Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Registrerade kullar 2014

Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2014-12-31 Cynhinfa Flint Karriärs Working On A Dream 3 5
2014-12-31 Mallorn's Keeps Gettin Better SE UCH DK UCH Wallwein's Jindalee 4 5
2014-12-29 Cynhinfa Hamik Willowridge Two For A Reason 4 1 5 1
2014-12-29 GB CH Naiken Zephyr GB SHCH Afinmore Antora 1
2014-12-26 SE JCH Jobeshill Buffalo Bill SE J(J)CH Duckstream Nian's Cister 1 1
2014-12-25 SE VCH SE U(U)CH Coco Loco's Dragon Fly SE U(U)CH NO UCH Labbehusets Because You'r Lovely 1 1
2014-12-24imp LT CH GE CH BG CH CY CH Cedarwood Play Mor So Much Mor A'coddi Perkozowy Raj 1 1
2014-12-22 SE U(U)CH NO UCH Mallorn's Ring My Bell SE VCH Superiosity Sidamo Ethiopia 3 3
2014-12-19 SE J(J)CH Searover Pims Magic Blue Searover Kellys Sweet 3 3 1
2014-12-18 Stenbury Askrike Black Nash Streamlight's Choice La Stella 2 4
2014-12-15 SE U(U)CH DK UCH Lobuff-Shannon Us Major Attraction Bumpkin's Kerry Oki 5 4
2014-12-14 SE VCH SE U(U)CH Coco Loco's Dragon Fly SE VCH FI VCH Fiin Gossard 1 1
2014-12-14imp SE UCH DK CH(+J) Von Hausman's Super Bowler Cheslabben Yes Dear 2
2014-12-13 UA CH C.I.E. PL CH Mallorn's Black Gangsta RU CH INT UCH Labry Berry Rozamunda 1
2014-12-12imp Pitternhill Arthur of Tasco Copperbirch Ceili 1
2014-12-11 UA CH SE U(U)CH KZ CH C.I.E. RU CH SE V-15 Beulahland Take My Heart Hotti Tott SE VCH Silverstjärnans Love A Bubble 3 1 1 1
2014-12-11 Flying Firecracker V.d. Weeward Strongline's Missy 1
2014-12-07 SE J(A)CH Broadlaw Ivor Munkvretens Duvkulla 2 1
2014-12-04 UA CH SE U(U)CH KZ CH C.I.E. RU CH SE V-15 Beulahland Take My Heart Hotti Tott Tjotte's Wanna B Famous 4 4
2014-12-04 Conneywarren Lennie Like'ims Victoria 5 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2014-12-02 SE U(U)CH DK CH(U) Wildn'beauty's Gadget RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS Sångfågelns Florence 3 3
2014-12-02 Lesser Burdock Blairgowrie Namusillan Tuliruusu
2014-12-01 SE U(U)CH Tjotte's Win The Crowd SE VCH Svallvikens Phenomenon 2 3 3 2
2014-11-29 US CH Epoch's Moccasin Joe Nipntuck Spent It On Fame
2014-11-26imp GB FTCH Eastdale Harry GB FTCH Rimrock Golden Girl 1
2014-11-25 Lab Lodur's Grumbling Gaucho O'Sofinas New Girl 2 2 2
2014-11-25 SE U(U)CH EE CH C.I.E. NO UCH NORD UCH Mementos Mario Jarlein Queen of Love
2014-11-24 SE U(U)CH Mambrinos Mexx Calm Countrys Emotional Babe 2 3 2
2014-11-22 SE JCH Duvskogens Ben Deco SE VCH Conover's Cover of Power 3 3
2014-11-21 Nelson For Loch Mor of Finnwoods NORD JV-10 Narjana's Aylah's Million 1 1 1
2014-11-20 Lekking After Sneezy Elsasin Black Bush 1
2014-11-19 SE U(U)CH SE V-13 SE JV-13 Annual's Play With Me SE U(U)CH Raglan Nickname 8 3
2014-11-18 SE VCH SE U(U)CH Coco Loco's Dragon Fly SE VCH Sunziri's Ebony Zebra 7 1
2014-11-16 NORD UCH DK JV-13 Annual's Poker Star SE U(U)CH DK UCH DK V-12 NORD V-12 Lysgaard's Betty Blue 1
2014-11-15 Perdix Gundogs Rhythm Glenbriar Acapella 1 2 2 2
2014-11-14 SE U(U)CH Annual's Midsummer Madness Lebaz Editors Choice 1 2 2 3
2014-11-14 Zibbans Brimzon Ettems Ryka 1 3 4 3
2014-11-13 SE U(U)CH NO VCH NO UCH Mementos Mahler RLD N RLD F RLD A RLD M Labbonita's Iriz 2 3
2014-11-08 Goody-Goody's Tiptop Agenda Goody-Goody's Miss Macadamia 2 2
2014-11-05 Wimsey's Honey Bun Coco Loco's Gorgeous 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2014-11-04 Happy Birdhunter's Massey Fergusson Garagill Paris 3 3 1
2014-11-04 Mari Ange Eson Guideline's Jam Rag 1
2014-11-02 Thurbajen's The Merry Major Kroppsmarkens Oldfashion Me 2 4
2014-11-02 Highstones Exclusive Dust Hultrum's Angel 3 3 2 3
2014-11-02 SE U(U)CH C.I.E. NO UCH Sjöbygårdens Im Still Standing Hultrum's Sea of Heartbreak 4 3
2014-11-02 SE U(U)CH Mallorn's Ice Device Sångfågelns Amore 3 4 1
2014-10-31 Korpklons Salskrake SE VCH Ringlets Goldeneye 5 2 2 1
2014-10-31imp Happy Birdhunter's Massey Fergusson Toplab Miss Alli 1
2014-10-29 SE U(U)CH Aquador Merlin Tingvell's O'hara 3 3
2014-10-29 Conneywarren Brooklin Twigg's All Time High 2 1 1 3
2014-10-26 NORD UCH DK JV-13 Annual's Poker Star Port of Nessie Vanity Fair 3 2
2014-10-26 Carpenny Kubla Khan Quite Easy Like-A-Prayer 2 2 3 1
2014-10-26 Chablais Overseas Treasure SE VCH Boompaw's Coal Tit 2 1 1 2
2014-10-24 EE&LV CH NORD VCH C.I.E. RU CH NORD UCH RLD N&F Colas Örjan SE VCH Hungry-Heart's Tyra Banks 5 3
2014-10-22 Levenghyl Firestone Karriärs The Winner Takes It All 4 3
