Information om Labrador retriever från Rasdata.nu

Tjänstehundar

Resultat i namnordning


2020-11-15 Mullsjö SBK
TJH Capandus Caipirinha TJH CERT III Gundrosen Conniy och Larsson Örjan

2020-10-24 Prästtomta SBK
TJH Gärdegårdens Jonas TJH CERT III Larsson Nils-Göran och Bad Inga-Lill

2019-10-06 Värmdö SBK
TJH Stamettis Lady's Jackson TJH CERT III Eriksson Ola och Johansson Mats

2019-09-28 Halmstad SBK
TJH Caloan's Belle De Louvain TJH CERT III Bernqvist Therese och Gundrosen Conniy
TJH Kustmarken's Kinga TJH CERT III Bernqvist Therese och Gundrosen Conniy
TJH Songbirds Zefirino TJH CERT III Bernqvist Therese och Gundrosen Conniy

2019-09-14 Hvss SBK
TJH Hungry-Heart's Time to Keep TJH CERT III Heikkilä Viljo och Johansson Mats
TJH Huntrets Bufo Viridis TJH CERT III Heikkilä Viljo och Johansson Mats

2019-04-06 Sjöbo SBK
TJH Sångfågelns Bobby TJH CERT III Nordström Åke och Emgård Anders

2018-11-10 Gotland SBK
TJH Lab Marrone's Mr Maceni TJH CERT III Karlsson Leif

2018-09-29 Luleå SBK
TJH Macita's Loretta Young TJH CERT III Häggström Katarina och Lindahl Johan

2018-05-09 Kungsbacka SBK
TJH Mandylike's Clique TJH CERT III Jadepalm Kristina och Jadepalm Per-Arne

2017-09-30 Wanås SBK
TJH Lab Nova Jum-Jum TJH CERT III Therup Anders och Persson Sven-Börje

2017-09-02 Jönköping SBK
TJH Airotkivs Moira Räddning TJH CERT III Andersson Torbjörn och Harrysson Eva Marian
TJH Pilens Käck Räddning TJH CERT III Bengtsson Anne Charl och Isebark Conny
TJH LD STARTKLASS Sea-Croft Kay's Ice Räddning TJH CERT III Andersson Torbjörn och Harrysson Eva Marian

2017-06-03 Askenäs SBK
TJH RLD N RLD F PATRH I SPH I Rainstone Ticket to Ride TJH CERT III Andersson Billy och Holm Ann Christin

2017-04-14 Kungsängen SBK
Alice TJH CERT III Johansson Kikki och Johansson Mats

2017-04-08 Skövde SBK
TJH Pilens Käck Räddning TJH CERT III Ericson Thomas och Andersson Torbjörn

2016-04-30 Myttinge SBK
TJH(PTRH) Mainline's I'm Forever Yours TJH CERT III Slars Ingegerd och Johansson Kikki

2015-10-31 Sölvesborg SBK
SE VCH SE U(U)CH LPI RLD N TJH(PTRH) PATRH II Ritou's Malins Pepparkaka TJH CERT III Karlsson Göte och Lindfalk Ingrid

2015-08-15 Strängnäs SBK
TJH(PTRH) Alaska TJH CERT III Larsson Nils-Göran och Sandström Anders

2015-06-13 Märsta SBK
SE VCH LPI TJH(PTRH) SPH I SÖKH I Thorsvi Black Bottle TJH CERT III Hovind Adam och Slars Ingegerd

2015-03-14 Skövde SBK
TJH(RDH) Eaglebess Zally Räddning TJH CERT III Johansson Christina och Gullander Gullvi

2014-09-13 Härnösand SBK
SE VCH TJH SE JCH SÖKH II Northline's Outstanding Dallas Dhu TJH CERT III Myrén Karin och Jakob Peter

2014-08-29 Luleå SBK
LPII RLD N RLD F TJH(PTRH) Masterkey's Fax Sting TJH CERT III Boman Tom och Alnelind Martin

2014-04-12 Såtenäs SBK
TJH(PTRH) Mandylike's Ability TJH CERT III Liljesson Malin och Johansson Ingvar

2013-11-02 Marma SBK
LPI LPII SE VCH RLD N TJH(PTRH) PATRH I SPH II Zetastar Noble Tezz TJH CERT III Dahlberg Christer och Dahlin Marianne

2012-11-18 Uppsala SBK
TJH(RDH) Musical's Forever Tango Räddning TJH CERT III Järsand Kjell

2012-11-10 Kungsbacka SBK
SE VCH TJH(PTRH) Skärvenäset's Eiwin TJH CERT III Jadepalm Per-Arne

2012-05-22 Marma SBK
TJH(PTRH) Designerline Gemmas Birka TJH CERT III

2012-05-12 Färila SBK
TJH(PTRH) PATRH I Huset Elliots Jota TJH CERT III

2012-04-29 SBK RH
SE VCH LPI TJH(RDH) Colas Eivor Räddning TJH CERT III

2012-04-28 Hjärsås SBK
SE VCH LPI RLD N TJH(PTRH) PATRH II SPH III Figgefilurs Egon Är Svart TJH CERT III Rosander Erik

