Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Registrerade kullar 2001

Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2001-12-31 Skärvenäset's Herse Fahle Berntssons Nic-O-Teen 2 1 6 1
2001-12-31 Sulleyshill Greg Quinline's Betsy 1 3 5
2001-12-31 SE U(U)CH Rocheby North Light Tossop's Dish 4 1 4
2001-12-29 Whillanbeck Tinker NO JCH SE JCH Mandylike's Queen Dream 1 2 2
2001-12-28 SE U(U)CH Min Megas Hokksn Rodarbal Twiggys Ida 3 4
2001-12-28 Othamcourt Irish Malt Applejack's Tennessee Waltz 4 3 2 1
2001-12-28imp Let's Swing Jazz Maihaugen's Wag Tail 1
2001-12-28 Saknas Saknas 1
2001-12-27 Drakeshead Ferdinand SE JCH Moorman's Chutney 7 1
2001-12-26 SE UCH DK UCH NO UCH FI UCH INT UCH Skovfogedens Samson Palcon's Miss Silla 1
2001-12-24 NO V-97 SE U(U)CH NO UCH Mambrinos Triumph Eatons Washerwoman 5 3
2001-12-24 NORD V-02 SE U(U)CH NO UCH Winnie's Madison SE VCH Kullaholm's Edda 5 6
2001-12-23 Heavy Loader's Cloes But No Cigar LPI Kohagens Prussiluskan 2 4 3
2001-12-22 Poolstead Parmesan Attikonak Angels Dont Fly They Walk 4 5
2001-12-22 Cornlands Highlander Sadelmakartorps Laura 4 1 1
2001-12-21 Fieldcourt Dancing Pioneer Tale Primula 4 1 2
2001-12-19 TJH Transångens Get to Blows SE VCH Transångens Tootsy 4 3
2001-12-15 SE U(U)CH Rosanan Also in Sweden NO UCH Foulby Elouise 3 2
2001-12-13 LPI SE JCH Capandus Still Got The Blues SE VCH TJH SE LCH Huset Elliots Sunny 3 3
2001-12-10 Eatons Yale Eagle's Magical Maiden 4 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2001-12-09 HS 10035 Anton HS 9993 Amilla 3 3
2001-12-06 Loresho Twinjet Sea-Birds Effervescent Mist 4 5
2001-12-06 Rodarbal Rubins Pedler Hut's Kaja 2 3
2001-12-05 Sadelmakartorps Othello SE VCH Rondeus Furry Francis 4 1 1 3
2001-12-05 Askrikes Seawolf Sjöbygårdens Cilla Play With Me 5 5
2001-12-05 NL CH Rocheby Royal Marine Willows Carina 1 3
2001-12-05imp SE U(U)CH Annual's On Guard SE U(U)CH NO UCH Mambrinos Heidi 1 2
2001-12-04 Sulleyshill Greg SE VCH Like'ims Zorba 2 5 1 1
2001-12-04 SE U(U)CH New Wawe's Local Hero Älvgårdens Domaine Du Petit Chene 6 3
2001-12-04 Bubbling Picasso Coco Loco's Marshmallow 1
2001-12-01 Pollbear Rockpool SE JCH Jeppens Classic 1
2001-12-01 Gentle Gilbert's Regal of Cassata Rainstone Kola 2 4
2001-11-30 Swinbrook Caddy Roekull Ella 5 4
2001-11-26imp NO UCH Mambrinos Hugo Boss SE VCH NO VCH NO UCH Bergrabben's Askepott 2
2001-11-26imp Sealpin Ronde Tullymoran Maid 1
2001-11-25 SE U(U)CH Heavy Loader's Self Esteem Massgaisten's Solsicka 3 5
2001-11-25 Eatons Yale SE VCH Wimsey's Splendid Isolation 2
2001-11-24 SE U(U)CH Cambremer Wellington DatsrÚges Banana Split 2 2 1 1
2001-11-22 SE UCH DK UCH Tossop's Dandy Applejack's Sweet Samborombom 4
2001-11-22 NORD V-02 SE U(U)CH NO UCH Winnie's Madison O'Sofinas The Magic One 3 1 1 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2001-11-21 Bubbling Picasso SE UCH DK UCH O'Sofinas Pride and Joy 2 6
2001-11-19imp FI JCH Aramis Milla 1
2001-11-18 Odyssey V 't Meijelicht Bobdog's Orchid 3 5
2001-11-18 Kado Brown Hunt's Happy End of Luka 1 2
2001-11-14 Zeus Trendmaker's Poem 3 2
2001-11-14 Dream Designer Depth Charge Attikonak Teardrops On Mama's Note 2 1
2001-11-13 Highstones Bullet The Blue Sky Talita's Wish Me Luck 3 2
2001-11-12 LV CH BY CH RU CH Tweedledum Against All Odds SE UCH FI UCH INT UCH Strongline's Knock On Wood 1
2001-11-11 SE VCH Like'ims Daimler Like'ims Stephanie 3
2001-11-10 SE UCH NO UCH Trendmaker's Team Spirit SE VCH Bökardalens Elfi 3 7
2001-11-09 SE UCH Carpenny Rusty Kamrats Kamrats Lorry-L 2
2001-11-08 Setimo Mandylike's Useful 2 3
2001-11-07 Sulleyshill Greg Airotkivs Miriam Makeba 3 1 1
2001-11-07 Gaily Tail Birk Robust Brown Astra 2 3
