Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Registrerade kullar 2003

Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2003-12-31 NO V-97 SE U(U)CH NO UCH Mambrinos Triumph Sjöbygårdens Akleja 4 6
2003-12-31 Sadelmakartorps Othello SE VCH Kohagens Krusmynta 2 2 2 2
2003-12-30 SE VCH Kamrats Globetrotter SE UCH Kamrats Ämma-Ä 5 2 2
2003-12-30 NORD UCH INT UCH Baronor Phoenix Cindys Gold Hope 1
2003-12-30 Drakeshead Ferdinand SE JCH Lill Huldas Bothilda 4 2
2003-12-29 US CH CA CH Waifin's Wing and A Prayer SE U(U)CH Winnie's Fresno Cat Circle 3 2
2003-12-28 SE U(U)CH Carpenny Hurricane Annual's Starshine Girl 1
2003-12-27 Glad Tidings Alpha Star Cadonau's Hiawatha 1
2003-12-27 SE VCH Kroppsmarkens New Connection Bobdog's Scarlet Runner Bean 3 6
2003-12-26 Kamrats Little Bob SE U(U)CH Carpenny Rustle Up Kamrats 1 2 5
2003-12-22 SE U(U)CH Cambremer Wellington SE VCH Robocop's Virginia 2 2 5 1
2003-12-21 Bumpkin's Extra-Special Massgaisten's Kinkblaså 3 1 2
2003-12-20 SE UCH Carpenny Rusty Kamrats SE U(U)CH Cornlands Misty Star 1 2
2003-12-19 NORD V-98 NORD UCH INT UCH Warringah's Cobblestone HS 9993 Amilla 3 5
2003-12-19 UA CH C.I.B. RU CH Stenveyz Red October Zheleznaya Lady Iz Strany Elfov 1
2003-12-18 Garendon Hawk NO JCH SE JCH Bellmaker's Bellanotte 2 6
2003-12-16 SE U(U)CH Heavy Loader's Self Esteem B&b's Bea 3 5
2003-12-15 Gold Shadow Ben Minnows Polyantha 2 3 1
2003-12-14 Abbeystead Doric Annual's Amazing Dream 6 3
2003-12-13 Saknas Saknas
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2003-12-12 Cherrycombe Teal of Lakedown Iliadens Bona Dea 3 4
2003-12-11 Ipohin Napoleon FI UCH RU CH Halolan Zohvasampioni
2003-12-10 DE&VDH CH Tweedledum Crispy Duck Rosefair Chocolate Edition 1
2003-12-07 Yxnaholma's Franz Marc Trap Hunter Madicken 5 8
2003-12-05 NORD V-98 NORD UCH INT UCH Warringah's Cobblestone SE UCH Älvgårdens Mesimarja 2 1
2003-12-05 Heavy Loader's Turn Back Time Tjotte's Naughty But Nice Cassata 1 1 2 2
2003-12-02 Greyhill Pedlar Freja Av Sunnanvind 5 3
2003-12-01 Gärdegårdens Poseidon-A LPI Funny Circus Panter 1 2 3 2
2003-11-30 NORD UCH INT UCH GB CH Carpenny Walpole KBH V-00 NO V-00 SE UCH DK UCH VDH CH INT UCH O'Sofinas Quite As Nice 2 1
2003-11-30 Ropehall Lad SE JCH Moorman's Hoya 4 1
2003-11-30 NORD UCH INT UCH GB CH Carpenny Walpole KBH V-00 KBH V-03 SE UCH DK UCH VDH CH INT UCH O'Sofinas Quite As Nice 1
2003-11-29 Winnie's Frank Zappa Guideline's Cheap Thrills 1 1 1
2003-11-28 SE J(J)CH Duvkullans Cello SE JCH Rockdove's Regardless Tidy 3 2
2003-11-28 SE U(U)CH Jayncourt Natural Star Bumpkin's Darling Hat 1 3
2003-11-28 Cherrycombe Teal of Lakedown SE JCH Mandylike's Blissful Bean 4 1 2
2003-11-28 HS 9946 Ving Brown and Blackstars Pretnar Crow 4 3 2
2003-11-26imp NORD UCH INT UCH GB CH Carpenny Walpole GB SHCH Cambremer Call My Bluff 1
2003-11-25 LPI Guamikeni's Erik Johan Stagnelius Belinda 4 1
2003-11-25 SE U(U)CH In Born's Eddie Murphy New Wawe's Born to Run 1
2003-11-25 SE VCH Boldwind's Webbmaster Boldwind's Under The Sun 2 5
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2003-11-24 Streamfarm Kehe LPII Minnows Siri 6 1
2003-11-24 FI V-03 Mailiksen Gentleman Adventurer's Point Given
2003-11-23 Abbeystead Doric Annual's China Doll 6 6
2003-11-22 Cherrycombe Teal of Lakedown Near Me's Eternity 1 1 3
2003-11-22 Abbeystead Doric Tranåsens Lovely Miss Clawdy 6 2
2003-11-22 Gottands Arcus HS 10671 Ekela 2 6
2003-11-21 Pollbear Rockpool Airotkivs Nina Ricci 1 4 3
2003-11-21 SE UCH Minnows Hector Rainstone Cambozola 1 3 1
2003-11-21 Heavy Loader's Turn Back Time Sjöbygårdens Esmie The Crazy One 4 1 4 3
2003-11-20 RU CH White Wing American Spirit RU CH Stenveyz Guiding Star 1
2003-11-20imp GB SHCH Stajantor Robin GB CH Ludalor Lilly 1 1
2003-11-18 Guideline's Hogfish Cut Guideline's No Cat Talk 3 4
2003-11-16 FI VCH FI UCH FI JCH Bahokki's Amigo SE VCH FI VCH FI UCH Mailiksen Glamour Girl 1
2003-11-15 GB FTCH Willowyck Jack Snipe Tasco Gold Swift 2 5
2003-11-15 Sea-Birds Great Balls of Fire SE VCH Imp's Pay The Bill 4 5
2003-11-13 SE VCH Kroppsmarkens New Connection Hjorttorp's Ruties Rumba 5 3
2003-11-13 NO JCH SE JCH Streamlight's Brave Opal Sea-Croft Gypsy 4 3
2003-11-12 NORD JCH Justlike Ian-Woosnam Sea-Croft Glory
2003-11-10imp NORD UCH INT UCH Cassatas Fantom Ferdinand FI UCH Upwards Camilla 1
2003-11-08 Guideline's Hogfish Cut Dipper's Like A Virgin 3 5