2012-04-28 Munkarp SBK
TJH(PTRH) Bramblefields Contender TJH CERT III

2012-04-27 Hjärsås SBK
TJH(PTRH) Minnows Blue Fantasy TJH CERT III
LPI TJH(PTRH) Figgefilurs Den Magiske Labero TJH CERT III

2011-11-12 Skellefteå SBK
TJH(FM) Tjotte's Part of The Package TJH CERT III Ekberg Stig och Rosander Erik

2011-11-05 Trelleborg SBK
TJH(FM) Minnows Ocean Breeze TJH CERT III Emgård Anders och Therup Anders
TJH(FM) RLD N SPH III Labbmoa's Lira TJH CERT III Emgård Anders och Therup Anders

2011-10-22 Visby SBK
TJH(FM) Lebaz Lonely Enzo TJH CERT III Johansson Mats och Johansson Kristina

2011-07-04 I Tjänsten RPS
PH Guns Gem Barrel

2011-06-11 Myttinge SBK
TJH(PTRH) Cotton Tail's Ice Cream Soda TJH CERT III Eriksson Michael

2011-06-11 Osby SBK FM
TJH(FM) Lapwing's Highland Malt TJH CERT III Andersson Billy

2011-05-20 SBK
TJH(RDH) Fläckebo Näsets Melvin Räddning TJH CERT III

2011-04-22 Nyårsåsen SBK FM
TJH(FM) Nortracker's Pirat TJH CERT III Gustafsson Inger och Brorsson Kenneth

2010-10-30 Kungsbacka SBK
TJH(FM) Iliadens Apollon TJH CERT III Johansson Ingvar

2010-08-28 SBK
TJH(RDH) Skärvenäset's Sergej Räddning TJH CERT III
SE VCH TJH(RDH) Rövarkungens Förkung Och Fosterland Räddning TJH CERT III

2010-08-07 Hjärsås SBK
TJH(FM) AGHD II Fireco Bernard TJH CERT III Rosander Erik
TJH(FM) PATRH III SPH III Calaisa TJH CERT III Rosander Erik

2010-07-01 Hundtjskolan SBK
SE VCH TJH(FM) Designerline Graceful Warbler TJH CERT III

2010-06-29 I Tjänsten RPS
PH Duckstream Nian's Celesta
PH Ettems Zonic

2009-09-12 Rosenholm SBK FM
TJH(FM) Albalilium Murphy TJH CERT III Lindfalk Ingrid

2009-08-29 Skövde SBK
TJH(RDH) Otis Hopson Räddning TJH CERT III
TJH(RDH) Balto Räddning TJH CERT III
TJH(RDH) Mandylike's Lodestar Räddning TJH CERT III

2009-08-01 Ljungbyhed SBK FM
SE VCH TJH(FM) Sea-Birds Snowstorm TJH CERT III Persson Sven-Börje

2009-06-22 I Tjänsten RPS
PH Insanes Bore

2009-06-13 Falun SBK FM
TJH(FM) Mojak TJH CERT III Wikbladh Jöran

2009-06-12 Sölvesborg SBK FM
TJH(FM) Vessmantorps E Lilly TJH CERT III Emgård Anders

2009-05-30 Tåme SBK FM
TJH(FM) Ugerups Pia My Desteny TJH CERT III Nimrodsson Peter

2008-11-15 Uddevalla SBK FM
SE VCH TJH(FM) NO VCH Crosswood Walk On By TJH CERT III Jadepalm Per-Arne

2008-10-11 Hjärsås SBK
LPI TJH(FM) Huntley's Amazing Adventure TJH CERT III Petersson Lars

2008-09-03 Halmstad SBK
LPI TJH(FM) Izolde TJH CERT III Karlsson Jörgen

2008-08-21 Skövde SBK
TJH(RDH) Brantastigs Buse Räddning TJH CERT III

2008-05-31 Lerum SBK FM
TJH(FM) Rainstone Morten TJH CERT III Persson Ursula

2008-05-15 Skövde SBK RÄDDNING
TJH(RDH) Ydala Ygg Räddning TJH CERT III
TJH(RDH) Woodduck's San Miguel Räddning TJH CERT III

2008-04-12 Björkabasen SBK FM FM
TJH(FM) Benliz Qoriander Qlint TJH CERT III Therup Anders

2007-11-15 Skövde SBK
TJH(RDH) Fairchilds Eros Räddning TJH CERT III

2007-11-10 Hjärsås SBK FM
TJH(FM) Like'ims Tip-Top TJH CERT III Korner Eije

2007-09-01 Karlsborg SBK FM
TJH(HV) LPI Käppastans Enzo TJH CERT III Larsson Örjan

2007-06-09 Enköping SBK FM
TJH(FM) Heavy Loader's Tequila TJH CERT III Ståhl Britt Marie

2006-11-25 Hässleholm SBK FM
TJH(HV) Megadroms Aurora-Eos TJH CERT III Ekberg Stig

2006-11-25 Åstorp SBK FM
TJH(HV) Kullaholm's Urax TJH CERT III Borgenlöv Leif

2006-10-14 Malmen/Linköpin SBK FM
TJH(HV) Modus Vivendis Just A Dreamer TJH CERT III Widén Marie

2006-04-22 Sydöstra Skåne SBK HV
TJH(HV) Blondie TJH CERT III Nordström Åke
TJH(HV) Loke TJH CERT III Nordström Åke