2001-11-04 SE VCH Capandus You're Still My Man SE VCH LPI Waterlover Belinda 2 5
2001-11-02 NORD V-02 SE U(U)CH NO UCH Winnie's Madison SE VCH SE U(U)CH Crosswood Touch-Of-Crazy 5 2
2001-11-01 NORD V-02 SE U(U)CH NO UCH Winnie's Madison Dipper's Bestseller 2 2
2001-10-31 Macita's Kapten Zoom SE U(U)CH Macita's Esther Williams 5 4
2001-10-30imp NORD UCH INT UCH GB CH Carpenny Walpole Narjana's Pollyannah 1
2001-10-28 O'Sofinas Chrysler Goody-Goody's Hot Chocolate 3 2 2 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2001-10-28 NORD V-02 SE U(U)CH NO UCH Winnie's Madison Nike 1
2001-10-27 NO UCH Mementos Lambert Guideline's Leaflet 3 4
2001-10-26 NORD UCH INT UCH GB CH Carpenny Walpole Annvivi's Astra Austrått Fashion 1 1 1
2001-10-26 Charlie Cipria 1
2001-10-25 SE VCH Colas Anton Sarapis Starlet 2 3
2001-10-25 Brandlesholme Burkes Law In Born's Blue Flame 4 4
2001-10-22 Abbotsleigh Hedgefire Rosebird Magnolia Rose 1 2
2001-10-22 SE UCH Brantastigs Utz Duckling's X-Bird 3 2 1 2
2001-10-21 SE VCH NORD JCH Searover O'dudley Alcestes Geisha 2 6
2001-10-21 LE-Cop's Abu By Disney FI SPCH Cha's Virginia Lovis 2 4
2001-10-19 Fieldcourt Dancing Pioneer Guns Choice One and Only 7 3
2001-10-18 NO UCH Mambrinos Hugo Boss Tjotte's Moccacake 1
2001-10-17 NORD V-02 SE U(U)CH NO UCH Winnie's Madison Heavy Loader's Dont Kiss Frogs 4 2
2001-10-16 FI JCH SE JCH Fieldcourt Dancing Pirate Folven Emilia 1
2001-10-14 SE U(U)CH Carpenny Hurricane Annual's Fashion Queen 1 1
2001-10-10 Sulleyshill Greg Adore's Eliza Scott 1 2
2001-10-09 Fieldcourt Quiz Näsuddens Ally Mc Beal 3 4
2001-10-07 Palcon's Wise Guy SE VCH Kroppsmarkens Plum Sauce 4 3
2001-10-06 Rocksteady By Night Gentle Gilbert's Extremadura 2
2001-10-04 SE JCH Drumburns Sog Ugerups Maja 3 6
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2001-10-01 SE U(U)CH NO UCH Fairywood's Yffrey Tjotte's Absolute Trendy 3 3
2001-09-27 LV CH BY CH RU CH Tweedledum Against All Odds Mallorn's Fata Morgana 1
2001-09-25 Sulleyshill Greg Iliadens Atalanta 6 6
2001-09-25 Soorploom Jed of Leadburn SE UCH Kullaholm's Mårran 5 1 1 2
2001-09-24 FI V-98 SE V-98 EE CH FI UCH Tawastway's Fooling Around FI UCH Strongline's Jolly Known 1
2001-09-21 NORD UCH INT UCH GB CH Carpenny Walpole Country Song's Tennessee Waltz 4 1
2001-09-20 NO UCH Cha's Pegasus Eaglebess Maxi-Fina 3 2
2001-09-19 Begin's Bless You SE UCH Masterkey's Reserve De La Comtesse 2 2
2001-09-15 Twigg's Just What I Wanted Rövarkulans Timon 3 1
2001-09-15 SE U(U)CH Fieldvalley's Giovanni Glensheen Colorado Columbine 3 1 1
2001-09-14 Lab Treasure's Born to Be Wild Tårnfalke's Tinka 1
2001-09-13 Labb-Hamras Kasper Mens Sana's Scala 1 1
2001-09-13imp Ardmiddle Lad at Flytesway Bealltain Lilly at Flytesway 1
2001-09-12 Benliz Brown Booster Benliz Glamour Gloria 4 7
2001-09-12imp Maplecreek Mclaren Veyatie Driving Miss Daisy 1
2001-09-11 Gentle Gilbert's Return to Sender Fame 2 2 1
2001-09-11 Rodarbal Shibas Zapp Sindynella 1 2
2001-09-11 Country Song's Emergency Brake Cadonau's Eartha Kitt 1
2001-09-08 Rocksteady By Night Gentle Gilbert's Poetry in Motion 4 2
2001-09-08 SE U(U)CH Ceasar Cha's Indiana 3 2 1 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2001-09-07 Heavy Loader's Poole Possition Sea-Birds Zweet Little Lollipop 1
2001-09-06 Rocheby Old Smokey Chunal Barley Wine 5 3
2001-09-06 SE VCH SE U(U)CH Sea-Birds Give Me A Break Tranåsens The Girl I Once Knew 1
2001-09-04imp NORD UCH INT UCH Ingmos Emilio Moro Licithas Tea 2
2001-09-03 NORD UCH INT UCH Ingmos Emilio Moro Highstones Happy Day 1 2 3 1
2001-09-02 SE UCH NO UCH Trendmaker's Team Spirit Aroscas Double Delight 2 7
2001-09-01imp NL CH Rocheby Royal Marine Madoe V.d.romi's Hoeve 1