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2003-11-08 NO JCH SE JCH Streamlight's Brave Opal SE VCH LPI NO JCH SE JCH SE DRAGCH Viltvårdarns Anja 2 3
2003-11-07 SE VCH SE&FI JCH FI VCH SE&FI UCH INT UCH Älvgårdens Le Cardinal Palabras J'andro
2003-11-06 SE U(U)CH NO UCH Fairywood's Yffrey Lillimar's Mamma Mia 2 6
2003-11-06 Capandus Rocky Raccoon LPII Tidernas Nutty Solera 2
2003-11-04 SE U(U)CH Mocca Made's Falcon Macita's Jamaica Ruhm 1 4 3
2003-11-02imp Glencrest Eagleflight Goldlegend 1 1
2003-10-31 SE U(U)CH New Wawe's Local Hero Bumpkin's Tittyboo 6 1
2003-10-31imp Kado SE VCH DK VCH Brown Hunt's Hermoine Granger 1
2003-10-27 NO V-97 SE U(U)CH NO UCH Mambrinos Triumph Eagle's Oh Me Oh My 2 6
2003-10-27 Rocksteady By Night SE U(U)CH Ingmos Estancia 2 2
2003-10-27 FI JV-03 Mallorn's Valentine Mallorn's Mmm Marabou 1
2003-10-23 NORD V-02 SE U(U)CH NO UCH Winnie's Madison Diver's Coral Reef 1 2
2003-10-23 US CH Strongline's Goblin SE UCH FI UCH Strongline's Piggywiggy 1
2003-10-21 Strongline's Halley's Comet Strongline's Xtra Sweet
2003-10-20 Yxnaholma's Franz Marc Ally 4 2
2003-10-19 NORD V-98 NORD UCH INT UCH Warringah's Cobblestone HS 10406 Densy 3 4
2003-10-18 Bubbling Picasso Yelmerin No Doubt
2003-10-18imp SE U(U)CH Cambremer Wellington Tweedledum Crew Only 2
2003-10-17 SE VCH TJH SE U(U)CH Älvgårdens Marques De Arienzo Massgaisten's Solsicka 1 4
2003-10-13 NORD V-02 SE U(U)CH NO UCH Winnie's Madison O'Sofinas The Magic One 2 2 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2003-10-13 SE VCH TJH SE U(U)CH Älvgårdens Marques De Arienzo Massgaisten's Najkon 3 5
2003-10-13 FI V-03 Mailiksen Gentleman FI UCH Canefields Zena
2003-10-12 SE VCH SE UCH Trendmaker's The Moose Is Loose Goody-Goody's Honey Honey 4 2 2 4 2
2003-10-11 NORD UCH INT UCH Ingmos Emilio Moro Plankebyen's Cinderella 2 1 5 2
2003-10-10 SE VCH SE V-03 KBH V-06 VDH CH NORD UCH INT UCH Lab Treasure's Dario O'Sofinas Chocolate Treasure 1
2003-10-10 SE VCH Kroppsmarkens New Connection Coco Loco's Rucola 1 6
2003-10-07 Abbeystead Doric Annual's Gentle Breeze 2 3
2003-10-07 Tjotte's Scandinavian Dynamite Tjotte's Notorious Nightmare 1 2 5
2003-10-04 SE VCH SE V-03 KBH V-06 VDH CH NORD UCH INT UCH Lab Treasure's Dario Winnie's Windstorm 4 1 3 1
2003-10-03 Dolou's King Starlet Ritou's Skrållan 9 4
2003-10-02 SE U(U)CH Elmshorn Donald Duck Guideline's Loaded Dice 4 2
2003-10-01 Capandus Rocky Raccoon SE VCH Guamikeni's Gyllene Fjäder 5 2 2
2003-09-30 SE VCH Highstones Oliver Twist Ellofs Apella 3 2
2003-09-30 Rainstone Bruna Björn Rosebird Wildflower 2 1
2003-09-29 SE U(U)CH NO UCH Klungerhaugen's Karl Johan SE VCH Wimsey's Splendid Isolation 5 2
2003-09-28 Drakeshead Ferdinand Frigga 4 4
2003-09-27 SE VCH SE&FI JCH FI VCH SE&FI UCH INT UCH Älvgårdens Le Cardinal SE VCH LPI LPII Huset Elliots Maxima 1 2
2003-09-27 HS 9954 Amse HS 10615 Dessa 3 2
2003-09-26 Ancema's High Light Tossop's Enigma 2 3
2003-09-24 SE VCH SE U(U)CH NO VCH NO UCH Licithas Tempo Theo Eagle's Millie Molly Mandy 2 5 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2003-09-23 Hamlet Zanthi-Lady 4 3 1
2003-09-22 SE U(U)CH Waterbrook Wild Smoke Musical's Irma La Douce 4 3
2003-09-22 SE VCH SE U(U)CH Dolou's Dancing Star LPI Figgefilurs Alltid Maja Min Maja 1 2 1
2003-09-22 SE VCH Kroppsmarkens New Connection Mylabs Sakura Chan 2 1 1 2
2003-09-21 Arligos Indiana Jones Highstones Happy Feeling 2 3 3 1
2003-09-21 SL CH Vitality of Tankaram CZ CH Upward Star Tankaram
2003-09-20 Cadover Larch of Brackendale Nidaros High Flying Signe 2 4
2003-09-19 Cherrycombe Teal of Lakedown Like'ims Utopia 3 1
2003-09-19 HS 9954 Amse HS 10430 Dana 4 1 2
2003-09-18 SE VCH Foulby Neptune SE VCH Sångfågelns Kiri 7 1
2003-09-17 Robust Mr Miracle Robust Nova 7 5
2003-09-17 TJH Labrador Vom Bedhard Doglas Labrador Vom Bedhard Fortunas Lady 1
2003-09-16imp Team Lad Cailinn of Solheim 1
2003-09-15 SE U(U)CH Carpenny Hurricane Thornbreaker's Wee Bit of Style 2 3
2003-09-15 Sneezing Duck's Merlin of Course SE U(U)CH Maihaugen's Frank Sin Atra 5 4
2003-09-13 Brandlesholme Burkes Law Mia 1 5
2003-09-13 NORD UCH INT UCH Trendmaker's Mugwump SE U(U)CH Trendmaker's Magic Moment 3 1
2003-09-12imp Sheeptown Prince Clare's Rose 1
2003-09-11 Gentle Gilbert's Return to Sender Nallemaja's I-Wilma 3 2 2