2014-10-21imp RU CH Pervaya Skripka Hugo Boss RU CH Hotti-Totti Rumba Hunter Style 1
2014-10-18 DK BRCH DK JCH DK WTCH Batmoors' Leitrim Jake Lisdrum Orchid of Copperbirch 2 1
2014-10-18imp FI JCH Rhypyker Eros of Hietsun Brufinn Bloomington 1
2014-10-18 C.I.B. Devonshire Doubel Trouble Lab Heartbreaker's Next to You 1
2014-10-17 SE VCH Bökardalens X-Press Music Labbegården's Jamira 2 1 2 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2014-10-16imp GB SHCH Farnfield Topo Gigio Lab Lodur's Carmen 2 1
2014-10-14 SE VCH SE U(U)CH Coco Loco's Dragon Fly Trendmaker's I Did It 2 2
2014-10-14 GB SHCH Rocheby State Occasion NO UCH Mambrinos Gracie 1 1
2014-10-09 SE U(U)CH Clown's Jupiter Wallwein's Rioja Vega 4 6
2014-10-06 Delfleet Hawk Nerogialle Bella-Napoli 1 6
2014-10-06 SE U(U)CH C.I.E. NO UCH Sjöbygårdens Im Still Standing Labbegården's High Performance 7 3
2014-10-05 SE U(U)CH Aquador Merlin SE VCH Sångfågelns Cleopatra 1 4
2014-10-04 Mambrinos Thriller Richbourne Rumour 1
2014-10-02 SE U(U)CH NO UCH EUW-15 SE VV-19 Ingmos Windsor Maihaugen's Love Buzz 1 1 2 1
2014-10-02imp A Dream of Life V.d.ansjoros Artemis Stables Guinevere 1
2014-10-01 Rosebird Texas Rose Rosebird Vera Rose 3 2 1
2014-10-01 SE U(U)CH DK UCH Lab Heartbreaker's Sailor SE U(U)CH Labbonita's Etna 1 6
2014-10-01 Coco Loco's X-File SE U(U)CH Sea-Birds Billion Dollar Baby 3 4
2014-10-01 DK JCH Thirsgaards Tjegge Lynggaarden's Maggie 1
2014-09-30 SE VCH Wimsey's Fly Me to The Moon Wimsey's Pearls and Diamonds 3 6
2014-09-29 PL CH Saranden Comanche PL CH Ohara G¢rska Fantazja 1
2014-09-24 Robust Brown Mandrin Robust Brown Prime Time 1 5
2014-09-24 NORD UCH DK JV-13 Annual's Poker Star SE U(U)CH Kroppsmarkens Hallmark 3 3 3
2014-09-24 SE U(U)CH Dee-Fair Watson's Magnificent SE U(U)CH DK CH(U) Kroppsmarkens Inspiration 2 2 4
2014-09-24 C.I.E. NORD UCH NO V-15 Waterline's Sasso Fieldvalley's Zelma 1 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2014-09-23 SE VCH SE U(U)CH Coco Loco's Dragon Fly Lab Marrone's Just Jasmin 3 5
2014-09-21 SE U(U)CH Aquador Merlin SE VCH SE U(U)CH NO VCH Ingmos Velo Di Maya 1 8
2014-09-20 SE VCH SE U(U)CH Coco Loco's Dragon Fly Comet 1 1
2014-09-19 FI JCH SE JCH Masterkey's Fix Joel Näpsänakkelin Kyttorppi 1
2014-09-18 MX CH US CH Hyspire Who Dat From Breckin Annual's Passion For Fashion 1
2014-09-17 SE U(U)CH C.I.E. NO UCH Sjöbygårdens Im Still Standing Trofast Dream of Alice 3 4
2014-09-14 Carmal's Enyas Noble Bergsandens Annies Fiona 3
2014-09-13 NORD VCH SE U(U)CH Macita's Mountain Treasure SE VCH Macita's Capri Dream 1 2 1 1
2014-09-13 SE VCH SE U(U)CH Ritou's Gorgonzola Freja 3 3 1
2014-09-12imp Time Square Ulysses Mallorn's Ring Any Bells 1
2014-09-12imp Longchamp Krug Huntsman's Choise Folly 1
2014-09-09 Wimsey's Honey Pie Tjotte's I'm The One 3 1
2014-09-08 SE VCH SE U(U)CH Wildn'beauty's Heathcliff Huxtable Labbehusets Because You'r Magic 2 2
2014-09-08 Lab Heartbreaker's Limelight Midwest Farmens Irma 1
2014-09-06 Mallorn's Mr Vain Irin Angel Jeniel Fox Trot at Solda
2014-09-06imp Mallorn's Keeps Gettin Better Gilbron Pride One Sweet Bon-Bon 2
2014-09-05 IE FTCH GB FTCH Apache Joe Little Spirit 1
2014-09-02 Lesser Burdock Blairgowrie Streamlight's Dana's Grace 1
2014-09-01 Clown's For A Few Dollars More Sea-Birds Let's Dance 2 5
2014-08-31 SE U(U)CH C.I.E. NO UCH Sjöbygårdens Im Still Standing SE VCH LPI LPII Figgefilurs Evigt Vackra Elvira 3 2 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2014-08-29 Oakleaf Warlord Copperbirch Corona 2 2 1
2014-08-28 IE FTCH Copperbirch Liffey Minnows Sea Side 1
2014-08-25 Airotkivs Falcon Klövenhöjs Kaffe Böna 3 3
2014-08-25 NORD UCH DK JV-13 Annual's Poker Star Aquador Lancia 4 1 1 2
2014-08-23 SE U(U)CH DK CH(U) Wildn'beauty's Gadget Kustmarken's Nelly 6
2014-08-20 SE VCH SE U(U)CH Wildn'beauty's Heathcliff Huxtable SE VCH Kafati's Famous Just Because 3 5
2014-08-19 SE U(U)CH NO UCH Mementos Paganini Labbzone Evita 1
2014-08-15 C.I.B. Devonshire Doubel Trouble Labbeexpressens Ella 6 3
2014-08-15 SE U(U)CH NO UCH EUW-15 SE VV-19 Ingmos Windsor Something New's Clear Sky 3 1 2
2014-08-13imp Balrion Weathertop Casey Jones Dolbia Smooth Operator 1 1
2014-08-11 Meadowlark Ballyboy Guns & Game Extra 3 4
2014-08-11 Quarypool Henery Carmal's Kitas Pearl 3 2
2014-08-11imp UA CH C.I.E. PL CH Mallorn's Black Gangsta PL CH Calamity Jane Z Grodu Hrabiego 2