2001-09-01 Foulby Billy Fisher Cha's Mocca Veolur 1
2001-08-31 SE UCH INT UCH Gentle Gilbert's Wavedancer LE-Cop's Am By Disney 6 3
2001-08-28imp Foulby Billy Fisher Cha's Freya Nugatti 1
2001-08-27 SE VCH SE&FI JCH FI VCH SE&FI UCH INT UCH Älvgårdens Le Cardinal Älvgårdens Cocolada 3 2
2001-08-27 Verbascum Nigrum Cakile Verbascum Nigrum Aira 2 1 2 1
2001-08-27imp AU CH Raymel Image Maker Chanpema Class Act 1
2001-08-23 Rainstone Basket SE VCH Gryningens Dicta 2 2 3 2
2001-08-22 NO UCH Sambatra's Frixenet Älvgårdens Lagunilla 1
2001-08-20 SE UCH INT UCH Gentle Gilbert's Wavedancer Highstones Happy Feeling 5 2 2
2001-08-19 SE JCH Manymills Hornet SE JCH Moorman's Amalthea 2 4
2001-08-18 SE JCH Moorman's Humulus NORD JCH Rockdove's Purple Flame 1
2001-08-18 Rocheby Sailing By Musical's Glamourus Night 3 5
2001-08-18 NORD V-02 SE U(U)CH NO UCH Winnie's Madison SE VCH Trendmaker's Temptress 3 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2001-08-18 SE U(U)CH Cambremer Wellington Willows Anna Karenina 3 2 1
2001-08-15 Dusky Dipper of Downfarm Minnows My Treat 1 2
2001-08-13 SE U(U)CH IS CH Uncletom of Brownbank Cottage Mocca Made's Brunett 2 1 4
2001-08-12 Mattis Ugerups Lowis 3 1
2001-08-12 Accolades Living Memory Tonka Cheslabben Quick Chick 1
2001-08-10 SE BCH Caccia Tico-Tico LPI Funny Circus Panter 4 1 3 1
2001-08-10 Poolstead Parmesan Silverstjärnans Fantastic Girl 1 3 2 1
2001-08-09 Mallorn's Trailblazer Modus Vivendis Valley Pinot Noir 1 4 1
2001-08-07 SE U(U)CH Carpenny Hurricane Dipper's Express Your Self 4 2
2001-08-07 SE U(U)CH Rocheby North Light Willows Olivia 2 1 1 2
2001-08-07imp Cornlands Rockingham of Carpenny NZ CH Jarlshof Royal Flush 1
2001-08-06 Poolstead Parmesan Applejack's Sweet Dakota Grapewine 4 5
2001-08-05 Eatons Yamaha LPI Lorca's Emma 4 4
2001-08-04 Minnows Toy Time Funny-Girl 1 6
2001-08-03 Hawkmoors Webster Carpenny Rustlove 1 1
2001-08-02 SE UCH NO UCH Trendmaker's Team Spirit SE VCH Sångfågelns Kiri 5 3
2001-08-01 SE UCH Cassatas Quickly Qvintus Tjotte's Waltzing Mathilda 2 1 1 3 2 1
2001-07-31 Javelots Local Hero Verbascum Nigrum Bellis 3 1
2001-07-29 Silverstjärnans On The Cool Side MoPiVi's Anne-Nicole 5 3
2001-07-28 Cha's Mocca The Ritz Brunhilda 2 4
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2001-07-28 Ingmos Flichman Ingmos Dona Isabella 7 2
2001-07-26 Musical's Lord of The Dance LPI Musical's Flower Drum Song 1
2001-07-26 SE U(U)CH Cindys Hit The Newsline Tultan's Nina 4 4
2001-07-25 Tjotte's Spaceman Begin's Wichita 4 5
2001-07-25 O'Sofinas Time For Magic Ritou's Donna Elvira 1 4 2
2001-07-21 Musical's Lord of The Dance Boldwind's Golden Hit 4
2001-07-20 SE U(U)CH Heavy Loader's Self Esteem Robust Touch of Class 3 4
2001-07-19 Sarapis Belker Rodarbal Fridas Sarapis Eva 1 2
2001-07-17 Pollbear Rockpool LPII Lassagårdens Geisha 1 2 6
2001-07-17imp LV CH BY CH RU CH Tweedledum Against All Odds Strongline's Easy Known 1
2001-07-17imp DK UCH INT UCH DE CH Coco Loco's Porsche Ålflasker Ejlif Emmy 1
2001-07-14 FI UCH Biggas Mellow Fellow SE VCH FI VCH SE UCH FI UCH Strongline's Heaven Knows 1
2001-07-12 SE JCH Manymills Hornet LPI Agapanthus Shabby Chic 6 2 2
2001-07-12 Strongline's Khaki Thornbreaker's Magnolia 4 3
2001-07-12 FI UCH Strongline's Easy-Going SE VCH EE CH FI UCH INT UCH Buckthorn's Lucky Coin 1
2001-07-10 Tweedledum Brookland Savoy FI UCH Mallorn's Xanadu
2001-07-08 GB SHCH Rocheby Whisky Mac SE VCH Musical's Crazy For You 2 3
2001-07-08 SE U(U)CH Carpenny Hurricane Annual's Fashion Girl 1 1
2001-07-07 SE U(U)CH Annual's On Guard Winnie's Formula Outline 6 3