2003-09-11 Umaniora's Eager Beaver Trendmaker's Attractive Attitude 6 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2003-09-11 SE JCH Sneezing Duck's The Nights On Fire Klungerhaugen's Louise Pernille 1
2003-09-11imp NORD UCH INT UCH Melicmark Louis T Duck Jubilant Eriskay Island 1
2003-09-10 SE JCH Djurbergas Emil Rozel Classic Touch of Tasco 3 5
2003-09-09 SE UCH DK UCH Cassatas Alladin Aces SE U(U)CH Kirill Black Bonnie 1 1
2003-09-07 Heavy Loader's Cloes But No Cigar LPI Kohagens Prussiluskan 3 3 1
2003-09-07 Gold Shadow Ben Ugerups Maja 1 2 2 2
2003-09-07 SE U(U)CH Jayncourt Natural Star Annual's Creme Fraiche 6 4
2003-09-06 Gentle Gilbert's Extraordinary Gentle Gilbert's Hayek 1
2003-09-06 Rainstone Alladin SE VCH Colas Erna 3 3
2003-09-06 SE VCH Guideline's Webster World Attikonak Classy Tallahassielassie 1
2003-09-06 GB CH Carpenny Anchorman DK UCH Melicmark Everything Counts 1
2003-09-05imp Big Seal-Land Ashley Royal Beauty Carol 1
2003-09-04 SE UCH Minnows Hector Luskens Cäta 3 5 1
2003-09-04 Mallorn's Toblerone Grumbling Noblesse
2003-09-03imp Farnfield Thackeray Penny Royal's Dutch Tulip 1
2003-09-02 SE U(U)CH Annual's On Guard Willows Anna Karenina 2 2
2003-09-01 NORD V-98 NORD UCH INT UCH Warringah's Cobblestone SE U(U)CH Tidernas Dona Alicia 5 3
2003-09-01 Cannonpowder Buffin Bongo SE VCH Lillimar's Lady Madonna 3 5 1
2003-08-31 Poolstead Parmesan Yxnaholma's Lizzy 1
2003-08-28 Country Look's Cash Is King Country Look's My Crush On You 3 4
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2003-08-28 SE U(U)CH Jayncourt Natural Star Annual's Dream Girl 1
2003-08-27 Umaniora's Eager Beaver Birdland Rough Olive 4 3
2003-08-26 SE JCH Duvkullans Kuling Lapwing's Black Ibis 4 3
2003-08-26 SE VCH Guideline's Webster World SE U(U)CH LPI Musical's A Little Night Music 2 5 2 1
2003-08-24 Country Look's Famous Grouse Highjump's Peppermint Jelly 3 4
2003-08-24 SE VCH SE UCH FI UCH INT UCH Briggle's Marble Muffin Splash of Water's Princesse 2 4
2003-08-22imp GB FTCH Conneywarren Russet of Birdbrook Birdbrook Enid of Gunfleet 1
2003-08-21 Heavy Loader's Turn Back Time Cassatas Generosa Gazza 1 1 1
2003-08-20 NO V-97 SE U(U)CH NO UCH Mambrinos Triumph SE U(U)CH Musical's Woman in Black 1 1
2003-08-19 NORD UCH INT UCH Trendmaker's Mugwump Hjorttorp's Penny 5 4
2003-08-19 Garendon Hawk SE VCH LPI Quinline's Black Beauty 1 5 1
2003-08-18 Kennington Larch Skärtorps Parca 2
2003-08-18imp Bayview's Simon Says Cha's Millennium Bruneid 2
2003-08-17 Kamrats Vice-Vede Kamrats Caramba-C 1
2003-08-16 SE VCH SE UCH Trendmaker's The Moose Is Loose Goody-Goody's Lady Love 3 1
2003-08-14 NORD UCH INT UCH Trendmaker's Mugwump Attikonak A Million Dollar Baby 5 3
2003-08-12 SE VCH Foulby Neptune Wildn'beauty's Patella 2 6
2003-08-12 SE VCH SE V-03 KBH V-06 VDH CH NORD UCH INT UCH Lab Treasure's Dario SE U(U)CH Musical's A Grand Night For Singing 2 4
2003-08-10 Heavy Loader's Old Habits Die Hard Modus Vivendis Kind of Cool 7 2
2003-08-09 Tormentil Labradale Primetime Redlion's Lonely Willow
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2003-08-07 SE VCH SE UCH Trendmaker's The Moose Is Loose Goody-Goody's Hippie Girl 1 2 2 2 2
2003-08-07 Max Rocky Island's W Nicole 1
2003-08-06 Askrikes Seawolf Verbascum Nigrum Briza 2 2 4
2003-08-06 US CH Tabatha's Sport US CH Ridge View First Frost 1
2003-08-04 Heavy Loader's Turn Back Time Gentle Gilbert's Lopez 3 1 2 3
2003-08-04 FI V-98 SE V-98 EE CH FI UCH Tawastway's Fooling Around Tawastway's Here'n'there
2003-08-03 Greyhill Pedlar Blue Scania Hera 5 1
2003-08-02 SE VCH TJH SE U(U)CH Älvgårdens Marques De Arienzo Nicelabs Chocolate Twist 3 1
2003-08-01 SE U(U)CH Eatons Zebastian Trainline Memories of You 3 1
2003-07-30 SE VCH SE U(U)CH Guideline's Hacky Sack Heavy Loader's Rumors of Rain 2 3
2003-07-27 SE U(U)CH Cha's Benzon Eaglebess Nikolina 4 3
2003-07-27 HS 9946 Ving Tara Sunrise 2 1 2 2
2003-07-23 SE VCH Macita's Hugo Boss Expolaris Play With Me 3
2003-07-23 SE UCH Minnows Hector Sydvindens Maja 2 3 2
2003-07-22 NORD V-98 NORD UCH INT UCH Warringah's Cobblestone NORD VCH Colas Isa 2 3
2003-07-21 NORD UCH INT UCH Trendmaker's Mugwump Lapwing's Annie Oakley 4 3
2003-07-20 Hogwarts Express Capandus Valentine Love 3 2
2003-07-20 Cherrycombe Teal of Lakedown Glenbriar Coffe of Like'im 3 3
2003-07-19 Tale Gollum Cindy-Return 3 3 1 1
2003-07-19 Airotkivs Sylvester Stallone SE VCH Airotkivs Tutti Frutti 3 1 6
