilds Urban SE VCH Imp's Pay The Bill 5 4
2000-04-09 Dusky Dipper of Downfarm Labbegården's Zenobia 4 4
2000-04-07 FI UCH Loresho Ozzie Bobdog's Queen of Blue Mountains 3 2 1 1
2000-04-07 Break-Dancer Ormrot's Binella 1
2000-04-07 Follybreeze Harvest Alcestes Fiona 2 7
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2000-04-06 Zorro Timmervikens Rina 5 3
2000-04-06 Sulleyshill Greg SE JCH Moorman's Amalthea 1 6
2000-04-05 VDH CH INT UCH DE CH Warringah's Cobb Cadonau's Eartha Kitt 1 1
2000-04-05 Bobdog's Forty Winks Sadelmakartorps Julia 3 2 1 2
2000-04-05 Verbascum Nigrum Cakile Twigg's Exceed 3 2 2
2000-04-02 Boothgates Nautical Bouy Bobdog's Day Dreamer 2 1 8
2000-04-01 English Fin Searover Aretha Franklin 1 2 4
2000-04-01 Mandamay Caretaker Annual's Fashion Girl 2 1 1
2000-04-01 GB FTCH Trooper Tam of Lochmuir FI JCH SE JCH Willowyck Aloe 1
2000-03-31 SE U(U)CH Wishwood Marshman Brown and Blackstars Jane Tootsie 4 5
2000-03-30 Tweedledum Brookland Savoy Tweedledum Mascara 1
2000-03-30 Ernevale Wish SE VCH LPII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Noble Nigella 4 4
2000-03-30 Bobdog's Forty Winks Benliz Lovey Lacey 1 4 3
2000-03-30 Dickendall Davaron No Exit Country Song's Tennessee Waltz 1
2000-03-30 LPI Labruzz Marion's Milos Fairchilds Rossie 2 5
2000-03-29 Rocksteady By Night Clown's Nobless 2 1 2 4
2000-03-29 NORD UCH Tjotte's Brown Bubble No Trouble SE VCH Bökardalens Enya 1 2 4 1
2000-03-29 Lille Udstrup's Ugly Star Laboreiro's Fancy Francesca 1
2000-03-28 Mandamay Caretaker SE U(U)CH Törnåkras Mamselle Mimiom 3
2000-03-28 SE UCH Minnows Hector Minnows Clara 1 7
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2000-03-27 SE UCH Minnows Hector Minnows Little River 2
2000-03-27 Rocksteady By Night Clown's Judy 1 1 3
2000-03-27 Cha's Orri Orient NO VCH Cha's Sara Sofie 1 1
2000-03-24 US CH Janrod's Grizzly Bear NORD VCH Colas Tara 2 2
2000-03-23 Mandamay Caretaker Guideline's Selfmade 2 2
2000-03-23 Odåga's Målle Waterlover Alma 2 2 1 3
2000-03-23imp DK JCH NORD JCH Skovager's Amacing Miguel Roydale Littlemill 1
2000-03-22 Rainstone Lakrits Rodarbal Hildas Lisa 2 5 1
2000-03-22 SE VCH Capandus You're Still My Man Highstones Amazing Grace 3 2 2
2000-03-22 Brackenbank Quartz SE VCH Near Me's Cute 2 1 6
2000-03-21 SE VCH NO JCH SE LCH SE JCH Cresendos Mox Morot LPI LPII Tonights Tjorven 2 4 3
2000-03-20 Fieldvalley's Fabianco Winnie's Copy It Right 4
2000-03-20 NO UCH Rocksteady On The Rocks TJH Wimsey's Obsession 1 1 1
2000-03-18 Dolou's King Starlet Lapwing's Linnet 5
2000-03-17 Othamcourt Irish Malt Göingegraniten's Ariadne 1
2000-03-16 Lamborghini's Drive and Style Lamborghini's Ellinor Labb Me Go' 1 2
2000-03-15 SE V-91 NORD UCH Guideline's Copyright Sea-Birds Zweet Little Lollipop 2 4
2000-03-15 SE UCH DK UCH Lundemarken's Thor Gainwill Lou Sara Bernard 1
2000-03-14 SE U(U)CH Cindys Hit The Newsline Pikette Caprice 2 1 2
2000-03-14 Bobdog's Forty Winks Transångens Nice and Noble 1 1 2 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2000-03-13 Rocheby Checkmate Cha's Nancy Nell 1
2000-03-13imp Manymills Heron Manymills Penny 1
2000-03-12 Follybreeze Harvest NORD JCH Rockdove's Black Velvet 1 4
2000-03-12 Brackenbank Quartz Searover Danish Design 2 1 2
2000-03-11 SE UCH Minnows Hector Intagans Wilma 1 2 2 1
2000-03-11 NORD UCH INT UCH Trendmaker's Mugwump O'Sofinas Sweet Mystery 3 2
2000-03-11 Brackenbank Quartz Like'ims Stephanie 1 1