2014-08-10 NORD UCH DK JV-13 Annual's Poker Star Stormer's Juliane 1
2014-08-09 Oakleaf Warlord RLD N SPH III Mandylike's Yet to Strike 6 1 1
2014-08-04 SE VCH Hoståmyrens Gizmo Rosebird Vickan Rose 1 2 1 2 1
2014-08-04 SE U(U)CH Mallorn's Ice Device Full Blast's Sunnanvind 1 1
2014-08-02 NORD VCH SE U(U)CH Macita's Mountain Treasure Macita's Creme De La Cream 4 1
2014-08-02 Rainstone Aries Rosebird Yacht Rose 4 3
2014-08-02 SE VCH Bökardalens Spirit in The Sky Ingmos Uva Mira 6 6
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2014-08-01 Sunziri's Muddy Belmont Noblessa 2 5
2014-07-30 Rolex Hervu Zadora I'lucky Perkozowy Raj 1
2014-07-30imp IE FTCH GB FTCH Waysgreen Apollo Gracehill Midnight Mover 1
2014-07-28 Figero Dafoz Herbu Zadora Jh Nipntuck Covergirl of Chicago
2014-07-26imp Cedarwood Play Mor So Much Mor LT CH Barbecue Sielos Balzamas 1
2014-07-26 SE U(U)CH C.I.E. NL CH Seawind Polish Poker Mouldhill's Dark Kiss 1
2014-07-25imp Blackthorn Ilmarinen Copperwheat Aston Belle 1
2014-07-24 IE FTCH Copperbirch Liffey Twigg's Inka 1
2014-07-23 NO UCH Mementos Ramel Mementos Ukulela 1
2014-07-22 Conneywarren Brooklin Gransmåla Cassiopeia 1 1 1
2014-07-19imp PL CH Deluxe Sarracenia Sitkowski Bor VDH CH INT UCH IE CH LU CH Farrah De La Tour Farmina 1
2014-07-18 BG CH RS CH C.I.B. Trendmaker's I Wish You Were Mine BG CH Balrion Weathertop Hazelburn 1
2014-07-15 SE VCH SE U(U)CH Coco Loco's Dragon Fly Skärvenäsets Constancia 4 3
2014-07-14 Rainstone Aries Rosebird Red Star Rose 4 1
2014-07-14 UA CH BY CH PL CH Devonshires in Like Flynn BY CH RU CH Minconti Well-Noun 1
2014-07-13 SE VCH O'Sofinas Henri Martin Trofast Royal Gala 1 2 2
2014-07-13imp GB FTCH Brackenbird Minnow Astraglen Tily 1
2014-07-12 NO JV-11 Cha's Lars Min Buse Eagle's Pure Cinnamon
2014-07-11 SE VCH Skärvenäset's Jack Alsnäsets Havsbris 1 2 1 2
2014-07-11 SE J(J)CH SE J(A)CH Moorman's T Oak Benningdale's Hamik Elda 3 5
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2014-07-10 FI UCH Devonshires London Edition Amberstead Dark and Stormy Over Mat 1
2014-07-09 Coco Loco's X-File Tranåsens Dark Delicious Diva 1 1
2014-07-09 GB FTCH Asterix Aguzannis of Chatsworth Leacaz Lexxi 1
2014-07-06 SE U(U)CH Wallwein's Six Foot Six Wallwein's Rhapsody in Blue 3
2014-07-06 Ettermyrans Melvin Devonvale Sapphire 1 2 1 2
2014-07-06 GB FTCH Lowforge Aragon of Leacaz IE FTCH Astraglen Faith 1
2014-07-05 SE U(U)CH NO UCH Mambrinos Ulrik DatsrÚges Fredrika 2 2 1 1
2014-07-05 SE U(U)CH Älvgårdens Moon Shine Robust Cha-Cha 1 1
2014-07-05imp Vangelis Rejent¢wka Gayla Niewierskie Laki 1
2014-07-03 Robust Brown Zermatt O'Sofinas Bruna Björn 5 2
2014-07-02imp DK JCH Thirsgaards Tjegge Lochiness Foxberry 1
2014-07-01imp US CH Nipntuck Happenstance Dvina River Polar Ring 1
2014-06-30 Dickendall Buckstone Ez Rock Miranda Herbu Zadora
2014-06-29 Guns & Game Explorer Dagsländan 3 1 1 2
2014-06-29 Conneywarren Brooklin Adore's Silkmantle 2 4
2014-06-29 SE VCH SE U(U)CH Ritou's Gorgonzola Talita's Bonnie 2 1 1 4
2014-06-29 SE U(U)CH C.I.E. NL CH Seawind Polish Poker SE U(U)CH DK UCH Drumbeat Zumba 1
2014-06-28 Justlike Sioux Viltvårdarns Ripa 1 1
2014-06-27 SE U(U)CH PL CH Queijeiro Da Vinci Annual's Trinity Girl 3
2014-06-26 GB FTCH Waterford Ganton Lowforge Elvira 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2014-06-25 Jämtesjöns Allan Av Ella Irwlend Flaimi 5 5
2014-06-25 LPI NO JCH SE JCH Searover Kits Deal Reedsweeper's Red Maple 2 2 2
2014-06-24 SE VCH SE U(U)CH EE CH NO VCH C.I.E. NO UCH Mementos Trubadur Sångfågelns Sophie 4 1
2014-06-22 SE U(U)CH Aquador Merlin O'Sofinas True Love 3 3 1
2014-06-22 IE FTCH Copperbirch Liffey Capandus Bonnie Mac Kenzie 2 2 1
2014-06-21 Searover Jills Jagger Skättekärrs Qvinnie 2 4
2014-06-17 Like'ims Sir Morris Lapwing's Hattonburn 3 5
2014-06-16 SE VCH Ritou's Inas Espresso SE VCH Vessmantorps Roxy 1
2014-06-16 Stenbury Askrike Black Nash Askrikes M Willow 5 2
2014-06-16imp Posters La Fin Du Monde Port of Nessie Whole Jazz Singer 1 1
2014-06-15 SE VCH Ritou's Inas Espresso Silver Smithy Girl Power 9
2014-06-15 DE&VDH CH AT CH Isefjordens Warth Sångfågelns Ninfa 3 1 2 1
2014-06-13imp GB FTCH Lowforge Aragon of Leacaz Batmoors' Leadhills Mennock 3
2014-06-12 SE U(U)CH Annual's Midsummer Madness Lebaz Ebony Pearl 2 3 1
2014-06-11 Tranåsens Chocolate Only Oki Doki Tranåsens Soft As Anapricot 5 1
2014-06-10 SE U(U)CH NO VCH NO UCH Mementos Mahler Labbonita's Gixi 5 1