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2003-07-19 SE VCH SE UCH DK UCH Lab Treasure's Best of All Sea-Birds Guardian Angel 2 1
2003-07-18 Shackleton Mick of Craigfelin Minnows Aniara 5 1 2
2003-07-17imp Doonvalley Red Oscar of Standhill Kenyee Flash Light at Standhill 1
2003-07-16 SE VCH Simba Tina 4 4
2003-07-16 Cha's Orri Orient Eaglebess Madicken 2 1 1 2
2003-07-16 Lapwing's Nuthatch LE-Cop's Duchess By Disney 3 5
2003-07-16 SE VCH Kroppsmarkens New Connection Dolou's Team-Work 2 3 2 4
2003-07-16 Debside Ambrose Like'ims Diva 4 4
2003-07-15 SE U(U)CH NO UCH Fairywood's Yffrey SE U(U)CH NO UCH Tjotte's Naked Nun On The Run 6
2003-07-15imp NORD UCH INT UCH GB CH Carpenny Walpole SE U(U)CH NO UCH Mambrinos Gertie 2 1 3
2003-07-14 NORD UCH INT UCH Cassatas Fantom Ferdinand Batterikullen's Filippa 2 1
2003-07-14imp Ardmiddle Lad at Flytesway Flytesway Kahula 1
2003-07-13 GB FTCH Trooper Tam of Lochmuir Golden-Eagle 6 3
2003-07-12 Chip N' Croft Blue Chap Grebulons Cezanne 4 1
2003-07-10 NORD UCH INT UCH Trendmaker's Mugwump Bobdog's Tiger-Lily 1 1
2003-07-10 Poolstead Parmesan LPI Robocop's Louisiana 1 1 2
2003-07-10 Silverstjärnans Hangover Silverstjärnans Kazandra Kaan 2 1
2003-07-10imp Crowlands Cream Sultan Everlasting Hope 1
2003-07-08 Gold Shadow Ben SE VCH Mandylike's Needful Now 1
2003-07-08 Älvgårdens Black Lion Masterkey's Royal Hit 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2003-07-08 Rocksteady By Night Brantastigs Frissa 3 5
2003-07-06 Sneezing Duck's Merlin of Course SE VCH SE U(U)CH Älvgårdens L'invite 3 1 1
2003-07-05 Stenbitens Alfons Årsjömåla PensÚe 4 1 3
2003-07-04 Fieldcourt Dancing Pioneer Twigg's Top Notch 4 1 2
2003-07-04 SE VCH Highstones Oliver Twist Stensnäs Devoted Friend 5 2
2003-07-04 Alcestes Francois Örmatoftas Angel 5 3
2003-07-04 SE UCH NO UCH Trendmaker's Team Spirit Splash of Water's Cookie 3 5
2003-07-03 Mallorn's Crackerjack Fameflair Quickstep
2003-07-03 SE U(U)CH Cambremer Wellington Talita's Woippy 1 2
2003-07-03 SE UCH DK UCH Tossop's Dandy Labrador Vom Bedhard Gilda in Black 2 2 3 2
2003-07-03 Kennington Larch Roekull Cvea 4 4 1
2003-07-03 Lab Treasure's Born to Be Wild Crosswood Velvet-Dawn 5 3
2003-07-01 Dickendall Davaron No Exit Roljan's Evita 1 3 1 2
2003-07-01 Rainstone Bruna Björn Rosebird Bourbon Queen Rose 3 4
2003-06-30 Pollbear Rockpool Lassagårdens Ginza 3 5
2003-06-30 NO UCH Mambrinos Newbury Mambrinos F B I 1
2003-06-29 SE U(U)CH Cha's Benzon Eaglebess Magnhild 3 4
2003-06-29 Flaxarnas Clint Eastwood LPI Agapanthus Shabby Chic 2 1 4
2003-06-27 NO UCH Mambrinos Newbury LPI Musical's Flower Drum Song 4 2
2003-06-26 Fieldcourt Dancing Pioneer Iliadens Atalanta 5 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2003-06-24 SE U(U)CH Grumbling Dauntless Brown Hunt's Happy End of Luka 2
2003-06-23 NORD UCH INT UCH Trendmaker's Mugwump O'Sofinas Chocolate Pudding 1 5
2003-06-21 SE UCH Carpenny Rusty Kamrats SE VCH Kamrats Freja-Tor 3 1 1 3
2003-06-19 Javelots Local Hero Duvkullans Freja 2 2 1
2003-06-19 Greyhill Pedlar Patanavac Poly 2 5
2003-06-16 SE VCH LPI NORD JCH Moorman's Arcturus Streamlight's Brave Citrine 3 5
2003-06-16 Bassa Petit Deor's Sweet Whisky Dream 1
2003-06-15 SE U(U)CH Gallybob Eric Iron Blue's Dads Favourite 1 3
2003-06-13 Cornlands Highlander Sadelmakartorps Laura 5 1
2003-06-13 SE VCH EE CH C.I.B. FI UCH RU CH Valpisa's Napoleon Fulmarus Candlelight 1
2003-06-13 DK UCH Jayncourt Significant Star Dee-Fair Hot Rhythm 1
2003-06-11 Lille Udstrup's Ugly Star LE-Cop's Copacabana 1 5 2 3
2003-06-11 Airotkivs Sylvester Stallone Klövenhöjs Tzatziki 2 5
2003-06-11 DK JCH Sparkfield Diggi Sparkfield Zelda 1
2003-06-09 SE VCH SE V-03 KBH V-06 VDH CH NORD UCH INT UCH Lab Treasure's Dario Exquisito's Buena Suerte Paisana 1 1
2003-06-08 Eaglebess Success Diva 6 2
2003-06-07 NO UCH Mementos Lambert Melicmark Cut'n Move 1
2003-06-06 SE VCH TJH Colas Jim Heavy Loader's Rubyfruit Jungle 1 3
2003-06-04 Heavy Loader's Pep Talk Sea-Birds I Wish You Where Mine 1 3
2003-06-04 SE VCH Guideline's Webster World Guideline's Cat Nap 1 4 4 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2003-05-31 Lapwing's Nuthatch Lapwing's Quail 5 4
2003-05-30 SE VCH SE JCH Chip N' Croft Blue Brisk Lillgrans Frida 3 4
2003-05-29 Genisval High Hopes Willows Just For Me 3 4
2003-05-29 DK UCH Jayncourt Significant Star Kroppsmarkens Swedish Access 3 2
2003-05-28 NORD V-98 NORD UCH INT UCH Warringah's Cobblestone Nallemaja's Jeanne D'arc 2 5