2000-03-11 SE U(U)CH New Wawe's Local Hero Courtbarns Blue Moon Over Balnova 3 1
2000-03-11imp Willowyck Yellowhammer Saxaphone Inca 1
2000-03-10 High Praise's Wild Spice Cindys Gold Pi 2 2
2000-03-10 SE VCH SE U(U)CH Macita's Emile Ford SE VCH Aroscas Joy For Tomorrow 5 3
2000-03-09 Winnie's Copied to Match Waterdog's Honeysuckle 1 3 3 2
2000-03-09 NORD UCH INT UCH Trendmaker's Mugwump O'Sofinas Just in Time 6 5
2000-03-09 SE UCH Brantastigs Utz Cassatas Quiet Qaritha 3 1 2
2000-03-09 Fieldcourt Dancing Pioneer Guns Choice Nimble Damsel 5 3
2000-03-09 Myrthagens Mikeno Transångens Indian Feather 2 1 1
2000-03-09 DK JCH DK BCH Hesselholt Tobie SE JCH Rowanglen Mist 6 2
2000-03-09 FI UCH Loresho Ozzie Cha's Mocca Veolur 1
2000-03-08 NORD V-99 NL CH Trendmaker's Tycoon Lidmarken's Minelli 2 4
2000-03-08 NO JCH SE JCH Rainstone Indigo Sarapis Silvia 2 2 1 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2000-03-07 Crosbyrose Solo Vallösas Zilla 2 1 2
2000-03-07 Trendmaker's Nice and Noble Sea-Birds The Witch Is Back 3 1 1 1
2000-03-06 Garendon Hawk Moorman's Filaree 3 3
2000-03-06 SE VCH SE&FI JCH FI VCH SE&FI UCH INT UCH Älvgårdens Le Cardinal SE UCH Älvgårdens Rotari Brut 5 5
2000-03-06 SE UCH Minnows Hector Faidra 1 1
2000-03-06 NL CH Rocheby Royal Marine Withara's Brodirs Virtoes Sunshine 1
2000-03-05 SE VCH SE UCH Trendmaker's The Moose Is Loose Modus Vivendis Really Delicious 3 2 1 1
2000-03-03 Fieldcourt Dancing Pioneer NORD JCH Searover Fancy Fascination 3 2 3 1
2000-03-01 SE UCH Älvgårdens Louis Martini SE VCH Älvgårdens Tia Maria 1 4
2000-02-29 Lougin Lennox Kamrats SE VCH Trollmors Ambra 6 5
2000-02-27 Sulleyshill Greg Häråsens Hedda 2 1 1 2
2000-02-25 Mandamay Caretaker Bjevas Jazza 2 1
2000-02-24 NO V-00 SE U(U)CH NO UCH Mambrinos Hjalmar Diver's Coral Reef 1 1 2 2 2 1
2000-02-24 SE U(U)CH Rocheby North Light Silverstjärnans Fantastic Girl 5 3 2
2000-02-24 SE VCH NO V-99 SE U(U)CH NO UCH Mambrinos 4 Wheel Drive SE U(U)CH NO UCH Mambrinos Gertie 1
2000-02-23 Winnie's Copied to Match Khamse's Nappy Black 4 2 3
2000-02-22imp Sandylands Game Shot at Linjor Linjor Miss Muffet of Rooklane 1
2000-02-21 Brackenbank Quartz Spik-Lasses Lime of Like'im 2 5
2000-02-21 Shadowbrae Storm SE JCH Moorman's Canneloni 4 2
2000-02-21 Cassatas United Ugh-Ugh Zaida 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2000-02-21 Tingberget's Frej Cillafors Skateboard Sue 3 7
2000-02-20 Millers Square Hurricane Jack Spikey 1
2000-02-19 SE U(U)CH NO UCH Mambrinos Harvey NORD UCH Tjotte's Babysitters Nightmare 3 2 3 1
2000-02-17 Trendmaker's On The Move Boldwind's Eternal Flame 3 3
2000-02-17 Bobdog's Uno The Bruno SE VCH Kafati's Lady of The House 2 1 2 1
2000-02-17 LE-Cop's Abu By Disney Rainstone Kola 5 3
2000-02-16 Ask HS 9898 Vinni 2 2
2000-02-15 SE V-91 NORD UCH Guideline's Copyright TJH Country Song's Xtra Cover 3 2 1
2000-02-15 High Praise's Wild Spice Silverstjärnans Good Luck Charm 5 1
2000-02-14 NO JCH SE JCH Rainstone Indigo Esparsett's Deschampsia Caespitosa 3 2
2000-02-14 SE VCH SE U(U)CH NO VCH NO UCH Licithas Tempo Theo Crosswood Courtesy-Queen 2 4 1
2000-02-12 Follybreeze Harvest Islander's Sioux 4 4
2000-02-12 Winnie's Copied to Match Heavy Loader's Deep in My Heart 1 3 3
2000-02-11imp SE V-97 FI UCH INT UCH Palabras Blue Bayo FI UCH INT UCH Strongline's Ever Known 1
2000-02-11 SE U(U)CH Fieldvalley's Giovanni Bubastis' Gullpuhdra 8 2 1
2000-02-11 Mandamay Caretaker Fairybells Morning Star 1 1 1 1