2001-07-07imp Tormentil News Flash Andjoy 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2001-07-05 NORD UCH INT UCH GB CH Carpenny Walpole KBH V-00 NO V-00 SE UCH DK UCH VDH CH INT UCH O'Sofinas Quite As Nice 2 1 2
2001-07-04 TJH LPI Mylabs Abbe Tjotte's Brown Hot Chocolate 1 3 2
2001-07-03 SE UCH NO UCH Trendmaker's Team Spirit Eyecatching Kirin 4 1
2001-07-02 Sulleyshill Greg Like'ims Utopia 2 2 4
2001-07-02imp GB FTCH Saxaphone Express Saxaphone Flyer of Greenbriar 1
2001-06-29 HS 9954 Amse HS 9752 Tocki 7 1
2001-06-29 Bökardalens Don Corleone Frida 1 3
2001-06-26 Garendon Hawk SE VCH LPI Quinline's Black Beauty 2 2 2 1
2001-06-26 GB CH Cambremer Tom Cobbley of Charway NO UCH Mementos Pavane 2 1
2001-06-22 SE U(U)CH Rocheby North Light Bumpkin's Delightful Amber 5 5
2001-06-20 SE VCH Rosebird Young Cale Josefin 1 2 1 1
2001-06-19 SE U(U)CH Rosanan Also in Sweden Nightshadow's Born to Be Happy 2 2
2001-06-17 Jayncourt Star-Extraodynar Bumpkin's Delightful and Loving 2 1 3
2001-06-16 Rocksteady By Night Proud Jonna 4 5
2001-06-15imp GB FTCH Baildonian Baron of Craighorn Berryhill Bonnie of Stockiemuir 1 1
2001-06-14 KBH V-98 SE UCH DK UCH INT UCH Melicmark Black Moon Rising SE VCH Bökardalens Gloria Estefan 3 4
2001-06-14 GB FTCH Endacott Soames of Riversway Dolbrenin Sian 1
2001-06-13 Sulleyshill Greg Kibowi 4 3
2001-06-08 SE UCH Minnows Hector Sadelmakartorps Laura 3 2 2
2001-06-06 NO V-00 SE U(U)CH NO UCH Mambrinos Hjalmar NO UCH Tjotte's Showsteady 3 1 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2001-06-06imp Berkana Rembrandts Comet Mardas Carmen 1
2001-06-05 SE UCH INT UCH Gentle Gilbert's Wavedancer Clown's Judy 2 1 2
2001-06-04 LV CH BY CH RU CH Tweedledum Against All Odds NO UCH Foulby Elouise 2 6
2001-06-04 Skärvenäset's Farbror Ferdinand Cindy-Return 5 5
2001-06-04 DK JCH NORD JCH Skovager's Amacing Miguel Gilhöj's Smukke Stella 1
2001-06-03 Winnie's Copied to Match Tossop's Bon-Fire 5 4
2001-06-03 Sunbrook's On The Move Sea-Birds Yummy Chocolate Pudding 1
2001-06-02 SE U(U)CH Winnie's Madrigal High Praise's Wild Pride 2 1
2001-06-01 Musical's Lord of The Dance Goody-Goody's My Maxie 2
2001-06-01 Odåga's Målle Waterlover Alma 5 2 3
2001-05-31 Fieldcourt Dancing Pioneer NO JCH SE JCH Twelcots Ada 6 1 3
2001-05-31 SE JCH Searover Singel-Skye Fieldcourt Quiff 1 3
2001-05-28 Gentle Gilbert's Benjamin Lebaz Toy Pearl 1 1
2001-05-28 SE UCH DK UCH Cassatas Alladin Aces Eyecatching Jazz Singer 1
2001-05-27 Cassatas United Ugh-Ugh Petite-Fleur 4 5
2001-05-24 Fieldvalley's Finnegan KBH V-98 NO UCH Mambrinos Veslemöy 1
2001-05-23 Heavy Loader's Poole Possition Älvgårdens Strega 1
2001-05-23imp Trioaks Barry Pocklea Nymph of Trioaks 1
2001-05-22 Rocksteady By Night Boulders Hazel 2 2 4 2
2001-05-22 NORD UCH INT UCH Ingmos Emilio Moro Sjöbygårdens Good Gully Miss Molly 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2001-05-21 A.j.ascot Vom Keien Fenn Blagroves Bramble 1
2001-05-21 Salty Dog Mr-Jelly-Lord Moorman's Dunbeat 4 4
2001-05-20imp Poolstead Peanut Crunch Poolstead Pipit 1
2001-05-19 Rocksteady By Night Lapwing's Linnet 4 1 1
2001-05-19 LE-Cop's Abu By Disney Funny Circus Golden Lady 2 1
2001-05-18 SE U(U)CH Gallybob Eric Kroppsmarkens Swedish Access 3 1
2001-05-18 GB FTCH Trooper Tam of Lochmuir SE JCH Holly-Blue Penny Lane 3 4
2001-05-16 Brackenbank Quartz Ninnie 2 6
2001-05-15 Pollbear Rockpool SE VCH Luskens Tessy 3 2 1
2001-05-14 SE U(U)CH Cambremer Wellington Forester's House Cheyenne 4 3 2
2001-05-13 SE VCH SE U(U)CH Mocca Made's Birk Oakroad's Chateau 3 1 2 2
2001-05-12 Othamcourt Irish Malt SE VCH Colas Erna 6 1
2001-05-10 Poolstead Parmesan Kroppsmarkens Mc Lyte 4 3
2001-05-09 Rocksteady By Night Robust Brown Ronja Rövardotter 1 4 2 3