2006-03-03 I Tjänsten RPS
PH Kristinedals Nova
PH Fräsch & Sund Hero
PH Fräsch & Sund Hulda
PH Roekull Dora
PH Iliadens Galios
PH Hackihäls Buse

2005-12-03 Önnarp SBK FM FM
TJH Atos Bevakning Borgenlöv Leif

2005-10-16 Skövde SBK
TJH Pärlkustens Dollar Z Räddning

2005-10-01 Klinte SBK FM FM
SE VCH TJH SE U(U)CH Älvgårdens Marques De Arienzo Bevakning Jakob Peter

2005-09-04 Skövde SBK
TJH Klintå's Snögnister Räddning
TJH Kamrats Hubbe Räddning

2005-07-10 Umeå SBK
TJH Tjotte's Spoiling The Party Räddning

2005-05-29 Skövde SBK
SE RPCH TJH Balder Räddning

2004-12-05 Jönköping SBK HV
TJH LPI LPII Skärvenäset's Edward Oskar Bevakning Axell Ulf

2004-11-21 Önnarp SBK HV HV
TJH Gameflame's Pepper Bevakning Borgenlöv Leif

2004-10-17 Herrljunga SBK HV
TJH Rainstone Bruna Bark Bevakning Jadepalm Per-Arne

2004-09-26 Skövde SBK
TJH Lassagårdens Kama Räddning
TJH Pärlkustens Vega Z Räddning
TJH LPI Viltvårdarns Bazune Räddning

2004-08-15 Skövde SBK
TJH Stellarlight Gamekeeper of Birk Räddning
TJH Glensheen Samuraj Räddning
TJH Abel Räddning

2004-06-29 Nynäshamn SBK HV HV
SE VCH TJH Colas Jim Bevakning Strömbäck Göran

2004-06-20 Skövde SBK
TJH Lassagårdens Karl-Oskar Räddning
TJH Lassagårdens Kamomill Räddning
TJH Transångens Winner Feather Räddning

2004-06-20 Revinge SBK
TJH HS 10265 Blossi Räddning
TJH LPII Conover's Run For Life Räddning

2004-04-03 Hofors SBK
TJH Highstones Olivia Sunshine Bevakning Karlsson Hans

2003-11-15 Klåveröd SBK
TJH Robust Hero Bevakning Ekberg Stig

2003-11-02 Ängelholm SBK
TJH Licithas Petter Bevakning Borgenlöv Leif
SE VCH TJH Sea-Birds Jetblack Jack Bevakning Borgenlöv Leif

2003-11-01 Härjarö SBK
TJH Sycklinges Yin Bevakning Ståhl Britt Marie

2003-10-27 Revinge SBK
TJH Ritou's Rasmus Räddning

2003-10-25 Knottebo SBK
TJH Aroscas Give It Time Bevakning Österlund Hans

2003-10-19 Hjärsås SBK
TJH Gentle Gilbert's Gibson Bevakning Ekberg Stig

2003-10-06 Lilla Edet SBK HV
SE VCH TJH Yxnaholma's Jane Bevakning Majlöv Dan

2003-10-04 Härjarö SBK FV
TJH Sjöbygårdens Would I Lie to You Bevakning Ståhl Britt Marie

2003-09-13 Sölvesborg SBK/HV
TJH Mandylike's Xplicit Bevakning Fredin Maria
TJH Mandylike's Black Biscuit Bevakning Fredin Maria

2003-08-30 Karlsborg SBK/FV
TJH Brown and Blackstars Quick Star Bevakning Majlöv Dan

2003-08-03 Sandö SBK
TJH Tale Gorbag Räddning

2003-04-27 Nordmaling SBK/HV
SE VCH TJH SE U(U)CH Tjotte's Star Striker Bevakning Sjöström Annika

2003-04-12 Falun SBK/HV
TJH Lamborghini's I'm A Man in Black Bevakning Wikbladh Jöran

2003-04-11 Skövde SBK
TJH Airotkivs Stowe Friend Räddning

2003-04-02 Revinge SBK
TJH Ritou's Melker Räddning

2003-03-22 Hjärsås SBK/FV
TJH Altea Bevakning Nordström Åke
TJH Ambra Bevakning Nordström Åke

2003-03-16 Simrishamn SBK/HV
TJH Mocca Made's Dimitria Bevakning Ekberg Stig

2002-11-10 Falun SBK/HV
TJH Goody-Goody's Mali Bevakning Fältman Charlie

2002-10-19 Värmdö SBK/HV
TJH Bumpkin's Busy-Bee Bevakning Karlsson Bengt

2002-10-12 Storuman SBK/HV
TJH LPI LPII Something New's Heavy Connection Bevakning Sejnell Bert Åke