2003-05-28 Kali-Kama Tomba Benholm Evie 1
2003-05-27 DK UCH Jayncourt Significant Star Attikonak Don't Mess With Dynamite 3 6
2003-05-25 HS 9371 Salut Arohanui Kawhai Kora 6 1
2003-05-24 SE J(J)CH Huntrets Lat-Ulf Masterkey's Work Like Hell 1
2003-05-24 DE&VDH CH Tweedledum Crispy Duck FI UCH Bubbling Me-Oh-My
2003-05-23 SE JCH Moorman's Dundee Tricia 1
2003-05-22 Ajje Mandylike's Rapid Star 5 4
2003-05-21 SE UCH DK UCH INT UCH Mallorn's Toffee Coco Loco's Perfect Match 1
2003-05-20 Plankebyen's B B King Plankebyn's Afrodite 1
2003-05-19 SE UCH NO UCH Trendmaker's Team Spirit Amfibiens Jingle Bell 4 6
2003-05-17 Tranåsens Black Magic Rondeus Flirty Fanny 3 4
2003-05-17 Rocksteady By Night SE VCH Brown Hunt's Listen to Your Heart 1
2003-05-16 Soorploom Jed of Leadburn SE J(J)CH SE J(A)CH Streamlight's Brave Pearl 5 2
2003-05-15 SE UCH DK UCH INT UCH Mallorn's Toffee Coco Loco's Marshmallow 1
2003-05-14 Högagårdens Dianthus Högagårdens Etternässla 2 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2003-05-13 Genisval High Hopes Heavy Loader's Mirror Ball 4 1 2
2003-05-12 NORD V-02 SE U(U)CH NO UCH Winnie's Madison O'Sofinas Black Polly 1
2003-05-12 Roekull Tarok Vallösas Louise 1
2003-05-12 Bayview's Simon Says Benliz Glamour Gloria 6 2
2003-05-10 SE VCH SE U(U)CH Macita's Emile Ford SE VCH Macita's Jousi Bissett 2 4
2003-05-10 NORD V-98 NORD UCH INT UCH Warringah's Cobblestone SE U(U)CH Ingmos Chivite 5 5
2003-05-10imp Licitha's Bacchus NO UCH Licithas Symfoni Norah 1 2
2003-05-10 GB FTCH Dargdaffin Dynamo Wellandpoint Princess 1
2003-05-09 CH Gelios Iz Tsaritsina CH Timantti Solid Playmaker's Tytar 1
2003-05-08 Heavy Loader's Turn Back Time Talita's Brandy Egg-Nog 3 1 2
2003-05-08 Gold Shadow Ben Ugerups Mika 4 4 1
2003-05-08 Genisval High Hopes Crosswood Vanilla-Heart 1 4
2003-05-08 Poolstead Parmesan NO UCH Mambrinos Gweneth 1
2003-05-08 Coco Loco's Royal Salute Ålflasker Ejlif Emmy 1
2003-05-07 Lab Treasure's Born to Be Wild Bobdog's Proud Emmaretta Brown 2 1
2003-05-07 Duggas Axx Assita 3 4
2003-05-07 SE J(J)CH Duvkullans Cello Nidaros Chili 1 2
2003-05-07 Airotkivs Sylvester Stallone Klövenhöjs Butterfly Flip 5 1 3
2003-05-04 Heavy Loader's Turn Back Time Lebaz Mighty Pearl 3 5
2003-05-03 Genisval High Hopes Something New's Short-Notice 8
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2003-05-02 Lab Treasure's Born to Be Wild TJH Mocca Made's Dimitria 5 1
2003-05-02 SE VCH SE V-03 KBH V-06 VDH CH NORD UCH INT UCH Lab Treasure's Dario SE VCH Bökardalens Heart of Mine 3 5 1
2003-05-01 Shadowbrae Storm Fågelfinnarens Svarta Destemona 4 1
2003-05-01 Capandus Rocky Raccoon LPI Tale Miriel 2 2 2 1
2003-04-30 SE U(U)CH Rocheby North Light Amanda's Beatrice 1 2
2003-04-30 Mallorn's Arcturus FI SPCH FI UCH Mallorn's Eresh Flower 1
2003-04-29 Gold Shadow Ben Adore's Joyful Alice 3 1 1 1
2003-04-29 Genisval High Hopes New Wawe's Imagine 3 2
2003-04-28 NORD UCH INT UCH Trendmaker's Mugwump Willows Dancing Diana 5 2
2003-04-28 Streamfarm Kehe Minnows Jaffa 4 4
2003-04-28 NORD V-98 NORD UCH INT UCH Warringah's Cobblestone Warringah's Broome 4 3
2003-04-27 Gold Shadow Ben Afrodite 3 4
2003-04-26 Lab Treasure's Born to Be Wild Tingvell's Bridget 2 2 2
2003-04-25 Khamse's Right The Wrong Khamse's Thistle Touch 2 5
2003-04-25 SE U(U)CH VWW-08 SE V-07-08 NO V-06 C.I.E. NO UCH Tjotte's Broken Arrow Lillimar's Posh Spice 6 2
2003-04-25 Janrod's Wet N Wild at Brawner SE VCH FI VCH FI UCH Strongline's Titbit
2003-04-24 NORD UCH INT UCH Trendmaker's Mugwump Tingvell's Amber 4 6
2003-04-24 Lab Treasure's Born to Be Wild LPI O'Sofinas Big Bertha 2 1
2003-04-24 SE VCH SE U(U)CH Mocca Made's Birk Toyette-Björka 6 2 2
2003-04-23 Soorploom Jed of Leadburn SE VCH LPII LPELIT SE LCH SE JCH SE BCH Mandylike's Noble Nigella 1 5 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2003-04-23 Hamlet Mens Sana's Bailey 2 1 1 1
2003-04-22 NO V-00 SE U(U)CH NO UCH Mambrinos Hjalmar Eagle's Now Ore Never 2 1 2 1
2003-04-22 SE U(U)CH Heavy Loader's Self Esteem SE VCH Musical's Crazy For You 4 1
2003-04-22 NORD UCH INT UCH Melicmark Louis T Duck SE U(U)CH DK UCH Eatons Zaga 4 3 1
2003-04-22 Rosanan April Fool Rosanan Damask Rose
2003-04-21 Classical Riddarmusseron Fräsch & Sund Julie A 7
2003-04-21 DK UCH INT UCH DE CH Coco Loco's Porsche Country Song's Bag Lady 3 3 1 3
2003-04-21 SE UCH DK UCH Cassatas Alladin Aces Robust Brown Zafira 2 2