2014-06-10imp Lesser Burdock Abbotstone Delfleet Vixen 1 1
2014-06-09 Glenbriar Musket Gold 2 1 3 1
2014-06-09 Foulby Still Talking Enjoy Nygaard's Reggae 1
2014-06-08imp SE J(J)CH Viltvårdarns Luring Bedgebrook Kestrel 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2014-06-07 IE FTCH Copperbirch Liffey Minnows Flowerly 4 1
2014-06-07imp Greenbriar Seige Garagill Ripple 1
2014-06-06 Conneywarren Brooklin SE VCH Bergsandens Annies Frigg 1
2014-06-06 Waterline's Le Petit SE VCH Smart Fellow's So You Think 1 3 4
2014-06-06 SE U(U)CH C.I.E. NL CH Seawind Polish Poker Mallorn's Cascaya
2014-06-05 Bolltorp Slotts Julius Twigg's and Coffe 2 2 1
2014-06-05 Roekull Inkas Luchs Workable's This Is It 4 2 2
2014-06-05 Dark Water's Heartland Dolcetto Rainstone Lady Marion 5 5
2014-06-04 GB SHCH Farnfield Topo Gigio Rocheby Nina Riche at Sharouns 1
2014-06-04 Shadowbrook's Bet On It Mysis Viborg
2014-06-03 SE J(J)CH Moorman's Tweed Glentress SE LCH Quinline's I'm A Rebel 2 1
2014-06-02 Carmal's Enyas Noble Carmal's Heroine Keen 4 3
2014-05-31 Coco Loco's X-File Kroppsmarkens Awesome Eve 4 3
2014-05-31 INT UCH PL CH Cinamon Kociokwik Lab Essential Sunshine 1
2014-05-30 SE VCH SE U(U)CH Coco Loco's Dragon Fly O'Sofinas Garden Girl 1 4 3 1
2014-05-30 SE VCH SE U(U)CH EE CH NO VCH C.I.E. NO UCH Mementos Trubadur Musical's A Class Act 3 5
2014-05-30 SE U(U)CH Mallorn's Ice Device Bumpkin's Tender Touch 2 4 1
2014-05-29 SE U(U)CH Mallorn's Ice Device Eaglebess Pytte-Troll 1 2 3 3
2014-05-29 Conneywarren Lennie Wingpennans Bissie 2 2
2014-05-29 Searover Day Mackenzie Jaktlågans Signe-Tillisch 1 1 2 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2014-05-29 SE U(U)CH Kamrats Hopalong Cassidy LE-Cop's Quist 3 1 1
2014-05-28imp Meadow View Leonardo Davinci Queijeiro Dominic 1
2014-05-26 SE VCH Labbåslyckorna's Abbe SE VCH LPI LPII Sångfågelns Golde 2 1
2014-05-26 SE J(A)CH Broadlaw Ivor SE JCH Searover Tan's Glory 1 2
2014-05-25 Thurbajen's The Merry Major Viltfågelns Night Star 2 1 2 3
2014-05-24 Dimhöjdens Miguel Af Derby Boställeskogens Adina 2 6
2014-05-23 Caper Cailie's Scout Twist 2 1
2014-05-23 Coco Loco's X-File O'Sofinas Mississippi Choctaw 3 3
2014-05-22 Portlick Ralph Caper Cailie's Nevada 4 1 2 1
2014-05-21 Caper Cailie's Challenger Ettinsmoor Caper Cailies 2 3
2014-05-21 Conneywarren Lennie SE VCH Labbret's Marisa Mac Hugh 2 4
2014-05-20 SE U(U)CH Trendmaker's Hard to Beat Vienetta 3 1 1 1
2014-05-20imp LV CH LT CH EE CH RU CH INT UCH Harrypotter of Lucifers Delight LT CH BY CH RU CH Ethnea Od Himalajskeho Cedru 1
2014-05-20 Hollyridge Lobuff Taylor Made Gabana Girl 1
2014-05-19 IE FTCH GB FTCH Waysgreen Apollo Barronstown Daybreak 1
2014-05-17 GB FTCH Ranalagh Tomtain of Silversnipe Hoylake First Lady 1
2014-05-16 Zibbans Brimzon Ettems Rindi 2 1 1
2014-05-16 Silronray's Heartbreaker Oklahoma Bella Mare
2014-05-15 Blizzami Aramis Grace-Kelly 4 4
2014-05-14 SE VCH SE&FI JCH FI VCH SE&FI UCH INT UCH Älvgårdens Le Cardinal Lablustrious Lady Langdon 1 4
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2014-05-13 Conneywarren Lennie Airotkivs Ikea 4 5
2014-05-13 SE J(J)CH SE J(A)CH NO JCH Searover Kits Dog Searover D's Ayla 2 2 1
2014-05-13 DE&VDH CH AT CH Isefjordens Warth Coco Loco's Fantastic 4 4
2014-05-12 Ellijas Dudley Like'ims Zsa Zsa 3 3
2014-05-12imp Denbrig Ace of Spades Broadlaw Alfreda 2
2014-05-12imp Derrity Mustard of Balswad Barronstown Dawn 1
2014-05-12 EE CH MX CH Tabatha's Caffu Queijeiro SE U(U)CH FI UCH Mallorn's Madeleine 2
2014-05-08 Sunziri's Muddy Loxton SE VCH Coco Loco's Drama Queen 6 1
2014-05-08 Jämtesjöns Allan Av Ella Faidons Babe Iv 1 2 2 3
2014-05-08 Oakleaf Warlord Williegårdens Opta 1 1 2
2014-05-08 Flyingphelps Balbirnie Happy 1
2014-05-07 SE VCH SE U(U)CH Ritou's Gorgonzola SE VCH Eagle's Ultimate Type 6
2014-05-07 Labcas You Got The Power Labcas Super Nova 1
2014-05-07imp Waterline's Le Petit Famehunt Around Veneris 1
2014-05-06 SE U(U)CH Richbourne Stardom Labbeexpressens Fliza 1 3
2014-05-06 SE U(U)CH C.I.E. NO UCH SE VV-15 NORD VV-15 SE VV-16 Tjotte's Lover Under Cover Kroppsmarkens Norah Jones 4 4
2014-05-06 IE FTCH Copperbirch Liffey SE J(J)CH RLD F RLD A RLD M Minnows No Matter What 5 1
2014-05-06 SE U(U)CH SM CH C.I.B. Kamrats Xodus Olga 1
2014-05-05 Sea-Birds Batteries Not Included Insanes Nypon 2 5
2014-05-05 Time Square Ulysses Waterline's Nocciola 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2014-05-04 SE VCH SE U(U)CH Coco Loco's Dragon Fly Labbegården's Jasmine 1 3 1 1