2002-10-05 Härjarö SBK/FV
TJH Sycklinges Azzi Bevakning Christiansson Kriste

2002-08-30 Rosersberg SBK
TJH Moorman's Jumping Bean Räddning

2002-08-16 Sandö SBK
TJH Fräsch & Sund Ella F Räddning

2002-06-07 Sandö SBK
TJH Khamse's Gromit Räddning

2002-04-26 Skövde SBK
TJH Trannum's Like A Hurricane Hsb Räddning

2002-04-19 Rosersberg SBK
TJH Ca'krist Cape Kidnappers Räddning

2002-04-14 Hässleholm SBK/HV
TJH Like'ims Guinness Bevakning Ekberg Stig

2002-03-15 Revinge SBK
SE VCH TJH Nice Ninas Ida Räddning
TJH Emma Räddning

2001-11-17 Karlskoga SBK/HV
TJH LPI Mylabs Abbe Bevakning Skoglöf Sune

2001-10-07 Ystad SBK/HV
TJH Kroppsmarkens Pascal Bevakning Ekberg Stig

2001-09-30 Luleå SBK/FV
SE VCH TJH SE LCH Huset Elliots Sunny Bevakning Nilsson Per Erik

2001-09-09 Örkelljunga SBK/HV
TJH Tessie Bevakning Eriksson Lennart

2001-08-17 Skövde SBK
TJH Mandylike's Unlimited Räddning

2001-06-10 Bulid L:a Edet SBK/HV
TJH Matsers Cherman Bevakning Mellqvist Stig

2001-06-09 Danderyd/Täby SBK/HV
TJH LPI LPII Trendmaker's Password Bevakning Bergqvist Allan

2001-06-02 Eksjö SBK/HV
TJH Ombergs Tessy Bevakning Jakob Peter

2001-05-19 Klåverup SBK/HV
TJH Labrador Vom Bedhard Eiko Bevakning Ekberg Stig

2001-05-18 Sandö SBK
TJH Cresendos Qulöra Qudden Räddning

2001-04-01 Södra Rörum SBK/HV
TJH Alliz Bevakning Petersson Lars

2001-03-25 Hjärsås SBK/FV
TJH Ginstens Harmony Martini Bevakning Nordström Åke

2000-10-08 Härnösand SBK/HV
TJH Rosebird Florex Rose Bevakning Myrén Karin

2000-10-06 Marma Tierp SBK/FV
TJH Smart Fellow's Stepping Stones Bevakning Ek Bo

2000-09-23 Ystad SBK/HV
TJH Berntssons Nike of Hearts Bevakning Ekberg Stig

2000-09-09 Olandstrakten SBK/HV
TJH In Born's Big Triton Bevakning Svensson Sven-Erik

2000-09-09 Karlsborg SBK/FV
TJH Transångens Joyride Zimba Bevakning Bergström Göran

2000-08-13 Sandö SBK
TJH Cresendos Qulöra Qudden Räddning Crona Boel

2000-06-18 Värmdö SBK
TJH Annual's Story Teller Bevakning Bergdahl Björn

2000-05-27 Arboga SBK/HV
SE VCH TJH O'Sofinas Pride Magic Bevakning Juhlin Signhild

2000-05-20 Strängnäs SBK/HV
TJH Modus Vivendis Always A Winner Bevakning Larsson Nils-Göran

2000-05-13 Skara SBK/HV
TJH Transångens Kiss Me Quick Bevakning Bergström Göran

2000-03-15 S:a Gotland SBK/HV
SE VCH TJH SE JCH Mandylike's Remember Me Bevakning Larsson Elisabeth

2000-02-16 I Tjänsten SBK/RPS
TJH Dolou's All of Dream Räddning
TJH Ritou's Capella Räddning
TJH Lyckåtorps Hymer Räddning

2000-01-17 Revinge SBK
TJH Dolou's All of Dream Räddning
TJH Ritou's Capella Räddning
TJH Lyckåtorps Hymer Räddning

1999-12-18 Växjö SBK/HV
TJH Guiding Labs Skata Bevakning Herdy Peter

1999-12-02 Berga SBK/MARINEN
TJH Country Song's Xtra Cover Bevakning

1999-10-31 Kramfors SBK/HV
TJH Tale Cirion Bevakning Lübeck Björn

1999-10-24 Hjärsås SBK/HV
TJH Sorbus Sea-Light Bevakning Persson Sven-Börje

1999-10-10 Svedala SBK/HV
TJH Yerbas Fanni Bevakning Petersson Lars

1999-09-10 Kansli SBK
SE VCH TJH Cresendos Oda Oknytt Räddning

1999-09-04 Sjöbo SBK/HV
TJH Like'ims Zenith Bevakning Eriksson Lennart
TJH Benliz Bodyguard Baxter Bevakning Eriksson Lennart
TJH Robust Nettan Bevakning Eriksson Lennart

1999-06-12 Klåveröd SBK/FV
TJH Labrador Vom Bedhard Doglas Bevakning Ekberg Stig

1999-06-06 Lidköping SBK/HV
TJH Minnows Miracle Maid Bevakning Bergström Göran

1999-06-05 Halmstad SBK/HV
TJH Hinden's Retriever Alf Bevakning Johansson Ingvar

1999-05-30 Skara SBK/HV
TJH Transångens Get to Blows Bevakning Bergström Göran

1999-05-29 Uddevalla SBK/HV
TJH Nala Bevakning Mellqvist Stig

1999-05-07 Skövde SBK
TJH LPI Glensheen Montelimar Räddning
TJH Rocksteady Good Old Days Räddning