2003-04-20imp Temaleen Choco Wendell Tryalab Roxanne 1
2003-04-19 SE U(U)CH Fieldvalley's Giovanni SE UCH DK UCH Lab Treasure's Believe It Or Not 1
2003-04-15 LE-Cop's Abu By Disney Glensheen Indian Paintbrush 2 1 2
2003-04-15 SE U(U)CH Cambremer Wellington Labruzz Madam Mignon 2 4 1
2003-04-15 Searover Cary Searover Ginger Rogers 4 1 3
2003-04-15 SE U(U)CH Eatons Zebastian SE UCH DK UCH Melicmark One Caress 1
2003-04-14 Whillanbeck Tinker Mandylike's Pretty Pride 3 1 2
2003-04-14 Heavy Loader's Turn Back Time Clown's Valkyria 3 4 3
2003-04-14imp GB FTCH Saxaphone Express Oshkin Artemis of Saxaphone 1
2003-04-13 SE U(U)CH Ingmos El Portico DatsrÚges Singin in The Rain 1 2
2003-04-13 SE U(U)CH Gallybob Eric SE U(U)CH Smart Fellow's Without Makeup 1 2
2003-04-13 Moorman's Baltasar of Gamekeeper's Flisan 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2003-04-12 Mallorn's Arcturus Loresho Walnut 1
2003-04-11 SE U(U)CH New Wawe's Smile Smile Smile Lidmarken's Chianti 3 6
2003-04-11 Masterkey's Royal Henchman SE VCH NO VCH Älvgårdens For The Finest Nose 4 1 2
2003-04-10 SE JCH Fräck Av Sunnanvind NO JCH SE JCH Twelcots Ada 4 4
2003-04-10 Lab Treasure's Born to Be Wild Trainline Old Fashioned Love 3 3 2 2
2003-04-10 SE VCH SE U(U)CH Mocca Made's Birk SE VCH Huset Elliots Cherry 1 1
2003-04-10 LPI SE JCH Capandus Still Got The Blues SE VCH Tofsvipans Freja 3 2
2003-04-10 Country Look's Famous Grouse Highjump's Here She Comes 3 4
2003-04-10 Cadonau's Expresso Love SE VCH Imp's Pay The Bill 4 3
2003-04-10 Umaniora's Eager Beaver Trendmaker's Eve of Paradise 5 3
2003-04-09 NORD UCH INT UCH GB CH Carpenny Walpole Annvivi's Arriva Arriva 1
2003-04-08 Fieldcourt Dancing Pioneer Theoweir Maree 4 2 2
2003-04-08 SE JCH Justlike Lee-Travino SE JCH Fieldcourt Quill 2 4
2003-04-08 SE U(U)CH Cambremer Wellington Annual's Old Times 3 1
2003-04-07 NO JCH SE JCH Skott Av Sunnanvind Fräsch & Sund Honey Moon 5 3
2003-04-06 Umaniora's Eager Beaver Tjotte's Trendy Cone 2 1 3 3
2003-04-06 GB FTCH Willowyck Henman SE J(J)CH Searover Greta Garbo 4 4
2003-04-05 Gold Shadow Ben Shackleton Minkie of Lakedown 4 2
2003-04-05 SE U(U)CH Bumpkin's Gooseberry-Fool Modus Vivendis Ice-Princess 2 1 3
2003-04-05 Felix SE JCH Skyfly's Ticki 4 2 4 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2003-04-05 SE UCH DK UCH Lab Treasure's Dry Martini Ritou's Donna Elvira 5 4
2003-04-05 Soorploom Jed of Leadburn SE VCH Kullaholm's Edda 3 1 5
2003-04-04 Streamfarm Kehe Minnows Skylark 3 5
2003-04-04 GB SHCH Poolstead Pumpkin SE U(U)CH Attikonak Ricotta 4 1
2003-04-04 DK BRCH DK JCH SE JCH Ceh-Thors Akkerbill Jummi-Jammin Tortilla 1
2003-04-02 Dickendall Davaron No Exit Tossop's Dazzle 5 1 1 3
2003-04-02 Sneezing Duck's Merlin of Course SE VCH Winnie's Windbag 5 1 4 1
2003-04-01 SE UCH FI UCH Trendmaker's Tropical Heat SE VCH Labbegården's Angeleyes 1 3
2003-04-01 FI UCH Evening's Brisk Buff FI UCH Trendmaker's Endless Love 1
2003-04-01 SE U(U)CH VWW-08 SE V-07-08 NO V-06 C.I.E. NO UCH Tjotte's Broken Arrow SE VCH NO VCH NORD UCH Mementos Ultima 1 1 1
2003-03-30 HS 9946 Ving HS 10429 Disa 2 3 1 2
2003-03-28 Fieldcourt Dancing Pioneer Verbascum Nigrum Polly 1 1 1 6
2003-03-28 Rockdove's Style'n Drive SE JCH Searover Forever 4 4
2003-03-28 Pollbear Rockpool SE VCH NO VCH Fräsch & Sund Black Alice 3 1 2
2003-03-28 Debside Ambrose Like'ims De Rinah 5 3
2003-03-27 NO V-00 SE U(U)CH NO UCH Mambrinos Hjalmar Gentle Gilbert's Bang A Boomerang 2 1 3
2003-03-27 NORD UCH INT UCH Ingmos Emilio Moro Svea 2 3 1
2003-03-27 SE JCH Mincer's Harley SE VCH Bessie 2 2
2003-03-26 SE U(U)CH Ingmos El Portico Rocksteady Reincarnation 3 5
2003-03-26 Cha's Millennium Björn SE VCH Colas Charlotta 2 4
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2003-03-26imp SE U(U)CH Cambremer Wellington Bubbling Maya 1 1
2003-03-25 NORD UCH INT UCH Ingmos Emilio Moro Lebaz Gold Pearl 1 1 2 1
2003-03-25 Gold Shadow Ben Härkilas Jazza I 2 6
2003-03-25 Pollbear Rockpool SE JCH Moorman's Firepoppy 5 1 2 1
2003-03-25 SE VCH SE V-03 KBH V-06 VDH CH NORD UCH INT UCH Lab Treasure's Dario SE VCH Cindys News Flower 2 2 1 1
2003-03-24 Sea-Croft Spencer Twigg's Top of The Morning 5 3
2003-03-24 Manymills Jonah Bellmaker's Belladonna 1 7
2003-03-22 Rosebird Niphetos Rose Rosebird Sea Pearl Rose 3
2003-03-22 Veyatie Paddington Smart Fellow's Cutting Corners 3 4