2000-02-11 Duggas Birk Knallhatten's Pons-Winnecke 3 5
2000-02-11 Rosebird Golden Rapture Rose Rosebird Bourbon Queen Rose 3 2 4 3
2000-02-11 NORD JCH Middlegate Tinker SE JCH Sköra's Black Beauty 5 1
2000-02-10 Brackenbank Quartz SE JCH Moorman's Carambola 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2000-02-10 Kenue Oak Ella 4 2
2000-02-09 SE BCH Caccia Tico-Tico HS 8879 Passa 4 1
2000-02-09 Drakeshead Velox SE JCH Moorman's Chutney 5 4
2000-02-09 Brackenbank Quartz SE JCH Moorman's Cajun 6 3
2000-02-09 FI UCH Loresho Ozzie SE UCH DK UCH O'Sofinas Pride and Joy 1 2 2 3
2000-02-06 SE UCH Brantastigs Utz Brantastigs Kitty 3 3
2000-02-06 Thornbreaker's Postman's Knock Willows Anna Karenina 3 4
2000-02-05 SE VCH SE UCH Trendmaker's The Moose Is Loose Hut's Elma 3 1 1 4
2000-02-05 SE BCH Caccia Tico-Tico HS 9829 Tara 2 6
2000-02-05 Imp's Magnum Imp's Just in Time 1 4 4
2000-02-04 Brackenbank Quartz Cindy 5 2
2000-02-03 TJH Pärlkustens Fido Pärlkustens Freja 3 1 3 2
2000-02-02 NO V-00 SE U(U)CH NO UCH Mambrinos Hjalmar Tjotte's Friendly Face 1
2000-02-02 Country Look's Famous Grouse Country Look's Dream On Charamar 3 3
2000-02-01 SE UCH Minnows Hector Afrodite 2 3 2 2
2000-02-01 TJH Pärlkustens Fido Like'ims Aida 1
2000-01-31 SE U(U)CH Cindys Hit The Newsline Dipper's Bestseller 1 1 1
2000-01-31 SE U(U)CH NO UCH Klungerhaugen's Karl Johan Applejack's Tennessee Waltz 1 1 4 1
2000-01-30 Rainstone Basket SE VCH Gryningens Dicta 1 1 1 1
2000-01-30 NO UCH Cha's Pegasus Svegro's Pillow Talke 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2000-01-28 Cassatas United Ugh-Ugh Kullens Botilda 3 5
2000-01-26 Kroppsmarkens Snoop Doggy Dogg Landlabb's Lovely Godiva 2 1 2 3
2000-01-22 Guideline's Two Button Cuff Dipper's Moonlight 4 1 4 1
2000-01-21 SE VCH SE UCH FI UCH INT UCH Briggle's Marble Muffin Trendmaker's Special Guest Star 3 2 1
2000-01-21 SE BCH Caccia Tico-Tico HS 9791 Turid 1 2 3
2000-01-20 DK UCH Bluebell's Black Julius Sea-Birds Your's Forever 2 2
2000-01-20 Imp's Magnum Selmagårdens Signe 3 4 1
2000-01-20 SE UCH Älvgårdens Alexander Chocolate Robust Jersey Girl 2 1 5
2000-01-18 Huntrets Prosit-Nysa Lovis 2
2000-01-16 NO V-97 SE U(U)CH NO UCH Mambrinos Triumph Thornbreaker's Pink Fizz 3 3
2000-01-13 Cassatas United Ugh-Ugh SE VCH Colas Charlotta 3 6
2000-01-13 Imp's Magnum Selmagårdens Sally 5 3
2000-01-11 DK JCH NORD JCH Skovager's Amacing Miguel Airotkivs Miriam Makeba 2 4 1
2000-01-11 Cha's Sivert J-Son Eaglebess Nikolina 4 4
2000-01-08 Rosebird Golden Rapture Rose Rosebird Queen of Roses 3 5
2000-01-06 Drakeshead Velox Proud Peggy Sue 3 1 3
2000-01-05 Boothgates Nautical Bouy Cha's Freya Nugatti 1
2000-01-03 NO JCH SE JCH Nidaros Tinker Ernevale Nora 1 3
2000-01-03 Turibo's Partner Cha's Thina Thale 1
2000-01-02 Lougin Lennox Kamrats Sadelmakartorps Laura 4 4
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2000-01-02 Sulleyshill Greg Iliadens Atalanta 4 2
2000-01-02 Trendmaker's Chocoholic Trendmaker's Too Soon to Panic 2
2000-01-01 Transångens Dixie Kåla Bloody-Mary 2 2 2 1
2000-01-01 NORD V-99 NL CH Trendmaker's Tycoon SE VCH SE UCH NO UCH Örlabbens Karolina 2
2000-01-01 SE UCH Tex-Mex Annual's Scandal Beauty 3 6
2000-01-01 SE U(U)CH Carpenny Hurricane Winnie's Formula Outline 1 3 3


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2019-10-30 / Page updated 30 Oct 2019: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2019-09-18 / Information from the Swedish Kennel Club 18 Sep 2019