2014-05-04 INT JCH Blackthorn Racer SE J(A)CH Highhut's Alopex 1
2014-05-03 Conneywarren Brooklin Minnows Whirlwind 3 1 2 1
2014-05-01 Cynhinfa Hamik SE J(J)CH Thorsvi St Magdalene 4 3
2014-05-01 RU CH Miconti Charlston RU CH Balinor Band Zum Intu Mi
2014-05-01imp Black Rock Leminiscatus Nicea Nasze Uroczysko 1
2014-04-30 SE U(U)CH Winnie's Raggae Tingvell's Power of Love 1 1 1 3
2014-04-30 Levenghyl Monza Kvarterets Yuma Arizona 7 2
2014-04-30 SE VCH SE U(U)CH Coco Loco's Dragon Fly Labbonita's Hulda 1 1
2014-04-30 GB FTCH Drakeshead Vodka SE J(J)CH Karriärs She Is My Everything 2 2
2014-04-29 Ellijas Dudley Adore's Tekla 2
2014-04-29imp Lab Lodur's Grumbling Gaucho Lab Adventure's Tanzania 1
2014-04-29 Handy Headgehog of Bohemia Bras QuÚ Suerte De La Bohemia Bras 1
2014-04-28 HR CH Homega Du Puits De Chanteins HR CH INT UCH NL CH Snoopy's Gang Nina-Nana 1
2014-04-27 SE VCH Huntley's Daring Donadoni Huntley's Eldiga Ester 4 1 2
2014-04-27 Conneywarren Lennie Birdkeepers Crime of Fashion 5 3
2014-04-27 James-Dean Molly-Locklab 3 3 1
2014-04-26 SE U(U)CH Aquador Merlin Biagotti's Mysterious Girl 2 3 4
2014-04-26 Dark Water's Heartland Dolcetto Sångfågelns Cornelia 2 2
2014-04-24 SE J(J)CH Stazjep Daryl SE J(J)CH Djurbergas Farndale Moor 3 2 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2014-04-23 Dimhöjdens Miguel Af Derby Boställeskogens Mira 5 4
2014-04-23 SE J(J)CH Duckstream Nian's Cimbasso Masterkey's Fax Wiska 3 4
2014-04-23 SE J(A)CH Garronpoint Mole Bergsandens Days of Glory 4 1 2
2014-04-22 SE VCH Superiosity Intenzo Labbetassens Brown Makita 2 2 1 1
2014-04-21 Musical's Cradle Will Rock Guideline's Vienna 2 2 2 3
2014-04-21 Rosebird Uncle Steve Rose Rosebird Sweet Sanna Rose 4
2014-04-20 SE U(U)CH Annual's Teddy Bear Jayncourt Star Parade 5 1 4
2014-04-19 Hartofgold Harvey SE VCH Hundakärrs Saga 1 1
2014-04-19 DK UCH DE&VDH CH INT UCH Woefdram's Whiskey For Romeo Juelsgaard's Coat of Many Colours 1
2014-04-19 Laerkereden's Charlie DK BRCH SE J(J)CH Laerkereden's Laerke 1
2014-04-18 FI VCH FI UCH Game Sparkle's Väinö Koirantähden First in Lins 1
2014-04-17 Ellijas Dudley SE J(A)CH Roekull Kayo 5 4
2014-04-17 SE JCH Jobeshill Buffalo Bill SE J(J)CH Rockdove's Sparkling Tide 2 3 5 2
2014-04-16 SE U(U)CH NO UCH Mambrinos Ulrik Calm Countrys Calypso Girl 3 2 3
2014-04-16 NO UCH Rastigaissas Heilo Tintagelwinds Shork'n'sweet 1
2014-04-16imp Saknas Saknas 1
2014-04-15 Team Timberline Vail Af Gamegainer Flute of Gamegainer 2 1 2
2014-04-15 Kvarterets Aston Pennsylvania Maihaugen's Cross Eyed Mary 2 1 2 1
2014-04-14 DK BRCH DK JCH NORD JCH Bedgebrook Moonshaddow Thirsgaards Blue Monday 3 1 1
2014-04-14 Rocheby Gamekeeper Rossmix Sweet Symbols 3 2 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2014-04-14 Cynhinfa Hamik Firepoppy's Candlelight 4 3 1 2
2014-04-13 Coco Loco's X-File SE VCH SE U(U)CH DK CH(U) Sea-Birds Give Me Some Lovin 4 3
2014-04-13 Lucky Labrador's Figo Ferrari Luca 1
2014-04-11 SE VCH SE U(U)CH Lorca's Marshmallow Ingmos Windy Peak 3 7
2014-04-10 SE U(U)CH Mallorn's Ice Device Herrera Aqua Bella Mare 1 5
2014-04-10 SE U(U)CH Tjotte's Win The Crowd Odorosas Cara Mia 3 5
2014-04-10 Delfleet Hawk Roekull Inka 1 4
2014-04-09 Saknas Saknas 1
2014-04-08 Johnogaunt Jetsetter Woodhunt's Milli 4 1
2014-04-08imp C.I.B. FI UCH Mouldhill's Kind of Kiss RU CH Stefani Lucky Girl 1
2014-04-07 GB FTCH Drakeshead Vodka Skoglösa Hilda 2 2 3
2014-04-07 SE VCH SE U(U)CH Ritou's Gorgonzola Limelights Quest For Gold 2 2
2014-04-07 Loch Mor Speedmaster Loch Mor Diamonds On Silk
2014-04-06 SE VCH Skärvenäset's Mårten SE VCH Runnekullen's Miss-Marple 2 2 1 1
2014-04-06 SE U(U)CH Kamrats Hopalong Cassidy LE-Cop's Royal Princess 3 3 2
2014-04-06 SE U(U)CH Country Look's Best of Mystery Country Look's Exclusive Ice Tap 1 3 1 1
2014-04-06 Brindlebay Wizard SE J(J)CH Reminds Teal 5 5
2014-04-06 Caper Cailie's Cedar Designerline Tawny Eagle 2 1 2 1
2014-04-05 NORD UCH DK JV-13 Annual's Poker Star Sångfågelns L'amore 1 4 3 1
2014-04-05imp Broadlaw Dirk DK BRCH DK JCH Stenhöjgårds Bonnie 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2014-04-04 Searover Tans Jack Djurbergas Fashion Desigual 3 6
2014-04-04 SE U(U)CH Mallorn's Ice Device Mainline's Quite Like An Angel 1 1 4 2
2014-04-03imp Devonshires Not Your Average Joe Fair Queen's Joy 1