1999-02-05 Revinge SBK
TJH Kullaholm's Hemulen Räddning Björkman Claes

1998-11-14 Ravlunda SBK/HV
TJH Vallösas Linus Bevakning Rydén Ruby

1998-11-08 Stenungsund SBK/HV
TJH Rodarbal Fridas Darko Bevakning Mellqvist Stig

1998-10-25 Nora SBK/HV
TJH HS 9028 Patrik Bevakning Sandahl Roger

1998-08-29 Karlsborg SBK/FV
TJH Macita's Tobler One Bevakning Bergström Göran

1998-08-29 Ystad SBK/HV
TJH King Bevakning Rydén Ruby

1998-06-13 Rosersberg SBK
TJH Artic Räddning Lundin Lena

1998-06-06 Anklam SBK/HV
TJH Forester's House Domino Bevakning Nilsson Agne

1998-05-30 Skellefteå SBK
TJH Macita's Walt Disney Räddning Lindberg Gerhard

1998-05-01 Västerås SBK/HV
TJH Seldora's Vendy Bevakning Iggström Sven Eric

1997-11-22 Marma Tierp SBK/HV
TJH In Born's Rock'n Boss Bevakning Hemström Rune

1997-11-22 Hällefors SBK/HV
TJH Amadeus Bevakning Skoglöf Sune
TJH Rocksteady Doomsday Bevakning Skoglöf Sune

1997-11-08 Skövde SBK
TJH Rocksteady Good Old Days Räddning Svanstedt Benny

1997-10-25 Enköping SBK/FV
TJH Aroscas Kiss of Joy Bevakning Östman Rune

1997-10-18 Luleå SBK/FV
SE VCH TJH Älvgårdens Periquita Bevakning Martikkala Alice

1997-10-11 Skillingaryd SBK/FV
SE VCH TJH Labbegården's Quickfiring Hunter Bevakning Andersson Alf

1997-10-11 Luleå SBK/FV
TJH Feel The Force Dacke Bevakning Björkman Stefan

1997-10-04 Karlsborg SBK/FV
TJH DatsrÚges En Värsting Till Syster Bevakning Bergström Göran
SE VCH TJH LPI Diver's Coral Bay Bevakning Bergström Göran

1997-09-27 Skövde SBK
TJH Hjorttorp's Yellow Jolo Räddning Ahlén Ib

1997-08-30 Ystad SBK/HV
SE VCH TJH LPI Bökardalens Elliot Bevakning Ekberg Stig

1997-08-23 Klåveröd SBK/FV
SE VCH TJH Like'ims Tosca Bevakning Nilsson Agne

1997-06-23 Ronneby SBK/FV
TJH Kroppsmarkens Maidens Blush Bevakning Sjösten Roland

1997-06-14 Revingehed SBK/HV
TJH Benliz Pearly Philippa Bevakning Ekberg Stig
TJH LPI Vettisens Isidor Bevakning Ekberg Stig
TJH Benliz Baroness Barbie Bevakning Ekberg Stig

1997-06-07 Klåveröd SBK/HV
TJH Ajno Bevakning Nilsson Agne

1997-06-07 Skillingaryd SBK/FV
TJH Tranåsens Black Surprise Bevakning Andersson Alf
TJH Labbegården's Load Star Bevakning Andersson Alf

1997-06-07 Tidaholm SBK/HV
TJH Cassatas Nereus Bevakning Pärsson Ursula

1997-06-01 Skövde SBK
TJH Rocksteady Nightrider Räddning Axell Ulf

1997-05-31 Skövde SBK
TJH Highstones Taken By Surprise Räddning Klaar Karlerik

1997-05-24 Kungsbacka SBK/FV
TJH Tapper Bevakning Högman Roger

1997-05-03 Mästocka SBK/FV
TJH Bökardalens Diana Ross Bevakning Andersson Alf

1997-04-12 Skövde SBK
TJH LPI Airotkivs Fastnet Rock Räddning Gillberg Bo
TJH Wimsey's Obsession Räddning Gillberg Bo

1997-04-05 Villingsberg SBK/FV
TJH LPELIT SE LCH SE BCH Nidaros Pepsi Bevakning Sanfridsson Lennarth

1997-03-22 Hjärsås SBK/FV
TJH Fasanflockens Tonny Bevakning Wrede Jan

1996-11-30 Föne Farila SBK/HV
TJH LPI Roekull Chezz Bevakning Westertorp Karl

1996-11-17 Hässleholm P2 SBK/HV
TJH Like'ims Saxon Bevakning Ekberg Stig och Nymberg Mona

1996-11-02 Skellefteå SBK
TJH LPI Rocksteady Smoke Rings Räddning

1996-10-27 Revinge SBK
TJH Kullaholm's Prussiluskan Räddning Lundh Berit

1996-10-19 Gotland SBK
TJH Pärlkustens Fido Räddning Boberg Urban

1996-10-12 Luleå SBK/FV
TJH O'Sofinas Pure Magic Bevakning Wilhelmsson Sally

1996-10-05 Karlsborg SBK/FV
TJH Twelcots Tok Bevakning Henrikson Sten

1996-09-29 Sölvesborg SBK/HV
TJH Mandylike's Keep in Mind Bevakning Lindfalk Kenneth