2001-05-08 SE U(U)CH Cindys Hit The Newsline SE U(U)CH Smart Fellow's Speak For It Self 5 2
2001-05-08 SE UCH INT UCH Gentle Gilbert's Wavedancer SE VCH Wimsey's Splendid Isolation 2
2001-05-08 SE U(U)CH Carpenny Hurricane Nightshadow's Born to Be Loved 4 1
2001-05-06 Gentle Gilbert's Regal of Cassata Cassatas Aqua Atomatic 2 3 1 3
2001-05-06 SE UCH Minnows Hector Betty 3 2 2 1
2001-05-06 SE U(U)CH New Wawe's Local Hero Annual's Old Times 5 6
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2001-05-06 SE U(U)CH Wishwood Marshman SE U(U)CH Smart Fellow's Step in The Street 2 4
2001-05-06imp GB FTCH Saxaphone Express Ropehall Charlotte at Saxaphone 2 1 1
2001-05-04 Loresho Twinjet O'Sofinas The Magic One 4 2
2001-05-04 SE VCH SE&FI JCH FI VCH SE&FI UCH INT UCH Älvgårdens Le Cardinal NORD VCH Colas Matilda 1 2
2001-05-04 Sulleyshill Greg SE VCH Near Me's Cute 3 1 5
2001-05-03 SE VCH Colas Björn Sokaris N-Ice-Surprise 2 8
2001-05-03 Sulleyshill Greg SE VCH Mandylike's Needful Now 2 1
2001-05-01 Rainstone Rollo Knallhatten's Lakritsi 3 1
2001-05-01imp NO UCH Mambrinos Hugo Boss Majan's Happy Chocolate Ronja 1
2001-04-29 Sulleyshill Greg Ugerups Mika 1 3 4
2001-04-29 SE UCH Minnows Hector Kamrats Xcessa-X 1 1 2 2
2001-04-29 Loresho Twinjet Amfibiens Iduna Fortuna 1 3
2001-04-29 Follybreeze Harvest Nidaros Cayenn 4 1
2001-04-29 KBH V-98 SE UCH DK UCH INT UCH Melicmark Black Moon Rising DK JCH Lochiness Adalena 1
2001-04-29imp Jayncourt Movie Star KBH V-95 SE UCH DK UCH INT UCH DE CH Jayncourt The Charmer 1
2001-04-28 NORD UCH INT UCH Trendmaker's Mugwump Hjorttorp's Penny 4 4
2001-04-27 Twigg's Yankee Holly-Blue Venus 2
2001-04-26 Lapwing's Nuthatch Black Cannons Dajenka 5 3
2001-04-26 SE JCH Manymills Hornet SE VCH Tofsvipans Freja 4 3
2001-04-26imp INT UCH CH UCH FR CH Foulby Tittle Tattle Mud Glorious Mud of Tintagel Winds 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2001-04-25 Torbjörnahults Goliat Havhult Carita 1
2001-04-24 Classical Swe-Dane Twist Lillienbergs Linn 2 5 1
2001-04-23 SE U(U)CH Fieldvalley's Giovanni Bubastis' Gullpuhdra 3 3 1
2001-04-23 Brandlesholme Burkes Law Dipper's ApÚritif 6 1
2001-04-23 Gentle Gilbert's Benjamin Transångens Indian Feather 4 1 2 1
2001-04-22 Musical's Lord of The Dance SE VCH SE U(U)CH Modus Vivendis Ain't She Sweet 8
2001-04-21 SE UCH INT UCH Gentle Gilbert's Wavedancer Nightlight 3 3
2001-04-21 Loresho Twinjet Trendmaker's Tender Time 1 3
2001-04-21 SE JCH Manymills Hornet Fairchilds Yatzy 3 1 1
2001-04-21imp My Belladonna Alexander Labcas Amazing Pepsi 1
2001-04-20 SE U(U)CH Wishwood Marshman SE UCH NO UCH Berntssons Light My Fire 2 5
2001-04-19 Amos Minnows Pallas Athena 4 1 1
2001-04-19 Trendmaker's Chocoholic Loresho Tee 2 5 2 2
2001-04-19imp BY CH C.I.B. FI UCH RU CH Gallybob Quiggley Bubbling Maya 1 1
2001-04-18 Fieldcourt Dancing Pioneer SE JCH Moorman's Canneloni 2 1
2001-04-17 SE VCH SE U(U)CH Macita's Emile Ford Toyette-Björka 4 4
2001-04-16 Guideline's Little Big Man Miranda 2 3
2001-04-16 Dickendall Davaron No Exit Gentle Gilbert's Ruffas Moa 3 7
2001-04-15 SE UCH DK UCH Tossop's Dandy Applejack's Sweet Samborombom 1 2
2001-04-14 Attikonak What The Heck Guideline Guideline's Welladay 1 2 2 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2001-04-14 Brackenbank Quartz Zazza 2 2 2 1
2001-04-14 SE VCH SE U(U)CH Macita's Emile Ford SE VCH NO UCH Trendmaker's Run Rings Around 6 2
2001-04-13 Rosebird Little Prince Rose Rosebird Titania 5 3
2001-04-13 SE UCH Minnows Hector Intagans Wilma 2 2 3
2001-04-13 Bobdog's Loverboy Transångens Nice and Noble 1 5 1
2001-04-13 Dyra's Boss Mandylike's Pretty Pride 3 1 2
2001-04-13 Beech Brook Nick Fanny 4 2