2014-04-03 Iliadens Stentor Kustmarken's Tjorven 3 3 2 2
2014-04-03 Delfleet Hawk Streamlight's Jackies Akira 3 2 4
2014-04-03 LT CH SE U(U)CH RU CH Sweeten Dancer For Money Sjöbygårdens Begin For Merchy 4 3
2014-04-02 C.I.E. NORD UCH NO V-15 Waterline's Sasso Skogvik's Ducha 1 1
2014-04-02imp SE U(U)CH Follies Voyager FI UCH Sparkhouse Follies May Day 1 1
2014-04-01 SE VCH NO VCH Youtellme Starrax SE VCH NO VCH Tilda 2 9
2014-04-01 SE J(A)CH Broadlaw Ivor Conover's Just Pringles 1 1
2014-04-01 Conneywarren Brooklin Twigg's Toltek 3 1 2
2014-04-01 Conneywarren Brooklin SE VCH Minnows Zeal 2 1 4 1
2014-04-01 DK UCH DE&VDH CH NORD UCH INT UCH PL CH Lab Treasure's Icing On The Cake Brinkdal Alma 1
2014-03-31 Bobdog's Mr Mann Massgaisten's Dooley 3
2014-03-31 Sunziri's Muddy Belmont Nutella 2 4
2014-03-31 Flying Firecracker V.d. Weeward Birchbrook's I'm So Happy 1
2014-03-31imp Lab Treasure's My Love Labrander Katla 1
2014-03-29 Dark Water's Heartland Dolcetto Sångfågelns Gerhilde 3 6
2014-03-29 SE U(U)CH Ingmos Yali Ingmos Tania 4 1
2014-03-29 Cynhinfa Leo Silversnipe Reflection 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2014-03-28 SE VCH Bökardalens X-Press Music Musical's Bumblebee 7 4
2014-03-28imp GB FTCH Copperbirch Paddy of Leadburn Haggisbank Milly of Denbank 1
2014-03-27 SE U(U)CH Musical's Man of Mode Musical's Paint Your Wagon 2 5
2014-03-27imp IE FTCH Watergreen Hunter Copperbirch Clough Fern 1
2014-03-26 SE VCH SE U(U)CH Lorca's Marshmallow SE VCH SE U(U)CH Mambrinos Meadow 1 1 1 2
2014-03-26 SE U(U)CH C.I.E. NO UCH Sjöbygårdens Im Still Standing Fiskja Bondens Jordreva 1 1 1 2
2014-03-26imp Applejack's Nutbush City Limits Port of Nessie Wallaby Whisper 2
2014-03-26 Upwards Ran Tan Plan SE VCH FI VCH Kotilinnun Diiva 1
2014-03-24 Kayteens Star at Meadowlark Meadowlark Afon Tywi 2 3
2014-03-24imp NO JCH SE JCH Djurbergas Fashion Gant SE JCH Billowhiz Tweed Tyra 1 1
2014-03-23 IE FTCH Copperbirch Liffey Reedsweeper's Red Rose 3 2 1 4
2014-03-23 LE-Cop's Quarter Pounder Kamrats Godis Till Kai 4 2 1
2014-03-22 Ballylaffin Bailey of Rockenhart Perdix Gundogs G9 5 1
2014-03-22 SE U(U)CH C.I.E. NO UCH SE VV-15 NORD VV-15 SE VV-16 Tjotte's Lover Under Cover SE U(U)CH Tjotte's My Bubble Your Trouble 3 3
2014-03-21 Delfleet Hawk SE JCH Bergsandens Fore My Last Penny 1 5
2014-03-21 SE JCH Svart & Gul Muskot Glimmingens Catalina 6 5
2014-03-21 C.I.E. NORD UCH NO V-15 Waterline's Sasso Mambrinos Gillian 1 2
2014-03-20 Oakleaf Warlord Carmal's Heroine Vicky 2 2
2014-03-20 Robust Brown Cupido Robust Brown Four Roses 1 7
2014-03-20 Broadlaw Warren Conover's Arraks Facile 6 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2014-03-20 Brockweir Blitz of Smithsteads GB FTCH Tweedshot Thistle of Levenghyl 1
2014-03-20imp DE&VDH CH AT CH Isefjordens Warth Ronja 1
2014-03-19 Mysis Tempo Vivo SE VCH LPI LPII Huset Elliots Pi 2 6
2014-03-19 Jayncourt Star Drumbeat Jazz 1
2014-03-18 Highstones Exclusive Dust Grolunds Ametist 1 1 2 2
2014-03-18imp GB FTCH Levenghyl Bee of Featherfly Ebony Star Chaser 1
2014-03-18 Mouldhills's Joking Around FI UCH Mallorn's Madeira 1
2014-03-17 Coco Loco's Zhow Off Ingmos Valtea 5 3
2014-03-16 SE U(U)CH Sångfågelns Marco Sångfågelns Brünnhilde 3 1 6
2014-03-16 Big Whiskey's Jeep Grand Cherokee Cocoa N'peanut Z Grodu Hrabiego Mal
2014-03-16imp LV CH LT CH BY CH EE CH C.I.E. PL CH Halloran Mr Bombastic Greys Kopa 2
2014-03-15 Ellijas Dudley Ettermyrans Macy 2 4 1
2014-03-15 Conneywarren Lennie Fräsch & Sund Greta 1 4
2014-03-15 Carpenny Kubla Khan Serrahof Greta Garbo 4 3
2014-03-15imp Vistorp Ending Mack Labdual Tic Tac Toe 1
2014-03-14 Saknas Saknas 1
2014-03-13 Carpenny Kubla Khan SE VCH Sincher's Pretty Darned Tempting 1 2 4
2014-03-13imp GB SHCH Amberstope Rebel Yell Kimbajak Star Dust 2
2014-03-13 Time Square Ulysses DE&VDH CH INT UCH LU CH Coco Loco's Tea Cup 1
2014-03-13 Drumbeat Shake Drumbeat Shakira 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2014-03-12 SE JCH Jobeshill Buffalo Bill Djurbergas Sim's Sarabi 4 3
2014-03-12imp C.I.E. PL CH Dolbia Christian Lacroix PL CH Dolbia Be Mine 1
2014-03-12 NORD JV-11 Destinys Tellmenothingidon'tknow NO UCH Labbzone Any Reason to Run 1
2014-03-12imp SE U(U)CH DK UCH Lobuff-Shannon Us Major Attraction Vanilla Creek's Amarilla 2
2014-03-12imp GB FTCH Waterford Ganton Broadlaw Ebony 1
2014-03-09 Conneywarren Brooklin LPI LPII Black Angus Tilia Cordata 1 4