1996-09-29 Skövde SBK/HV
TJH Pennys Oskar Bevakning Johansson Karl-Erik

1996-09-28 Skövde SBK
TJH Berntssons Jackpot Räddning Gustafsson Bo

1996-09-28 Klåveröd SBK/FV
TJH Benliz Baron Basil Bevakning Westertorp Karl

1996-09-21 Fornåsa SBK/FV
TJH LPI Cassatas Sir Gallahad Bevakning Hallin Roger
TJH Cassatas Direkt Entered Bevakning Hallin Roger

1996-09-08 Gävle I14 SBK/HV
TJH Highstones Nadja Milou Bevakning Persson Per-Inge

1996-08-10 Ljungbyhed SBK/FV
TJH Goody-Goody's I'm Sweet Bevakning Westertorp Karl

1996-06-08 Härnösand SBK/FV
TJH Rainstone Mango Bevakning Myrén Karin

1996-05-18 Kallinge SBK/FV
TJH HS 7992 Mapp Bevakning Herdy Peter

1996-04-28 Oskarshamn SBK/HV
TJH LP Brantastigs Åliver Bevakning Herdy Peter

1996-04-27 Värmdö SBK/FV
TJH Nightshadow's Cliffhanger Bevakning Johansson Mats
TJH Bumpkin's Spring Bloom Bevakning Johansson Mats

1996-04-20 Härjarö SBK/FV
TJH Destinys Amber Queen Bevakning Nilsson Mats

1996-04-20 Mästocka SBK/FV
TJH LPI Smulan Bevakning Johansson Ingvar

1996-03-23 Hjärsås SBK/FV
TJH Blue Scania Maskot Bevakning Ekberg Stig

1996-03-16 Skövde SBK
TJH Clown's Dancing Queen Räddning Jonsson Torbjörn

1996-03-10 Ystad SBK/HV
TJH Roy Eilab's Brownie Bevakning Petersson Lars
TJH Roy Eilab's King Bevakning Petersson Lars
TJH Utnäs Gorgon Zola Bevakning Petersson Lars

1996-03-09 Segersta Masten SBK/HV
TJH Nicelabs Good Golly Miss Molly Bevakning Östman Rune

1996-03-09 Hjärsås SBK/FV
TJH Rock Rings Bowser King Bevakning Wrede Jan

1996-02-24 Villingsberg SBK/FV
TJH LP Wind-Flower Bevakning Österlund Hans
TJH SE LCH LP Snow-Puddy Bevakning Österlund Hans

1995-12-10 Bengtsfors SBK/HV
SE VCH TJH Sjötullens Imir Bevakning Lundgren Kjell

1995-12-02 Såtenäs SBK/FV
TJH Ingmos Ärtiga Miss Bevakning Svanstedt Benny
TJH Airotkivs Jack Dempsey Bevakning Svanstedt Benny

1995-11-25 Väskinde SBK/FV
TJH Labolina Bevakning Berg Brita

1995-11-18 Boden SBK/FV
TJH Jarma's Princess Bevakning Björkman Stefan

1995-10-28 Revingehed SBK/HV
TJH Goody-Goody's Jasmine Bevakning Persson Sven-Börje

1995-10-28 Luleå SBK/FV
TJH O'Sofinas Sophia-Loren Bevakning Nyberg Christer

1995-10-28 Skövde SBK
TJH Rodarbal Bertas Ninja Räddning Svanstedt Benny
TJH Rodarbal Mias Frida Räddning Svanstedt Benny
TJH HS 8052 Mussi Räddning Svanstedt Benny

1995-10-15 Revinge SBK
TJH Lyckåtorps Geirröd Räddning Wrede Jan

1995-10-14 Revinge SBK
TJH Ritou's Miss-Afrodite Räddning Johansson Hans

1995-10-01 Sandö SBK
SE VCH TJH Josefin Räddning Lindfors Dick

1995-09-23 Mästocka SBK/FV
TJH Minnows Lion Bevakning Johansson Ingvar

1995-09-09 Karlsborg SBK/FV
TJH Volvov's Johanna Bevakning Bergström Göran

1995-08-19 Karlsborg SBK/FV
TJH Transångens Day of Grace Bevakning Bergström Göran

1995-06-17 Önnarp SBK/FV
TJH Labbevikens Nivada Bevakning Ekberg Stig

1995-06-17 Mullsjö SBK/HV
TJH Hampus Bevakning Klaar Karlerik

1995-05-27 Sala SBK/HV
TJH Amfibiens Esso Ess Express Bevakning Almar Gunnar

1995-04-22 Enköping SBK/FV
TJH Hungry-Heart's Ruby Bevakning Nilsson Mats

1995-04-14 Karlsborg SBK/FV
TJH HS 8422 Nuff Bevakning Bergström Urban

1995-04-08 Skövde SBK
TJH Robust Canon Räddning Olsson A

1995-03-18 Hjärsås SBK/FV
TJH Duvkullans Rapp Bevakning Westertorp Karl

1995-03-11 Hjärsås SBK/FV
TJH LP Carmal's Emil Bevakning Wrede Jan

1995-02-11 Tofta SBK
TJH NO JCH SE LCH SE JCH SE BCH Pärlkustens Myllan Räddning Selin Gertz

1994-12-17 Mellerud SBK/HEMV
TJH Haresjöns Tessy Bevakning Östlund Bo

1994-12-10 Kosta SBK/FVH
TJH SE BCH Mandylike's Jetblack Jewel Bevakning Herdy Peter