2001-04-13 SE UCH Cassatas Quickly Qvintus Cassatas Typical Tintomara 4 2
2001-04-13 SE JCH Manymills Hornet Happy-Girl 5 3
2001-04-13 Sulleyshill Greg Jiima's Sarah Brightman 2 5 1
2001-04-13 Newgrange Dance of Muninn Beech Brook Tide 1
2001-04-12imp GB FTCH Dargdaffin Dynamo Summer Kiss 1
2001-04-11 TJH Transångens Get to Blows SE VCH Transångens Non Stop 2 2
2001-04-10 Sadelmakartorps Othello High Praise's Wild West 1 1 2 2
2001-04-10 SE UCH DK UCH Cassatas Alladin Aces NORD UCH Tjotte's Babysitters Nightmare 3 5
2001-04-10 FI UCH US CH CA CH Chancellor Merry FI UCH Saskian Geri 1
2001-04-09 SE U(U)CH Carpenny Hurricane Annual's Gentle Breeze 3 6
2001-04-09 SE U(U)CH Cambremer Wellington Bjevas Jazza 7 2
2001-04-09imp Sealpin Enigma Charway Ballyapril 1
2001-04-09imp GB FTCH Bracken of Berrybrae Ropehall Dee 1 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2001-04-08 GB FTCH Trooper Tam of Lochmuir SE JCH Chip N' Croft Alina-Blue 4 1
2001-04-08 SE U(U)CH Cambremer Wellington Applejack's Mary Wells 1 2 2
2001-04-08 NO UCH Cha's Pegasus Narjana's Suzannah 1
2001-04-06 Rodarbal Ruts Rim Eatons Waternymph 3 1 5
2001-04-06 Classical Swe-Dane Twist SE VCH SE JCH Benita 3 4
2001-04-06 SE UCH INT UCH Gentle Gilbert's Wavedancer Robocop's Bundle of Joy 8 2
2001-04-06 Moorman's Baltasar of Gamekeeper's LPI LE-Cop's Ariel By Disney 2 4
2001-04-06imp GB FTCH Garendon Captain Fiery Finch 1
2001-04-05 NORD UCH INT UCH Trendmaker's Mugwump Musical's La Cage Aux Folles 1 2
2001-04-05 Rocksteady By Night Goody-Goody's Hot Chocolate 1 2 1
2001-04-05 Dyra's Boss NO JCH SE JCH Mandylike's Jetty Jellybean 3 2 1
2001-04-04 Dipper's Aquarelle Dipper's Moonlight 1 2 1 5
2001-04-04 GB FTCH Trooper Tam of Lochmuir SE JCH Moorman's Firepoppy 3 3
2001-04-04 Loresho Twinjet Bobdog's High Art 4 2
2001-04-03 FI JCH SE JCH Fieldcourt Dancing Pirate FI BCH Huntrets Gryt-Bea 1
2001-04-03 SE UCH Minnows Hector Minnows Little River 2 2 1 1
2001-04-03 Flaxarnas Elton John Verbascum Nigrum Briza 1 1 1
2001-04-02 NORD V-98 NORD UCH INT UCH Warringah's Cobblestone Heavy Loader's Dont Worry Be Happy 4 3
2001-04-02 SE U(U)CH Cindys Hit The Newsline Kamrats Vagg-Visa 2 2
2001-04-02 Rocheby Checkmate Eagle's Millie Molly Mandy 3 6
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2001-04-02 NO V-00 SE U(U)CH NO UCH Mambrinos Hjalmar NO UCH Mambrinos Gweneth 1 1
2001-04-01 Pollbear Rockpool NORD JCH Sea-Croft Sweep 4 2 2
2001-04-01 Twigg's High Spirit Iliadens Zeuxos 3
2001-04-01 BE&LU CH FR JCH INT UCH CH UCH FR CH Carromer's Charlie Chalk SE U(U)CH Musical's A Grand Night For Singing 4 1
2001-04-01 SE U(U)CH Wishwood Marshman Brown and Blackstars Eleganze Lady 4 1
2001-04-01imp FR JCH Opium Du Haut Du Pouey Waterfriend Loveme 1
2001-04-01imp NORD V-98 NORD UCH INT UCH Warringah's Cobblestone Warringah's Broome 1 2
2001-04-01 Cha's Teddy Toyvo Tique Angel of Mercy 1
2001-03-31 Musical's Hot Stuff Musical's Irma La Douce 4 1
2001-03-31 SE U(U)CH Cindys Hit The Newsline Highjump's Peppermint Jelly 3 4
2001-03-31 SE U(U)CH Gallybob Eric Brown and Blackstars Kathleen Jodi 1 1 2
2001-03-30 SE U(U)CH Cambremer Wellington Tranåsens I'm A Happy Lady 4 2 2
2001-03-30 Fieldcourt Quiz Searover Aretha Franklin 2 1 3
2001-03-30 Zorro Twigg's Yippee 6 1
2001-03-30 Sulleyshill Greg Like'ims Amber 3 1 2
2001-03-29 Sulleyshill Greg Minnows Clara 4 1 4
2001-03-29 Rosebird Golden Rapture Rose Rosebird Bourbon Queen Rose 4 3 2
2001-03-29imp BE&LU CH FR JCH INT UCH CH UCH FR CH Carromer's Charlie Chalk SE UCH DK UCH INT UCH Melicmark Foo Fighter 2
2001-03-28 LE-Cop's Abu By Disney Glensheen Indian Paintbrush 1 4 1 1 1
2001-03-28 SE JCH Tjäderskogens Banda-Azul Fancy-Girl 3 4