2003-03-22imp Cha's Orri Orient Cha's Noble Nanna 1
2003-03-21 NORD UCH INT UCH GB CH Carpenny Walpole SE V-02 SE U(U)CH SE V-03 Annual's Chelsea Girl 2
2003-03-21 SE VCH Airotkivs Power Play Sindy 2
2003-03-21 SE JCH Sneezing Duck's The Nights On Fire Fairchilds Bloody Mary 1 5
2003-03-21 Skyfly's Sap Like'ims Dame of Skyfly 5 3 2
2003-03-21 Gold Shadow Ben Månstorps Chamomilla 5 2
2003-03-20 Searover Cary NORD JCH Searover Flame 1 3 1
2003-03-20imp GB FTCH Goldscleugh's Butler of Shadowbrae Lady Hill 1
2003-03-19 Richbourne Guiding Star Annual's Sweet Biscuit 2 4
2003-03-19 Skyfly's Titan Ramninges Asta 4
2003-03-19 US CH Tabatha's Drifter at Dickendall Mallorn's Fata Morgana 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2003-03-18 Genisval High Hopes Bumpkin's Disco-Girl 4 2 1 1
2003-03-18 SE U(U)CH NO UCH Fairywood's Yffrey SE VCH Tomorrow's in Right Time 2 2
2003-03-18 DK UCH Jayncourt Significant Star Cha's Zeta Leguna 1 1
2003-03-17 Othamcourt Irish Malt Tranåsens The Girl I Once Knew 6 2
2003-03-17imp GB FTCH Willowyck Jack Snipe Wiscombe Bounty 1
2003-03-15 SE VCH Highstones Oliver Twist Lebaz Toy Pearl 1 4
2003-03-15 Genisval High Hopes SE VCH Skallvrån's Dark Appearance 1 1
2003-03-15 Gold Shadow Ben Minnows Clara 2 2 3 1
2003-03-14 SE U(U)CH VWW-08 SE V-07-08 NO V-06 C.I.E. NO UCH Tjotte's Broken Arrow Country Song's Classical Jazz 2 1 1 2 2
2003-03-13 LPI Labruzz Marion's Milos Landlabb's Happy Go Lucky 3 2 1
2003-03-11 SE U(U)CH Mocca Made's Falcon Macita's Zirkona Lindt 1 4 1
2003-03-10 SE JCH Mincer's Harley Carmal's Forever Faithful 2 1 1 2
2003-03-10 NORD UCH INT UCH GB CH Carpenny Walpole SE UCH DK UCH Lab Treasure's Because I'm Worth It 1 2
2003-03-09 Rocksteady By Night SE U(U)CH Cassatas Yearning Yoice 2 2 1
2003-03-09 Dancing of Cranes Point Charlie Highstones Kimberly Katie 3 4
2003-03-09 Cavens' Coca-Mo Brute Mallorn's Chocolate Magic 1
2003-03-09 SE VCH SE V-03 KBH V-06 VDH CH NORD UCH INT UCH Lab Treasure's Dario Bubbling Tail Spin 1
2003-03-08 Kroppsmarkens Puff Pastry Trendmaker's Poem 1 4 1 2
2003-03-08 Labbret's Magnum Heidi 2 2
2003-03-07 Fieldcourt Dancing Pioneer Quinline's Evita 2 1 3 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2003-03-06 Bam Tanja 4 3
2003-03-06 SE U(U)CH Cambremer Wellington Brantastigs Cajsa 3 1 1
2003-03-06 Airotkivs Sylvester Stallone Airotkivs River Dance 6 3
2003-03-05 Ropehall Lad NO JCH SE JCH Streamlight's Lucy in The Sky 3 2 2
2003-03-05 SE J(J)CH Duvkullans Cello Billowhiz Flying Gillie 1
2003-03-04 NORD UCH INT UCH Melicmark Louis T Duck Eatons Amarula Cream 2 4 1 2
2003-03-04 SE UCH FI UCH Strongline's Eternal Flame Bear's Madonna of Bear 1
2003-03-03 SE VCH TJH SE U(U)CH Älvgårdens Marques De Arienzo Massgaisten's Solsicka 4 1 2 1
2003-03-03 Heavy Loader's Turn Back Time Kullens Cajsa 3 2
2003-03-02 Setimo Mandylike's Useful 6 1
2003-03-02 Lab Treasure's Born to Be Wild Årsjömåla Påsklilja 4 3 1
2003-03-02 Bumpkin's Extra-Special Something New's Garden Party 2 1 1 3
2003-03-02 SE VCH Simba Airotkivs Queen of Dance 3 6
2003-03-02 SE U(U)CH Grumbling Dauntless Birdsong's La Piv 1
2003-03-01 Drakeshead Ferdinand Proud Peggy Sue 6 4
2003-03-01 Fieldcourt Dancing Pioneer NO JCH SE JCH Rockdove's Seastorm 5 3
2003-02-28 SE U(U)CH Applejack's King of The Road Guideline's Wiggety Waggety 2 4
2003-02-28 NORD V-98 NORD UCH INT UCH Warringah's Cobblestone Älvgårdens Domaine Du Petit Chene 4 2
2003-02-26 Drakeshead Ferdinand Benelli 6
2003-02-26 NO V-97 SE U(U)CH NO UCH Mambrinos Triumph Eagle's Magical Maiden 1 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2003-02-25 NORD V-02 SE U(U)CH NO UCH Winnie's Madison SE U(U)CH Willows Lady of The Lake 1 3 1
2003-02-25 SE U(U)CH Jayncourt Natural Star Eatons Angostura Bitter 4 2 3 1
2003-02-25 SE VCH Rondeus Everlasting Echo De Rayhs Dizzy 1 1
2003-02-24 Gentle Gilbert's Regal of Cassata SE VCH Clown's Nova 3 1 2 3
2003-02-22 SE VCH SE UCH DK UCH Lab Treasure's Best of All Bobdog's Proud Margie 4 1 3 2
2003-02-22 SE U(U)CH Fieldvalley's Giovanni Applejack's Yellow Rose of Texas 1 2 5 3
2003-02-22 Sneezing Duck's Merlin of Course SE VCH Macita's Paper Moon 3 2
2003-02-21 Genisval High Hopes SE V-99 NORD V-99 Heavy Loader's Blonds Have More Fun 1
2003-02-19imp Doonvalley Red Oscar of Standhill Lynwater Chocolate Treat For Standh 1
2003-02-19imp GB SHCH Tullochmohr Final Edition Cambremer Two to Tango 1