1994-12-04 Umeå SBK
TJH Rock-Dancer Räddning Asplund Rolf Göran

1994-10-02 Lidköping SBK/FVH
TJH Annie Bevakning Bergström Göran

1994-09-25 Mjölby SBK/FVH
TJH HS 8050 Marimba Bevakning Hansson Hans-Erik

1994-09-11 Skövde SBK
TJH Amanda Räddning Andersson Birger

1994-08-20 Marma SBK/FVH
TJH Sjötullens Isabella Bevakning Nilsson Mats

1994-06-11 Söderhamn SBK/FVH
TJH Guns Choice Shilling Bevakning Lannerbäck Alf

1994-05-28 Eskilstuna Kfö SBK/FVH
TJH Country Flowers Graceful Gina Bevakning Davidsson Erland

1994-05-28 Guttasjön SBK
TJH LP Lebaz Mira Räddning Marunga Lothar

1994-05-07 Veckholm SBK/FVH
TJH Labbret's Corolla Bevakning Almar Gunnar

1994-04-23 Skövde SBK
TJH Heavy Loader's Devil in Desquise Räddning Sundberg Leif

1994-04-03 Mellerud SBK/HMV
TJH Transångens Activ Water Man Bevakning Östlund Bo

1994-03-26 Ljungbyhed SBK/FVH
TJH Javelots Beesley Bevakning Samuelsson Ragnar

1993-11-28 Skövde SBK
TJH Sadelmakartorps Eskil Räddning Larsson Birger

1993-11-13 Bjuv SBK
TJH Kamrats Sanna Räddning Ekberg Stig
TJH Sea-Birds One Broken Heart For Sale Räddning Ekberg Stig

1993-10-31 Revinge SBK
TJH Havalidens Last Boy After Eight Räddning Cederquist Göran
TJH Knallhatten's Spader Ess Räddning Cederquist Göran

1993-10-30 Valdemarsvik SBK/FVH
TJH AspallÚn's Tilda Bevakning Hansson Hans-Erik

1993-09-01 Rabbelshede SBK
TJH LP Grevgårdens Dennis Räddning Svanstedt Eva

1993-07-09 Gotland SBK
TJH Dimbras Baltic-Bianca Räddning Nylund Jan-Eric

1993-06-12 Katrineholm SBK
TJH Eaglebess Sugar Voyager Räddning Lindgren Olle

1993-06-06 Vällingby SBK/FVH
TJH Pan Bevakning Lindh Bengt
TJH Friskus Robin Bevakning Lindh Bengt

1993-06-06 Visby SBK
TJH Fairybells Alex Star Räddning Boberg Urban

1993-06-05 Växjö SBK
TJH Minnows Macduff Räddning Ahlén Ib

1993-05-31 Bjuv SBK
TJH HS Kirra Räddning Frid Crispin
SE VCH TJH Nice Ninas Lillan Räddning Frid Crispin

1993-05-22 Skövde SBK
TJH Zorro Räddning Larsson Birger

1993-05-15 Revinge SBK
TJH SE LCH LP Dolou's Golden Flight Räddning Nilsson Dick

1993-04-25 Karlsborg Tibro SBK/FVH
TJH Pennys Early Winter Morning Bevakning Johansson Karl-Erik

1993-03-21 Svalöv SBK/FVH
TJH Dusty Bevakning Westertorp Karl

1993-03-20 Göinge/Broby SBK/FVH
TJH Airotkivs Greve Moltke Bevakning Wrede Jan
TJH Applejack's Rock'n Roll Hero Bevakning Wrede Jan

1992-12-13 Gotland SBK
TJH Dimbras Baltic-Bellman Räddning Boberg Urban
TJH LP O'Sofinas Reids Flip Räddning Boberg Urban

1992-11-21 Umeå SBK
TJH Bellas-Tina Räddning Johansson Ingemar

1992-11-21 Falkenberg SBK
TJH Grebulons Wild-Pansy Räddning Johansson Else-Britt

1992-11-21 Bjuv SBK
SE VCH TJH LP Waterfly's Satin Doll Räddning Dahl Lars-Olof
TJH LP Waterfly's Tiger Rag Räddning Dahl Lars-Olof

1992-10-24 Revinge SBK
TJH Agapi-Mou Räddning Frid Crispin
TJH SE LCH LP Waterfly's Something to Live For Räddning Frid Crispin

1992-10-24 Uddevalla SBK
TJH Lorina Räddning Leonardsson Roland

1992-10-24 Rosersberg SBK
TJH SE L(ELIT)CH SE LCH LP Mumse Räddning Hagelin Ingemar

1992-09-05 Värmdö SBK/FVH
TJH Bumpkin's Baby Boom Bevakning Svensson Sven Arne

1992-07-04 Bjuv SBK
TJH Robust Scott Räddning Westertorp Karl

1992-05-30 Byholma SBK/FVH
TJH Goody-Goody's Picasso Bevakning Lindqvist Göran

1992-05-23 Karlsborg SBK/FVH
TJH Amigo Bevakning Bergström Göran

1992-02-29 Göinge/Broby SBK/FVH
TJH Applejack's Walkin The Line Bevakning Nilsson Sten