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2001-03-28 Gentle Gilbert's Return to Sender Basilicus Tide The Magic One 1 3 1
2001-03-27 Sulleyshill Greg SE VCH NORD JCH Fräsch & Sund Koffi 3 4
2001-03-27 SE UCH Carpenny Rusty Kamrats Massgaisten's Solsicka 3 4
2001-03-27 Sulleyshill Greg Like'ims Diva 6 1 1
2001-03-26 SE U(U)CH Fieldvalley's Giovanni SE U(U)CH Country Look's Ain't She Sweet 2 3 1
2001-03-26 Kroppsmarkens Apple Pie Runtunas Greta 1 5
2001-03-25 Rodarbal Rubins Pedler Durtregs Karla 1 1 3
2001-03-25 Kamrats Mosse-M SE UCH Kamrats Ämma-Ä 4 4 1
2001-03-25 MoPiVi's Barkin at The Moon Silverstjärnans Jaboney 4 3
2001-03-25 Skyfly's Solo Oak NO JCH SE JCH Lab-Hunt's Acting Tikka 1
2001-03-24 Cassatas United Ugh-Ugh Medania 6 2
2001-03-23 SE UCH Minnows Hector Benelli 4 1 1 1
2001-03-22 Tuff Ella 2 2
2001-03-21 Rocksteady By Night Benliz Blessing Brown Benitza 2 2 2 1
2001-03-19 Pollbear Rockpool Lassagårdens Ginza 7 1
2001-03-19 Pollbear Slate SE JCH Searover Fiona 2 3
2001-03-19 Dusky Dipper of Downfarm Labbegården's Zenobia 7 2
2001-03-19 LPI SE JCH Capandus Still Got The Blues Minnows Do Tell 3 3 2 1
2001-03-19 GB FTCH Trooper Tam of Lochmuir NO JCH SE JCH Rockdove's Seastorm 5 4
2001-03-19 SE VCH SE U(U)CH NO VCH NO UCH Licithas Tempo Theo Birte 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2001-03-18 Othamcourt Irish Malt Talita's Woippy 2 3
2001-03-18 SE VCH SE UCH FI UCH INT UCH Briggle's Marble Muffin Attikonak Nicer Than Nice Lillimar 1 2 2 2
2001-03-18 SE J(J)CH Justlike Tiger-Woods SE JCH Moorman's Gentiana 6 4
2001-03-17 HS 10019 Ante HS 9941 Vippa 1 2 2 3
2001-03-17 SE U(U)CH Cambremer Wellington Idethuns Alice-Bah 2 2
2001-03-17 SE JCH Moorman's Belsassar Colhook Ode to Joy 1
2001-03-16 Country Look's Famous Grouse Country Look's Dream On Charamar 8 3
2001-03-15 Heavy Loader's Poole Possition SE VCH Highstones Galant Girl 5
2001-03-15 Othamcourt Irish Malt Talita's Brandy Egg-Nog 1
2001-03-14 Sulleyshill Greg Like'ims Dina of Minnows 2 3 2
2001-03-14 Heartstone's Rofus NO VCH Saeterskogen's Hilleri
2001-03-13 SE U(U)CH New Wawe's Local Hero TJH Nicelabs Good Golly Miss Molly 2 3
2001-03-13 HS 10019 Ante HS 9829 Tara 2 3
2001-03-12 SE UCH INT UCH Gentle Gilbert's Wavedancer Clown's Nobless 2 4
2001-03-12 Tai Line's Tai-Pan Zandra 5 1
2001-03-11 SE U(U)CH Applejack's King of The Road Attikonak Angels Dont Fly They Walk 2 5
2001-03-11 Fieldcourt Quiz Agapanthus Brighteye 4 1 1
2001-03-11 LPI SE UCH Labruzz Pavarotti Labruzz Mimi Montoya 2 3 2
2001-03-11 Jayncourt Movie Star Söndergaard's Lady Claire of Fjends 1
2001-03-08 Gentle Gilbert's Return to Sender SE VCH Rondeus Dixie Darling 2 2 2 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2001-03-08 SE U(U)CH Cambremer Wellington Labruzz Madam Mignon 3 2 1 1
2001-03-08imp Licithas Granitt Palcon's Whoopi Goldberg 1
2001-03-08 SE VCH Foulby Neptune SE VCH Brown Hunt's Bissede Bijou 1
2001-03-06 SE UCH NO UCH Trendmaker's Team Spirit Birdland Rough Olive 1
2001-03-06 SE UCH DK UCH Cassatas Alladin Aces Cassatas Orient Onyx 1 3 3
2001-03-06 Attikonak What The Heck Guideline Attikonak Knock Your Socks Off 2 4
2001-03-05 DK UCH Bluebell's Black Julius Spring Fever's Magic-Eyes 1 1
2001-03-04 Fieldvalley's Fabianco Boldwind's Eternal Flame 2 2
2001-03-04 SE VCH TJH LPI Bökardalens Elliot Mens Sana's Bailey 6 2
2001-03-03 Manymills Jonah SE JCH Rockdove's Regardless Tidy 7 4
2001-03-03 Littlegaya's Jepsen of Klövenhöj Benjo's Brown Funny Pepsi 1 1
2001-03-03 Winnie's Flapjack Cindys Gold Pi 4 2
2001-03-02 NO V-00 SE U(U)CH NO UCH Mambrinos Hjalmar Tjotte's Moccamix 1
2001-03-02 Lillienbergs Errol Pyrola 6 3