2003-02-18 Twigg's Pinot Noir Smooth-One 5 1 2 2
2003-02-18 SE JCH Djurbergas Emil SE JCH Moorman's Gentiana 5 4
2003-02-17 SE UCH Minnows Hector Labbegården's Zenobia 2 7
2003-02-17 Skärvenäset's Herse Fahle Mocca Made's Bianca 3 6
2003-02-16 Gold Shadow Ben Like'ims Stephanie 1
2003-02-16 NO JCH SE JCH Nidaros Dancing Dan SE JCH Nidaros Timjan 3 2 1 1
2003-02-15 SE VCH Highstones Oliver Twist Applejack's Tennessee Waltz 4 3
2003-02-14 SE U(U)CH Waterbrook Wild Smoke High Praise's Wild West 1
2003-02-14 NORD UCH INT UCH Melicmark Louis T Duck Silverstjärnans Fantastic Girl 2 3 2
2003-02-14 NORD V-02 SE U(U)CH NO UCH Winnie's Madison Willows Water Ballet 4 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2003-02-14 Ethusan Frankenstein Jummi-Jammin Bananarama 1
2003-02-13 Country Look's Famous Grouse Highjump's Darling Harbour 1 1 1 1
2003-02-11 SE U(U)CH Heavy Loader's Self Esteem Heavy Loader's Cottontail 3 3
2003-02-10 SE VCH Macita's Hugo Boss MoPiVi's Demolition Baby 1
2003-02-10 Thornbreaker's Party Crasher King Wizard Jiina 5 10
2003-02-10 SE U(U)CH Waterbrook Wild Smoke Tossop's Dish 4 1 2
2003-02-10 Fieldcourt Dancing Pioneer FI JCH SE JCH Masterkey's Field Seeker 4 4
2003-02-10 Lab Treasure's Born to Be Wild Brown Hunt's Happy Hours of Luka 1
2003-02-07 Cornlands Highlander Kamrats Ester-C 1 1
2003-02-06 Flaxarnas Clint Eastwood SE JCH Rowanglen Mist 4 2 1 2
2003-02-04 NORD V-98 NORD UCH INT UCH Warringah's Cobblestone In Born's Dancing Queen 5 4
2003-02-02 Bumpkin's Daydreamer SE VCH SE U(U)CH Modus Vivendis Ain't She Sweet 1 1 1
2003-02-02imp GB FTCH Endacott Shelf Craighorndipper of Drakeshead 1
2003-02-01imp Eatons Yale Cha's Thina Thale 1
2003-01-31 Roekull Tarok Ettermyrans Gillie 4 5
2003-01-30 Skärvenäset's Farbror Ferdinand Berntssons Nic-O-Teen 3 3 1
2003-01-30 SE JCH Duvkullans Kuling Ally 4 1 3 1
2003-01-29 Bayview's Simon Says Tranåsens Chocolate Creme De Rhum 6 2
2003-01-27 SE U(U)CH Cambremer Wellington Brescia 5 1 3
2003-01-27imp GB CH Warringah's Digger Warringah's Dee Why 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2003-01-26 SE VCH SE U(U)CH Sea-Birds Give Me A Break FI SPCH Cha's Virginia Lovis 1 5
2003-01-25 SE VCH Capandus You're Still My Man SE VCH LPI Waterlover Belinda 6 3
2003-01-25 Rocksteady Ramses Selmagårdens Sally 2 1
2003-01-24imp Conneywarren Spike Alpha Vom Keien Fenn 1
2003-01-22 Attikonak What The Heck Guideline Applejack's Texas Twilight 1 1 2
2003-01-22 Gold Shadow Ben NO JCH SE JCH Mandylike's Queen Dream 4 2
2003-01-21 SE U(U)CH Fågel Fenix Fabel Från Kamrat SE U(U)CH Cornlands Misty Star 3 2
2003-01-21 SE UCH Carpenny Rusty Kamrats Fairchilds Rossie 1 1 4
2003-01-20 Genisval High Hopes Sea-Birds Effervescent Mist 5 2
2003-01-18 Spring Fever's Kung Gustav Elinor 1
2003-01-18imp SE V-91 NORD UCH Guideline's Copyright Mcneil's Bellagio 1
2003-01-17 NO V-97 SE U(U)CH NO UCH Mambrinos Triumph Lucky and Braves Geisha 3 2
2003-01-17 SE VCH SE U(U)CH Smart Fellow's Reline The Troops Heavy Loader's Rumors of Rain 2 2
2003-01-16 NORD V-02 SE U(U)CH NO UCH Winnie's Madison NO UCH Foulby Elouise 2 2
2003-01-14 SE U(U)CH Rocheby North Light Bumpkin's Go-Go Girl 1 1 2 3
2003-01-13 Mallorn's Trailblazer Goody-Goody's Spring Bud 4 3 3
2003-01-13 Sesam Aus Lühlsbusch Maihaugen's Vision'o Berry 1
2003-01-12 LV CH C.I.B. Ballyhenry Say No Say Yes Lab Treasure's Back in Business 1
2003-01-11 Gold Shadow Ben Minnows Polyantha 1 3 2
2003-01-10 NO JCH SE JCH Nidaros Tinker Nidaros Blondie 5 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2003-01-08 NO V-97 SE U(U)CH NO UCH Mambrinos Triumph SE U(U)CH NO UCH Mambrinos Heidi 1
2003-01-06 Abbotsleigh Hedgefire Rosebird Bourbon Queen Rose 1 2
2003-01-05 Pollbear Rockpool Ellofs Atena 1 1 2 1
2003-01-04 Rocksteady By Night Trendmaker's Crash On Monk Biznes 3 1 1 3
2003-01-04 NORD V-02 SE U(U)CH NO UCH Winnie's Madison Eyecatching Kirin 1
2003-01-02imp NORD V-99 NL CH Trendmaker's Tycoon US CH Waifin's High Flying Adored 1
2003-01-01 SE U(U)CH VWW-08 SE V-07-08 NO V-06 C.I.E. NO UCH Tjotte's Broken Arrow SE U(U)CH Mallorn's Mums Mums 1 3 2 2
2003-01-01 SE JCH Manymills Hornet Fairchilds Yatzy 1


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2019-11-27 / Page updated 27 Nov 2019: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2019-11-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Nov 2019