1991-12-01 Torslanda SBK
TJH Rodarbal Kapskans Rahja Räddning Persson Arne

1991-11-30 Göteborg SBK
TJH Fairybells Charming Shadow Räddning Persson Arne

1991-11-30 Bjuv SBK
TJH Fabian Räddning Johansson Margit
TJH SE LCH Applejack's Walk of Life Räddning Johansson Margit

1991-11-09 F 15 Söderhamn SBK/FVH
TJH Li Bevakning Lindh Bengt

1991-11-07 Såtenäs SBK/FVH
TJH Luskens Hilmer Bevakning Nordlundh Arne

1991-10-26 Skillingaryd SBK/FVH
TJH LP Mandylike's Chess-Fetch Bevakning Herdy Peter

1991-10-04 Laholm SBK/FVH
TJH Rock Rings Mulliga Mumsan Bevakning

1991-09-22 Göteborg SBK
TJH Rådagårdens Blacky Räddning

1991-07-27 Halland SBK
TJH Cindy Räddning

1991-06-08 Närke/Värml/Dal SBK
TJH Noggins Matt Traynor Räddning

1991-06-08 Trollhättan SBK/FVH
TJH Rodarbal Kettys Mark Bevakning Nordlundh Arne

1991-06-08 Östgöta Distr SBK
TJH Yerbas Äska Räddning

1991-06-01 Sundsvall SBK
TJH LP Pikette Tanja Räddning

1991-05-12 Riseb/Svalöv SBK/FVH
TJH Hundängens Rapp Bevakning Andersson Alf

1991-05-04 Örebro SBK
SE VCH TJH DatsrÚges My Pride Räddning

1991-04-28 Uddevalla SBK
TJH Fairybells Jabber Jena Räddning

1991-04-28 Trollhättan SBK
TJH Blyger Räddning

1991-04-27 Trollhättan SBK
TJH Like'ims Captain Curly Räddning

1991-04-20 Svalöv SBK
TJH LP Brantastigs Eros Räddning

1991-03-02 Uddevalla SBK
TJH Jack Räddning
TJH LP Durtregs Cujo Räddning

1991-02-24 Ljungbyhed SBK/FVH
TJH LP SE BCH Jackson Bevakning Westertorp Karl och Petersson Lars

1991-02-16 Göinge/Broby SBK/FVH
TJH Bobby Bevakning Wrede Jan och Nymberg Mona

1991-01-12 Malmö SBK/FVH
TJH LP Claud Bevakning Westertorp Karl

1990-12-15 Katrineholm SBK
TJH HS Harik Räddning

1990-12-08 Sydöstra Skåne SBK/FVH
TJH SE LCH LP Javelots Kawasaki Bevakning Samuelsson Ragnar

1990-12-01 Skövde SBK
TJH Mandylike's Birdi-Cheerful Räddning

1990-11-24 Skövde SBK
TJH LP Rasmus Räddning

1990-11-24 Götene SBK
TJH LP Binella's Caesar Räddning
TJH Like'ims Felippe Noir Räddning

1990-11-24 Lomma SBK
TJH Dalhagens Dove Räddning

1990-11-11 Sundsvall SBK
TJH Gunhills Magnum Bonum Räddning

1990-10-27 Sörmlands Distr SBK
TJH Härkilas Hoss Ii Räddning

1990-10-07 Haninge SBK/FVH
TJH Cindys Charm Maximum Bevakning Falk Inger

1990-10-07 Kristinehamn SBK
TJH O'Sofinas Harlequin Räddning

1990-09-23 Stockholm Distr SBK
TJH LP Ceasar Räddning

1990-06-30 Sandölägret SBK/FVH
TJH Caruso Bevakning

1990-06-16 Sandö/Nya Dal SBK
TJH SE LCH LP HS Haxo Räddning
TJH LP Masterkey's Indy Trail Räddning

1990-06-09 Rosersberg SBK
TJH SE LCH LP Marrowbones Urgent Cable Räddning

1990-06-09 Katrineholm SBK
TJH LP Parih's Cus'tard Man Räddning

1990-06-09 Gotland SBK
TJH HS Hensi Lotti Räddning
TJH Moorman's Wilma R Räddning

1990-06-06 Uddevalla SBK
TJH Fanni Räddning

1990-06-02 Borås SBK
TJH Minnows Mulberry Räddning
TJH Pollux Räddning

1990-05-26 Karlsborg SBK/FVH
TJH LP Country Flowers Eliza Bevakning

1989-12-16 Vilhelmina SBK
TJH LP Macita's Anastasia Räddning

1989-11-19 Stenungsund SBK
TJH Rodarbal Kims Kaj Räddning

1989-11-18 Uddevalla SBK
TJH HS Hippo Räddning

1989-11-18 Skövde SBK
TJH Chang Räddning

1989-11-04 Upplands Distr SBK
TJH Puhs Free-Maid Räddning

1989-10-14 Skåne/Blekinge SBK
TJH Karlagårdens Othello Räddning

1989-10-14 Smålands Distr SBK
TJH NO JCH SE JCH Iliadens Mnemosyne Räddning

1989-04-08 Uddevalla SBK
TJH Pluto Räddning


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2021-04-25 / Page updated 25 Apr 2021: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2021-04-22 / Information from the Swedish Kennel Club 22 Apr 2021