2014-03-09imp GB FTCH Leadburn Mist Spylaw Showgirl of Harperrig 1
2014-03-09 SE U(U)CH C.I.E. NL CH Seawind Polish Poker FI UCH Mysis Usvainen Meri 1
2014-03-08 SE VCH SE U(U)CH Coco Loco's Dragon Fly O'Sofinas Lavender 1 3 2 1
2014-03-08 SE VCH RLD N RLD F Viltvattnets Casper SE VCH RLD N RLD F RLD A Viltvattnets Dahlia 4
2014-03-08 Levenghyl Como Ravensbank Wagtail 1
2014-03-07 Nordjydens Mikkelsen Lebaz Cosy Kia 2 1
2014-03-07 Conneywarren Brooklin Full Blast's Madicken 3 2 1 2
2014-03-06 SE U(U)CH C.I.E. NO UCH SE VV-15 NORD VV-15 SE VV-16 Tjotte's Lover Under Cover NORD VCH SE U(U)CH DK CH(U) Superiosity Estanzia 5 5
2014-03-05 SE VCH SE U(U)CH Coco Loco's Dragon Fly Full Blast's Nyfiken 1 1
2014-03-05 Portkelfin Aspire of Astraglen Mandylike's Very Victrix 1 2 3 2
2014-03-05 SE U(U)CH Mallorn's Ice Device Elmshorn Lucy in The Sky 2 1 3 1
2014-03-05imp LV CH BY CH EE CH Zulu Almodovar Beckett Elf Andora Sunset Pearl 1
2014-03-04 Heavy Loader's Matrix Reloaded Mylabs Bruchetta 1 1 2
2014-03-03 SE U(U)CH DK UCH Lobuff-Shannon Us Major Attraction Aquador La Salle 4 1 1 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2014-03-02 IE FTCH GB FTCH Apache Joe Carolhill Aniak of Copperbirch 4 2
2014-03-02 Carpenny Kubla Khan SE U(U)CH Smart Fellow's Red For Danger 4 3
2014-03-02 SE JCH Duvskogens Ben Deco Pilens Freja 5 3
2014-03-01 SE U(U)CH Mallorn's Ice Device DatsrÚges DesirÚe 2 2 3
2014-03-01 Ellijas Dudley Skoglösa Hexa 3 2
2014-03-01 SE JCH Jobeshill Buffalo Bill Masterkey's Ice Climber 3 2
2014-03-01 Jobeshill Olof Roekull Inkas Lowa 2 7
2014-02-28 SE U(U)CH C.I.E. NO UCH SE VV-15 NORD VV-15 SE VV-16 Tjotte's Lover Under Cover SE VCH Svallvikens Pilot in The Sky 1 1
2014-02-28 Phumba Skärtorps Teela 3 1 2
2014-02-28 Riorocks Red Ryder at Davikas Ruby Hot Salsa of Red Diamond 1
2014-02-27 SE VCH Bökardalens Seventh Sign SE VCH Lab Treasure's All-Time 1 2
2014-02-26 Streamlight's Choice Blaser SE VCH TJH(FM) Designerline Graceful Warbler 2 2
2014-02-26 Conneywarren Brooklin Ugerups Rut 3
2014-02-26 Conneywarren Lennie Dagny 4 3
2014-02-26 SE VCH SE U(U)CH Coco Loco's Dragon Fly Eaglebess Brunhilde 7 3
2014-02-26 Mallorn's Design Winner Top One Delle Acque Lucenti
2014-02-24 SE U(U)CH Highjump's Rebel United Knubbes Ellen 3 3
2014-02-23 SE VCH SE U(U)CH Macita's Sir Tobey Macita's Bumble Bee 2 2 2 2
2014-02-22 James-Dean Middle Lake's Pandoras Box 5 3
2014-02-22 IE FTCH Copperbirch Liffey Minnows Whatsoever 5 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2014-02-21 Full Blast's Kummin SE VCH Alsnäsets Töa 1 2
2014-02-21 Conneywarren Lennie Conover's Just For Fun 2 7
2014-02-21 IE FTCH Copperbirch Liffey Airotkivs Evening Breeze 4 3
2014-02-20 Sunziri's Muddy Belmont Clintz Maja 2 1 2 5
2014-02-20imp Karalenstar Jedi Master at Mistigri Killyrudden Iona 1
2014-02-20 Willowyck Darren Hanrebor Too Hot to Handle 1
2014-02-19 SE VCH SE U(U)CH EE CH NO VCH C.I.E. NO UCH Mementos Trubadur Eaglebess Quinnie 4 3
2014-02-19 Cassatas Thrustable Taylor Full Blast's Rania 4 4
2014-02-19 Opas Ysi Robocop's Eztrella 2 7
2014-02-18 Cynhinfa Hamik Tale Galatea Merrythought 4 2 2
2014-02-18 DE&VDH CH Ghosteerie Gaspode Vom Biberwald Lab Fairytale's Bedtime Story 1
2014-02-17 NORD VCH SE U(U)CH Macita's Mountain Treasure Macita's My Lady 4 3
2014-02-16 Flying Firecracker V.d. Weeward Undercover Secret Lady V.d. Weeward 1
2014-02-16 Portlick Ralph Thorsvi Blackwood 3 1 2
2014-02-16 SE U(U)CH Annual's Teddy Bear Capas Spirit No Alibi 1
2014-02-15 Knuma Dean Kielsminde Amila 1
2014-02-14 US CH Banner's No Line On The Horizon Madabout's Coffee Sweetner 1
2014-02-13 IE FTCH Copperbirch Liffey Twigg's Time Out 1 2 2 2
2014-02-13 Carmal's Enyas Noble SE J(J)CH Masterkey's Fax Wissla 4 1 3
2014-02-13 Broadlaw Warren SE J(J)CH Searover Kits Copy 5 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2014-02-13 SE U(U)CH Aquador Merlin Aquador Helena 3 3
2014-02-13 FI UCH Devonshires London Edition Daylight of Misty Dreams 1
2014-02-13 SE U(U)CH Follies Nicodemus Mouldhill's Inky Dinky 1
2014-02-13imp CH Hyspire Texas Hold'em CH Windrose Scarlet Letter 1
2014-02-12 Kepchers Biggles Breeze Labb-Hamras Nora 4 2
2014-02-12 PL CH Arthus Sarracenia Majestic Chamelon SE U(U)CH Sea-Birds Absolute Adorable 2 5
2014-02-11 SE V-10 SE UCH NORD UCH INT UCH Licithas Terje Vigen Something New's Exciting Delight 1 1 4 3
2014-02-10 Queijeiro Dolce Gabbana Annual's The Desert Girl 1