2001-03-01imp GB SHCH Sandylands Gad-About Jayncourt Star-Blossom 3
2001-02-28 Bluebell's Gaiser Cora 1
2001-02-26 SE UCH DK UCH Lundemarken's Thor Crosswood Velvet-Dawn 5 3
2001-02-25 SE U(U)CH Rosanan Also in Sweden SE U(U)CH Trendmaker's Magic Moment 4 3
2001-02-25 SE JCH Manymills Hornet Birdland Pheasant Tail 2 1 4
2001-02-24 Bobdog's Loverboy Goody-Goody's Hit Parade 1 1 2 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2001-02-23 Cha's Sivert J-Son Eaglebess Nikolina 4 2
2001-02-22 Sulleyshill Greg Häråsens Hedda 1 2
2001-02-21 Sting Av Sunnanvind Twigg's Top of The Morning 4 4
2001-02-20 Poolstead Parmesan Attikonak Don't Mess With Dynamite 4 3
2001-02-20 Musical's Lord of The Dance Country Song's Classical Jazz 1 3 2
2001-02-19 Cassatas United Ugh-Ugh Stensnäs Devoted Friend 1 4
2001-02-19 TJH Pärlkustens Fido Like'ims Aida 3 1 3 1
2001-02-18 SE J(J)CH Justlike Tiger-Woods Alva 4 1
2001-02-18 Clown's Take A Chance On Me Esparsett's Deschampsia Caespitosa 5 3
2001-02-17imp Guideline's Dice On Ice Toplicht Fleur's Charlee My Girl 1
2001-02-15 Sulleyshill Greg SE VCH TJH Nice Ninas Ida 1 1 1 4
2001-02-14 KBH V-98 SE UCH DK UCH INT UCH Melicmark Black Moon Rising SE U(U)CH Capandus Queen of The Night 3 2 5 1
2001-02-14 SE VCH SE U(U)CH Mocca Made's Birk SE VCH Colas Inez 1 1 5 2
2001-02-14 Manymills Jonah Featherfinders LÚmna 2 3
2001-02-10 SE UCH DK UCH Cassatas Alladin Aces Bobdog's Everlasting Love 6 3
2001-02-10 Brandlesholme Burkes Law Modus Vivendis Wild Rose 5 3
2001-02-09 Searover Moet & Chandon Twigg's Top Notch 3 1 1 2
2001-02-08 English Fin Twigg's Mg 1
2001-02-08 SE UCH Minnows Hector Afrodite 3 1 3 2
2001-02-08 Brandlesholme Burkes Law New Wawe's Sherry Darling 4 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2001-02-06 Fieldcourt Dancing Pioneer SE JCH Classical Swe-Dane Cancan 4 3
2001-02-03imp Garendon Fly of Leawyn Patanavac Amber 1 1
2001-01-30 Rodarbal Bruna Nadjas Pangen Rodarbal Toffees Selma 3 1
2001-01-29 HS 9946 Ving HS 9791 Turid 1
2001-01-27 SE U(U)CH Bumpkin's Gooseberry-Fool Bumpkin's Just Delightful 1
2001-01-27 Jayncourt Star-Extraodynar Annual's Amazing Dream 4 3
2001-01-25 Tasco Drachma Quinline's Bellis 1 2 3 1
2001-01-24 Donalbain The Ritz SE VCH Colas Charlotta 5 3
2001-01-24 Loresho Twinjet Hjorttorp's Black Coffee Jill 5 4
2001-01-22 IT CH Heatherbourne Watchman Illusione Delle Acque Lucenti 1
2001-01-21 Bobdog's Loverboy Bobdog's Magica De Hex 4 1
2001-01-21 Minnows Toy Time Brantastigs Qirra 3 3 2
2001-01-20 Kroppsmarkens Snoop Doggy Dogg Landlabb's Lovely Godiva 2 1 2 2
2001-01-19 NORD V-98 NORD UCH INT UCH Warringah's Cobblestone SE VCH Elmshorn Diana 2 6
2001-01-14 SE JCH Searover Singel-Skye Twigg's Spot On 1 1
2001-01-13 Sulleyshill Greg Lassagårdens Laika 3 2
2001-01-13 Roljan's Ree-Bok Ritou's Brynhilde 3 4
2001-01-13imp NO UCH Cha's Pegasus Cha's Dame Dora 1 1
2001-01-10 Basse Tekla 5 2 1
2001-01-10 DK UCH Faksemose's Tjalfe LPI Benliz Duchess Denize 2 3 2 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2001-01-08imp GB CH Cambremer Tom Cobbley of Charway GB CH Fabracken Meadow Mint 1
2001-01-07 Gentle Gilbert's Benjamin Lebaz Misty Pearl 4 1 2
2001-01-05 Lady Upstream's Capricorn Begin's Canyon The Chelly 2 2
2001-01-04 SE VCH SE U(U)CH Mocca Made's Birk SE U(U)CH Macita's Esther Williams 1 5
2001-01-01 SE JCH Manymills Hornet Airotkivs Nina Ricci 3 1 2
2001-01-01 SE VCH SE U(U)CH Mocca Made's Birk Austrått's Happy Go Lucky 1


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2019-11-27 / Page updated 27 Nov 2019: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2019-11-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Nov 2019