2014-02-10 IE FTCH Copperbirch Liffey Iliadens Ydra 1 1
2014-02-10imp Winnie's Block Buster Windrose Raspberry Beret 1
2014-02-09 Conneywarren Brooklin SE VCH RLD N RLD F RLD A Viltvattnets Flying Furi 2 2 1
2014-02-08 SE U(U)CH NO UCH PT CH William Winnie's Barbara 1
2014-02-07 SE VCH SE U(U)CH Coco Loco's Dragon Fly Trollsländan 3 1 4 1
2014-02-07 SE J(A)CH DK JCH Lakedown Diawl Bach SE VCH SE J(J)CH Meadowlark Final Runner 2 3 1 2
2014-02-06 Kullaholm's Vargen Hackihäls Idun 2 2 1 2
2014-02-06imp Balrion Weathertop Aramis Indian Skimmer Over Afinmore 1
2014-02-05 SE J(J)CH Justlike Albireos Edgar Davids SE J(J)CH Streamlight's Cayo's Win 5 3
2014-02-03 SE U(U)CH NO UCH Mallorn's Ring My Bell SE U(U)CH C.I.E. NO UCH FI UCH NO JV-12 SE JV-12 Wallwein's Q-Rious 2 2 3
2014-02-02imp SE V-10 SE UCH NORD UCH INT UCH Licithas Terje Vigen NO UCH Mambrinos New Tricks 1 1
2014-01-31 NORD UCH DK JV-13 Annual's Poker Star Pashkira's Go Gaga Apporter 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2014-01-30 Delfleet Hawk Carmal's Heroine Quest 2 3 4
2014-01-30 LT CH SE U(U)CH RU CH Sweeten Dancer For Money C.I.E. NORD UCH NORD V-13 NO V-13 FI V-13 SE VV-16-17 Tjotte's Fan Bloody Tastic 2
2014-01-29imp DK BRCH DK JCH DK WTCH Batmoors' Leitrim Jake Thirsgaards Lovis 1
2014-01-28 FI UCH Devonshires London Edition Richbourne Silver Surprise 1
2014-01-27 SE U(U)CH Mallorn's Ice Device SE U(U)CH Mainline's Tia Maria 2
2014-01-27 Meadowlark Ballybogy Caper Cailie's Seal 2 5
2014-01-26 SE U(U)CH Dee-Fair Watson's Magnificent Ginstens Ancona 2 1
2014-01-25 SE VCH SE U(U)CH Coco Loco's Dragon Fly Benliz Exelent Elize 2 7
2014-01-25 James-Dean Waving Tails Alexx Woods 2 7
2014-01-24 Ellijas Dudley Beda Av Sunnanvind 3 4
2014-01-24 Wimsey's Diamond Girls Best Friend Wimsey's Misty Dreamer 2 4
2014-01-23 NORD JV-11 Destinys Tellmenothingidon'tknow NORD JV-11 Tjotte's Golliwog's Cake-Walk 5 3
2014-01-23 Goody-Goody's Mr Pistachio Goody-Goody's Alexandria 1 2 1
2014-01-22 SE J(A)CH C.I.T. DK JCH NORD JCH FI J(A)CH Blackthorn Bion SE J(J)CH SE J(A)CH Searover Tans Twinkle 4 2
2014-01-22 INT UCH PL CH Cinamon Kociokwik SE VCH Mamma Mia Kociokwik 1
2014-01-21 Huntley's Cute Chapman Rainstone Ricotta 2 4
2014-01-21 SE VCH O'Sofinas Henri Martin Agatha 1 2 2
2014-01-21 Coco Loco's X-File Ritou's Skrållans Lilla Malin 2 2 3
2014-01-21 Perfect Partner at Goodygoodys Goody-Goody's It Takes Two to Tango 3
2014-01-18 Glenbriar Fresco Conover's Prinsessan Rapunzel 3 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2014-01-18imp Blackthorn Kamil Namusillan Helmikkä 1
2014-01-17 Oakleaf Warlord LPI SPH II SPH III Like'ims Honest Bellmaker 2 8
2014-01-15 SE U(U)CH C.I.E. NL CH Seawind Polish Poker FI V-07 Hyspire Jessica at Adventures
2014-01-15 Flying Firecracker V.d. Weeward EE CH FI UCH Strongline's Xantamaria
2014-01-13 Oakleaf Warlord SE J(J)CH Korpklons Vessla 4 1 2
2014-01-13 GB CH Cambremer Tom Cobbley of Charway Hillsides Alexandra 1
2014-01-12 SE JCH Duvskogens Ben Deco Kullaholm's Edla 4 3
2014-01-11 SE U(U)CH Ingmos Xisto SE VCH SE U(U)CH Ingmos Umbala 1
2014-01-11 Ballylaffin Bailey of Rockenhart Cosmic Cover's Rally's Reaction 1 3 1
2014-01-09 SE J(A)CH Garronpoint Mole Bergsandens Eternal 5
2014-01-09 SÖKH III Capandus Eddie Mac Laren Duvskogens Knota 3 1
2014-01-09 IE FTCH Copperbirch Liffey SE J(J)CH Moorman's T Hazel 5 2
2014-01-08 Shadowbrook's Bet On It SE U(U)CH US CH Boradors Dance The Dance 1 2 1 1
2014-01-08 Oakleaf Warlord SE J(J)CH Caper Cailie's Attache 2 1 2
2014-01-06 Cynhinfa Flint Rainstone Monday 1 4 2 2
2014-01-06 Coco Loco's X-File Drumbeat Showdancer 1
2014-01-04 SE J(A)CH DK JCH Lakedown Diawl Bach Reedsweeper's Trinity 3 4
2014-01-03 SE U(U)CH C.I.E. NL CH Seawind Polish Poker Tealway Imagination
2014-01-02 GB FTCH Astraglen Hail FI JCH SE JCH Stenbury Black Ribbon 5 6
2014-01-01 Sunziri's Muddy Belmont Serenitys Friend Chanelle 4 5
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2014-01-01 Broadlaw Warren SE J(J)CH Sea-Croft May It Be 2 2
2014-01-01 Goody-Goody's Mr Pistachio Windswepthill La Prima Agenda 4
2014-01-01 SE J(A)CH C.I.T. DK JCH NORD JCH FI J(A)CH Blackthorn Bion SE J(J)CH Streamlight's Cayos Gillie 5 2


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2019-11-27 / Page updated 27 Nov 2019: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2019-11-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Nov 2019